Half-Life 2 - dojmy, grafika, diskuze

Doom, Half-Life, Far Cry...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod SCobra 9. 12. 2005 22:41

Fever píše:Ten príbeh si tam proste nehľadal, preto si to ani nevidel. Možno nevieš dobre po anglicky, možno ti ide o čistú akciu, možno si si zle vysvetlil detaily. V takom prípade sa ti nedivím a je to len tvoja vec, že si tam nič nevidel... /quote]
Hledal sem ten příběh. Anglicky umim tak akorát, abych věděl o co jde a detaily tam žádné nejsou, jen hrubé nastínění něčeho, co se děje kolem Gordona Freemana.
rquote]Spomínal si, že príbeh je len z tých "príspevkov na nete". Ale odkiaľ by autori čerpali do tých príspevkov? Vycucali z prsta? Predsa to mali z hry, všímali si... toto sa celú tu dobu snažím vysvetliť a opakujem to v každom príspevku, ale ty (a niektorí iní) si nevšimli ani to... /quote]

Fantazie? Manuál? Informace z Valve? Nevím odkud to vzali, ale ze hry určitě ne. Tvoje připomínky beru v úvahu, ale bohužel na nich neshledávám nic, co by mě přesvědčilo, že tam ten příběh (myslim ten tebou prezentovaný příběh) někde byl a já si ho nevšiml (po třetím dohrání je to docela zvláštní a že si ho nevšiml nikdo z mých známých je ještě zvláštnější). Možná je to díky zkušenostem s hrami s mnohem lepší prezentací příběhu, protože sou to vesměs RPGčkáři (jako já) a adventuráři.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 9. 12. 2005 23:09

Mám jeden takovej neutrální názor: Příběh ve hře sice je, ale je špatně odvyprávěnej. Co vy na to?
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goodoldalex 9. 12. 2005 23:41

Spomina sa tu FF a Xenosaga. Xeno som nehral tak sa mozem vyjadrit iba k FF8. Pravdu povediac neviem co je na pribehu tej hry take zaujimave. Mozem o nom povedat iba dve veci - pribeh tam JE, a za druhe vyzera byt spociatku zaujimavy (az kym hra nezacne nudit). Pritom ale pribehu je tam tolko zeby sa dal popisat na troch stranach A4, a to uplne kompletne aj s dejom a "charaktermi" postav. Ono, dnes mi dorazila FF7 tak uvidim ako je na tom ta, ale ak je cela seria na tom podobne ako osmicka tak pribehom by som tam fakt neargumentoval.

Ale ked uz ma pribeh byt nieco co spaja postavy atd atd ako spomina SCobra, tak tam to na FF dost sadne. V tom pripade totiz pribeh = dej, pretoze chyba nejake hranie ktore posuva pribeh dopredu. V HL sa aspon plazim tunelmi a viem ze idem odtial tam (dej) urobit toto a tamto (pribeh) a nieco pre to robim (hranie). A este ked sledujem o co vlastne ide tak mam aj pozadie pribehu. Pri hrach typu FF sice plati podobna schema, ale ma obratene priority. Keby bola FF8 FPS tak by to bola FPS s peknymi cinematics a nie dobrym pribehom.

Co tak opustit herny zaner a pozriet sa aj medzi literaturu - co tak trilogia Rama? Keby sa vytvorila hra (viem ze uz nejaka adventura existovala ale k tej sa tazko dostaneme) kde by bol NA POZADI pribeh Rama, alebo aspon to prostredie, ale dostatocne rozvinute a aspon nejak obcas zasahujuce do hry samotnej, tak by to bola najpribehovejsia hra a asi neprekonatelna... Nie nejaka FF alebo dokonca HL.

To pripominam iba preto ked sa uz porovnavaju pribehy strielaciek a pribehovych RPG...

Inac Deus Ex samozrejme je cistokrvne RPG. Keby to bola strielacka tak nou preletim a tiez si tak komplikovany pribeh prilis neuvedomim (mozno tak na druhy krat). Naopak keby Deus Ex nemal pribeh tak je to celkovo shitna hra pretoze malokto dokaze ocenit veci typu level design.

A este, netreba si mylit ani atmosferu pribehu a pribeh. Znova zabrdnem do FF8 ktora ma atmosferu vybornu a nerobi ju pribeh. V Max Payne tiez nerobi pribeh atmosferu, ani v Hitman 2, ani v Doom 3.

Tak ci onak, porovnavaju sa tu pribehy ktore je mozne z hry rozumnymi sposobmi vycitat. Co ako sledujem tieto diskusie tak nie je prave pripad HL2 :) Scobra to v poslednom prispevku vystihol.

Mimochodom, hlavne fever... Hladte kolko sa toho da vycucat o pribehoch Doom/Quale/Wolf: http://www.doom3world.org/phpbb2/viewtopic.php?t=13609 :mrgreen:
goodoldalex
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Fever 10. 12. 2005 14:50

SCobra píše:Mám jeden takovej neutrální názor: Příběh ve hře sice je, ale je špatně odvyprávěnej. Co vy na to?C/quote]

Niečo na tom bude. Len to "špatne odvyprávěnej" síce môže byť pre niekoho pravda, ale podľa mňa to bol zámer VALVe ten príbeh skryť, aby hráča nútili hrať hru odznova (vo všetkom je marketing :) ). Zároveň sa tu otvára priestor pre hráčovu fantáziu.
Takže takto nejak.
Fever
Rampage

Odeslat příspěvekod SCobra 10. 12. 2005 17:10

to Fever: Jo, možná to záměr byl. Těžko říct. Když bych z neutrálního pohledu tuhle diskusi shrnul, tak bych došel asi k názoru, že HL má proti jiným akčním hrám zajímavý a dobrý příběh, ale ve srovnání s opravdu příběhovými hrami je to slabota.

to Goodoldalex: Deus Ex nejni určítě čisté RPG - na to je tam moc málo rozhovorů a slabý vývoj postavy. Podle mě je to akční RPG a ve srovnání třeba s Diablem má moc dobrý příběh. A protože je to akční RPG, dá se i srovnávat se zde rozebíranými akčními hrami a ty ho jen těžko v příběhu překonají.
Deus Ex bez příběhu je asi to samý, jako HL2 bez Gravity Gunu :)
btw: Každé RPG bez příběhu nestojí za nic, pokud ten příběh nejsou autoři schopni nahradit něčím jiným (hordy nepřátel a oddychovost v Diablu).
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goodoldalex 10. 12. 2005 18:05

Fever píše:Niečo na tom bude. Len to "špatne odvyprávěnej" síce môže byť pre niekoho pravda, ale podľa mňa to bol zámer VALVe ten príbeh skryť, aby hráča nútili hrať hru odznova (vo všetkom je marketing :) ). Zároveň sa tu otvára priestor pre hráčovu fantáziu.
Takže takto nejak.
goodoldalex
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Fever 10. 12. 2005 18:59

Ale HL1 bola neuveriteľne zábavná a hrateľná hra, teraz si ju idem dať odznova. :twisted:
Fever
Rampage

Odeslat příspěvekod SCobra 10. 12. 2005 19:05

Fever píše:Ale HL1 bola neuveriteľne zábavná a hrateľná hra, teraz si ju idem dať odznova. :twisted:d/quote]

No jasně. Bohužel si ji někdo půjčil a nevrátil (i s datadisky) :evil: .
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goodoldalex 10. 12. 2005 20:03

HL1 rulez...
The worst creator will always be better than the best critic.
goodoldalex
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Pipin 11. 12. 2005 09:06

To cos napsal o FF8 nějak nechápu, tobě přišlo že ta hra nemá příběh? OMG...

Fever: Dobře, budu konkrétní. Kde v HL - VE HŘE- se mluví o portálových válkách?Kde ve hře se mluví o tom na které škole Gordon studoval?
Třeba to tam fakt někde je....

Deus Ex není akční hra...
Pipin
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David Sláma 11. 12. 2005 12:01

SCobra píše:Když bych z neutrálního pohledu tuhle diskusi shrnul, tak bych došel asi k názoru, že HL má proti jiným akčním hrám zajímavý a dobrý příběh, ale ve srovnání s opravdu příběhovými hrami je to slabota.m/quote]

S tímto naprosto souhlasím. Podobná diskuze je k příběhu Warcraft 3. Nedá se srovnat s příběhovými hrami, ale na strategii je příběh třetího Warcraftu dobrý.
David Sláma, editor časopisu Computer
Failure is not an option. | Ignorantia iuris non presumitur nec toleratur.
David Sláma
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fever 11. 12. 2005 14:14

Pipin píše:Fever: Dobře, budu konkrétní. Kde v HL - VE HŘE- se mluví o portálových válkách?Kde ve hře se mluví o tom na které škole Gordon studoval?
Třeba to tam fakt někde je....t/quote]

http://half-life.cleverweb.cz/img/historynewspapers.jpg
Tie noviny sú v Eliho laboratóriu. O takýchto náznakoch príbehu som hovoril. :D
A niektoré otázky a odpovede sú tu: http://half-life.cleverweb.cz/?page=3
Fever
Rampage

Odeslat příspěvekod SCobra 11. 12. 2005 17:38

to Fever: Zase jenom teorie nebo teoriemi doplněné skutečnosti. Navíc při mých detailech z těch novin moc nepřečtu a ani na tom obrázku se nedá nic přečíst (kromě nadpisů).
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Polaris 11. 12. 2005 18:24

Pipin píše:Fever: Dobře, budu konkrétní. Kde v HL - VE HŘE- se mluví o portálových válkách?Kde ve hře se mluví o tom na které škole Gordon studoval?
Třeba to tam fakt někde je....
/quote]
To kde je o portálových bouřích Fever už napsal. O tom kde Gordon studoval se postavy zmiňují nejméně čtyřikrát v různých souvistostech...
[b](+[__]X)[/b]
Polaris
Killing Spree

Odeslat příspěvekod jezek 12. 12. 2005 14:54

Fever píše:jezek: nachápem zmysel tvojich príspevkov. Možno ti to osobne robí dobre, ale príspevok typu "príbeh v HL je úbohý" nemá zmysel, navyše to nie je pravda. Podľa mňa si ignorant.s/quote]
Taky názor.Dobře mi to ale nedělá,ani Tvé příspěvky a věř mi,že ignorant nejsem.
nquote="SCobra"]
Fever píše:Ale HL1 bola neuveriteľne zábavná a hrateľná hra, teraz si ju idem dať odznova. :twisted:d/quote]
No jasně. Bohužel si ji někdo půjčil a nevrátil (i s datadisky) :evil: .v/quote]

Jasně.Hraju ho taky kažý rok aspoň jednou i s datadiskem Op.force.Proto Tě chápu.Kdyby mi to někdo nevrátil,tak bych vraždil.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků