Everquest 2

World of Warcraft, EverQuest, Ultima Online...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod David Sláma 18. 4. 2005 17:39

Hrdý soupeř World of Warcraft, pokračování fenomenálního MMORPG. A co vy na to? ;o)
David Sláma, editor časopisu Computer
Failure is not an option. | Ignorantia iuris non presumitur nec toleratur.
David Sláma
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr Kolář 18. 4. 2005 19:27

Už jsem se trošku vyjádřil v recenzi, ale i tak se budu raději opakovat. Everquest 2 a World of Warcraft jsou dvě nesrovnatelné hry. Každá z nich je zaměřena na jiný druh hráčů, EQ je pro ty, co chtějí žít život hrdiny se vším všudy a dlouho, WoW zase zaujme především akčněji laděné jedince, kteří chtějí hrdiny prostě jen být.
Srovnávat tyto dvě hry mi přijde jako srovnávat Half-Life a Serious Sam (bez urážky směrem k jakékoliv hře). Ano, obojí jsou to střílečky, v obou je brokovnice, v obou jsou mimozemšťané. Tím veškerá podobnost končí.
Petr Kolář - Doupě.cz

it´s better to be hated for what you are, than you be loved for what you´re not...
I live. Again.
Petr Kolář
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod David Sláma 18. 4. 2005 21:36

Soupeřením jsem chtěl naznačit takřka shodné datum vydání, a tím i logický "souboj" obou her o hráče - ne nadarmo se v banneru na EQ2 objevuje něco v tom smyslu, aby si hráči raději vybrali tuto hru a nepouštěli se do "World of Waiting" :o). Fakt, že každá hra nabízí něco jiného pro jiné skupiny hráčů na tomto marketingovém soupeření nic nemění :o).
David Sláma
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr Kolář 18. 4. 2005 23:05

Tak pokud myslíš tento druh soupeření, tak mi nezbývá, než souhlasit. Jednoznačně je vidět, že si hry mají teoreticky konkurovat, ač díky hernímu systému tomu tak být ani nemůže. Vzhledem k tomu, že jsem hrál obojí, mohu říci, že rozdíly jsou natolik propastné, že je nepravděpodobné, že by si hráč nevybral a váhal.
Petr Kolář - Doupě.cz

it´s better to be hated for what you are, than you be loved for what you´re not...
I live. Again.
Petr Kolář
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod arthur 13. 5. 2005 13:47

To jste založili tyhle fóra aby si lidi z Doupěte mohli mezi sebou podiskutovat? :D

Petře ty na mě stále působíš dojmem, jak si o sobě myslíš že hraješ z těchhle dvou her tu "objektivně lepší" a díváš se na ostatní trochu spatra.

Co si mám představit pod pojmem že EQ2 je pro toho kdo chce žít život hrdiny se vším všudy a dlouho? To že každou ptákovinu musíš měsíc kempovat? Nebo že každý level trvá týden? ;)

V čem je špatné nabídnout hru, která dá možnost si zahrát pár hodin denně a nebýt ani tak úplný outsider?
arthur
First Blood

Odeslat příspěvekod Petr Kolář 13. 5. 2005 19:27

arthur píše:V čem je špatné nabídnout hru, která dá možnost si zahrát pár hodin denně a nebýt ani tak úplný outsider?n/quote]

Nikdy jsem neřekl, že World of Warcraft, ani jakákoliv jiná MMORPG je vyloženě špatná. Dokonce si myslím, že pro většinu hráčů i pro Blizzard je WoW ideální zábava. Já však ode hry vyžaduji více, než pouhé "Hack'n'Slash". I v recenzi jsem jasně říkal, že Everquest není lepší. Je prostě jiný. U nás se jaksi nechápe, že by hra mohla hráči přínášet i jiné podněty, než pocit vítězství. V tomto se více přikláním k asijské škole, kde je hraní her společenská záležitost.
Osobně mi WoW nesedl tolik, abych jej upřednostnil před EQ2, ve kterém po několika měsících hraní nemám konečnou metu úrovní ani v dohledu. Hra je tvořena tak, že člověk může klidně strávit dlouhé hodiny činnostmi, které s porážením protivníků nesouvisí. Vybavování pokoje je jen malou ukázkou.

Pokud jde o hru "objektivně lepší", tak záleží na tom, jak chcete dané kritérium změřit. Není žádný kvalitoměr. Více se prodává? Vítězí WoW. Má líbivější grafiku? Na většině strojů zase vítězí WoW. Vydrží déle? Tady bych si tvrdil říci, že WoW prostě nevyhraje.

Já se na hru dívám také z ekoneomického hlediska. Investoval jsem do EQ2 znovu jeho cenu v poplatcích na hraní, ale hra mi vydrží přes půl roku. Tohle prostě běžné hry nezvládnou. Dvě offline hry se mi za půl roku rozhodně ohrají. A co WoW? Level 60 za dva měsíce a ani se člověk moc nezapotí. A pak co? Áno, PvP je skvělé, ovšem rozdílnost postav a bojových stylů hráčů je ve srovnání s EQ2 ubohá. Počkám si do září, až zavedou v EQ2 arény.

Everquest 2 je pro moji osobu lepší. Co se zalíbí jiným, to závisí jen na nich samých. Nebudu vám tady demagogicky vykládat, že WoW je humus, když je očividné, že je to velmi kvalitní a zábavná hra. Strávil jsem ve WoW příjemné chvíle, ale ani tak nelituji, že jsem dal přednost EQ2. Pokud někdo učiní naopak a bude se bavit, tak mu budu jeho zábavu jen přát, vždyť to je smysl hry, ne vítězství.
Petr Kolář - Doupě.cz

I live. Again.
Petr Kolář
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod arthur 17. 5. 2005 12:18

Takže se na to díváme v podstatě stejně. Mně zase dva roky vydržela Anarchy Online a stále mě nepouští... a myslím že kdybych přešel do WoW, že z toho bude podobná závislost na podobně nekonečnou dobu :)

WoW není jen jednoduchá mlátička, to jen tak na první pohled vypadá, když do toho člověk pronikne tak zjistí že je to komplexní hra s velmi propracovanými herními mechanismy, naprosto plnohodnotná. To, že na první pohled působí nenáročně, je podle mě příjemná vlastnost a kdo hledá hlouběji, tak má možnost najít :)

Navíc... uvědomme si, že tahle hra je teprve v začátcích, pár měsíců po vydání, takže bude nadále mohutnět, a to při finančních možnostech Blizzardu (vyplývajících z již nyní obrovské členské základny) velmi rychle.
arthur
First Blood

Odeslat příspěvekod includes 8. 7. 2005 10:47

Já preferuji World of Warcraft,ale neríkám , ze EverQuest je spatny.
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tom_svk 12. 7. 2005 21:13

ja preferuju ragnarok online a wow se mi vazne nelibil bo sem zjistil ze je to jen o expeni a moc zabavy sem si nak neuzil kazdej se snazi jen expit expit a nenasel sem v ty hre nak moc moznosti pvp ma celkem supr ale kvuli pvp si kupuju guildwars ktery si myslim bude o 2 tridy lepsi a e2 sem nehral tak nefim
btw:wow me prijde moc podobny lineage2 s tim ze liíneage my je sympatictejsi po graficke strance wow je podle me moc detsky a sladky
Tom_svk
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Tom_svk 12. 7. 2005 21:23

jeste sem zapomel ze wow je podle me delany pro sirokou verejnost da se rici pro kazdyho blizzardi chteli oslovit siroke masy lidi a to je skoda protoze vytvorili jednoduchy placek ktery nedosahuje kvalit jejich minulych her ktere byli hrozne propracovane a byli vazne pro hardcoristy vemte si starcraft scenu takovou strategii s tolika moznostma neni k vydeni a hraje se do dnes to vim ze si ho nekdy zahraji po BN a lidi je tam stale hodne rekl bych srovnatelne s warcrafem 3 . war3 ma zase nepropracovanejsi bojovy system v strategiich ktery sem kdy videl.war3 hraju rok a pul tak pro nej mam hroznou slabost a porazit protihrace jen hrdinama ma vazne sve kouzlo
Tom_svk
Killing Spree

Odeslat příspěvekod visor(smazano) 15. 7. 2005 03:54

Myslim ze dalsi kryterium jestli EQ2 ano nebo ne je HW narocnost.s tim souvisi i moje otazka zivim tri konzole(PS2,GC,XBOX)a na upgrade PC zaprve nemam penize a za druhe i kdybych mel neudelal bych to jelikoz jedine co na nem hraju jsou mmorpg.Takze bych se chtel zeptat EQ2 hracu,athlon 1800+,1GB ram,radeon 9500 128 MB.Mam nejakou sanci ze se mi s nejnizsim nastavenim pri 20+ lidu raidu pocitac neuvari?
visor(smazano)
Killing Spree

Odeslat příspěvekod AlanWake 14. 11. 2005 11:20

Jak je to prosímvás u EQ2 s placením?? Já vím, že bych se mohl podívat na stránky dovozce ale když už jste tu tak sdílní :D... No mě osobně přijde Lineage 2 taky lepší než WoW, ale je to jen samozřejmě můj subjektivní vjem.
AlanWake
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Petr Kolář 14. 11. 2005 11:49

Everquest 2 se u nás dá platit poměrně jednoduše. Stačí napsat na mailovou adresu everquest@playman.cz, že si objednáváš X herních karet, přijde Ti obratem faktura a tu zaplatíš. Jakmile jsou peníze na účtu Playmana, tak i přijdou kódy z karet, každý z nich na 30 dní hraní, možno je zadat i dopředu a pak se nějakou dobu nestarat. Cena jedné karty je kolem tří stovek, nevím teď přesně.
Lidi od Playmana jsou při mailové komunikaci velmi vstřícní a zatím jsem neměl problém, který by nedokázali vyřešit.
Petr Kolář - Doupě.cz

I live. Again.
Petr Kolář
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod AlanWake 14. 11. 2005 12:08

tak to by mohlo být fajné dost. Snad budu mít už stabilní připojení. ak nějak o tom uvažuju, ale nevím no, uvidím. Taky mám zrovna před maturitou, tak se trochu bojím :).
AlanWake
Killing Spree

Odeslat příspěvekod David Sláma 14. 11. 2005 12:58

Tak to se možná bojíš oprávněně - jednou jsem se takhle ponořil do Ragnaroku před zkouškovým a během něj a málem jsem ten semestr nedal /swt :shock:
David Sláma
VIP uživatel

Další stránka