Tomb Raider (2013)

Doom, Half-Life, Far Cry...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod SCobra 14. 3. 2013 09:00

Nějak mě to přestává bavit... Autoři si nenechávají žádné tajemství na konec, všechno vykecají hned na začátku a mně poněkud uniká důvod, proč bych měl hrát dál. V tomhle bylo Spec Ops podstatně lepší, i když v principu šlo o podobnou hru.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karel Kališ 14. 3. 2013 14:04

V principu? Jakože obě jsou third-person? Jinak tam moc společných bodů nevidím. :)
Karel Kališ
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 14. 3. 2013 14:29

Aha, mě to přijde jako dvě naprosto stejný hry, jen Tomb Raider má širší koridor a RPG prvky.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karel Kališ 15. 3. 2013 09:40

Vždyť ve Spec Ops není ani tlačítko na skákání. Jako chápal bych přirovnání Tomb Raidera k Uncharted, teoreticky i k akčnějším dílům Prince of Persia, ale srovnání se Spec Ops je naprosto mimo.
Karel Kališ
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 15. 3. 2013 10:05

Uncharted jsem nehrál :) Ve Spec Ops se ale taky skákalo a slaňovalo atd., jen na to nebylo potřeba tlačítko. V TR zase není potřeba tlačítko na krytí...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 15. 3. 2013 10:20

V TR nepotrebujes tlacitko na kryti protoze to neni strilecka z pohledu treti osoby, jako Spec Ops. TR je akcni adventura/platformovka. Takze analogie je uplne spatna.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karel Kališ 15. 3. 2013 10:22

Jasně, protože v Tomb Raider není zásadním prvkem krytí a ve Spec Ops zase skákání (ostatně je natolik nedůležité, že si ani nevybavuju nějakou pasáž, kde by se skákalo). Spec Ops je až krystalicky čistá 3rd person střílečka, zatímco Tomb Raider spíš akční plošinovka.

To je jak říct, že Gran Turismo je stejný jako Grand Theft Auto, protože se tam jezdí autem.
Karel Kališ
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 15. 3. 2013 10:26

Mě to jako plošinovka nepřijde...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .soul 22. 3. 2013 18:00

Tak jsem to dohrál. A musím říct, že jsem se takhle u hry už dlouho nebavil a po hodně dlouhý době jsem nehrál jen tak z volný chvíle, ale vyloženě jsem se těšil, až budu mít trochu času na hraní. Ten mix akčně nabušený koridorovky a la Uncharted a "otevřenýho" světa mi sedl. Temnější atmosféra, sexy Lara, zajímavý příběh (mimochodem napsaný dcerou Terryho Pratchetta), dobré AI, skvělé ovládání a různorodá herní náplň - paráda. Možná jen ten přechod mezi roztomilou holkou a bad-ass survivor Larou byl ze začátku trochu nepovedený, na druhou stranu v jaký dnešní akční hře v první půlhodině hraní nikoho nezabijete, že :-)

Dokonce mě to bavilo natolik, že jsem prohledal všechny zákoutí a našel cca všechno, co se najít dalo. Na konci jsem měl 96% complete, ještě se tam vrátim a najdu zbytek, prý tam právě pro tohle přidali další nepřátelé, na zpestření :-)
Note 10+ Linx 8 PC PS3 PS4 PS Vita
.soul
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 23. 3. 2013 19:51

Hraje nekdo multiplayer (PC)?
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sutr90 31. 3. 2013 11:44

Sám jsem hru nehrál, sleduju jenom play through a musím říct, že jako fandu TR mě to velmi zklamalo.
Zatím z toho mam pocit, že to je koridorový Far Cry. Jasně v prvních dílech se taky střílelo, ale to bylo spíš jako bonus, hlavní náplní hry bylo skákání, lezení a přemejšlení, za kterou páku zatáhnout.
Jasně koridorový to bylo i tenkrát, ale fungovalo to na tom principu, že člověk přišel do místnosti, kde strávil hodinu vymejšlením, jak se dostat přes díru plnou lávy a ne jak teď kdy koridorem hráč dojde na střelnici, kterou vyčistí granátometem.
Jak říkám, herní zkušenosti nemám, ale co jsem mě možnost vidět, tak to vypadá na dobrou hru, ale s TR to má společný akorát jméno hlavní postavy.

PS: Ještě si rejpnu do "vývoje postavy". Na záčátku Lara málem vrhne, když má ulovit jelena a v další scéně jí nedělá problém vybít tábor Rusů... Celkem fofr.
A ještě jedna věc se mi nelíbí, pokaždý když sebou Lara někam sekne, tak kulhá, drží se za bok a tak podobně, což je velmi pěkný detail, kdyby ovšem nevydržel pouze do prvního výskoku...
We do what we must, because we can.
sutr90
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 31. 3. 2013 18:30

To mas sice pravdu, ale uz v posledni trilogii tam bulo hadanek pomalu. Respektive byly tam, ale clovek se u nich nesekl na pul dne.

Tady je to to same. Nehlede na to, ze davat nejaky velky zakysovy mista do hry ktera klade velky duraz na pribeh by byla sebevrazda.
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NevimAVM 6. 5. 2013 14:27

Hitman Absolution mě bavil hodně, ale tohle je ještě o kousek lepší .. 9/10.
NevimAVM
First Blood

Odeslat příspěvekod Necrosczzz 15. 1. 2014 21:46

Tomb Raider hraju už od prvního dílu a hrál jsem všechny díly co kdy vyšli.A prostě ani jeden mě tak nebavil jako ten poslední protože ten je ze všech snad nejlíp udělaný hned po trojce ta byla taky dost dobrá.Sice s Lary se už nestala jen průzkumnice a lovkyně pokladů ,ale je z ní sakra vražedná žena :D To je zas super jde vidět že se prostě celá série někam posunula.A to je správné ;) A nová podoba Lary je taky úžasná.Celkově tahle hra nezklamala a ani na chviličku jsem se nenudil.Prostě super zábava od začátku až do konce.
Necrosczzz
Killing Spree

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků