Mafia 2

Doom, Half-Life, Far Cry...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Necrosczzz 15. 1. 2014 22:40

Když bych měl porovnat Mafia a Mafia 2 tak ono to ani v podstatě moc dobře nejde.Každý hlásá jak je dvojka na prd nebo zase jednička na prd.A přitom se na to stačí jen jinak dívat.Nejde o grafiku a efekty to je jasné že by dvojka vyhrála na samé čáře.Jde spíš o příběh a jeho pojetí.Ono v jedničce jste vlastně taxikářem co se stal sice Mafiáném ,ale s morálními sklony a díky tomu se dostal tam kam se dostal.Oproti tomu ve dvojce jste válečný veterán co se dokázal přesně na míru ztotožnit s rolí Mafiána a rozhodně netrpí na moralistické výjevy.Celkově jsou i mise ve dvojce více akční a opravdu mafiánské.V jedničce je blbé to že vlastně po dvou misích už vraždíte lidi na potkání i když jste předtím vedl celkem poklidný život taxikáře.Nějak si nedovedu představit že by se normální člověk za pár dní stal masovým vrahem.A když to budu porovnávat tak ve dvojce prostě děláte stejný typ misí jdi zastřel atd atd.Zatímco v jedničce jste závodník,sniper a super zloděj :D :D Nějak mě to na obyčejného taxikáře nepasuje.I přesto je jednička skvělá a to díky hláškám a postavám v příběhu ;) Hlavně Paulie a jeho hlášky to prostě nikdy nemrzí.I dvojka má své dobré hlášky a zajímavý příběch.Mno ,abych se nějak dostal na konec a nemělo to zas milion řádků.Prostě obě dvě hry porovnat nejde.Obě nabízí rozdílně věci a zase mají rozdílné prostředí i svoje mouchy.Jak jednička tak dvojka jsou luxusní hry.Sice u dvojky DLC stáli za starou belu ,ale na pár minut zabavily ;) V jedničce byla extrémní jízda a ta byla opravdu dost dobře udělaná a fajn nápad.Problém je že jízda v jedničce působí nějak mrtvě.V příběhu město žije a působí opravdu "reálně",ale v jízdě je to prostě jen "město bez duše" .Tak to byl můj názor na obě hry ;) snad se v tom někdo najde a nevyvolá to FLAME WAR protože to nebyl záměr tohoto příspěvku .
Necrosczzz
Killing Spree

Odeslat příspěvekod mmmjack 16. 1. 2014 00:35

Až teď jsem si všiml, že ty vlastně neděláš ani mezery mezi větama... To nemyslíš vážně, fakt blbě se to čte, nevím jestli jenom mně?
Naštěstí názor tvůj docela sdílím, obě hry jsou fajn a tak trochu jinak udělané, každá má své PRO, akorát dvojka má trochu divný konec, ale to nevíme, jestli byl záměr, nebo jak to nakonec v Take2 rozdupali na ty DLC a co mělo být součástí původní hry a co ne. M2 má trošku nevyužitý potenciál, je to škoda no.
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Pipin 22. 1. 2014 11:00

Tak jsem před pár dny dohrál Mafii 2. Musím říct, že takhle promarněnou příležitost jsem dlouho neviděl.
Město se mi i po těch pár letech líbí, připadá mi hezčí než třeba v LA Noire (je to dáno i tím, že tady jde vlastně o New York, který je zajímavý i v reálu, kdežto LA je i v reálu nudná placka), líbí se mi auta, líbí se mi detaily jako že v zimě je na střechách aut sníh, který po chvilce jízdy opadá atd.
Příběh je takový průměrný - nic objevného, ale neurazí, má logiku a má pár dobrých momentů (nejen opilecká jízda s mrtvolou, ale líbila se mi třeba vazba na rodinu - hlavně tedy nan začátku hry, pozdější sesterský vstup už mě tak nebral, vězení je fajn...). Není to ale nic světobroného - mnoho lidí dnes Dana Vávru bere jako geniálního scénáristu, což Mafia 2 nepotvrzuje. Postavy jsou klišoidní, nechybí snaživý mladíček, co se chce státr mafiánem a tragicky zhyne atd. To, že je to v rámci herní branže spíš nadprůměr, je spíše smutné.
Konec je divný a emočně na mě nefungoval, ač měl.
Zápory už tu byly probírány, tak jen stručně - ve měst nic není. A co tam je, je k ničemu. Žádné vedlejší mise, nic. Jediné co můžete, je vozit auta chlápkovi ke sešrotování, za to jsou peníze. Ale peníze jsou k ničemu, není potřeba nic kupovat. Aut je všude plno, zvraně najdete v misích. Je jedno, jaké hadry nosíte, i pokud vám jde o dobrý pocit, nakoupíte párkrát a je to. Ve městě jsou telefonní budky, zobrazují se na mapě, jsou k ničemu krom jedný mise, při který se zrovna nezobrazujou. Fail. Ve měste jsou benzínky, krom jedný mise jsou k ničemu. Můžete vykrádat obchody, krom jedný mise je to k ničemu. Můžete hledat Wanted plakáty, kterých je hrozně moc a jsou rozstrkaný po městě, ale proč je hledat, když ve městě jinak nic není. Můžete hledat Playboye (zřejmě insiprace kartama ze Zaklínače), což mě nebavilo - honím se s mafiánama po slévárně a přitom mám prolejzat kouty kvůli kozám?
DLC jsem nehrál, možná do města něco přidávaj, ale už jem mi to jedno. Je to tak na 6/10...
Welkome to heal!! - Mirdasl
Pipin
Rampage

Odeslat příspěvekod SCobra 22. 1. 2014 11:22

To říkám pořád, že celý problém Mafie 2 je Vávra :) Ani ne tak proto, že by nebyl dobrý designer, ale protože (od Mafie 1) víc kecá než maká. Délka vývoje Mafie 2 se Take Two nelíbila, tak ho vyšoupli (nebo ho nutili zrychlit a odešel sám) a dokončili ji sami. Pochopitelně tím vzala za své spousta věcí, které Dan do hry plánoval ještě dodělat...
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod tdjohn 22. 1. 2014 12:13

Možná je to tím, že je to hra ve městě, ale podle mě je to jedna z nejlepších her vůbec. Nepotřebuju tam peníze, ani sbírání plakátů, ani to hodiny nastavovat nějakou omáčkou. Skvěle udělaná hra a těžko říct, kdo za to může. Pro mě pecka.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage

Odeslat příspěvekod SCobra 22. 1. 2014 12:43

Jsi nehrál jedničku, že jo? :)
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod tdjohn 22. 1. 2014 13:41

Hrál, stejně jako většina lidí v té době. Dvojka je daleko reálnější. Jednička byla ve své době skvělá, ale proti dvojce moc šanci nemá.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage

Odeslat příspěvekod Pipin 22. 1. 2014 19:50

SCobra píše:To říkám pořád, že celý problém Mafie 2 je Vávra :) Ani ne tak proto, že by nebyl dobrý designer, ale protože (od Mafie 1) víc kecá než maká. Délka vývoje Mafie 2 se Take Two nelíbila, tak ho vyšoupli (nebo ho nutili zrychlit a odešel sám) a dokončili ji sami. Pochopitelně tím vzala za své spousta věcí, které Dan do hry plánoval ještě dodělat...

Já žádný zákulisní info neznám, takhle to skutečně bylo, nebo jen spekuluješ? Vím, že Vávra odešel předčasně a neche o tom mluvit, ale bylo to fakt takhle?

TDjohn - neberu ti to, ale naprosto nesouhlasím. Mafia 2 neměla bejt rychlokvaška na 11 hodin, nebo kolik mi ten steam ukázal. Měla to bejt rozsáhlá hra GTA typu, z tý hry to úplně čiší. Ale nezůstalo tam prakticky nic a příběh samotnej, ač není mrnej, za to prostě nestojí, IMHO.
Pipin
Rampage

Odeslat příspěvekod tdjohn 22. 1. 2014 20:36

Rychlokvaška to rozhodně není a 11 hodin je super číslo. Vím, že lidem se nezdají i delší hry, ale to je jejich problém. Jestli to mělo být jako GTA? O tom nic nevím, ale tím by to ztratilo celé kouzlo. Stejně jako jednička rozválcovala 3 i Vice city v plno věcech. Stejně jsem ale GTA hrával stovky hodin a Mafii až tak ne. Stejně to mám s dvojkou.

Zůstala tam standardní střílečka s nadstandardním příběhem a velmi nadstandardním městem, hudbou a detaily. Nic podobného neznám.
tdjohn
Rampage

Odeslat příspěvekod SCobra 22. 1. 2014 20:39

Jsou to jen 3 fakta spojená dohromady :) Take Two nebylo spokojené s průběhem vývoje hry, několikrát oznámili vydání a pak ho zase odložili. Potom najednou odešel Vávra i s částí týmu. A 2K Games hru dodělávalo vlastními silami, aby se vůbec dala pustit mezi lidi. Vávra to myslím kdysi komentoval tak, že se nepohodl s vedením Take Two.
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Pipin 23. 1. 2014 14:51

Tdjohn: No právě, je z toho "jenom" střílečka. Přičemž ambice byly určitě mnohem vyšší. Žádný kouzlo by to neztratilo, už první Mafie měla vedlejší questy (kradení speciálních aut, třeba) - nebylo jich moc, ale byly tam a to Mafia vznikala souběžně s GTA 3, čili to bylo poměrně dost inovativní. Z Mafie 2 to přece úplně čiší - je tam autobazar se šrotovnou, kterej není k ičemu jinýmu, než že se tam v jedný misi můžou vozit libovolný auta k sešrotování za prachy. Proč tam teda je? Proč jsou tam telefonní budky? Na co jsou ve hře vůbec prachy?

Scobra - jo, tohle vím, jen byc h to úplně neinterpretoval jako ty v prvním příspěvku...
Pipin
Rampage

Odeslat příspěvekod holubek002 23. 1. 2014 15:12

Je pravda, ze osekanost z toho primo cisi. At uz srotiste, chlapek co vam proda na zacatku paklic, prodejce samopalu, Derek v pristavu (ten ma dokonce na mape po celou dobu ikonku, prestoze se k nemu jde vlastne jen na zacatku a na konci), ti vsichni si primo rikaji o nejake vedlejsi mise. Mimochodem z budek muzes podplatit policii, kdyz te honi ;-)
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage

Odeslat příspěvekod mmmjack 23. 1. 2014 17:47

Jo, ale ty budky jsem nikdy nepoužil, a jak už tu někdo psal, když jsem to v jedné misi použít chtěl, tak to zrovna nešlo, ikdyž jsem měl půl mega v kapse nebo kolik :D
Auta na šroťáku jsem moh do zblbnutí vozit, ale vytunil jsem si 2 auta a šmitec, za co víc jsem ty $$$ měl utrácet?
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 24. 1. 2014 03:13

Pipin: Ono není moc variant, jak to interpretovat. Take Two mělo od začátku (2003 - 2004) koncept Mafie 2, takže museli vědět, co to má být za hru a jak jí Vávra plánuje udělat. Hra byla oficiálně oznámena v roce 2007 a kdyby neměli potíže s enginem a přechodem na next-gen, řekl bych, že už to je dost podezřelý (jakákoliv jiná hra podobného rozsahu by byla tou dobou vydávaná, nikoliv oznamovaná). No a o dva roky později se něco stalo... Ano, jasně, mohlo se v Take Two změnit vedení a říct: "Hele Vávro, myslíme si, že Mafie 2 v téhle podobě nebude mít naději na úspěch a chceme, abys jí předělal na méně komplexní střílečku." (o tom se taky spekulovalo) Vávra jim na to řekl, že si maj políbit *****, že tohle se stane jen přes jeho mrtvolu, a oni ho poslali do háje. Jenže osekat téměř hotovou komplexní hru na to, co nakonec z Mafie 2 zbylo, není s testováním práce na půl roku.

Proto si myslí, že to bylo tak, jak jsem napsal - Take Two chtělo Mafii vydat v roce 2008, ale 2K Czech nestíhali. Tak dostali ultimátum, že za rok musí být hotovo. Stihli to, co stihli, Take Two vyšouplo Vávru (nebo na něj zatlačili a on odešel sám), hru za půl roku uvedli do stavu, aby se aspoň dala vydat a vydali jen ty dvě použitelné třetiny, které jsme hráli... Část ze zbytku jsou DLC a část je zašitá někde v archivech Take Two jako úplně nepoužitelná.

Vysvětlovalo by to nejen Joes Adventure, prázdné město a chybějící úkoly a volnou jízdu, ale taky některé systémové bugy (nekonečné načítání na konci 14. kapitoly, nemožnost dostat se k lichváři a splatit mu úvěr, propadávání se do textur v přístavišti apod.), které nikdy nikdo neopravil, protože to podle Take-Two ani nejde bez zásadního zásahu do kódu hry. To nevypadá na hru, kterou se někdo snažil předělat, ale na hru, kterou někdo nestihl dodělat.
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Pipin 24. 1. 2014 11:43

Je to možný. Já to bral tak, že Vávra odešel/byl odejit, proto, že nesouhlasil s tím, kam Mafia 2 směřuje, ale je samozřejmě možný, že tu situaci sám (resp. jeho tým) nejprve způsobil, může být...
Pipin
Rampage

Předchozí stránkaDalší stránka