GUN

Doom, Half-Life, Far Cry...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod gotti 13. 12. 2007 11:02

ahoj.nevíte někdo,jestli vyšla v časopisu Score hra Gun?něco jsem četl,že měla vyjít,pak nevyšla byla odložená...
gotti
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Heady569 13. 12. 2007 12:08

:lol: tohle je forum Doupě.cz ale neva :-)
nic o hře Gun ve Score nevim...
D3vilR4ge
Heady569
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gotti 13. 12. 2007 12:54

já jsem viděl ukázky z hraní a docela by se mi ta hra líbila,ale stojí 400kč a kdyby jsem jí mohl mít z nějakým časopisem za 200kč tak by to bylo dobrý :D
gotti
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Daemon666 13. 12. 2007 13:37

Kupuju Score pravidelne a byla ohlasena asi 2x nebo dokonce 3x, ale vzdy z toho seslo. A ted uz se o tom cca nekolik mesicu nepise vubec ;-) Takze pocitam s tim, ze u Score asi ani nebude.
PS3/PS4: Glendoveer
XBOX360: Glendoveer

Na čem hraji:
PC, ASUS X550C, Fujitsu Lifebook AH512, Acer D255, PS2, PS3 Super -Slim 500GB, PS4 500GB, PSP, GC, DS Lite, GBA, AmigaCD32, XBOX 360 60GB, iPhone 4 32GB, Samsung Galaxy Note 4.
Daemon666
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 21. 1. 2010 14:06

Čistě téma o hře tu není a zakládat ho je snad zbytečné. Chci se jen zeptat, jestli jste to někdo hrál a jak se vám to líbilo? Jak jsou na tom nároky, myslíte, že mi to pojede tak nějak naplno? Bohužel jsem koukal, že aby to jelo 1440*900, musím se pohrabat v registrech a ani pak ten výsledek není nic moc, obraz se prostě roztáhne, čili vidím furt stejně. A protože tohle považuju za docela vážnej nedostatek, tak by mě zajímalo, jestli ho lze klady vyvážit. Díky.
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 21. 1. 2010 22:06

No řekl bych, že ,,Juarezové,, budou asi lepší, tohle je rok 2005,...No zkus ho, že...za Ty peníze. Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 22. 1. 2010 15:26

Tak asi zkusím, až dohraju Juareze. Pak zase napíšu pár vět.
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 29. 1. 2010 01:53

Prosím vás taky máte ty textury takový zrnitý? Něco podobnýho jsem měl i v andreasovi, tráva se jakoby hemží. Jinak zatím hra super.
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 29. 1. 2010 15:12

Netušíte, jak zprovoznit trainer? Odmítám strávit půl dne zabíjením bosse. Trainer zapnu, nakopnu hru, zmáčknu F6 (one shot kill) a ono nic.
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 30. 1. 2010 00:03

By mě zajímalo, jak to pan redaktor stihl za 6 hodin příběh (dobře, ten jsem ještě nedohrál, tak nebudu soudit) a hlavně za 2 hodiny boční mise! Jenom dneska minimálně 4 hodiny a to udělám skoro všechno na poprvý. http://bonusweb.idnes.cz/pc/recenze/gun ... unr_bw.idn
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 30. 1. 2010 12:06

Na BonusWebu nemají někteří redaktoři ve zvyku hry na recenze ani hrát, natož dohrávat, možná bude chyba tam ;-)
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 30. 1. 2010 12:10

Podle Sasakrova příspěvku jsem čekal Sillmena a ono nic:-D.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 30. 1. 2010 12:13

Já taky :D
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 30. 1. 2010 23:56

Takže...hru mám prakticky dohranou, chybí mi jen poslední pokerový vedlejší mise, protože poker neumím...nevadí, v pondělí se ve škole naučím a dohraju to definitivně. A teď ke hře. První pocity byly nepopsatelný, ta hra měla úžasnou atmosféru. Tahle eufórie pochopitleně časem opadla, protože to není hra na 8 hodin, jak někdo napsal (rofl). Příběh je naprosto klasický, nechybí v něm zvraty a hledání vlastní identity. Hlavní postavou je "pobělený" indián, celkem sympaťák (btw. teď jsem hrál 3 hry za sebou, kde je v hlavní roli indián...COJ, Turok, Gun :-D). O "like GTA" hře se mi tak nějak všeobecně špatně píše, čili spíš vypíchnu plusy a mínusy.

PLUSY:
1) Příběh a atmosféra, dobré mise
2) Celkem přívětivé ovládání, možnost přiblížení při střelbě, dostatek zbraní
3) Na první pohled pěkný svět
4) Zajímavé grafické efekty
5) Pasoucí se zvířata, některé zajímavé vedlejší mise
6) Sympatické postavy, sviňští záporáci
7) Perfektní filmové scény
8) Nízké nároky. Hra jela bez problému na plné detaily při 1440*900, vyhlazování mi nešlo ve hře zapnout, ale vůbec jsem ho nepostrádal. Hra se rozkrouhala jen při opravdu náročných scénách, kde byl všude kouř a kamera v něm. To se stalo asi tak 5x za celou hru.
9) Čeština (titulky) a perfektní dubbing (aj). Akorát tedy věta "Jste na svého koně příliš hrubÝ" bila do očí.

Zajímavosti:
1) Ve hře se nešetřilo na brutalitě. Krom toho, že vy samozřejmě můžete (ale nemusíte) sprovodit ze světa jakéhokoliv člověka či zvíře, tak během samotného příběhu vám kněz podřeže holku před vašima očima, uvidíte dekapitaci kněze, zastřelení farmáře se ženou brokovnicí "čestnými" šerify, umučené svázané indiány, trýznění střílením do rukou apod.
2) Myslím si, že pozdější hra COJ se v GUNu velmi velmi inspirovala. A to nemyslím pochopitelně tématiku, ale některé prvky příběhu, ovládání a herních principů.

MÍNUSY:
1) Obrovským mínusem a věcí, která mi brání označit tuto hru za téměř dokonalou, jsou bossové. Bože můj, proč jen museli tuhle výbornou hru zprasit takovou kravinou. Dá se to pochopit ve sci-fi střílečce, ale tady? Proboha, člověk, ať je sebevětší svině, je pořád jen člověk a jeden head-shot mu musí stačit. Když jsem byl v příběhu na 43%, objevil se boss, kterého jsem za boha nemohl udělat. Inu vykašlal jsem se na to, ostatní postavy tam nechal klidně stát a šel udělat všechny dostupné vedlejší mise. Tak jsem se "potunil" a přišel jsem zpátky a hle, boss schytal 5 ran a bylo po něm. Nicméně poslední boss, kterýmu neubližovaly kulky, protože měl zbroj...no jo sakra, ale co měl na hlavě? Pár šedivých vlasů, tak proč mu head-shoty nic neubíraly?! No nic, tohle byly jediné okamžiky, kdy jsem sáhl po návodu. Nakonec se dal zabít jen zápalnými šípy, od kterých se vznítily podzemní výpary (ehm takhle se přesně zabíjela jezerní potvora v Turokovi :-D). Takže znova, největším mínusem hry, jsou bossové. Jsou k smíchu a akorát naserou.
2) Malý svět. Ano, na první pohled vypadá celkem velký, ale po pár hodinách se zorientujete a zjistíte, že je vlastně proklatě malý, sice relativně rozlehlý, přesto malý. Obsahuje 2 města, přičemž jedno je spíš jen pár baráků v řadě. Do některých interiérů můžete vstoupit, ale k ničemu vám to moc nebude. V některých se pochopitelně odehrávaly příběhové mise.
3) Hra nepodporuje širokoúhlé monitory. Sice se mi ji podle návodu povedlo zvětšit na 1440*900, nicméně aspect zůstal 4:3, ale upřímně mi to vůbec nevadilo.
4) Záseky při průjezdu krajinou způsobené loadingem. Tohle mě štvalo opravdu hodně a čím dýl se hra hrála, tím větší ty záseky byly, taky se mi povedlo vjet do města bez textur, které naskočily až za okamžik. Tohle se opravdu nepovedlo.
5) Hemžící se textury trávy a písku. Nevím, jak to jinak popsat, to samé jsem měl v GTA SA.
6) Nevím jak to nazvat, není to tak, že by nepřítelé měli kolem sebe velký hitbox, spíš jde o to, že je to konzolový port a tak váš zaměřovač je relativně velký a cokoliv je v něm, je zkrátka zasaženo. Navíc červená, čili minout je problém. Pokud chcete ale dávat head-shoty, musíte mířit. Tu a tam taky měla hra tendenci sama zaměřovat, ale nic hrozného.
7) Celkem nepřirozeně vylidněné město a okolí, na kolejích mimo mise nejezdí vlak apod. Vtipně také působil jeden plakát se zločincem, kde stálo, že jedno z měst je v Novém Mexiku, druhé je v Kansasu. Na koni to byla asi minutová cesta :-D
8) Později nudné vedlejší mise
9) Chybí návod na pokr :-D

Takže jak už jsem řekl, ze začátku jsem to viděl na devadesáti procentní titul srovnatelný např. z Mafií, ale postupně vypluly na povrch jisté nedostatky, čili bych to viděl na 80%. Nebýt bossů, možná bych se k 90% přiklonil.

Jinak hru jsem hrál na normální obtížnost.

5 vedlejších misí od indiánského lovce:
1) Skolte šedého vlka (pozor, ne jakéhokoliv, ale jednoho konkrétního, musíte ho najít, a to platí u všech zvířat). http://piratesxxl.cz/obrazky/6680.png
2) Bílého buvola http://piratesxxl.cz/obrazky/6681.png
3) Bílého vlka http://piratesxxl.cz/obrazky/6682.png
4) Velkou pumu http://piratesxxl.cz/obrazky/6683.png
5) Černého vlka http://piratesxxl.cz/obrazky/6684.png
6) Obřího grizzlyho (foto nemám)

Krom černýho vlka a grizzlyho všechno lukem (no dobře, puma byla taky dodělaná puškou).

Zatím vše, ještě přihodím pár obrázků a krátký video.

EDIT: Ještě jsem zapomněl, hra se synchronizuje na 30ti FPS, což jedině vítám. Alespoň žádný lámaní a cukání obrazu, ale zase 30FPS je 30FPS, u rychlýho pohybu to bylo vidět.
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 31. 1. 2010 10:56

"hrubý" je ale správně ;-)

Ten popis je spíš tak na 70 %, jsi měkkej ;-)
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků