Série Crysis a vše okolo

Doom, Half-Life, Far Cry...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod mmmjack 1. 9. 2013 15:45

Jo, já to tak chtěl napsat, že je to tak nějak samozřejmost, že to běží na max i na lowend grafice dneška. Už jsem koukal na videa s vylepšenou C2 i na C3,opravdu vypadají suprově po grafické stránce :-)
mmmjack
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 1. 9. 2013 22:17

mmmjack píše:je to tak nějak samozřejmost, že to běží na max i na lowend grafice dneška.
Moje GTX560 je pořád ještě silnější, než lowendy dneška a bez AA při 1680*1050 na maximální detaily průměr tak 35 FPS. Takže žádná sláva.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 1. 9. 2013 23:29

Já to měl na max (taky bez AA) na mojí, a FPS nevím, protože mi je fraps odmítal ukázat, ani video nefachalo nevím proč, ale hraní mi přišlo docela plynulé, tak jak už jste o tom před asi 4mi lety diskutovali, že Vám to tak přijde :)
mmmjack
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 2. 9. 2013 09:44

Hm, docela plynulé může pro mohé znamenat třeba 20 :-D Jako u mě to bylo po většinu času slušné, ale v krizových situacích byly poklesy třeba na 28 a bylo to vidět.

-- 2. 9. 2013 10:44 --

Ale zkoušel jsem jen demo, nevím, esi není plná víc optimalizovaná.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 26. 12. 2013 00:09

Takze jsem par hodin v C3. Sice bych rekl ze hratelnostne je to horsi nez dvojka, hlavne kvuli totalne nefungujicim stealth prvkum - jak mne muzou nepratele videt skrz kere, kdyz ani poradne ja nevidim je? Nastesti je hra tak primitivni a hrac je tak OP, ze muzu klidne hrat Rambo stylem. Plus docela dost bugu a glitchu...no nejsem moc ohromen.

Ale to ted necham stranou.

Zajimalo by mne, jestli ma nekdo nejaky tip na mody? Lepsi grafiku a podobne...neco jako udelal Maldo s C2. Zkousel jsem hledat na netu a uprimne jsem nic moc nenasel, tak mne zajima jestli jste neco zkouseli vy tady.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 26. 12. 2013 15:53

Lepší grafiku? Tak to snad není zrovna tady tak nějak potřeba..

Nebo snad jo? Hratelností mě tam pár věcí taky smolilo, ale pokud člověk přitlačí na obtížnost, vyrovná se to.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 26. 12. 2013 18:12

Ja ti nechci kazit iluze ale grafika zas tak velka hitparada neni. Vypada to zhruba stejne jako dvojka. Jasne, je tam par vylepseni ale i tak mi to prijde strasne ploche.

Rozhodne je tam misto pro vylepseni, jako treba prave ten Maldo HD mod pro C2.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 27. 12. 2013 09:05

No a i dvojka patří k tomu nejlepšímu co se dá spatřit. S fyzikou je to horší pravda..

No ona je spíše otázka jestli disponuješ hardwarem který si s C3 na plné detaily zcela bez problému vystačí, aby mělo smysl shánět módy pro vylepšení grafiky.

Dá se předpokládat, že nároky pak ještě citelně povyrostou.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 27. 12. 2013 09:18

To, že tě AI vidí skrze překážky, se mi děje už teď ve dvojce, což mne občas fakt štve, když chci jet stealth stylem.
A co tak koukám do grafu, tak C3 je jedna z nejnáročnějších hw her, takže máš asi opravdu dělo, že chceš na grafice ještě přidávat...
mmmjack
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 27. 12. 2013 10:40

Jestli je to i ve dvojce, to uz si uprimne nepamatuju, ale tam mne to tak nestvalo, protoze ti hra vylozene netlacila stealth postup.

Delo rozhodne nemam. Presto se mi zda ze od dvojky se grafika zmenila jenom velmi malo. Zkusil jsem SweetFX mod, ktery hru udela trochu barevnejsi a temnejsi, takze uz obraz ma i nejakou hloubku. Osobne se mi strasne libi dzungle v AC4.

Jinak vcera jsem to dohral a nic moc. Dvoja byla ve vsech ohledech lepsi. Nejvic mne dostalo, ze mi hra dala na rizeni tank, se kterym jsem si slavnostne odstrelil 2 grunty a pak mi stejne zablokovala castu takze jsem musel po svych. A takovych nedodelanych veci tam bylo plno.

A cenu za letosni nejhorsi dabing at si prijde prevzit Prophet.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SPY 27. 12. 2013 11:15

Hm ... Ja, mam Propheta rad, ten jeho hlas je super :-)
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Necrosczzz 13. 1. 2014 23:42

Takže nějak schrnu všechny díly této série.Prvně Crysis jedna tak rozhodně v té době revoluční grafika a nano oblek prostě fajn věci.Navíc otevřené prostředí a hrátky s nano oblečkem.Bylo to spíš jako Far Cry akorát s tím že jste měli oblek jinak v podstatě nic rozdílného.Dvojka Crysis tak u mě byla více oblíbená.A proč ? Protože sice boj ve městě ano nebylo tam tolik možností jak v jedničce jenže byla to prostě už odlišná hra ,která si razila vlastní cestu už to nebyl jen předělávka Far Cry.Konečně dostalo Crysis svojí vlastní tvář a začlo to dávat větší smysl i chuť to hrát.Grafika opět luxusní a ty lokace navíc strhující boj bylo něco opravdu dobrého.Navíc furt to byla normální hra ,kde měl hráč navíc pouze oblek ,který mu dával pouze nějaká další možnosti.Nijak ovšem nevyčníval.Největší slabina na dvojce byl konec.To prostě bylo něco hooooodně slabého.Čekal sem víc ,ale porazit tři emzáky a doběhnout k bráně.Mno to teda opravdu nebylo nic extra.Jako když hra končí má to být Epické a né obyčejné.Jinak to byla fakt super hra ,která bavila dost dlouho.A tedka k trojce.Takže jak už tak bývá grafika se zase pohla ;) Ano už to vypadalo hodně moc dobře jenže co mě na celé hře štvalo nejvíc.Je že už sem nebyl jako voják s pár vychytávkama.Už to prostě bylo něco jiného.V jedničce a dvojce byl oblek jen jakési vylepšení.Jenže tady z vás další věci v obkeku dělají supermana.Prvně vidíte stopy vojáků to už je už moc snadné navíc dalo se hackovat věže atd.Prostě už jste byli něco víc a to se bohužel odrazilo v hratelnosti.Už to nebyla hra ,ale spíš simulace týrání NPC co vůbec netuší odkud je ten šíp zabil.Luk byla super věc ,ale ten fakt že zabil skoro vše jednou ranou a šípy se dali sbírat navíc jich byl i velký výběr.S toho nedělal jen nějakou zbraň ,ale až moc dobrou zbraň a prostě zas to zjednodušilo celkovou hru.Celkově Crysis 3 nestojí za moc dvojka je lepší.Jenže konec u Crysis 3 je prostě EPICKÝ ta hra má smysl hrát fakt jen pro ten konec.Jinak to nemá smysl vůbec hrát.Po Mass Effectu 3 jsem teda víc Epic konec ještě neviděl.Konečně to byl pořádný boss a i celý ten postup jeho zdolání stál za to.Co bylo taky fajn byla možnost používat zbraně vetřelců.Bohužel jejich zbraně jsou až nechutně silné naštěstí mají málo nábojů takže to udělali chytře a to se cenní.Osobně tu hru beru jen kvůli konci jinak bez toho konce slabota bohužel je to tak.Chápu že ostatní to berou jen proto že to má ultra grafiku atd.Hold jsem náročnější hráč a hry mě neoblbnou tak lehce jednou věcí ,ale musí být kompletně zajímavé a prostě těžké.A né procházka v parku během oběda.Hra musí být jako cesta přes Gheto v noci.Prostě plná napětí a hrůzy ,které po tom vyvrcholí ve velkém finále.Tak by to podle mě mělo být.Jenže bohužel lidi zajímá jen grafika.Pro mě bylo Crysis 3 jen test grafiky jak si povede.Moc sem o tu hru ani nestál už sem tak nějak tušil že to bude pro mě propadák jako Far Cry 3.A to se i potvrdilo.Nevim co se to děje ,ale poslední dobou je dvojka lepší jak trojka a jednička horší jak dvojka.Neříkám že to platí všude ,ale u většiny soušasných her je předchozí díl o dost lepší jak ten soušasný.Tak a to je vše teď mě upalte skrze monitory :D
Necrosczzz
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Darwel 14. 1. 2014 00:04

Hej, chlape, zadrž! Jestli chceš psát takové elaboráty, tak to nestylizuj do formy "blok textu". Dej tomu odstavce a trošku logického uspořádání, protože tohle má informační hodnotu lorem ipsum - stejně to nikdo nebude číst.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

FiiO X1 + Sennheiser HD 25-1 II
Darwel
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 14. 1. 2014 16:47

Lorem ipsum, tos vystihl dobře! I to se tam opakuje několikrát. A ten závěr C2, bud jsi nemusel tak konkretizovat, nebo jsi to mohl dát do spoileru, já to třeba ještě nedohrál, tak dík ze vím jak bude vypadat konec.
mmmjack
Killing Spree
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků