Call of juarez

Doom, Half-Life, Far Cry...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Sasakr 1. 3. 2010 01:07

Tak jsem si projel příběh ještě jednou. Tentokrát jsem využíval soustavně bullet time, až jsem si říkal, jestli nejsem tak trochu srágora, ale tak když to v tý hře je, tak proč ne. Jinak jsem to tentokrát projel trochu Rambo stylem, ne jako když jsem to hrál poprvé, kdy jsem se posouval krok po kroku opatrně. Teď jsem prostě schoval pistole, vlítl do místnosti a s bullet timem to tam vykropil, popř. na otevřených prostranstvích jsem tam prostě tancoval a cestou je pokosil. Celkově mi přijde, že ta hra je ke konci tak nějak horší, než ze začátku, to má výbornou atmosféru, městečko, lesy, to je prima, ale jak se jde k jihu, tak nějak už to není ono. Určitě je to ale tím, že to jedu podruhé, napoprvé se mi naopak líbila až druhá půlka hry. Jinak opět jsem jednou musel sáhnout po návodu, ale potvrdila se opět krátká hrací doba, viděl bych to cca na 8 hodin, včera jsem rozehrál a dneska už jenom hodinka a půl a je vymalováno. Trochu jsem si všiml nelogičností, zejména co se umístění nepřátel týče. Jde mi o to, že Ray vystřílí barák, čili by se dalo předpokládat, že tam nikdo nebude. Pak tamtudy jdete s Billem a barák je zase plnej. No ale nejabsurdnější byl konec v podzemí. Za prvé krátce poté, co Billy vleze otvorem dovnitř, slyší 2 chlapy jak se baví. Nevím, odkud by to jako mělo být, nahoře je v tom místě zrovna otvor, tak možná z povrchu, ale pokud ho sledovali, jak se později dozvíme, tak by asi byli zticha a nevykecávali se. A vůbec je k smíchu, že Juarezovi hoši došli ke zlatu jen pár sekund po Billym, čili museli jít těsně za ním a my jsme je přesto nezpozorovali. Zejména v jeskyni, kde je všechno slyšet. A korunu tomu pak nasadí Ray, který se objeví jen tak na konci tunelu, protože se před ním propadne země. To bylo fakt hodně blbý.

Ale rejpu rejpu a přesto trvám na tom, že je to výborná hra, jen kdyby ten hw to utáhl na nějaký obstojný detaily...tak snad za pár let.
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 1. 3. 2010 01:14

Já jsem si ted kupoval score a byla tam plná zrovna tahle hra, tak přemýšlím že se do ní někdy pustím
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sasakr 1. 3. 2010 01:18

Tak pak prosím napiš, jak se ti líbila. Zfoukneš to za 1-2 večery, takže s tím nemusíš otálet ;-)
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod Sasakr 15. 3. 2010 00:36

Tak jsem si to dal potřetí a tentokrát na hard.

Všimnul jsem si pár věcí, který mi předtím unikly. Např. to, že Billymu je v době konání příběhu 17 let, na což tedy nevypadá. Navíc mě opět trkla ta jeho neskutečná podoba s tím chlápkem z Gunu, kde se vůbec autoři hodně inspirovali.

V průběhu hry jsem se setkal s celkem 2 bossama, čili osobama, kterým nestačí headshot ani pár ran do hrudi. Bohužel, stejně tak jako v Gunu, i zde je to dost k smíchu. Nicméně vzhledem k tomu, že je to jen 2x, tak se to dá, narozdíl od Gunu, vydržet. Dále pak zde vidíme několik zmrtvýchvstání, pokud si dobře pamatuji, tak 3. První, když Ray sestřelí Billyho a ten spadne do řeky. Dobře, dejme tomu, že to mohl přežít. (Mimochodem krátce poté je pro mě nesmírně zábavný lov zajíců). Pak je zde druhý případ, kdy Bill a Juarez mají souboj. Jak se později dozvídáme, Juarez smrt jen předstíral, měl brnění. Nicméně pokud mu v souboji dáte headshot, brnění by mu asi nepomohlo. Čili další zmrtvýchvstání. No a třetí je na úplném konci a je to poslední věc, kterou uděláte, kdy Ray po prosebné modlitbě dostane ještě sekundu života, a ačkoliv má v zádech kulku, Juareze zabije. No co, nějak to skončit muselo. Furt je to nic proti tomu, co jsem viděl v Gunu.

A opět bych mohl citovat poslední řádky toho, co jsem tu psal nedávno. Ten konec v tý jeskyni...bože můj. A jak Ray jen tak stojí a před ním se propadne země, čímž otevře tajnou cestu k Juarezově zlatu, a ještě k tomu tam zrovna stojí Billy...no fakt nepovedené.

Co jsem si ale opravdu vychutnával a mrzí mě, že to není ve hře více, je střelba z luku. S natažením tětivy se automaticky zapíná bullet-time. Vím, že je to trochu srabácký, ale nesmírně zábavný...šíp vyletí a prolítne zlosynem jakoby nic. Pak stačí jen přijít, vzít si šíp zpátky a obdařit takhle i další. A co prostě nemá chybu, že společně se i zpomalí muzika, což se mi prostě hrozně líbilo, ani nevím proč. Možná to zkusím natočit, uvidím, jak to bude PC stíhat.
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 15. 3. 2010 04:25

Jo Jo , Sakra, Sacré, co takhle dát ,,Spoilery,,?! Vykecal si co se dalo, Ty Trubko?! He...Já to třeba ještě nehrál, co Ty na To,,nadšenče,, do Wild Westu? STarec Marcel od Zvonu...zasloužil bys jeden dabl, hrubou Solí do zadku...,že by jsi se naň ho tejden neposadil.
Marcel Kudlvasr
Dominating

Odeslat příspěvekod Sasakr 15. 3. 2010 08:29

Eh, tak to pardon, tak je to několik let starý, myslel jsem, že kdo to chce hrát, ten to už hrál. Mám dávat spojlery do tématu o Mafii, když se zmíním, že Toma zastřelej?
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 15. 3. 2010 10:03

Jasně Sacré, že váháš, Tu jsem pořádně neprovařil taky...Řeším to,,přiblblý řešení,,u řízení aut ,,šipkama...zahrabal jsem si někam mini ,,jojstíček z Atárka,,!? Ten se nasadil na šipky a bylo po starostech s ,,medvědí tlapou,,HE!
STarec Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Dominating

Odeslat příspěvekod Sasakr 12. 6. 2010 00:33

Jak jsem slíbil, tak jsem právě udělal

Jinak youtube je opravdu vtipný. Nahraju tam soubor 16:9 ale v rozlišení PAL (čili informace o aspektu v metadatech). Co myslíte, že udělá youtube? No nahraje to jako PAL 4:3.
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod Sasakr 29. 10. 2011 20:15

Tak jsem se rozhoupal a na konec začnu s dvojkou. Nastavení detailů ve hře na max, FPS furt přes 100 (zatím jen pár sekund z první mise, chci si to později vychutnat). Překvapily mě mizerné možnosti nastavení, třeba AA tam sice zapnutý evidentně je, ale v nastavení ho nenajdeš. V ovladači jsem vynutil 16x AF a Vsync, takže krásných plynulých 60 FPS. Překvapilo mě AO, při nastavení na low to s FPS moc nehlo, při high to šlo na polovinu. Udělal jsem si ale srovnávací screenshoty a rozdíl prostě nevidím, takže nechávám vypnuto.

Ale proč jsem sem vůbec začal psát, chtěl jsem si stáhnout nějakej mod na odstranění crosshair, ale tak jako u COD 1, všechny mody smazaný. To je holt asi úděl nás, kdož hrajeme hry s několikaletým zpožděním...
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod Sasakr 11. 11. 2011 00:47

Tak dojeto. Čekal jsem, že to na jedničku nemůže mít ani omylem, ale mýlil jsem se. Je to přinejmenším stejně dobré, až si teď projedu jedničku, tak možná ještě názor změním. Pár věcí mě mrzelo, třeba zmizelo ono efektní střílení z luku, kdy se zpomalily veškeré zvuky. Na konec jsem za ten crosshair ještě rád, bez něj by to asi nešlo. Měl jsem často dost velký problém v té grafice něco vidět. A konec v Juarezově pevnosti z jedničky vyloženě potěšil.

Obrázek
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod USER47 11. 11. 2011 00:55

Zkus Cartel. Zajímalo by mě, jestli jsem jedinej na světě, kdo si myslí, že je to poměrně kvalitní hra:).
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Sasakr 11. 11. 2011 01:23

Kartel je chronologicky až "chvíli" po jedničce :-D No když mi ho půjčíš, klidně ho zkusím :-D
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod Sasakr 19. 11. 2011 03:34

Tak projeto podruhé za Raye. Jeho dvojité pistole jsou vskutku mocnou zbraní, takže teď to bylo rychlejší.

A rozehrál jsem jedničku, jak jsem čekal, 60 FPS tam neudržím, když je hodně trávy, jde to dolů. A přijde mi, že je to nějaká zjednodušená verze, v té první stealth misi bylo nutné projít celým městem, je to tak i v návodech. No a hraju a najednou tam vidím díru v plotě a jen tak zmizím z města. Druhá stealth mise a hle, najednou tam leží indián, kterej má luk. Tudíž se lze tou misí prostřílet. Fakt divný. Nic takovýho si nepamatuju, a to jsem to kdysi projel 3×.

-- 19. 11. 2011 03:35 --

Jo a obrázky :-)

http://cloud.steampowered.com/ugc/64874 ... 543D6BCC7/

http://cloud.steampowered.com/ugc/64874 ... B49247B20/

-- 19. 11. 2011 03:38 --

Jo a ještě jedna věc je divná, v jedničce mám stíny krásně vyhlazený, ve dvojce jednoduše kostkatý :-O
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod Thowt1 19. 11. 2011 07:38

Sasakr píše:A přijde mi, že je to nějaká zjednodušená verze, v té první stealth misi bylo nutné projít celým městem, je to tak i v návodech. No a hraju a najednou tam vidím díru v plotě a jen tak zmizím z města....

presne toto sa stalo aj mne... do navodu som mrkol, ked som musel vyskakovat z okna u toho manika, ktoremu som slohol naboje... som si myslel, ze musim skocit do rieky a odplavat, a ked to enslo, kukol som navod... ten chodnicek na opacnu stranu som si tam vobec nevsimol :-D no ale k veci... potom som zistil, ze som to cele presiel inak, ako bolo v navode, presne ako opisujes - ziadny stealth cez mesto, ale utekanie pred kovbojmi cez luku?pole? kamene atd ... prislo mi to trocha zvlastne, ale co uz :-) prve, co ma napadlo, ze to tak bolo zmenene nejakym patchom, ale kto vie :hm
profesionalna krysa na forum.doupe.cz
Thowt1

Odeslat příspěvekod Sasakr 19. 11. 2011 10:36

Podle mě to bude nějakým patchem. Ta cesta přes město totiž byla v zásadě nemožná. Byly tam bedny naskládaný tak divně, že snad ani nebyla jiná možnost, resp. přes to město projít nešlo. To samý ten luk, fakt si nevzpomínám, že bych cestou do dolu potkával mrtvý indiány. Nejspíš to udělali proto, aby to i telata dokázali projít.
Sasakr
Sleepwalker

Předchozí stránkaDalší stránka