nevzpomene si někdo na název staré hry?

Doom, Half-Life, Far Cry...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod elliotdach 5. 6. 2022 07:22

zdravím, už dlouho se snažím vzpomenout si na hru, kterou jsem hrál jako malej na 386ce pod dosem 5.0 :) byla to asi předělávka z amigy, napíšu, co si vzpomínám:
1) rok vydání kolem 1990,
2) vydala to nějaká známá společnost, myslel jsem si, že MICROPROSE, ale v jejich profilu na wikipedii jsem zkusil všechny hry a bez úspěchu, takže to bude asi nějaká jiná firma. ještě mě napadla sierra, ale tam to bylo stejné. takže fakt nevím, ale určitě hned na začátku bylo velký logo tý firmy. bohužel :(
3) styl hry akční střílečka s lehce taktickými prvky :) na tuhle hru jsem si vzpomněl, když vyšly Commandos. bylo to samozřejmě mnohem jednodušší, dá se říct něco mezi commandos, starým Airborne Ranger a trošku novějším Cannon Fodderem, 2D střílecí částí Jurrasic Parku a taky trošku Syndicate (jemnou grafikou). mám pocit, že tam byly jednotlivé mise spojené do kampaně, ale ruku do ohně za to nedám.
4) ztvárnění 2D shora, myslím, že i pod úhlem, takže isometrické, rozlišení bych řekl 640x480 16barev s vlastní paletou (vypadalo to dost pěkně, vybavuje se mi, že to bylo dost zelený :) ), nevylučuju 320x240, ale spíš ne.
5) ovládalo se to myší, kam se kliklo, tam se šlo nebo vystřelilo.

to je všechno, co se mi vybavuje :( budu vděčný za jakoukouli indicii :o))
elliotdach
First Blood

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků