Sniper Ghost Warrior

Doom, Half-Life, Far Cry...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 27. 6. 2010 13:36

FPS s důrazem na odstřelovače odehrávající se na fiktivním jihoamerickém ostrově Isla Trueno, který opanoval vojenský režim. Hra pochází z polského studia City Interactive. Běží na Chrome engine 4.

Vizuálně se to dost podobá Crysis - exotické prostředí, graficky, až na slabší stíny, se to dá s Crysis taky srovnat - především je to kvalitně otexturované, přitom to není tak náročné. Mám ale výhrady k omezenému pohybu v prostředí - překážky jako půlmetrové zítky a ploty nelze překonat, jinde jsou zase neviditelné zdi - prakticky to znamená, že pohyb je omezen na vymezené cesty, takže to dost omezuje taktické možnosti.
Z balistického hlediska to není úplná arkáda - projektil ovlivňuje vítr, s rostoucí vzdáleností roste doba letu a vůbec na účinné zásahy je třeba klid.
Paradoxní je, že přestože postava je dobře maskovaná a schováte se v křoví, aby vás nikdo neviděl, prakticky nemáte na ostřelování klid, protože nepřátelé střílí přesně i na sto dvěstě metrů kulomety, ani nevíte odkud, takže se neustále musíte neustále krýt za překážky, aby se doplnily životy. Je tady klasická stupnice se 100 životy - na 30 se regenerují samy, zbytek se musí řešit lékarničkou. Většinou času těch 30 životů stačí, více je potřeba, když se dostanete do bližšího kontaktu s nepřáteli - ale rambo stylem se hrát nedá.
I přes výhrady se mi hra velmi líbí.
oneill_sx1
Killing Spree

Odeslat příspěvekod inexplicit 27. 6. 2010 14:15

hra na max jede mezi 35-50 fps ..ten engine beru za dostacujici ..stiny neresim...detail... celkove to vypada jako trochu peknejsi bad company 2 .. . strileni jednou ranou provozuju v kazde hre, v ktere to jde..takze tohleto me zabavilo...do doby nez mi sebrali sniperku a musel sem strilet beznou zbrani...tyhle mise fakt fuj ...

Obrázek

Obrázek
inexplicit
Rampage

Odeslat příspěvekod Weightlifter 27. 6. 2010 14:27

S Crysis se ta džungle srovnávat nedá, ale nevypadá to špatně
Co nejde silou, jde ještě větší silou!
HTC Touch PRO Raphael
Weightlifter
Killing Spree

Odeslat příspěvekod inexplicit 27. 6. 2010 17:36

4 hodiny 29 minut ... mno..to sem se jeste sakra loudal a kochal prirodou ...zadny rambostyle ... prislo mi to delsi nez to bylo ..nicmene to momentalne obhajilo prvenstvi..v nejkratski kampani, co sem kdy u moderni strilecky videl :D
inexplicit
Rampage

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 27. 6. 2010 19:56

Já to ještě nedohrál (teď tam bude Showdown) a něco jsem opakoval několikrát - třeba to dvouminutové bránění za kulometem jsem hrál aspoň půl hodiny, ale minimálně 6 hodin to už hraju.

Obrázek
Asi deset minut jsem se snažil dostat k 30 metrů vzdálenému checkpointu - kvůli všudepřítomným neviditelným překážkám... V té samé misi jsem se pokusil zastřelit velitele, který tam stál před takovou malou armádou a během vteřiny jsem byl mrtvý - na dobrých 200 metrů.

// 28. 6. 9:50
Obrázek
oneill_sx1
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Mrak 28. 6. 2010 09:31

Já hrál jen demo, asi dvě mise, není to špatný, protože snip mě baví, ale občas vás vidí úplně náhodou a je to v řiti.. UI trochu místy pokulhávala, grafika pěkná, ale není to úplně simulace :D Když zamíříte, zadržíte dech a on se vám protivník vybarví do červena, to je trochu blbý :D
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage

Odeslat příspěvekod inexplicit 28. 6. 2010 09:41

zapni hard obtiznost :D

...no narazil sem na par lidi co s tim melo problem..ale musim rict ze ta hra na medium je hodne lehka ..a bugy sem nezaznamenal...

co se tyce toho ze vas vidi nebo nevidi...opet nevim co v te hre vyvadite ...pokud se maskujete..lezite...tak bez problemu ...v tomhle ohledu hra dost napomaha..ze muzete zastrelit nekoho ...a ten co stoji 10m od nej si toho ani nevsimne ..

btw ..za celou hru sem ani jednou nepouzil lekarnicku ..cela hra se da projit s 30ti zivotama =) ..takze otazkou je, jestli jste vubec zvykli zabijet jednou ranou, pokud jedno blbe braneni na kopecku muze nekdo opakovat pul hodiny ...
inexplicit
Rampage

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 28. 6. 2010 10:16

Já nejsem vůbec zvyklý zabíjet...Ty ano, to leccos vysvětluje.

To kulometný hnízdo jsem opakoval několikrát hlavně kvůli bugu - několikrát jsem se octnul před ním, když jsem se chtěl schovat.
oneill_sx1
Killing Spree

Odeslat příspěvekod inexplicit 28. 6. 2010 11:02

no ..kazdopadne kdyby se to doladilo a kdesi cosi kampan 5x delsi..bez pasazi kde se strili necim jinym nez snipem...tak je to vcelku povedena hra =) ..v tady tehle podobe je to spis hra na nedelni odpoledne na vplneni nudy ..(ale bavit me to bavilo vic nez BC2 a MW2 :D )
inexplicit
Rampage

Odeslat příspěvekod Mrak 28. 6. 2010 12:58

Věř mi, že snip zbožňuju, takže kempit, skrývat se, to mi baví, ale prostě občas ta UI dělá kraviny :D
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage

Odeslat příspěvekod inexplicit 28. 6. 2010 13:34

nebo jinak ... mame snad na vyber? :D :D :D ..neaka jina hra co se tomuhle tematu venuje v obstojne grafice? :D
inexplicit
Rampage

Odeslat příspěvekod USER47 28. 6. 2010 15:45

Ta AI je fakt příšerná. A neuvěřitelně mě sere ten pohyb, kdy se neustále zasekávám o každej klacík na cestě, schody dávám tak na tři pokusy a podobně. Navíc je to na můj vkus strašně arkádový a lineární. Čekal jsem spíš nějakou pořádnou stealth akci s náznakem volnosti, hledáním správný pozice na výstřel, sledovačkama, průzkumem atd., ne obyčejnou akční koridorovku, která se od konkurence liší jen větším důrazem na použití sniperky ve zcela klasicky pojatých přestřelkách.

btw: Ta mise s obranou za kulometem je veskrze nějaká buglá. Vypadá to, že hra vůbec nepočítá s tím, že by člověk ve vesnici nespustil poplach. Já prošel vesnicí jako duch, došel jsem neviděn až k rádiu a když jsem ho použil, moje postava do něj začala řvát něco ve smyslu "potřebuju rychle vyzvednout, je to tu divoký bla bla bla...". Po tomhle hysteráku jsem opět zcela neviděn opustil vesnici a v tom poli, kde má člověk nejspíš zběsile utíkat před nepřátelskou palbou, mi najednou začalo samo od sebe ubývat zdraví, přestože o mě vůbec nikdo nevěděl...až když jsem se dostal na ten kopec, tak se na mě začaly hrnout vlny nepřátel z vesnice (ačkoli zcela bez důvodu). Jinak jsem to vystřílel na první pokus, bylo to velice triviální. Nechápu, že to někomu mohlo dělat jakejkoli problém.

Teď jsem narazil na další otravnej nedodělek. Jak utíkáte v takový tý noční misi s plánama jadernýho čehosi (ta mise byla i v demu), tak tu část, kde musíte uplavat nepřátelům, jsem dělal asi desetkrát. Skočil jsem do vody se stovkou životů, ale pokaždý mě nepřátelé zabili, než jsem doplaval k tomu ostrůvku. Nedalo se to naprosto ovlivnit, nepřátelé nešli zabít ani před skokem do vody, ani z vody, prostě to byla hra na štěstí. Fakt úžasná ukázka debilního designu. Je zvláštní, že v demu jsem to dal na první pokus.

Příběh je taky nějakej dementní. Ono to působí, jako by někdo napsal příběh pro trojnásobnou dýlku hry, ale kvůli rozpočtu se náhodná třetina misí vyškrtla, takže to vypadá hrozně zmatečně, nesouvisle a vůbec nic nenutí člověka ten příběh sledovat. Většinou hráč ani moc netuší, co má vlastně dělat a proč, prostě jde od jednoho CoDlike ukazatele úkolu k druhému a cestou kosí retardovaný panáčky. Nebylo tu žádný uvedení do děje, představení postav, prostě nic. Vůbec netuším, kde se to odehrává, proč je hlavní záporák hlavním záporákem, kdo to vůbec je, proč ho mám zabít...

btw: Je vtipný, jak se autoři ani nesnaží skrývat inspiraci v MW. Úplně stejně pojatej tutorial, secrety v podobě laptopů, téměř totožný HUD, čištění ropnejch plošin, bullettimový čištění místností atd. Hlavně v těch čistě akčních částech ale budgetovost titulu opravdu vystrkuje růžky a tím spíš to bije do očí, když se snaží stylizovat do nejnadupanější pecky žánru.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree

Odeslat příspěvekod inexplicit 28. 6. 2010 16:34

tys to vubec nemel vubec instalovat :D tohle neni hra pro inteligenty co cekaji inteligentni hru :D ...tohle se musi hrat podle pravidel co ta hra nabizi ... :D

..to s tim ubyvanim zdravi na poli ..sem tam tak jaksi zdrhal...a rikal si jak je mozny, ze me nekdo trefuje kdyz sem poplach zadny neudelal :D ...

a tam to s tim utekem do vody...to sem dal kupodivu napoprve..i kdyz sem predpokladal, ze to nepreziju ...ja klickoval v te vode jak osel :D mozna to pomohlo :D
inexplicit
Rampage

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 28. 6. 2010 16:38

To zdraví tam ubývá automaticky, jakmile prolezete plotem, taky jsem nechápal, když jsem celou vesnici vystřílel :D - šetři s těmi smajlíky, ať nějaké zbydou. :pozor

Budete se divit, ale plavání jsem dal napoprvé, stačilo plavat jako Phelps.
oneill_sx1
Killing Spree

Odeslat příspěvekod USER47 28. 6. 2010 16:54

inexplicit píše:tys to vubec nemel vubec instalovat :D tohle neni hra pro inteligenty co cekaji inteligentni hru :D ...tohle se musi hrat podle pravidel co ta hra nabizi ... :D

Však takový hry mám rád, třeba MW a MW2:). Tohle oproti oběma ale působí hrozně amatérsky a nedodělaně.
inexplicit píše:a tam to s tim utekem do vody...to sem dal kupodivu napoprve..i kdyz sem predpokladal, ze to nepreziju ...ja klickoval v te vode jak osel :D mozna to pomohlo :D

Mně je právě divný, že v demu jsem to dal taky na první pokus...teď jsem to dělal několikrát, a to i přesto, že jsem ve vodě kličkoval, jak jsem jen mohl. Taky se mi občas stává, že z nějakýho podivnýho důvodu nemůžu běžet, přičemž výdrže bych měl mít až až. Asi bych si měl konečně zahrát ten proslulej Sniper Elite, před několika lety jsem to zkoušel a nezaujalo mě to, třeba bych se na to dnes díval jinak:).
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree

Další stránka