Fallen Earth - vítejte v apokalypse

World of Warcraft, EverQuest, Ultima Online...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Torham 7. 12. 2009 11:30

Hra: Fallen Earth
Vývojář: Fallen Earth, LLC (bývalí Icarus Studios)
Žánr: Postapokalyptické MMORPG
Datum spuštění: Září 2009
Obal:
Obrázek

Fallen Earth je MMORPG hra používající klasický systém měsíčních poplatků (hra 50 $ + 15 $ za měsíc) a zasazená do budocnosti našeho světa, konkrétně do roku 2156. Země je zničená po pandemii záhadného smrtícího viru "Shiva" a následných jaderných útocích na nakažená území. Hráč se ocitá v kůži obyvatele Provincie Grand Canyon, která je jedinou lidskou enklávou, jež apokalypsu přežila - a to díky firmě GlobalTech a jejím klonovacím zařízením. Fallen Earth hratelností nejvíce připomíná klasické third person střílečky, avšak je možné přepnout do first person pohledu.

Screenshoty:
Frontend 2009-10-27 17-11-56-09.jpg
Screen z Fallen Earth

Frontend 2009-10-25 13-21-02-28.jpg
Uvnitř přehrady Hoover Dam

Frontend 2009-11-08 09-57-07-21.jpg
Kamenný amfiteátr ve vesničce Depot 66

Můj seriál o prvních dojmech z trialu (MMOGames.cz):
1. díl: Starý dobrý svět je navždy pryč
2. díl: Další pozdravy z Grand Canyonu
3. díl: Společenství a vztahy ve vyprahlé pustině
4. díl: Poslední sbohem ze zničené země
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage

Odeslat příspěvekod aacid 17. 12. 2009 15:19

tak na Torhamovu radu som si to nainstaloval a bohuzial po pol hodine aj odinstaloval...
(to ze 4gb updatov som stahoval jeden a pol dna na mojej 40mbps optike necham tak)

zapol som hru, grafika ma moc neuchvatila, ovladanie nic moc, odozvy strasne (npcka sa nepohybovali ale "teleportovali")... najprv som si myslel ze je to este betaverzia, ale ako teraz vidim je to uz "plnohodnotna" hra, ktora sa normalne predava...
ako ten svet vyzera zaujimavo, ale necitil som z toho tu spravnu postapokalipticku atmosferu ako napriklad z falloutu (trojka je podobny styl hry), hlavne ked moja prva uloha bola zabijat nejake prerastene sliepky co teda ako sliepky nevyzerali ani z daleka...

mozno keby som dal hre viac casu, prekusol problemy ktore ma, tak sa mi zapaci a mozno ju aj zacnem hrat... problem je ten ze na dnesnom mmorpg trhu je velke mnozstvo kvalitnejsich hier a preto nemam dovod "prekusavat" tie menej kvalitne.

takze po odinstalovani fallen earthu som zase zapol stary dobry (nenavideny, otravny, opakujuci sa, s detinskou grafikou a plny deti) wow, ktory ma chytil ked som ho zapol prvy krat a drzi ma doteraz.
aacid
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Torham 19. 12. 2009 13:00

aacid: Já s lagy problémy neměl... mě hra šlapala v pohodě. Stahování - mám wifi 4M a updaty natahané za pár hodin, nevím, kde máš s tou tvojí optikou problém :hm Na ovládání si člověk zvykne (hlavně ta kamera) a FPS způsob boje tomu dává šťávu, rozhodně to není trapné "zmáčkni pravé tlačítko na mobovi a tvůj panák bude sám útočit" jako ve WoW :-/

Uznávám, že ti ta hra nesedla, každý máme rádi něco jiného :) Fallen byl spuštěn teprve v září letošního roku, takže si uvědom, že ho neustále pilují a vybrušují. Tohle není WoW, které běží už pět let...

BTW: Fallen už má "Construction" Tradeskill - tedy možnost stavět různé stavby, zejména kempy s obchodníky či trezorem a čekám, že o ně bude možné vést boje v PvP zónách. WoW běží pět let a kde nic tu nic; žádné konstrukce, stavba hradů, dobývání, nic. Jen chození od questgivera ke questgiverovi a raidění a zabíjení potvor. Tečka :-|

aacid píše:hlavne ked moja prva uloha bola zabijat nejake prerastene sliepky co teda ako sliepky nevyzerali ani z daleka...
Kdybys dával při tutorialu pozor tak víš, že virus Shiva pozměnil DNA všech napadených hostů, čímž je zmutoval :arrow: takže ony to JSOU kuřata, ale ZMUTOVANÁ ;-)

aacid píše:problem je ten ze na dnesnom mmorpg trhu je velke mnozstvo kvalitnejsich hier a preto nemam dovod "prekusavat" tie menej kvalitne.
No... Fallen je miminálně stejně kvalitní, jen to chce dát čas (jak jsem řekl, ta hra běží jen tři nebo čtyři měsíce, WoW dělá závisláky už pět let). WoW bych nad něj nestavěl. Frakce - Fallen lepší (úžasně propracované, mají svůj smysl a logiku existence), soubojový systém - Fallen lepší (jako promiň, ale raději budu hrát hru stylem FPS boje než klikat na moby, čumět jak je můj ork/člověk/elf/etc. sám mlátí a do toho spamovat ability mačkáním kláves s čísly). Systém vývoje postavy - Fallen lepší, craft - Fallen lepší.
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage

Odeslat příspěvekod aacid 19. 12. 2009 15:46

s mojou optikou problem urcite neni, v ziadnej hre lagy nemam, so stahovanim problem nemam, jedine kde bol problem bolo s fallen earth...

vobec netvrdim ze fps styl ovladania je zly, ovladanie vo fallen earth mi nevyhovovalo pretoze odozvy boli pomale, pohyby divne, proste celkovo mi nesadlo, vobec nejde o to ze sa to podoba fps. a pokial viem, aj ty si hral wow, tak by si mal vediet ze to skutocne nie je o tom ze kliknes pravym a to je vsetko...

ja som vobec neporovnaval fallen earth s world of warcraft, proste som len pisal preco mi nevyhovuje, z tvojej odpovede mam pocit ze sa akurat snazis co najviac zhodit WoW...
a tiez, ja som napisal svoj nazor, ty sa tu pises svoje nazory ktore vydavas za fakty (frakce - lepsie, vo wow sa neda robit nic ine nez questit a raidovat, neni tam dobyvanie hradov, bojovy system je len o kliknuti na moba)...
az mi pride zarazajuce ze pises clanky na mmorpg servri :)

jasne, wow bezi uz 5 rokov, ale ako som uz pisal, ja som fallen earth s wow porovnavat nezacal, skusal som WAR akonahle vysiel, skusal som Tabulu Rasu este v betaverzii, hral som LOTRO asi rok po vydani, zo vsetkych tychto hier som mal lepsi pocit nez ked som si pred dvoma tyzdnami stiahol a vyskusal fallen earth.
ako som uz napisal prvy krat, netvrdim ze je to zla hra, mna proste nezaujala, napisal som dovody preco a to bol koniec. nezhadzoval som ju, neohovaral, nevymyslal si o nej veci.
aacid
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Torham 19. 12. 2009 16:40

Tak to jo, se omlouvám :-[
Torham
Rampage