Roleplaying a PvP ve World of Warcraft

World of Warcraft, EverQuest, Ultima Online...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod kuzmo 1. 1. 2006 22:19

ja by som sa chcel opytat ako vlastne PRESNE funguje to RP ?.... akurat co viem ze pri tvorbe charakteru treba vybrat "suitable" meno postavy...dalej si to nevime predstavit..
kuzmo
Killing Spree

Odeslat příspěvekod David Sláma 1. 1. 2006 22:41

Jde o to, ze se snažíš hrát roli svojí postavy. Mluvit tak, jak by asi mluvila ona, bavit se o věcech, které by mohla řešit, a ne třeba o novém filmu, škole... na tyto debaty jsou OOC (out of character) kanály. Někteří RP hráči si také vymýšlejí historii své postavy, její charakterové rysy, či například vady řeči, což jim pak usnadňuje hraní té které postavy.
Ve hře se to projevuje třeba takhle. Těžko se to popisuje, chce to vidět. Přirovnat by se to dalo ke hraní klasických pen-and-paper RPG (AD&D, Dračí doupě a další).

//edit: Podrobněji se RP rozebírá na oficiálních stránkách a fóru.
David Sláma, editor časopisu Computer
Failure is not an option. | Ignorantia iuris non presumitur nec toleratur.
David Sláma
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kuzmo 2. 1. 2006 17:21

diky moc :) tak ja to teda skusim :)
kuzmo
Killing Spree

Odeslat příspěvekod kuzmo 19. 1. 2006 20:13

btw : Kujin (Troll Shaman - momentalne lvl 27) Defias Brotherhood (RPPVP)
kuzmo
Killing Spree

Odeslat příspěvekod David Sláma 19. 1. 2006 23:52

kuzmo > Pověděl bys mi, jak na DB funguje RP? Když jsem tam jednou na pár hodin vlezl (byl zavřenej Moonglade a chtěl jsem si něco vyzkoušet), po asi dvou hodinách jsem to vypnul, protože debaty v main channelu, která postava "pwns in pvp" se vymykaly jak roleplayingu, tak nějaké běžné debatě :/
David Sláma
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Chumbaba 22. 1. 2006 10:04

Ještě k těm RP serverům - opravdu tam všichni choděj pomalu a nikdo neběhá? To mi připadne dost přihlouplý, i když jinak se mi myšlenka RP líbí...
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod David Sláma 22. 1. 2006 14:30

Co jsem viděl, tak všichni běhají. Ale některé "šedesátky" se majestátně procházejí ve městech na svých epic mountech :).
(A při té příležitosti například ani trochu nezásáhli při raidu na Astranaar, i když jsme elfákům pěkně dávali. :))
David Sláma
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kuzmo 22. 1. 2006 15:59

no co sa tyka RP debaty tak v main channeloch je to teda riadny bordel ... zazil som uz asi 20x konverzaciu typu Ja ta oznamim lebo ne RPujes ... alebo stale chce dakto dakoho nahlasit za daco....proste ludia maju v pazi (neivem preco potom lezu na RP server) .... ja osobne sa snazim Rpovat a ked sa v hre s dakym rozpravate tak je len rad ze moze RPovat na oplatku aj on... main chat channely su bordel.... co sa tyka behania tak presne ako povedal David ... behaju vsetci az na daktore 60tky :)
kuzmo
Killing Spree

Odeslat příspěvekod David Sláma 22. 1. 2006 16:05

Jinak proti běhání nic nemám, některým postavám v boji ani nic jiného nezbývá. Každopádně s RP je jeden problém. Blizz má plno řečí, jak jsou na RP přísná pravidla atd, ale vlastně žádná moc nejsou a myslím, že tam chybí efektivní dozor GM. Takže nikde není psané, jestli jsou veřejné channely RP nebo ne. Někteří jsou IC (in character) všude, ale spousta lidí bere veřejné channely jako OOC (out of character), takže je zaplňují svými WTB, WTS, LFG, pwn a podobnými hrůzami. Přijde mi to problematičtější u RPPVP serverů a obecně u aliance, ale to může být jen můj dojem. Základem je najít si RP guildu a pár dobrých hráčů a zážitek z hraní je výborný.
David Sláma
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Xoddam 22. 1. 2006 23:05

RAIDA na astranaar?? hehe raid? raid je +5 ludi a na astranaar ste sli raid? naco ??A :D ale ako oka v poho aj ked je tam 3 a pol guarda s max lvlom 55 :) nj haluz ... osobne RP servery respektujem ... lebo viem ake to je ... proste nech kazdy najde co hlada ... preto rp mam rad ale osobne by som sa na to nedal ... ja som skor pvp charakter spojeny s aggresivitou a neformalnym spravanim. Priklad ... idem si po lese alik tam farmi pridem supnem ho 2-3 ranami hned /cry a canibalize a zozerem ho ... alebo nejaky nubik niekde beha (mam pravidlo ze na nubov nejdem. bez agresivneho alebo drzeho spravnia z ich strany), tak vyvolam miniona a stealthnem sa ... on ho buchne a to je prejav agresivity .. miniona odvolam a jemu dam SAP (45 sec je mimo a len kuka), dam /dance potom /laugh neskor /bye ,stealthnem a 1 ambushom zo zadu si ho dam ... to by mi na rp asi netolerovali ... dost sa nahanam aj za itemamy a PVP rankom ...a mam otazku, spojenia ako LFG WTB WTS WTT apod nie su na rp tolerovane?? peco? to musite cele vypisovat aby to bolo ok?? ....++..... Xoddam [Rogue60 PVP server DRAGONMAW PVP 9 rank]
Xoddam
Killing Spree

Odeslat příspěvekod David Sláma 23. 1. 2006 13:35

Raid na Astranaar - víš, ne každému jde o to mít hned lvl 60, rubali jsme se tam srovnatelně velké skupinky, lvly 19-31.

Tvoje pojetí PvP je důvod, proč na PvP (RPPvP) servery nechci. Gankovaní hráčů je fakt hrdinství...

Zkratky se na RP v channelech tolerují, ale osobně si myslím, že je to špatně a že by se IC mělo mluvit na RP serverech všude kromě /w, /p a /g (tam ať si lidi domluví, zda chtějí RP nebo ne, protože OOC řečma nikoho neobtěžují). Channely by měly být také IC a navíc by měl vzniknout General OOC Channel. Pak by byl zážitek s RP opravdu výborný. Konec konců trochu jsem to sepsal tady, ačkoli zatím bez reakce.

Jinak tvému stylu hry RP servery nevyhovují, tím jsem si jistý. Na druhou stranu WoW nabídne něco skoro všem, takže si každý můžeme hrát po svém :).
David Sláma
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Xoddam 23. 1. 2006 16:24

davide ... ano myslim zes me pochopil .. ale prosim te nemyl si vyznam slova GANK ... gank je kazeni zabavy hry ostatnim .... napriklad kdybych Alianci kempil a zabijel 3 hodiny jednoho tipka ... to je gank ... jestli uvidim alika a je o 40 levelu min nez ja a nezautocim protoze si reknu ze na nuby neutocim je to z me strany dobry kok ... mel byc hse ridit pravidly PVP servru zabijel bych vsetko co bych uvidel .... ja je proste sundam pokud sou drzi, neodzdravi a pod .... a to neni GANK ridim se typem servru ... nekazim jim zabavu z hry, jestli by jim to ze je nekdo zabije zabavu kazilo meli jit na NORMAL server ... ale sou na PVP :)) , a muzu ti rict ze i kdyz ja byl jeste daaavno lvl 20 a 60 si se mnou spasovala tak ze mi dala sap a tancila kolem me .... vubec mi to nevadilo ... vedel sem ze umru .. vybral sem si to ... usmal sem se a pomyslel si ze az jednou budu lvl ze ho zlozim tak mu to taky vratim .... proste haluz :))

A myslim ze pokud nekoho nekempim 2 hodiny a jenom ho sundam tak to neni Gank, tak pls nepllest si pojmyy .... A co se tice ze to neni hrdinstvi zabijet nuby .... ne to neni to delam pac mezi HORDOU a ALIANCI je valka a tak se snazim jednim zabitim prodlouzit dou kdy na strane aliance vyrostou hraci ktery budou schopni vzdorovat .... Hrdinstvi je napriklad muj rank v PVP jestli se vyznas vis co znamena 9 RANK Centurion .....

xoddam
Xoddam
Killing Spree

Odeslat příspěvekod David Sláma 23. 1. 2006 16:37

Pohoda - nemyslel jsem to nijak zle, flamewar mě nebaví a zvláště ne na částečně mém fóru :D.
Ale malý dodatek: gank je útok na/zabití hráče pokud zrovna dělá něco jiného (obvykle bojuje s moby), takže se nemůže přinejmenším zpočátku efektivně bránit.

Jinak částečně souhlasím s tvým "vybral jsem si to, oni taky, takže o nic nejde". Částečně proto, že nějak starosvětsky věřím v PvP na čest a fér jednání. Obtěžuje mě například, když mě vyzývají na duel postavy, které ví, že je skrze rozdíl v lvlu prostě nedám - přijde mi to jako výsměch. Naopak z onoho raidu na Astranaar byl krásný konec - pár lidí od nás a pár lidí z Aliance se sešlo kousek od cesty, emotama si poděkovali, zatančili a šli po svých :).
Jinak v hodnostech se trochu vyznám, byť sám mám jen druhou (co bych taky nechtěl za čtyři bitvy ve WSG :)), takže tě nemám za lamičku číhající na nooby :).
David Sláma
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Xoddam 23. 1. 2006 16:57

jasne :) pohoda .. :)) jinak gank zanmena presne "Ganker - Hráč ktorý na ostatných zaútočí len vtedy, ak vie že má obrovskú prevahu, či už v leveloch alebo v číslach." Ale celkove podle me vyznam slova ganker ve wow PVP hlupy vyznam .... proste vojna pokud je pro me cervenej a beha po neutralni zemy mel bych ho sundat :)) jinak jakou hrajes classu, rasu lvl a povolani? :)
Xoddam
Killing Spree

Odeslat příspěvekod kuzmo 23. 1. 2006 17:11

no ja som za to aby bolo stale vsetko IC..... si pamatam ze par krat som zazil situaciu (ked som este len zacinal hrat a nevedel skratky) tak dakto napisal LFG WC .... a ja samozrejme IC sa pytam ze: "What?" a zas LFG WC ... no ja som ostal IC a pytal sa ako moja postava ze neviem o co ide...(ani ja som nevedel) .. bol som oznaceny za n00ba a ze si mam nastudovat skratyk..na to som sa opytal ze ake skratky a bol som na posmech...takze tak :) bolo jedno super video na nete volalo sa RPer and The Idiot....da sa to najst dakde na fore o wowe (oficialnom) ... tam je podobna situacia krasne zachytena
kuzmo
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Xoddam 23. 1. 2006 17:14

LFG WC ... looking for group Wailling Caverns (The Barrents)
Xoddam
Killing Spree

Odeslat příspěvekod kuzmo 23. 1. 2006 17:26

Xoddam píše:LFG WC ... looking for group Wailling Caverns (The Barrents)

ale ja viem : :lol: :lol: :lol: ale ked som zacinal tak som nevedel...a nevidim dovod preco davat LFG ked na to staci dat /4 (myslim ze to je channel Lookig For Group) a napisat daco IC ze daky warrior hlada dakoho na to a to ... nie blbe skratky (ktorym uz rozumiem) ...ale aj tak diky
kuzmo
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Xoddam 23. 1. 2006 19:25

stratky ... podla mna su ok lebo presne vyjadris co chces ... napr LF1M ... ok je vas 4 a chyba vam jeden a tak ten co sa prihlasi ide hned .... alebo LFA Tank .... chyba im tank .... alebo LFM key holder .... proste hladaju niekoho kto ma kluc ... tie skratky mi nevadia tost to pomoze pochopit situaciu .... usetri sa tym zbytocne whispovanie o info ... ale na RP serveroch by som dal ne ze LFG ... ale Nenasla by sa skupinka ludi co ma chut pokorit Maraudon? .... alebo tak nejak .. proste zohnat grupu tak ako by to urobila tvoja postava ... :))
Xoddam
Killing Spree

Odeslat příspěvekod David Sláma 23. 1. 2006 20:20

Ano, Xoddame, v RP by zkratky neměly být. Troll neřekne do placu "LFG WC", ale spíš "Yo mons who wanna do som killin in da Wailing Caverns?". Zásadně se ptám takhle - seženu tak partu roleplayerů :).
Spíš mi vadí, že na RP serverech je tolik lidí, co na RP kašlou. Jinak na nonRP serverech jsou samozřejmě zkratky velmi žádoucí, výstižné a zrychlují komunikaci.

A k tomu co a kde hraju - na co jsem to do té signatury psal? :D
Kromě kůzelnice mám ještě pár "very-low-lvl" postaviček, protože zkouším, co mě jak moc chytne. Hraju málo a chvíli, takže mám level 27.
David Sláma
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Chumbaba 23. 1. 2006 21:52

RP zní dobře, ale trávit volný čas s lidmi, co říkají "Yo mons who wanna do som killin in da Wailing Caverns" celkem nemusím :wink: .
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod David Sláma 23. 1. 2006 22:15

To je "trollish" ;). Vyber si jinou rasu a lidi budou mluvit jinak :). Někteří zohledňují také své povolání, takže orkové válečníci mluví jinak než orkové šamani. Já jako mág se nebojím použít spisovnou mluvu - předpokládám vzhledem k povolání určité vzdělání ;).
David Sláma
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Xoddam 23. 1. 2006 22:36

takze 27 ... jasne to vystihuje ze chodte WC... dobry dungeon se zajimavima questama .... a mag a troll jo? mno pekne mag je dobry vyber na zacatek ... wow te chytne, ja sem zacal paladina dotah sem na 52 ale pak sem zjistil o cem paladin je ... zmenil sem ... zacal sem maga na NORMAL servru, samy itemhunty a s nim sem dal 60 ale pak me omrzel styl normal a tak sem sel drgonmaw ... mam rouga to je asi nej postava ... za 2 mesice sem dal 60tku a ted shanim itemy ... miluju rogueho cloth/leather charaktery davam 2-3 ranami silnejsi to trva dil ale jinak pokud neudelam nijakou zasadni chybu nema sanci zadna classa .... strach je ale z paladina ... pac sou to classy asi s nej + vecmi .. dost nnevyvazene ... dasi stit+heal a maji zas plno ... a taky je mala sanca ze boj vyhraju proti hunterovi pokud zautoci prvni, resp. neprekvapim ho ... to je pak porat Mark (stealth mi je na prd na 2 min), spomalovaci strela utecestreli spomali utece adt ... byl "navrzen" jako aani rogue classa :)) ale jinak si poradim se vsim
Xoddam
Killing Spree

Odeslat příspěvekod David Sláma 23. 1. 2006 22:45

Ve WC jsem byl jednou, dal všechny questy a bylo. Zatím mě instance neberou. Mág není první postava, po které jsem šáhl - nejdřív jsem si zkusil tak 10+ levelů skoro se vším. Mág se mi zalíbil pro všestranost - při dobrém hraní si poradí takřka v každé PvE situaci a v PvP je taky docela nebezpečnej. Stalo se, že jsem první hru ve WSG ani neumřel a dával Aliančákům pěkně zabrat, jenže si mě všimli a druhou hru jsem měl na sobě obvykle kombo hunter, rogue a warrior nebo paladin - hehe. Každopádně mág je v PvP killer všeho, co k němu musí blízko. Myslím, že při obratným hraní si ho warrior nebo rogue prostě nedají - pokud nestihnou zaútočit nečekaně. Na druhé straně najít recept na hunta není lehký. Ale zase je fajn, že většina lidí jede fire mágy, s nimiž můj build nemá až takový problém.
David Sláma
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kuzmo 24. 1. 2006 04:57

no ja som si najprv nevedel vybrat medzi trpaslikom, elfom a trollom....este ma napadol tauren....ale ked som pozeral classy tak rozhodne shaman a troll :) dnes som porobil 30lvl a mam polku z 31....no proste som spokojny...teraz prave som sedel pri oniku s trollmi a pridali sa aj daky orkovia..je super ked dakto RPuje tak, ze aj pise ako ta dana rasa..je to o to pestrejsie...
kuzmo
Killing Spree

Odeslat příspěvekod kuzmo 24. 1. 2006 05:00

inac tak ma napada ze by bolo fajn ozivit pamat...neviete ci uz Warcraft 1 a 2 su ako free stiahnutelne z netu ako sa to robi s old hrami? ...
kuzmo
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Xoddam 24. 1. 2006 06:43

co se tyce maga neni pravda ze co musi jit k nemu ho nezabije pokud je obratnej ... rogue je andi cloth classa .. ti co majji cloth si proste neprdnou pac jejich presnost je kouzleni a rogue ma 4 ability kterimi prerusi kouzla ... jedine v cem ma mag navic nad ostatnima cloth classama je objevovani stealthu ... pokud me mag spatri na velikou vzdalenost a ja zmyzim. nemuze davat arcane explosion / frost nova a pokud bych byl v jeho blizkosti uvidi me ale celkove mu je to na nic .... taktika pro rogueho je jdi k nemu v stealthu ... zamrzne te tak okamzite blind (10 secund behas a nic nemuzes) odbehnes si z combatu stealthnes a hezky ceap shot + 2x backstab ... mag je pric ... proti roguemu nema sanci .... jedine co si lide mysli ze by mohlo ako tak zabirat j3e taktika polymorph + fireball zamrznuti fireball atd ... jenoimze jako 9 rank mam trinket ktgeri mi zrusi polymorph ... a na jine sracky jako fear od priesta atd mam will of forsaken .... proste kdybych mel duel s magem tak to muzu hrat i 20 minut jenom s tim ze ti rusim kouzla a nemusim te ani bit ... a ani jdesnou me nicim nhezasahnes .... mag je dobrej proti druidovi hunterovi ale pokud ma warrior prvni tah tak da ablitu beh k tobe + ruseni kouzla a ubere ti cca zivot na pulku a pak je otazka stesti jak ma nastavene talent pointy a jak je mas ty ... pokucd se podari dat mu poly/frost pak mas jako tak sanci .... mag je dobrej hlavne ve skupine proti vice hfracum napr 5on5 tam je fakt nes ma asi 5 AOEA (plosne kouzla) ... tam jre asi nej... celkove bych rekl ze u vacsiny classu jde u prvni tah, pokud das spomaleni(frost ball) pak mas sana vsechno az na rouga
Xoddam
Killing Spree

Odeslat příspěvekod David Sláma 24. 1. 2006 14:19

Pokud mág s mým buildem stačí dát roguovi plomorph, frostbolt nebo ideálně frost novu, má rogue problém. Arcane missiles nepřerušíš a damage, který dáš házením dýk nebo střílením s luku se ještě dá rozchodit. Ale jsme trošku offtopic :).

Hraní RP přináší docela radost, pokud ostatní hráči RP dodržují. V tom je zajímavý problém. Připadá mi, že Aliance má s roleplayingem a často i normálním slušným vystupováním docela problémy - mezi Hordou se cítím nějak lépe. Jaké máte s RP Aliance a Hordy zkušenosti vy?
David Sláma
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Xoddam 24. 1. 2006 22:25

hele vim ze je to off topic ale reagovat musim ... koukni: frost nova -> reakce > Vanish (zrusi primrazeni k zemy+sem v stealthu na 10 sec ktery neobjevis ani kdyz pres tebe projdu, po 10 sec normalni stealth mod... Frostbolt -> reakce > Sprint, ucinek rychlost se zvysi o 70% ale tys mi 50 ubral takze jedu jenom na 120% + ubrals mi cca 300 HP ... polymorph -> reakce > PVP Trinket (nausnice kterou horda dostava za 2 pvp rank GRUNT), ucinek je ze polymorph instantne zrusi. neubral si mi zadne hp. Takze secteno a podtrzeno, neni spuzob jak si ***** rogueho dostat od tela nebo jako si ho k telu vubec nepustit, ty mi nanejvic na lvl 60 uberes instantne (kouzla ktere nedokazu prerusit) cca 1500 hp (talent bod na 100% dalsie kuzlo critic + talent bod buduce kuzlo instant + pyroblast), ale tam tvoje dmg konci ... a ted koukni, ja jako rogue mam sancina critial normalniho zasahu cca 40%, sinister striku 50% a backstab + ambush 80%, takze se da rict ze criticy davam "porat". maga na lvl 60 da 60 rogue bez obleceni (nahy) s 2x skinning knife (dmg 1-2, 3dps) v ruce na 1-3 rany zavisici od talent bodu.... Staci shlednout videa World of Roguecraft 2 a 3 episodu ... tam mas vysvetlene tak jak by to pochopil kazdej ze rogue je vuci cloth classem IMBA. ... a jeste dve veci, muj ambush ubira cca 1200 a backstab 900 hp a to sou stale jenom 2 rany a rogue je DPS postava, tedy mimoradne rychla ... secti si to , koukni na hp maga 60 a uvidis ... nebo jdi jednoduse pred ogrimmar a napis nejakemu magovi at da duel s roguem ... pozorne sleduj PAc to bude rychle ... apo druhe, jako mag by si mel vedet arcane missles sou na PvE a ne na PvP :) a prerusit se daji, maximalne prvu vlnu dostanu ale v castovani bych te zastavil, a to bud kickem, gougem, kidney shotem, chip shotem a nebo na dalku BLINDEM (pri nemz jeste na vic 10 sekund ea oklaanemuzes ovladat postavu)... staci pro overeni jit na wow official forum a precist si o tom. PS.: videa najdes na http://www.warcraftmovies.com .. sou fakt poucna ....
Xoddam
Killing Spree

Odeslat příspěvekod David Sláma 24. 1. 2006 23:09

1) Z mého levelu jeti jistě jasné, že PvP řeším především adekvátně onomu levelu. Možnosti na vyšších levelech musím nejdřív zkusit sám, pak teprve uvidím.
2) Musím říct, že tyhle řeči mě nebaví, považuji je za bezpředmětné. Docela rychle jsem mizel ze serverů, kde je tohoto plný main channel :).
3) Pakliže jsem v PvP jako mág sám a chci se pokusit o nějakou efektivní ofenzívu, nemám nic než instantní a channeling kouzla, protože nikdo mi nedá čas něco vycastit. Použití AM je tak docela opodstatněné.
David Sláma
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Xoddam 25. 1. 2006 06:21

jasne ano tyhle reci sou zbytecne .... vim .... jenom sem chtel poukazat ze naco byl delany rogue .... a naco mag .... qle to tak jak si rekl zakusis sam :). temy cisly jako lvl 60 a tak se nenechej splest, jde spise o prirovnani, na duelu rogue 60vs mag 60, je to podobne jaki rogue 30 a mag 30 .... ale nebudu ti to vykladat, i tty yjistis ze jako mag se v battle groundu budes drzet vice v zadu a nejvacsi strach budes mit pred dotiravym hmyzem ktery neni videt .... pred roguem/druidem v cat form ..... :))) jinak sou i na pvprp serveroch i sk/cz guildy?A treba na tom tvem ...
Xoddam
Killing Spree

Odeslat příspěvekod David Sláma 25. 1. 2006 14:38

Čechů na RP je malinko a ani se nedivým - jak jsem poznal českou MMORPG komunitu, tak mám často pocit, že jsme národ lam... :).
Jinak v BG se pochopitelně držím vzadu, i když takový průběh hloučkem bojujících enemáků i našich se správně načasovanou frost novou má také něco do sebe :). Pravdou však je, že zatímco tak do lvlu 20 jsem měl z roguů docela srandu, jejich nebezpečnost se zvyšuje a občas jejich útok řeším kombem forst nova, blink a doufám, že je už někdo zabíjí a já si jen přisadím s arcane missiles :).

Jinak dnes by měl být otevřen nový RPPvP realm Scarshield Legion. Vyzkouším ho s největší pravděpodobností v podobě Taurena Huntera.
David Sláma
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Xoddam 25. 1. 2006 23:07

zvlastni, ja bych nikdy nezacinal nebo menil server pokud nemam 60 :)) ale budis, ano ano hunter jako antirogue a antidruid postava s velikou sanci i proti ostatnim classam (samozrejme zavisi hlavnei od prvni rany), je velice dobra volba ... na rogue ma detekci stealthu v oblasti kolem nej az na 30 yardu, dal ma FLARE zviditelneni pro vsechny hrace rogueho v dosahu 10 yardu od huntera s coldownem 20 sekund... dal oznacovani rogueho markem .... i kdyz se rogue stealthne bude pro toho huntera ktery ho oznacil + jeho partu viditelny jeste dalsi 2 minuty! spomalovaci , dezorientacne a poison sipy sou velice dobrou zbrani proti roguemu. dale ma pasce ktere kazdy skuseny rogue dokaze obejit pomoci detectu, ale nekkteri tuhle abilitu nevyuzvaj ... je to anti rogue postava... co se tyche peta je na PvPA prakticky nevyuzitelny ... jenom na PvE ... neni demage dealer spise tank ... ja si ho v soubojich nevsimam. Proste vec se ma tak ze ja napriklad utocim na huntery jenom kdyz na 100% vim ze o me nevedi a tek nepouzijou flare abych se jim dostal na telo... jinak je to problem.... jedna vec je ale hlavni, hunterovi nikdy rogue (kdyz zjisti ze proste nevyhra) nezdrhne tak jako jina classa. bud huntera zabiju nebo umru, ale zdrhnout se nejda... hunter ma ale i dalsi vymozenosti a tak muzu jenom rict ze to zavisi od toho co cekas. ja bych ale huntera asi nebral :)) ja spice warrior nebo priest :)) . a kolik ti je let? abych vedel jestli volba rppvp servru nahodou nesouvisi i s vekem... xoddam
Xoddam
Killing Spree

Odeslat příspěvekod kuzmo 26. 1. 2006 00:41

no riadny OFF TOPIC!!!!! :evil:
kuzmo
Killing Spree

Odeslat příspěvekod David Sláma 26. 1. 2006 01:51

Tak se asi budeme tvářit, že PvPing je také součástí RP :).

Huntera jsem si vybral, protože mě prostě láká tím, co umí. Třeba takový priest nebo paladin mě nelákají vůbec. Jinak dnes mě pěkně sejmuli Aliančáci - hledám jednu potvůrku když tu náhle warrior. Jsem si řekl, že ho dám, leč byl tam i hunter :D.

Každopádně po několika hodinách na Scarshield Legion tento server hodnotím kladně. RP funguje, lamy jsou slušně slovně atakovány tak dlouho, až odejdou, vznikají RP guildy. Pokud někoho láká RPPvP a mladý server, jde o jasnou volbu.

Jinak je mi 20 a výběr realmu s věkem nejspíš skutečně souvisí. Jsem přesvědčený, že realmy můžu seřadit podle věkového průměru od nejnižšího takto: PvP, Normal, RPPvP, RP.
David Sláma
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Xoddam 26. 1. 2006 06:17

ano asi mas s tim seradenim pravdu, jenom normal a pvp je diskutabilni, na dednou stranu zacianji male deti na normalech aby je nikdo pri questech nesejmul ale zase normal je o item-hunte takze nevim. ja mam 17 a s pvprp bych jeste jaks taks souhlasil bac to muze byt fakt haluz :) ale normal a cist rp ... ? neee nikdy, malo akce :( jo a paladin me nelaka vubec, nemam tu classu rad pec je az moc vybavena super abilitami... umi nosit plate, stit, ovlada vacsinu zbrani, umi heal, ma svaty-stit ve kterem mu nikdo nc cca 8 sekund nic neudela (muze se klidne healnout), ma fear a taky kdyz dobre da talenty ma kone trery dokaze behat az 111% coz je fakt drzost ... dlle me je to takova noobie postava ... ale co se tyce priesta tak to je jina vec ... ufff ten toho umi, a takovej mind control? tak to je jina vymozenost :)) nj mozna az budu mit super ful epic equip skusim nejakej novej server mozna i rppvp :))
Xoddam
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Xoddam 26. 1. 2006 06:24

mno jo no kuzmo uznavam ze mozna trochu off topic ale jenom trocha, stale je rec o wow a do tehle temy stejne aktivne prispivam jenom ja a david tak nevim co mas za problem .... myslim ze pokud nemas co pridat k teme je zbytocne napsat jenom off topic pac takhle si pozornost neziskas :)
Xoddam
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Petr Kolář 26. 1. 2006 13:41

Vydal jsem se cestou nejmenšího odporu a prostě tenhle topic přejmenoval. Přece jen, jsem trochu líný se zabývat problémy, zda mají PvP a RP v nějaké střílečce něco podobného, nebo ne :twisted:

//interní edit by Dawe: ばか :D
Petr Kolář - Doupě.cz

it´s better to be hated for what you are, than you be loved for what you´re not...
I live. Again.
Petr Kolář
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kuzmo 28. 1. 2006 21:48

Xoddam píše:mno jo no kuzmo uznavam ze mozna trochu off topic ale jenom trocha, stale je rec o wow a do tehle temy stejne aktivne prispivam jenom ja a david tak nevim co mas za problem .... myslim ze pokud nemas co pridat k teme je zbytocne napsat jenom off topic pac takhle si pozornost neziskas :)

no ja si pozornost nechcem ziskat ... kebyze chcem tak to vyzera uplne inac (neviem sice ako a ani neviem na co by som to robil :roll: ) inac neznasam paladinov...vidno komu Blizzard fandi...bachne sa do tej blbej bubliny, vylieci a je to...a vraj vsetky classes su si rovne :)
kuzmo
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Xoddam 29. 1. 2006 01:09

ano ano ano kuzmo velmi pekne zhrnul to co som tvrdil .... bublina heal a je ako novy .... hej blizzardc fandi ale co je este dobre je ze sa paladiom mina mana .... aspon tak je moznost ako ich dat .... ak ju nedmaju su na prd ...
Xoddam
Killing Spree

Odeslat příspěvekod David Sláma 29. 1. 2006 01:25

V souvislosti s paladiny to sem nemůžu nepostnout. Předpokládá to běžnou znalost angličtiny a je to delší než pár řádků, ale opravdu to stojí za přečtení:

The Cry of The Paladin
David Sláma
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kuzmo 29. 1. 2006 05:46

LOL tak prave som docital....skoro som umrel...pripadalo mi to zo zaciatku ako daka kniha od Terry Pratchetta .. :D ale proste paradicka ... a este ten dodatok na koniec...mal by si to dakto od Blizzardu precitat a zamysliet sa ... Davide good work ;)
kuzmo
Killing Spree

Odeslat příspěvekod David Sláma 29. 1. 2006 17:11

:D Já to nepsal :D
David Sláma
VIP uživatel