Ragnarok Online

World of Warcraft, EverQuest, Ultima Online...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod David Sláma 18. 4. 2005 17:42

Jedno z nejoblíbenějších free MMORPG... Low rate vs. high rate, pvp vs. pvm, zahraniční vs. domácí servery a vůbec vše co se Ragnaroku týká!
David Sláma, editor časopisu Computer
Failure is not an option. | Ignorantia iuris non presumitur nec toleratur.
David Sláma
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Minos 20. 4. 2005 17:48

Ragnarok je moje prvni mmorpg a myslel sem, ze to bude daleko lepsi... Pride mi to ze je to jenom o expeni, kazdou chvili narazite na nekoho "nevyexpis me?" a to me fakt nebavi... Mozna GW stoji za to, ale pres tu nudu nez se dostanu na dostacujici level pro GW se neprenesu... Expeni a equipment o nicem jinem to neni...
Minos
First Blood

Odeslat příspěvekod Martin Boček 20. 4. 2005 18:27

V tom případě se naskýtá otázka... O čem jsou jíné hry? Třebas WoW - nalevelovat a sehnat vybavení. Atd...

Pro mě byl Ragnarok zezačátku o prozkoumávání světa. A později... O hraní se známými a kamarády. A totéž i jakékoli další RPG. Dokonce mám dnes už pocit, že dobré RPG nedělají ani tak programátoři, ale lidé, kteří ho hrají. A které při hraní potkáte...
Naposledy upravil Martin Boček dne 20. 4. 2005 19:41, celkově upraveno 1
redaktor magazínu Doupě.cz
Martin Boček
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod David Sláma 20. 4. 2005 19:26

2 Minos: Existují dvě skupiny hráčů, z nichž jednu pojmenujme třeba "lamy". A přesně do téhle skupiny spadají hráči, které bezpečně poznáš podle jejich výkřiků "nemáš zeny pls?" "nevyexpíš mě?" "HEAL PLS HONEM MUSIM EXPIT" apod... Dovolil bych si tu volně přepsat (na citaci si to nepamatuju přesně:) ) kousek hovoru, který kdosi napsal na jednom fóru:
Nováček v RO: "A co tu vlastně můžu dělat?"
Zkušený hráč: "Cokoli - můžeš si třeba jen tak sednout pod strom, pozorovat, jak kolem tebe hopsají růžové balónky, roztomilí zajíčci a občas prolétne velký růžový motýl..."
Teď je ale pro skoro všechny nejdůležitější být mega best... *nostalgické posmrknutí*
David Sláma
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr Kolář 21. 4. 2005 08:34

Přesně, přesne. Proč nosit na hlavě Panda Hat, když mám v inventáři Nurse Cap, který je lepší? Proč draze shánět masqerade, která je pro priesta na nic, stejně jako klaunský nos?
Přece jen, když si pak sednu pod strom a vidím, jak většina expičů (možná by to mělo být expitelů, ale ... :twisted: ) proběhne kolem, teďka se zastaví, začně chroustat, vrátí se, podívají se znova a zjistí, že opravdu pod stromem sedí priest, co vypadá jako rosomák, tak já se v tu chvíli řežu smíchy a představuji si jejich tupé obličeje, jak nevěřícně zírají. Zírají a přemýšlí, kdo že to expí bez priesta, proč že je neléčím na jejich "žádost" HEAL PLS a podobně. To je také důvod, proč jsem přesedlal na EQ2 a ne na WoW, ale to je zase Off-topic.
Petr Kolář - Doupě.cz

it´s better to be hated for what you are, than you be loved for what you´re not...
I live. Again.
Petr Kolář
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dominick 10. 6. 2005 21:49

vyborna mmorpg,moje prvni
ale takovy to heal plz(hadejte proc sem sel do sworda a ne do aca),das mi zeny atd. fakt otravuje
zato ta moznost hrani s kamosema je supr
este lepsi je to na mezinarodnich serverech-ja hraju na NamelessRo rate 5/5/5
je to hlavne o expeni ale ....
vubec nevim proc se mi tak libi....
volnost jako v gta ale sou tu zivy postavy proti/s tobe/tebou a to ji cini tak vybornou
zkousel sem runescape ale je moc komplikovanej

JESTLI NEJAKEJ CECH HRAJE NA NAMELESSRO,OZVETE SE MI NA osmaa@atlas.cz
thx u all
bye
du expit
=)
/heh
dominick
First Blood

Odeslat příspěvekod David Sláma 11. 6. 2005 00:29

dominick píše:...zkousel sem runescape ale je moc komplikovanej...

Tobě snad Ragnarok připadá jednoduchý? Chci tím říct, že je to jedno z nejkomplexnějších MMORPG, jaké vůbec jsou: vyvážení equipu (sloty/síla), výběr vhodných karet, vymyšlení pro určitý styl hraní ideálního stat/skill buildu, použití vhodného elementu proti monstrům, hodiny strávené v pvp, než se naučíš, co na koho jak platí... Ještě pořád Ragnarok není "komplikovanej"? :)
David Sláma
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Paar 11. 6. 2005 14:09

je hrani ragnaroku zdarma ( :) doufam ze to neni blba otazka)
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod Paar 11. 6. 2005 14:16

nebo spis jinak... existuje nejaka super MMORPG, ktera nepotrebuje platit mesicni poplatky? ale nejaka opravdu kvalitni (nebo aspon nejkvalitnejsi)
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod David Sláma 11. 6. 2005 16:08

2 Paar > Ragnarok Online má volně ke stažení herního klienta. Hraní na oficiálních serverech se platí, freeservery jsou zdarma, přičemž jejich kvalita je dobrá. (Například takový World of Warcraft se na freeserverech hrát nedá - nehledě, že v tomto případě je to porušení EULA.)
David Sláma
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Paar 11. 6. 2005 16:25

diky. jeste nikdy jsem MMORPG nehral.... chcu to zkusit, ale nechci platit nehorazne penize (400kc mesicne za zahrani si hry je podle me moc). zkusim nejspis Ragnarok, doufam ze me to chytne. este jednou diky
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod dominick 11. 6. 2005 17:13

ALE RO ZVLADAM
v runescapu musis jist,je tam jakasi energie,zbrane si vyrabi i novacek,nekolik druhu pohybu aq nesikovny ovladani=je to moc komplikovany....
ragnarok je presne na hranici primitivnosti a volnosti-nejlepsai mmorpg vsech dob...primituvni rozodne neni
a jak ste psali o sezeni pod stromem,koukani na ruzovi micky,prave sedim v payon dungu a koukam na soldier skeletony....
dominick
First Blood

Odeslat příspěvekod Paar 11. 6. 2005 19:16

ehm, no, nasel jsem spousty odkazu na toho klienta. je jedno ktery stahnu, nemuzete nejaky doporucit? nevim, jestli jsou vsechny stejne (maji jinou velikost, takze asi ne).... dik
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod dominick 11. 6. 2005 19:58

hm já ho mám z doupě dvd,jinak bych o ragnaroku vůbec nevěděl
a to by byla škoda :!:
dominick
First Blood

Odeslat příspěvekod Case 11. 6. 2005 21:31

http://www.czechro.net někdy to nejede, pravidelně zkoušet... Jestli tě bavilo Diablo, tak jdi jednoznačně do Guild Wars, koupíš originálku a hraješ bez poplatků, je DOST dobře hodnocen a ani nepotřebuješ nějakou super mašinu. Z jiných free MMORPG asi Lineage 2 (v 3D ale moc mě to nenadchlo), Ultima Online (klasika, klasika), Anarchy Online (cool sci-fi) a pak určitě další, tyhle jsou takový nejznámější. Jestli platit tak asi World of Warcraft nebo Everquest 2 no..
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Killing Spree

Další stránka