Mafia 2

Doom, Half-Life, Far Cry...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod mmmjack 4. 6. 2012 19:39

Ovlivňuje to texture pack? (jestli nějaký existuje vůbec...).
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 4. 6. 2012 20:25

Tak jsem tam dal to Nvidiácký FXAA, rozhodně to funguje líp, než to vestavěný a bez vlivu na výkon. Nicméně to vykreslování v dálce je humus. Proč všechno, co je dál než pár metrů, vypadá, jako by to bylo renderovaný v nějakým příšerně malým rozlišení?! http://cloud-2.steampowered.com/ugc/595 ... ED6D1A66B/ A to nemluvím o tom, že vidím v dálce auta, který jedou směrem ke mně, najednou zmizej, pak se zase objevěj jiný...
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 4. 6. 2012 20:28

V GTA to byl efekt, kdy jsi poznal, co je dál a co ne, ale podle obrázku to asi není úplně ono.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 4. 6. 2012 20:34

Depth of Field se tomu říká :) Ve hrách to zásadně vypínám :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 4. 6. 2012 20:53

At uz s AA nebo bez, stejne vypada Mafia o tridu lip nez GTA (ale to je samozrejme hodne subjektivni)
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 4. 6. 2012 21:05

No to rozhodně :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 4. 6. 2012 22:17

DOF je snad to, že se mi rozostří to, na co nekoukám, resp. co není ve středu obrazovky. Tohle není žádný DOF, tohle je prostě rozmazaný cokoliv v dálce.

-- 4. 6. 2012 23:17 --

A stíny se doostřujou taky dost pozdě... :-( ale překvapilo mě, jak málo to žere grafický paměti, ani ne 600MB.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 5. 6. 2012 07:54

Ne, to není. DoF je přesně tohle - objekty v dálce vypadají jakoby nakreslené.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 5. 6. 2012 11:18

Pokud je DoF dobře udělaná, objekty v dálce by jako nakreslený vypadat neměly. Zároveň to ale nemá nic společnýho se středem obrazovky...

Dobře implementovaná DoF by fungovala tak, že pokud by se hráč soustředil na něco, co je poblíž (otázkou je, jak by to měla hra mimo cutscény, kde tě sama vede, poznat), objekty v dálce by se měly trochu rozblemcnout (pokud možno v nějakým hezkým bokehu). Ovšam pokud by ses soustředil na něco v dálce a vzdálenost zaostření by byla vyšší (z fotografickýho hlediska řekněme nekonečno), měl bys mít ostrý prakticky všechno.

DoF má simulovat plasticitu a hloubku obrazu, protože i v reálu vnímáš věci mimo svou hloubku ostrosti neostře, ovšem v reálu se nikdy nemůžeš zaměřit právě na část obrazu mimo svou DoF, neboť oči ti tam okamžitě zaostří. Může to tedy fungovat tehdy, kdy designér přesně ví, kam budeš koukat. Pokud do takový scény nacpeš pěknou DoF, bude to vypadat reálněji než bez ní. Mimo takový scény to ovšem vypadá blbě, a to zejména tehdy, kdy je DoF tak hnusně provedená a zubatá jako u Mafie 2.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 5. 6. 2012 19:44

Jenže i stříleček vždycky koukáš na křížek, takže je jasný, na co se soustředíš. Takže třeba takhle mi to přijde logický, koukám do dálky, předměty blízko jsou rozostřený http://www.piratesxxl.cz/obrazky/7718.png a naopak koukám na blízko, předměty v dáli jsou rozostřený http://www.piratesxxl.cz/obrazky/7719.png
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ferko123 16. 6. 2012 19:45

dá sa to vypnúť. Najdíte si mody do mafie 2 a nájdite blur removal
ferko123
First Blood

Odeslat příspěvekod sedli01 25. 11. 2012 13:30

Čau borci, měl bych dotaz, zda rozjedu na sestavě stolního pc hru Mafii 2 a případně tak, aby hra byla plynulá. V pc se moc extra nevyznám, ale pařil jsem 1.mafii a zkusil bych i dvojku.

Moje sestava : - procesor AMD Athlon 2 X2 270 procesor, 3.4 GHz
- RAM : 4,00 GB
- grafická karta - samostatná - ATI Radeon HD 5450
- systém - Windows 7 Professional, 32 Bit
- rozlišení obrazovky 1920x1080

Díky za reakce, sedli.
Live to Ride, Ride to Live
Nokia E52
sedli01
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 25. 11. 2012 14:01

V tomhle rozlišení na hodně nízký detaily :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SPY 25. 11. 2012 20:03

Rozliseni se da kdyztak snizit :-)

Kazdopadne na steamu je demo, tak si to muzes zkusit, jak ti to bude vyhovovat.
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod sedli01 25. 11. 2012 20:15

Dík, zkusím pohledat to demo. Koupil jsem tu samostatnou grafiku ATI Radeon HD 5450 1GB asi za 9 stovek, ale známej mi říkal, ž i když to je samostatná s 1 GB, je " nanic"...
Live to Ride, Ride to Live
Nokia E52
sedli01
First Blood
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků