Proč je Doom 3 tak neoblíbený ?

Doom, Half-Life, Far Cry...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod jezek 14. 11. 2005 15:52

PC píše:Mě se líbil jak half 2 (jednička ne - je to taková podivná hopsačka spíš než akce)
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AlanWake 14. 11. 2005 17:10

...nebo dokonce s cheatama?? Opovaž se... :twisted: :P
AlanWake
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fever 15. 11. 2005 16:53

Doom 3 je menej obľúbený preto, lebo nemá dobrý PRÍBEH. To je podstata. Veď v Doomovi ani poriadne neviem, ako sa volám! A tie príšery z pekla, odkiaľ sú? Z pekla? Na Marse? No ďakujem pekne. Zato Half-Life 2 je zameraná na inteligentnejšiu časť obyvateľstva. A je tam perfektne premyslená fyzika, skoro všetko sa dá chytiť a hodiť, niekedy sú na fyzikálnych zákonoch založené aj hádanky v hre. HL2 je veľmi interaktívnou hrou. A ten príbeh - to by som rozpisoval na 2 strany. Doom je len strieľačka. Hororová, primitívna. HL2 má aj atmosféru a hlavne charakter. Toť môj názor.
Naposledy upravil Fever dne 15. 11. 2005 19:43, celkově upraveno 1
Fever
Rampage

Odeslat příspěvekod jezek 15. 11. 2005 17:34

S tím si dovolím nesouhlasit.U FPS není příběh zas až tak potřebný,když je promyšlený,není na škodu,ale ne podmínkou.Je hodně dobrých FPS,u kterých je příběh pouze na dokreslení.Třeba u prvního Halfu jsem příběh začal vnímat až po tom,co jsem slyšel před vyjitím dvojky nejaké spekulace.Vůbec jsem si ho tam neuvědomoval a přitom mě to děsně bavilo.
Serious Sam,Painkiller,první Quake,potažmo druhý a naproti tomu jsou tady věci jako C.B.Undying,nebo RtCWolfenstein.Příběh je fajn,ale jde i bez něj.Záleží na hratelnosti :mrgreen:
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fever 15. 11. 2005 19:25

No, mne ide hlavne o prepracovaný príbeh. Mám rád Half-Life, Max Payne...
Fever
Rampage

Odeslat příspěvekod JeštěR 15. 11. 2005 19:33

:D Proč je zrovna Half stavěn pro tu inteligentnější část obyvatelstva?

Já třeba pravidelně hraju MP Q3 Arena, a ač je to čistočistá řežbička, nemůžu říct, že by to bylo "pro debily"...
JeštěR
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fever 15. 11. 2005 19:42

Proste pri HL2 treba rozmýšľať, celé je to o tom. A hlavný hrdina je teoretický fyzik, je to aj o fyzike, napr. sa tam spomína kvantová mechanika, Calabi-Yau teleporty atd... A na pochopenie príbehu tiež dačo treba mať v tej makovici.
Fever
Rampage

Odeslat příspěvekod OCELOTR 15. 11. 2005 19:53

Nej. (FPS), co jsem hrál v poslední době je bezkonkurenčně KING KONG. Maximální (byť totálně předskriptovanej) zážitek.
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 15. 11. 2005 20:12

Fever píše:Proste pri HL2 treba rozmýšľať, celé je to o tom. A hlavný hrdina je teoretický fyzik, je to aj o fyzike, napr. sa tam spomína kvantová mechanika, Calabi-Yau teleporty atd... A na pochopenie príbehu tiež dačo treba mať v tej makovici.t/quote]

Tak to bych se trochu hádal.Halfa2 jsem hrál na druhou nejtěžší obtížnost a zásek jsem měl pouze jeden,nedokázal jsem s buginou přeskočit první rozbitý most.Nevím,co tam všichni s tou fyzikou mají.Hádanky sice jsou na základě fyzikálních zákonů,ale jsou tak trapně jednoduché.A to říká člověk,který měl z fyziky za 4.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fever 15. 11. 2005 20:50

Tak mi povedz, na akej báze funguje teleport v Citadele city 17.
Fever
Rampage

Odeslat příspěvekod PC 15. 11. 2005 20:55

"Víte že tam je, ale nepovažujete ho za důležitý". " John Carmack.

To že v Doom 3 nemáš jméno je tradice - však se můžeš pojmenovat sám - hraješ tam sám za sebe - prostě jsi Marine nic víc, nic míň jen mariňák. Mě osobně hrátky s fyzikou v HL-2 spíš štvaly. Házet cihly na prkno abych přeskočil na druhou stranu :cry: Nůůůůda. Přemýšlet u FPS ? Nůůůda ! Jo Quake 4 anebo mnou tak očekávaný Call of Duty vypnout mozek, prst na spoušti a těšte se Stroggové anebo nacisti. Trrrr, tuc tuc tuc, trrrr. Ne, Half se mi líbil ale prostě kdyby to bylo na mě tak tam žádné hrátky s fyzikou mít nemusím. Ani inteligentní protivníky nemusím - ano mám rád, prosté, tupé, oldschool střílečky :D :mrgreen: :idea: - dobré ale i be :idea: to může být :!: Kosit zplozence :twisted: taky není vůbec špatné - čím blbější a čím je jich víc tím líp.

Že je half jedna divná hopsačka než FPS (tak jsem to myslel) - není ? Co to hopsání nad těmi nádržemi s chemikáliemi anebo z pístu na píst v hale ? Tam mě to přestalo bavit - protože Xenus je prý 100x horší. Na druhou stranu - třeba takový Serious Sam 2 se mi nelíbí protože je prostě divnýjag graficky tak prostředím. FPS má přece jen dodržovat jedno pravidlo - měla by být umístěna do reálně vyhlížejících kulis - a to tedy v SeSa neplatí.
PC
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AlanWake 15. 11. 2005 21:04

PC píše:FPS má přece jen dodržovat jedno pravidlo - měla by být umístěna do reálně vyhlížejících kulis.
AlanWake
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 15. 11. 2005 21:09

2PC (v reakci s AlanemWakem):Reálné kulisy?To myslíš tu Stroggskou planetu? :mrgreen:
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 15. 11. 2005 21:13

Fever píše:Tak mi povedz, na akej báze funguje teleport v Citadele city 17../quote]

Ale tady vůbec nejde o to,jak funguje.Jde o to,že všude byly vyzdvihovány logické úkoly,založené na fyzikálních principech.Jsou,to jim nikdo nebere,ale jsou moc jednoduché.Kdyby tam byly použity old-school questy,okořeněné fyzikou,tak bych byl radši.Prostě byly fajn,ale moc jednoduché.
(anebo jsme už starý a tohle beru za samozřejmost :wink: )
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fever 15. 11. 2005 21:14

Jaký Xenus?! Snáď Xen, the border world. A príbeh je najhlavnejšia súčasť hry, teda aspoň pre inteligentnejších ľudí, ktorí sa neuspokoja len so systémom "vypnout mozek, prst na spoušti a těšte se Stroggové anebo nacisti. Trrrr, tuc tuc tuc, trrrr".
Fever
Rampage

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků