Dead Space - serie

Doom, Half-Life, Far Cry...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod SPY 5. 3. 2013 00:16

Tak jsem mel konecne sanci to vyzkouset, necely 2 hodky a stacilo. Nemastny, neslany, nic kvuli cemu bych chtel pokracovat -takovej vrchol zbytecnosti. Doufam, ze s next gen chlapci pujdou do novy IP, urcite maji potencial udelat zase neco unikatniho, ale DS4 fakt uz ne - minimalne ne za 2 roky.

Lo!Zza píše:Isaac je uz taky moc velkej kapo a kde v jednicce a dvojce se bal o svuj zivot spolecne s hracem, ted je to frajer co si dovoli utrousit i nejakou tu vtipnou hlasku kdyz porcuje nepratele.

Presne.
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 5. 3. 2013 07:47

Lo!Zzo: Stačilo by si zjistit, jak se hra ukládá. Ano, je to docela debilní způsob (nevím proč nenechali ten z předchozích dílů) autosavů, ale sám vidíš v horním rohu obrazovky progress saving. Pokud je tam jen inventory saving, neznamená to, že se uložila celá hra, to je snad logické. Akorát je na potvoru, když třeba kámoš začal hrát na nejtěžší obtížnost, neměl dostatek munice a lékarníček, uložila se mu hra, ale nemohl udělat pasáž, kde bylo dost nepřátel a neměl čím je zabít, takže musel si dát hru od začátku.

K samotnému hraní:
Ano, jsou tam akčnější pasáže, ale stále tam jsou i pasáže jako za starých dílů, kdy člověk neví co ho čeká za rohem, hraje nepříjemná hudba a postupuje temnou prázdnou chodbou. Navíc je fajn, když se tuneloidní místnosti střídají s rozsáhlou plochou venkovních zasněžených prostor. Já jsem to včera dohrál a dal bych tomu určitě 8/10. Jeden bod bych strhnul za některé akční pasáže a druhý za ten save system (který mi ale osobně nedělal problém na normal obtížnost).
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 5. 3. 2013 08:40

To se na mne nezlob, ale broc bych si zjistoval jak se hra uklada? V kazde druhe normalni hre se objevi ukladaci kolecko a hotovo, hra je ulozena. Jestli je tam cokoliv jinyho to nechapu. Proc sakra ukladaji jenom inventar? Tohle neni Diablo. (nebo kdyz uz ukladaji inventar, tak by bylo super kdyby ulozili i hru samotnou). Navic si te ukladaci ikonky casto ani nevsimnu, kdyz hraju. Nicmene clovek by hadal ze behem hodinoveho hrani se hra automaticky ulozi aspon jednou. Uz nejsme v dobe kde by se muselo drtit F6 kazde 3 kroky.

Ja teda vedel presne co mne ceka za rohem. Kdyz pri vstupu uvidis zamrizovanou vetraci sachtu tak si muzes byt jisty, ze z ni driv nebo pozdeji neco vyleze. Tohle mi vadilo uz i u predchozich dilu, ale tady se stereotyp dostavil az nechutne brzo. Navic tyhle lekacky sazeji lacine na to, ze hned kdyz se nepritel objevi, tak jde volume strme nahoru, takze je to spis neprijemne nez strasidelne.

Dalsi vec na kterou bych si rad postezoval jsou nepratele. Ze zacatku jsou tam aspon lide - rikam si, bezva aspon nejaky zpestreni - jenom abych se 5 hodin potkaval se tremi ruznymi druhy protivniku (recyklace z DS1/2) a kde neni ani jeden boss?? (fajn, jsem na povrchu a chodi tam neco velkyho...ale kdovi kdy mi ho predstavi)

Btw, lekatnicky i munici si muzes vycraftovat na Benchi, takze zivacka. Prochazim to jako Rambo, strilim do vseho a jeste s emi nestalo, ze bych mel malo naboju. Obzvlast kdyz nekromorfa strelis 3x a vypadnou z neho 5x naboje. :D Jo, na hard to muze byt celkem akorat.

Jeste ze mi dneska prijde novej Tomb Raider, jinak fakt nevim. Posledni par mesicu jsem z novych dilu mych oblibenych her znacne zklamany. (krome MGR)
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod SCobra 5. 3. 2013 09:33

8/10 za tohle? Pokud bych si odmyslel předchozí díly, tak asi jo, jinak ne víc než 6/10... Trojka už prostě nemá to, co dělalo Dead Space Dead Spacem a stal se z něj takovej moderní Blood - střílečka zasazená do hororového prostředí.
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 5. 3. 2013 09:44

Pro mě a další desítky recenzentů naštěstí ano http://www.gamerankings.com/xbox360/672 ... tml?sort=5 jinak Martin Zavřel dal na eurogameru dokonce devítku ;)

-- 5. 3. 2013 09:52 --

lo!Zzo, tak to nevím kde je chyba, ale hra ukládá právě docela často bych řekl. Navíc to kolečko s ukládáním tam je dost viditelné. Určitě se mi nestalo aby se mi hra po hodině hraní neuložila. Jedině v případě, že by jsi trčel půlhodiny na jednom místě :) Ty savy jsou vážně dobře rozmístěny, ikdyž jak už jsem psal, mohli tam dát ten systém co byl u předchozích dílů.

Ve dvojce snad z nepřátel nepadaly zbraně a lékárničky? Je akorát pravda, že na normal jsem měl munice a lékárniček až až. Ale od toho tam jsou další obtížnosti když si to chceš udělat těžší. Craftování jsem nikdy nevyužil, ty materiály potřebuješ hlavně na upgradování obleku a vytváření zbraní. Nicméně kolega co to hrál na nejtěžší, tak říkal, že musel často craftit aby vůbec měl náboje a lékarničky, takže na to to tam je.

Nepřátel je podle mě dost http://deadspace.wikia.com/wiki/Dead_Sp ... ecromorphs Jasně že se tam objevují i podobní z předchozích dílů, ale to je snad docela jasné, když se tam jedná pořád o stejný problém. To jako by ses divil, že v každém residentu jsou zombie, nebo jinak zmutovaní lidi :)

A s těmi lekačkami nemáš tak úplně pravdu, jsou tam i opravdu strašidelné pasáže kde vyloženě nepřátelé nevyskakují tam kde zrovna čekáš. Ale odněkud přijít přece musí ne? ;)
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Peter S. Kenedy
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod SCobra 5. 3. 2013 10:06

Zase tak moc těch recenzentů, co dávali 8 a víc, není :) A jsem si skoro jistý, že ti, co dávali víc, hráli v kooperaci - tam teprve ta hra začne dávat trochu smysl. Nejhorší je, že přesně koop je ta věc, která způsobuje všechny ty problémy při hře pro jednoho.

Promiň, ale neukládá dost často, savy jsou blbě rozmístěné a to kolečko není dost vidět - stává se mi skoro pořád, že nevím, jestli už se hra uložila a můžu ji vypnout, a nebo ne, přičemž když ji vypnu, zjistím, že se neuložila (přestože vypnout je pojmenované jako Save and Quit!!!). V jedničce fungovaly savy mnohem líp... Hraješ stejnou hru jako my?
Naposledy upravil SCobra dne 5. 3. 2013 10:09, celkově upraveno 1
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 5. 3. 2013 10:07

Presne proto recenze nectu. Je to ztrata casu.

Bylo to ve vedlejsi misi na Mid Station (ci jak se jmenovala) tam kde ten chlapek nastrazil vsude bomby. Dojel jsem tohle, po par dnech to zapnu, s tim ze budu pokracovat a mel jsem to ulozeny na zacatku te mise. To same se mi stalo, kdyz jsem ziskal Sneznej oblek. Sel jsem na vedlejsi misi, zmacknu Q, ze si dam lekarnicku a hra se sekla. Nahodim znovu a vidim, ze jsem tam kde jsem pred pulhodinou zacal...

Nepratel tam neni moc. Clovek by cekal ze kdyz uz tam dali ty vojaky tak aspon treba ti nekromorfove budou strilet, nebo se budou mezi sebou rezat vojaci a nekromorfove a v podstate je to vsichni proti vsem. Nevim, mozna je to tam pozdeji...

Zbrane jsem vlastne nemel ani potrebu craftovat. Udelal jsem nejaky 2 - z toho jedna strilela elektirnu (totalne na nic) a brokovnici jsem do nepritele musel napalit 3 rany z bezprostredni blizkosti aby chcipl. Jako v 1 a 2, jedu run s rezackou.

Ja souhlasim, ze 5-6/10 je optimalni, i kdyz s odrenyma usima.

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod SPY 5. 3. 2013 10:07

Peter S. Kenedy píše:Pro mě a další desítky recenzentů naštěstí ano http://www.gamerankings.com/xbox360/672 ... tml?sort=5 jinak Martin Zavřel dal na eurogameru dokonce devítku ;)

Mno kdyz se podivam na jeho posledni recenze komercnich sr*cek:
jako treba - Medal of Honor 7/10

Tak jako recenzet (jako spousta jinych) u me nema zadnou vahu ;-)
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 5. 3. 2013 13:04

SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod SPY 5. 3. 2013 13:40

EA - premalujou znacku z cerny na bilou (vzpominate ty trailery na DS2? Your Mom hates DS2 ... Misto toho mame shooter DS pro vsechny - rodinna zalezitost) natlacej tam sracky jako coop a mitrotranasakce, kvuli kterejm bych si to nekoupil za plnou ani kdyby to bylo 12/10. A pak zaviraji studia, jelikoz je to zrejme primarne jejich chyba ... Awww

Lo!Zza píše:Nepratel tam neni moc. Clovek by cekal ze kdyz uz tam dali ty vojaky tak aspon treba ti nekromorfove budou strilet, nebo se budou mezi sebou rezat vojaci a nekromorfove a v podstate je to vsichni proti vsem. Nevim, mozna je to tam pozdeji...

Ja tam za ty dve hodky nenasel snad nic novyho. Vojaky nepocitam, posledni vec co chci v DS strilet jsou vojaci, ktery mam uplne na haku. Navic kdybych hrat MMS tak je tu tucet lepsich her :roll: . A pak mostra zkopirovany z predchozich titulu - proste pruser.
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 5. 3. 2013 13:58

Presne tak. Zacinam premyslet o tom, ze na EA hry zacnu kaslat. A kdybych nahodou nejakou chtel, tak si ji stahnu. Protoze uz mi leze krkem si koupit zpola dodelanou hru, kterou pak napravujou obsahem ke koupeni. Kdyz jim klesnou trzby, tak si to snad uvedomi. (nebo ne a misto jednoho NFS rocne budeme mit dva dily)

Ale neni to jenom EA. Zacinaji to delat vsichni. Napriklad ty day-one-DLC mne taky pekne ser..stvou.

SPY - to zas bacha. Na te planete jsou nepratele obleceni v kozichu (ala The Thing) a pak jsou tam vyzabli zombici, kteri jsou dolu po dvou ranach. :D Sice se tam snazi hrat na to, ze by je mel hrac odlakat zvukama, ale jednodussi je je pokosit. :D

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod SPY 5. 3. 2013 14:01

Ja jel snad jen prvnich 5 kapitol, tj byl jsem jen na zemi a na lodi.

To zase pocitam s tim, ze pozdeji tam neco pribude, ale odehrat 1/4 hry aniz by me to ani trochu zaujalo, to uz mi prislo trochu moc.
Naposledy upravil SPY dne 5. 3. 2013 14:03, celkově upraveno 2
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 5. 3. 2013 14:02

V podstate jsi o nic neprisel. Krom par peknych a efektnich animacek.

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 5. 3. 2013 14:06

SCobra píše:Zase tak moc těch recenzentů, co dávali 8 a víc, není :) A jsem si skoro jistý, že ti, co dávali víc, hráli v kooperaci - tam teprve ta hra začne dávat trochu smysl. Nejhorší je, že přesně koop je ta věc, která způsobuje všechny ty problémy při hře pro jednoho.

Promiň, ale neukládá dost často, savy jsou blbě rozmístěné a to kolečko není dost vidět - stává se mi skoro pořád, že nevím, jestli už se hra uložila a můžu ji vypnout, a nebo ne, přičemž když ji vypnu, zjistím, že se neuložila (přestože vypnout je pojmenované jako Save and Quit!!!). V jedničce fungovaly savy mnohem líp... Hraješ stejnou hru jako my?

Pod 7/10 dalo jen 6 recenzentů ze 42, to myslím hovoří docela za vše. S tím save systémem jsem psal že to vyřešili blbě, ale já s tím stejně neměl ani jednou problém, vždycky jsem viděl kdy se mi to ukládá a věděl jsem kdy to můžu vypnout.

LoZzo: Nekromorfové a vojáci spolu normálně bojují právě. Já používal defakto ty dvě zbraně co byly v limited edition a jsou asi nejlepší.
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Peter S. Kenedy
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod SPY 5. 3. 2013 14:15

Pod 7/10 dalo jen 6 recenzentů ze 42, to myslím hovoří docela za vše.
Hlavne to hovori o tom, ze 36 ze 42 recenzentu ma misto skaly 1-10 skalu 6-10 :D

Pokud se nejedna o velkej pruser kde si hrdinsky muzou dovolit jit o trochu niz.
Naposledy upravil SPY dne 5. 3. 2013 14:20, celkově upraveno 1
SPY
Killing Spree

Předchozí stránkaDalší stránka