Half-Life 2 - dojmy, grafika, diskuze

Doom, Half-Life, Far Cry...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Pipin 2. 12. 2005 16:27

Fevere, já nevím jestli to děláš schválně nebo ti to vážně nedochází. Dokážeš rozlišit mezi dějem hry a smyšleným příběhem, který nějaký fanoušek vymyslel a dal na web? Ten tebou opakovaně prezentovaný příběh je asi stejně pravdivý jako bych já napsal, že celý děj HL1 je ve skutečnosti jen sen pravého Gordona Freemana, který má v běžném životě sklony k nekrosadismu, ale jeho manželka mu nechce dopřát, a tak ve svých tajných představách zabíjí různé slizké potvory. Zabíjení speciálních jednotek je pak odrazem jeho traumatu z dětství, kdy malého Gordona poslintal policistův služební pes. Hlavní záporák na Xenu je pak výsledkem Gordonova oidipovského komplexu...
Pipin
Rampage

Odeslat příspěvekod Petr Kolář 2. 12. 2005 16:45

A nejhorší na tom je, že Pipin má pravdu :twisted:
Petr Kolář - Doupě.cz

it´s better to be hated for what you are, than you be loved for what you´re not...
I live. Again.
Petr Kolář
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jezek 2. 12. 2005 16:49

Holt se nebál říct nahlas to,co jsme se snažili celou dobu naznačit :mrgreen:
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod SCobra 2. 12. 2005 18:56

Souhlasím s Pipinem. Konečně to tady napsal někdo, jak se říká "Na plnou hubu."
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Darwel 2. 12. 2005 21:09

Jsem sice ZASTÁNCE Half-Life ságy, ale chtě nechtě musím uznat že je to pravda. Vždyť už jsem to psal v tématu "Proč je Doom 3 tak neoblíbený". Ani já jsem příběh neviděl v HL1 a nejspíš bych ho neviděl ani v HL2, ale snad nikomu nebude vadit, když napíšu, že příběh jsem začal (mnohem) líp chápat právě po navštívení oné stránky.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

FiiO X1 + Sennheiser HD 25-1 II
Darwel
Dominating

Odeslat příspěvekod Fever 3. 12. 2005 12:59

Pipin píše:Fevere, já nevím jestli to děláš schválně nebo ti to vážně nedochází. Dokážeš rozlišit mezi dějem hry a smyšleným příběhem, který nějaký fanoušek vymyslel a dal na web? Ten tebou opakovaně prezentovaný příběh je asi stejně pravdivý jako bych já napsal, že celý děj HL1 je ve skutečnosti jen sen pravého Gordona Freemana, který má v běžném životě sklony k nekrosadismu, ale jeho manželka mu nechce dopřát, a tak ve svých tajných představách zabíjí různé slizké potvory. Zabíjení speciálních jednotek je pak odrazem jeho traumatu z dětství, kdy malého Gordona poslintal policistův služební pes. Hlavní záporák na Xenu je pak výsledkem Gordonova oidipovského komplexu...
Fever
Rampage

Odeslat příspěvekod SCobra 3. 12. 2005 19:02

Koukám, že Fever je klasickým příkladem fanatika, který není schopen se koukat na realitu objektivním pohledem. Jeho příspěvky mi připomínají příspěvky do diskuze o náboženství - jeho názor je silně ovlivněn smyšleným výkladem skutečnosti. Takového člověka se dá těžko přesvědčit o mylném přesvědčení.
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Fever 3. 12. 2005 21:01

SCobra píše:Koukám, že Fever je klasickým příkladem fanatika, který není schopen se koukat na realitu objektivním pohledem. Jeho příspěvky mi připomínají příspěvky do diskuze o náboženství - jeho názor je silně ovlivněn smyšleným výkladem skutečnosti. Takového člověka se dá těžko přesvědčit o mylném přesvědčení. /quote]

lol čo to tu trepeš? :shock: Snáď si nemyslíš, že som nejaký blázon a HL fanatik?! Štýl mojej reči treba brať trochu s humorom. A tie kecy o nejakom vymyslenom výklade skutočnosti... preboha, čo také si myslím ZLE? :evil: Proste máme INÝ názor. Ja tiež môžem povedať, že máte zlý pohľad na skutočnosť, čo aj hovorím! To by ste čumeli, keby takých ako ja tu bolo viac (zástancov HL príbehu) a boli by ste v menšine, kto by bol potom frajer?
Fever
Rampage

Odeslat příspěvekod goodoldalex 4. 12. 2005 00:39

Fever, je pekne ked si niekto stoji za svojim nazorom, ale skus konstruktivne reagovat. Mna tiez zaujala otazka aku ma Gordon vlastne osobnost, ked si s tym uz zacal. Doom marinak nech ma kludne halucinacie, o jeho osobnosti sa nikto nebavi a asi ani nebude lebo ziadna nie je naznacena. Aj ked, z jeho chovania a cinematics sa tiez da cosi vycitat - napr. nijak mimoriadne neposlucha rozkazy ale pritom je to kvalitny vojak (ked je napriek svojej neposlusnosti na takom placi, a ostatne aj v priebehu hru sa prejavil ako dobry bojovnik, zejo); stara sa hlavne o seba, ale pritom je odhodlany a inteligentny, kedze je ochotny riskovat zivot za ostatnych. Predpokladam ze nieco podobne sa da vydedukovat aj o Gordonovi, ak poznas nejake dalsie naznaky tak ich proste uved a neurazaj sa :) Gordon napriklad asi bude mat asi schopnost sa rychlo ucit a dokonale sustredit, kedze ako okuliarnaty vedec prezil Black Mesa. Asi to ani nebude arogantny buzerant kedze ako vidiet ostatne postavy ho maju celkom radi - aj ked, su v HL2 vobec aj nejake naznaky vyslovene negativnych emocii? Vo videach kde su boje rebelov som nevidel zeby sa niekto psychycky zosypal alebo od jedu busil hlavou do steny, alebo ranenemu combine rozmasakroval pazbou pusky xicht. Tak neviem kolko sa toho da vycitat z interakcie ostatnych s Gordonom... Sak ty napis :)
goodoldalex
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Pipin 4. 12. 2005 01:10

Fevere, jistě jsi zasvětil svůj život té správné věci. Jen tak dál.
Jen prosímtě nepodléhej iluzi, že tu o něčem s někým DISKUTUJEŠ. Tak to opravdu není.
Také jsi získal mylný dojem, že kritizuju "příběh" HL2 protože mám radši Doom 3...ale tak to opět opravdu není. Kritizuju neschopnost Valve dát ten příběh DO hry...ale zasvěcovat svůj život tomu asi nebudu 8)
Pipin
Rampage

Odeslat příspěvekod Case 4. 12. 2005 02:32

Fever píše:
SCobra píše:Koukám, že Fever je klasickým příkladem fanatika, který není schopen se koukat na realitu objektivním pohledem. Jeho příspěvky mi připomínají příspěvky do diskuze o náboženství - jeho názor je silně ovlivněn smyšleným výkladem skutečnosti. Takového člověka se dá těžko přesvědčit o mylném přesvědčení. /quote]
lol čo to tu trepeš? :shock: Snáď si nemyslíš, že som nejaký blázon a HL fanatik?! Štýl mojej reči treba brať trochu s humorom. A tie kecy o nejakom vymyslenom výklade skutočnosti... preboha, čo také si myslím ZLE? :evil: Proste máme INÝ názor. Ja tiež môžem povedať, že máte zlý pohľad na skutočnosť, čo aj hovorím! To by ste čumeli, keby takých ako ja tu bolo viac (zástancov HL príbehu) a boli by ste v menšine, kto by bol potom frajer?e/quote]

Jsi fanatik, o tom už nikdo nepochybuje. Nedokážeš smyslupně reagovat, objektivně o tomhle uvažovat a pouštíš se do útoků. Jsi fanatik, žádný pochyb.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Darwel 4. 12. 2005 11:02

Hmmm, to se to tu začíná rozjíždět... Lidi, tahle hádka má asi stejnej význam jako hádka historii hřebíku... Vždyť nikomu se nepodaří tu druhou stranu přesvědčit a naopak. Bejt moderátorem tak to tady zamknu, protože už se tady píšou ty největší blbosti... Já mám prostě takovej dojem že tohle je prostě absolutně nanic. Stejně se nedohodnete tak co?
BTW:Já jsem na straně Fevera a za fanatika bych se taky mohl považovat... :wink: Já se do těch ůtoků nepouštím, poněvaž vím ŽE když napíšu něco, co vypadá jako že příběh v HL je vysledovatelný pouhým okem, tak se na mě sesype tuna názorů tý opačný strany a já můžu reagovat znova a koloběh se opakuje. Pánové, tahle diskuse nebude mít konce...
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

FiiO X1 + Sennheiser HD 25-1 II
Darwel
Dominating

Odeslat příspěvekod goodoldalex 4. 12. 2005 13:59

Ludia sa tu vzajomne nepochopili. Jedna strana sa tu snazi celkom slusne argumentovat a druha to berie ako utok na svoju osobu, resp. HL2.

Zamykat netreba, proste si nenadavajte. A diskusia vzdy zmysel ma, ked ju planuju dodrziavat vsetky strany. Presvedcit druhu stranu sa neda ani oznacovanim za fanatika ani urazanim sa, ale pri korektnych argumentoch sa druha strana moze presvedcit sama. A ked nie tak nie, je tam toho a clovek je bohatsi o pohlad druhej strany :)

Mna napriklad vazne zaujima ake ma Gordon osobnostne rysy a co znamenaju tie Graffiti v Ravenholme, neprisiel som sem flamit :|

Darwel, ci je pribeh vysledovatelny volnym okom zalezi jedine na hracovi. Otazka znie kolko sa z neho da realne vydedukovat. Napriklad aku ma Gordon osobnost a podla coho sa tak usudzuje, dozviem sa to uz??
goodoldalex
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Fever 4. 12. 2005 15:59

A tie vaše reči, že som tu prišiel nadávať: ja som s tým nezačal, pokiaľ ma tu "niekto" neoznačil ako človeka, čo "je klasickým příkladem fanatika, který není schopen se koukat na realitu objektivním pohledem." alebo človeka, čo vníma skreslenú realitu.Opakujem, že NIE SOM žiadny fanatik a nadávanie je porušovanie netikety. Takže žiadne nadávky, len normálna diskusia. takže Case a SCobra: žiadne nadávky, skúste aj argumentovať. :!: Myslím, že se tu všetci inteligentní ľudia, čo vedia normálne diskutovať.
Pipin: a čo to je, keď nie diskusia?

goodoldalex píše:Ano? Tak preco sa ten zaruceny pribeh stale preraba a preco samotny autor toho sumaru varuje ze to JE spekulacia? A preco bolo vobec nutne sa pytat niekoho z Valve ci zodpoveda ich predstave?

Pozri, kedze ja som HL2 nehral tak si skus ten scenar podrobne precitat a vypis si z neho fakty ktore su zarucene pravda, ktore mozu mat viacero vysvetleni a ktore predstavuju ranu na slepo. Napriklad ma zaujima preco je tak jasne ze na fotke vo vedeckej pracovni je vyskrtany prave Breen a co znamena ktore grafitti. V deme v Ravenholme je zopar grafitti ktore v tej spekulacii vysvetlene nie su :) Hm, co tak v tomto pokracovat v threade o HL2? Ja sa presuvam tam :)

Tak sa ma spýtaj na nejakú konkrétnu vec, a ja ti ju trebárs dokážem.
A k tej špekulácii: ako inak sa dá objasniť príbeh tejto hry, ak nie špekuláciou? Je tu ešte možnosť poslať mail Laidlawovi. Pochopte, že iné vysvetlenie príbehu ako špekulácia nie je. Každý si môže vymyslieť tú svoju. Teória niektorých z vás, čo hrali HL2 je nasledovná: príbeh o ničom, Gordon je blbec a combine sú jeho halucinácie. no ale neviem, s tým veľmi neobstojíte v dokazovaní, na rozdiel od prepracovanejších teórii. No ale myslieť si môžete, čo chcete... :|
Fever
Rampage

Odeslat příspěvekod Case 4. 12. 2005 18:03

To ti musím vypisovat, co jsi tu napsal aby jsi uznal, že jsi "malinko" zaujatý? Že jsi to většinou ty a Darwel co tu útočí na ostatní? Proč stále nejsi schopný uznat, že vše o čem tu mluvíš je jen pozadí hry. Proč stále nejsi schopný napsat tu Gordonovu osobnost? A můžu pokračovat dále. A ještě se div, že tebe a Darwela označuji za fanatiky..
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Killing Spree

Předchozí stránkaDalší stránka