Half-Life 3

Doom, Half-Life, Far Cry...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Michal Šafránek 16. 12. 2015 09:48

tdjohn píše:Kdyby někdo řešil grafiku, jak píšeš, tak by samozřejmě Minecraft nebyla skoro nejprodávanější hra všech dob hned za Tetrisem. Takže žádná honba, jen ty vidíš věci, které nejsou :)

Což zase říká i něco o tom, že ve Valve jsou lemplové, kteří to asi s tou volností v práci přehnali a nikdo tam nic nedělá 8-)

Super, tak jsme u jedný hry, tím jsi opravdu hezky argument sesul ze stolu..

Sasakr: to je asi dost subjektivní, určitě Battlefront s tím grafickým modem, BF4, Crysis 1 na max (ještě stále:)), hodně se mi líbilo Ryse graficky. Ale myslím, že každému se líbí něco jinýho, těch pěkných her je dost a dost. S grafikou už problémy nejsou, ty bývají úplně jinde.

A že HL3 nebude technologickým průlomem? To mi osobně jako obřímu fanouškovi série žíly fakt netrhá. Pokud bude mít 96% na Meta za příběh a hratelnost, tak myslím, že budeme spokojení. A kdo ne, tak bude frfňat, ale na netu se frfňá u všeho, to bych zase neřešil :)
Michal Šafránek
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 16. 12. 2015 20:36

Jedný? Vidím dvě, ale protože jsem v podstatě dobrák, tak ti napíšu i ty další, abys mohl posoudit, jestli grafika táhne. Tak třeba tam vidím Mario bros. hromadu dílů, GTA SA, Pokémon série, Mario kart plno dílů, Diablo III, Call of duty novější díly. Jestli myslíš, že to jsou nejhezčí hry té doby, tak pak je problém jinde.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 16. 12. 2015 21:38

retf píše:to zní skoro jako kdyby sis myslel, že to jak dobře hra vypadá, je úměrný tomu, jak realisticky působí grafika :/

No já to tak vidím.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retf 16. 12. 2015 22:17

Je to tady o Half-Life, tak to nebudem rozebírat, ale mám jiný názor než ty. Samozřejmě, že ten mainstream táhne k realistické grafice, ale zobrazovací technologie nám poskytují nevyčerpatelnou paletu stylů a barev. A někdo může tvrdit, že malovaná hra, nebo hra udělaná z modelíny je infantilní, ale já v tom vidím větev, která si zaslouží stejnou pozornost. Kdybych to vzal ze široka, přirovnal bych to k avantgardě v umění. Konec konců i taková hra je uměním a udělat její vzhled fantaskním a přesto krásným a funkčním, podle mě, stojí víc námahy, než udělat ho realistickým, protože v tom případě jen porovnáváš s realitou a snažíš se dosáhnout co největší podobnosti (samozřejmě řečeno hodně s nadsázkou).
Spíš sem chtěl ale narazit na to, že pokud se ve hře vyskytují nadpřirozené sci-fi, nebo spíše neznámé prvky (jako je tomu u série Half-Life), tak volnost při jejich tvorbě může prolínat do zobrazení prostředí a světelných efektů a tím se tvoří atmosféra. Takový nový Half-Life by klidně mohl mít avantgardní grafiku, což by mohlo být tou revolucí v době, kdy vývoj drtivé většiny známých titulů směřuje čím dál víc k fotorealismu.

//edit, fakt je, že je to nereálné a určitě by takhle neriskovali
retf
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 16. 12. 2015 23:14

OMG, Sasakr se ve hrách nevyzná. Samozřejmě grafika je jen o tom, jak působí na hráče. Je úplně jedno, jestli všechno vypadá jako v realitě, protože jde o ten dojem. Něco nikdy v realitě neuvidíš, ale bude to na tebe skvěle působit a budeš spokojený. Proto máš u her umělce, kteří se v tom vyznají a nedělá to třeba recepční tím, že by jen fotila z okna textury a pak to lepila do hry.

Což je taky důvod, proč nepoužívám mody, protože většina jich je úplně mimo a akorát pokazí to, co někdo pracně ladil.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 17. 12. 2015 02:41

Úplně pokazí? https://www.youtube.com/watch?v=1o-ojTM6tCE

Nemám nic proti nějak stylizovaným hrám (můj milovaný Sonic and sega all stars racing :-)), ale pro mě je měřítko grafiky to, jak věrně umí znázornit prostředí, v němž se odehrává. A HL se chtě nechtě odehrává pořád ještě v relativně normálních prostředích, a tudíž by se měl snažit tyto co nejvěrněji napodobit. A tváří v tvář faktu, že drtivá většina her se odehrává v nějakých reálných prostředích, pak můžu zjednodušeně říct, že lepší grafika = reálnější přenesení vizuální podoby světa do hry.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal Šafránek 17. 12. 2015 15:24

tdjohn se opět snaží vyvolávat konflikty, s tebou bude asi těžké v životě vyjít, což.

Ohledně zbytku, myslím, že tu řešíte dvě věci. Máte grafiku a stylizaci - kvalitní grafika může být i stylizovaná, to se nijak nevylučuje. Jak jsem psal výše, měřítko hezké grafiky je koneckonců dost subjektivní, mezi ty objektivní by mohlo patřit třebas nasvícení, rozlišení textur, použité technologie atd. Ale to se bavíme o 3D prostoru povětšinou. Důležité ovšem je, jak to celé hraje dohromady - třeba v Crysis máte kvalitní modely postav, skvěle vymodelované prostředí, dobré nasvícení, fyzikální efekty atd. Grafické zpracování je prostě souhrn jednotlivin. Posléze tu máte ještě animaci, která dokáže zabít i jinak pěkně vypadající hry (z hlavy mě napadá třeba Woolfe). Half-Life v počátcích zase nebyl až tak technologicky orientovaný. Jednička v době vydání nevypadala zle, ale Unreal už byl dál, o rok později už bylo zase vše jinak, však v téhle době se nestálo na místě, protože "golden age of PC gaming" Dvojka - jistě, to byl velký technologický průlom, také nám to ještě pár měsíců po vydání neběhalo skoro nikomu. Na druhou stranu už před HL2 zde byly nádherné hry (třeba TES III, ten byl na svou dobu něčím jako zjevením), HL2 předvedlo hlavně dosud nevídanou mimiku postav díky imlementaci Faceposeru.

Chci říct je jednu věc - Sasakr má pravdu v tom, že grafika musí být hlavně funkční. Pokud dělám dejme tomu hru ze sci-fi komplexu, proč se nesnažit, aby ten komplex vypadal co nejvíce realisticky? Právě realističnost přispívá atmosféře. Když vidím dejme tomu Rapture, kde voda stříká z každé druhé chodby, protože není, kdo by utáhl šrouby, rozhodně to na mě atmosféricky působí velice. Proto trošku odmítám představu, že z Half-Life se udělá Borderlands. Protože 1) jedno Borderlands už máme 2) kdyby Borderlands zůstalo u realističtějšího pojetí, jako tomu bylo v původním designu, asi bych si ho zahrál mnohem raději. Ale to je věc vkusu a myslím, že na trhu je toho pro každého dostupného až moc.
Michal Šafránek
Killing Spree

Odeslat příspěvekod retf 1. 1. 2016 18:04

Tak to vypadá, že už se to děje a hodně lidí už považuje trojku za ohlášenou :D zkoušel sem to taky a dovopravdy to tam je, lambda a páčidlo :) do konce roku čekám samotnej Half-Life 3.
snad nebude vadit odkaz na jiné zahraniční forum.
https://www.reddit.com/r/HalfLife/comme ... happening/
retf
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 1. 1. 2016 18:09

Takové velké ohlášení. To už bude skoro hotové. Podle mě to vyjde ještě v lednu.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retf 1. 1. 2016 18:34

Jo, jasně. Sarkastická poznámka je na místě. Co jinýho by to ale mohlo předznamenávat? Kdyby to byl fór, tak už by byl moc krutej.
retf
First Blood

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 1. 1. 2016 19:00

HALF LIFE !
DEJTE NÁM HALF LIFE
BÁJEČNÝ HALF LIFE !
AŤ můžem hrát !
HALF LIFE !
DEJTE NÁM HALF LIFE !
BÁJEČNÝ HALF LIFE !
A ostatní hry si můžete k šípku dát !!!!
HALF LIFE !
MY CHCEME HALF LIFE `
a CHCEM HO TEĎ !

HALF LIFE
ten třetí half life
už na něj čekáme
víc než deset let !!!

Stárnem no prostě stárnem
my co byli na prahu mládí když vyšel druhý díl !
Mnozí už dnes už děti máme
a rozuzlení příběhu neznáme !
Vy víte že nám ho dlužíte
tak prosím poslechněte nás
a dente nám třetí half life
prosím už nyní - už běží čas !

Vzhledem k tomu že letos vyjde doom 4, tak by H-L 3 vyjít opravdu mohl....

Tehdy to byl přece souboj H-L 2 vs. Doom 3.
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retf 11. 1. 2016 23:09

Zdar, nevím jak kdo sledujete novinky kolem ARG na steamu !!!ale v tuto chvíli hlavně HL sekci fóra Reddit!!! Popíšu vám ve zkratce, jak se to vyvíjelo:

Za ukončení ARG (kde jsme mohli vidět, mimo jiné, páčidlo a lambdu) se považuje steam achievement "Red Herring". Objevily se ještě nějaké zvukové soubory, ale komunita se zasekla a samotné ARG zřejmě nikam dál nevedlo. Dlouho bylo ticho, až depresivní vody internetu ještě více zakalila informace, že Marc Laidlaw (otec příběhu Half-Life, hlavní scénárista a spoluzakladatel steamu odešel do důchodu. Navíc v poměrně rozsáhlém prohlášení neprozradil nic o osudu naší milované herní série. Někteří v tom spatřovali lhostejnost k fanouškům a čelili uvědomění, že asi o nic nejde, že je to vlastně jen blbá hra (nejedno pyžamo a polštář ve tvaru headcraba skončili v koši). Druzí zase tušili, že mlčenlivost může znamenat jediné. Že hra je ve vývoji, Marc svou práci dodělal a zbytek je na Valve.

Ať je to tak či onak, dnes v podvečer našeho času se na Steamu objevilo téma. Uživatel "NotanaverageAvenger" poměrně důvěryhodně popisoval, proč je tak dlouho ticho. Dokonce jsme se mohli dočíst o detailech připravované hry a jeden z moderátorů fóra (baconlovr) napsal, že od zakladatele vlákna dostal důkazy, s kterými si dovolí téma ponechat k diskuzi. (Údajně šlo o zaměstnance Valve).

Skepse byla nevyhnutelná a jen málokdo si dovolil vyjádřit naději. Ovšem v jedné chvíli zmizelo jak téma, tak účet autora. Moderátor potvrdil, že o smazání ho požádalo samotné Valve skrz mateřský REDDIT. (chápej: half-life sekce je pod-fórem)
Dovolili by si lidé z redditu hrát takhle špinavou hru a balamutit fanoušky hry kvůli views? Já doufám, že NE a čekám na nové info.

originální téma: https://www.reddit.com/r/HalfLife/comme ... _going_on/

archivovaný příspěvek (leak?): https://archive.is/1xWGU#selection-1745.3-1745.12


S pozdravem RETFOJ ;)
retf
First Blood

Odeslat příspěvekod Michal Šafránek 11. 1. 2016 23:25

Až budeš mít čas, mohl bys napsat nějakej článeček o tom, já už na tohle nemám čas a ani nervy řešit HL3 :). Každopádně je super, že si komunita pořád hraje, ještě teď pamatuju, jak se v roce 2008 honily radiový frekvence v Portalu a vyjížděly ARGčka :)
Michal Šafránek
Killing Spree

Odeslat příspěvekod jUtah 12. 1. 2016 19:23

Spíš mi vadí na celé věci, že se Valve k tomu vůbec nevyjadřuje. Někde jsem četl, že se nějakej tvůrce přiznal, že nemaj nápady. Ok tak řeknu, že nemám nápad, ale poprosil bych o trpělivost. A nic víc.
To je to tak těžký? Žádná třetí epizoda nebyla, co se s ní stalo, nikdo neví.
Skoro si přeju, aby za ten komunikační šum od Valve bylo HL3 propadák. Dnešní generace už neví, co je HL, až vyjde trojka, bude hlavním mínusem doba čekání na pokračování. Není jiné možnosti než aby to byl třetí díl opět revoluční anebo to bylo naprosté fiasko. Nic mezi není.
jUtah
First Blood

Odeslat příspěvekod retf 12. 1. 2016 23:58

Nové info:
Na redditu vypukl chaos. Hype train vykolejil a mohli jsme vidět spoustu teorií o tom, že účet moderátora byl hacknutý a my se stali obětmi krutého pranku. To se ovšem nepotvrdilo a moderátor "baconlovr" se k celé věci vyjádřil v novém tématu, z něhož vyplývá, že on sám se stal obětí, udělal několik omylů a ještě k tomu to celé řešil na mobilu při návštěvě svého lékaře. (Spoustu náhod že?) Jak se mohl dlouholetý moderátor splést v tom, odkud přišel pokyn ke smazání? Fórum reddit má sice netradiční design, ale vše je zde přehledné a dobře rozlišené. S ohledem na to, že se k tomu žádný jiný admin nebo moderátor nevyjádřil, to celé vypadá tak, že šlo o skutečný leak, který je nyní vydáván za fake. (jen pro představu významnosti té kauzy: normálně na tomto sub-fóru bývá kolem 100-200 lidí, za posledních cca 30 hodin se počet online fanoušků počítal v tisících.)

Já osobně jsem si naději radši nepřipustil a věřím baconlovrovi, i když bych moc chtěl, aby se tyhle konspirační teorie potvrdili.
retf
First Blood

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků