Crysis vs. Zaklínač

Všechno na téma hráči a hry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Malkivian 13. 12. 2007 23:14

Já vím, po přečtení titulku si určitě klepete na čelo jak můžu dvě takto odlišné hry chtít srovnávat, nicméněn dovolte mi vysvětlit co tím chtěl básník říci.

Prapodivná debata pod jednou z novinek mě dovedla k zamyšlení, která ze dvou zmíněných her je více "inovativní". Takzvaně, která přišla v rámci svého žánru s nečím zajímavým a pokud možno originálním. Člověk, s nímž jsem "rozhovor" právě na toto téma vedl je totiž maximálním zastáncem Crysis a Zaklínače posílá přímo do horoucích pekel. Ja naopak tvrdím, že Crysis je víceméně jen tuctová střílečka, která však sakra dobře vypadá, a Zaklínač je hrou s velkým H.

Názory? :wink:
Malkivian
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Tomkalhotka 13. 12. 2007 23:26

pro me je velka hra s velkym H HOMMAM 5 to si asi nechtel slyset co? :(
MSI MB Sc AM3 870A-G54, AMD Phenom™ II X4 Black Edition 965 ,DDR3 4GB KINGSTON ValueRAM, VGA HD 5770 vapor x , HDD WD 1TB, COOLERMASTER zdroj GX 550W , COOLERMASTER case HAF 912 Plus, LG FLATRON w2220P

PS2,PS3,GameCube,nintendo WII,PsP,nintendo DSl
Tomkalhotka
Rampage

Odeslat příspěvekod Heady569 13. 12. 2007 23:46

pro mě jedině Zaklínač... jak si řekl, Crysis je další tuctovka co dobře vypadá.. přináší na stůl sice nějakou lepší fyziku, ale tenhle žánr už vaří z vody...
D3vilR4ge
Heady569
Rampage

Odeslat příspěvekod Chemist 13. 12. 2007 23:54

Já vím, že tu sice působím jako odpůrce Crysis, ale z toho mála, co jsem viděl, bych zase TOLIK Crysis neodsuzoval.
Je to sice FPS, které samo o sobě je vyčpělé (teď myslím jako žánr), ale zase ukaž mi na druhou stranu FPS akci, která se stará - kromě toho, že dobře vypadá a špatně ji rozjedeš na slabší mašině - o takový kravinky, jako modifikaci zbraní. Spousta věciček z arzenálu se dá modifikovat, což u současných FPS postrádám. Trochu mi to připomíná SS2.
AI mi navíc přijde poměrně na vysoké úrovni, realistická a rozhodně v mnoha případech lepší, než u některých jiných FPS.
Souhlasím sice s faktem, že FPS žánr vaří polívku jen z vody (tedy v poslední době), ale Crysis je dle mě hra, na kterou se může za pár let vzpomínat.
"Dovedeš jezdit bez sedla, pane?"
"Dnes v noci třeba i bez koně..."
Chemist
Dominating

Odeslat příspěvekod PC 13. 12. 2007 23:54

Zaklínač je lepší investice než Crysis. Je levnější, politicky nekorektnější, s větší atmosférou - ne, je hloupost porovnávat tyhle dvě hry. Zaklínač je adaptace knihy, Crysis je na úrovni céčkového sci-fi, sice vypadá tak trochu jako film ale jen na velmi silných počítačích, má dobrou fyziku a tak... Ale pořád je to jen střílečka. Spíš bych porovnal Call of Duty a Crysis, tady by to vyhrála Crysis... Já si užívám obě hry ale asi bych to nesrovnával, nicméně pokud by se mne někdo zeptal-co si koupit na vánoční prázdniny tak jednoznačně - VĚDMÁKA ! Zamkněte se do pokoje s mísou cukroví, schovejte ženské, zapněte kompa a nenechte se rušit ! Zaklínač je Game of year ! Crysis možná tak FPS of year... Nebo game of year kde není ve volbách zaklínač :)
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Dominating

Odeslat příspěvekod Malkivian 13. 12. 2007 23:58

Chemist píše:Já vím, že tu sice působím jako odpůrce Crysis, ale z toho mála, co jsem viděl, bych zase TOLIK Crysis neodsuzoval.
Je to sice FPS, které samo o sobě je vyčpělé (teď myslím jako žánr), ale zase ukaž mi na druhou stranu FPS akci, která se stará - kromě toho, že dobře vypadá a špatně ji rozjedeš na slabší mašině - o takový kravinky, jako modifikaci zbraní. Spousta věciček z arzenálu se dá modifikovat, což u současných FPS postrádám. Trochu mi to připomíná SS2.
AI mi navíc přijde poměrně na vysoké úrovni, realistická a rozhodně v mnoha případech lepší, než u některých jiných FPS.
Souhlasím sice s faktem, že FPS žánr vaří polívku jen z vody (tedy v poslední době), ale Crysis je dle mě hra, na kterou se může za pár let vzpomínat.
Naposledy upravil Malkivian dne 13. 12. 2007 23:59, celkově upraveno 1
Malkivian
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Heady569 13. 12. 2007 23:58

to nepochybně, ale nebude se na ní vzpomínat jako na skvělou střílečku, ale na počátek nové generace, novýho grafickýho rozměru her.. protože Crysis jako první hra vůbec vypadá trochu "realisticky"... jinak na tý hře nevidím žádnej přínos.. narozdíl od Zaklínače, kerej má unikátní způsob boje, můžeš ho kdykoliv pausnout, rozmyslet si další "tah" a pokračovat.. mixuje bojová umění, magii, boj s mečem... krásný grafický prostředí, volnost, příběh...
D3vilR4ge
Heady569
Rampage

Odeslat příspěvekod 8Paul 14. 12. 2007 00:16

Zaklínače jsem dohrál, okamžitě po dohrání se stal mojí Game of the Year..Crysis hraju právě teď, jsem v pátém levelu.

Ono tvrdit, že se tyto hry nedají srovnávat je do jisté míry pravda - ale je jedno hledisko, ze kterého je srovnávat mohu.Tím je zážitek, který mi ta hra poskytne - a tady se Crysis nemůže vůbec se Zaklínačem srovnávat.
Crysis je prostě pěkná střílečka se stupidním příběhem plným klišé, rádoby drsnými dialogy, useknutým koncem atd...mezi výhody patří prezentace (grafika+fyzika) a jeden nový prvek (nanosuit).Jinak hratelnost je v podstatě identická s FarCry.
Zaklínač je parádní RPG, ve kterém se toho spoustu nakecá, má skvělý příběh, zabývá se docela závažnými věcmi, hráč v něm má spoustu voleb (které opravdu ovlivňují děj a konečný závěr), a obsahuje spoustu scén při nich jsem byl naprosto u vytržení a obdivoval jsem práci vývojářu (nováčků!) až jsem valil oči...

Anyway, jak je teď vyhlášená anketa na tiscali, tak moje TOP3 jsou Zaklínač, Bioshock (skvělý art design a slušný příběh, parádní hratelnost), Stalker (hlavně díky dokonalé atmosféře).Další místa by pak zabrala (už bez pořadí) World in Conflict,COD4,pak možná ten Crysis...
"War does not decide who is right, war decides who is left."
8Paul
Killing Spree

Odeslat příspěvekod PC 14. 12. 2007 00:26

Zapamatovánihodnou střílečkou je bioshock. Crysis je zajímavé tím že představilo ani ne tak velice pokročilou grafiku (přiznejme si to narovinu - kdo z nás to hrál na very high ? Nehlaste se všichni !) ale zase o stupeň lepší fyziku, hlavně destrukci okolní vegetace, byť ne zcela dokonalou ! Úspěch call of duty nechápu, myslím že pro něj hlasují hlavně lidé co si ho stáhli, neboť ten kdo si ho za těžké peníze koupil pro něj hlasovat nemůže !!!! Já tak učinil a - U ŹÁDNÉ JINÉ HRY JSEM NEMĚL POCIT PENĚZ VYHOZENÝCH OKNEM !!! Krátká ba velmi krátká kampaň, grafika z dvojky(trojky) díky zasazení do současnosti aspoň pro mne nepřesvědčivý příběh, skripty, respawn nepřátel a celkově mě to přišlo jako tak trochu (dost) vykradený battlefield 2,šmrncnutý jednu chvíli stalkerem, jednu chvíli ghost reconem 2 (což je mnohem lepší válečná hra ze současnosti). Replaybilita - 0, MP 0... Zaklínač má sice rozporuplný dabing (jak pro koho, mne se vcelku líbí) ale má ATMOSFÉRU, nebere si servitky, je dlouhý, je relativně laciný a pěkně zabalený, místy je trochu jako film, místy jako knížka, místy jako klasika, místy jako balada délkou strčí do kapsy všechny střílečky i s need for speed... Dokonce si myslím že svým způsobem je zajímavější i než mass effect protože to není amerikanizovaná vize světa tam někde ale je blízký naší středoevropské kultuře. Někdo se možná právem zeptá-PC a co Stalker ? Stalker je přátelé zabugovaný,přeloadingovaný počin, možná jsem ho byl schopen hrát na jaře chvíli v češtině, pak sem se ho zbavil (protože jsem neměl komp) dostal jsem ho k desce ale tam je anglicky a mě to místy příjde takové divné, hlavně se to cuká a je v tom tolik chyb a nepřehledný interface až to bolí... Tolik moje analýza k nejzajímavějším hrám roku 2007...

Dovolím si nesouhlasit - hratelnost crysis není srovnatelná s far cry, je vyšší neboť far cry je mnohem těžší a repetivnější hra...
PC
Dominating

Odeslat příspěvekod Majorus 14. 12. 2007 00:35

Vy tu všichni kydáte hnůj na Crysis...já nevim, ale Crysis je po hodně dlouhé době akční hra, která mne bavila jak hratelnostně, tak (i kdžy béčkovým) příběhem, dobrej hl. hrdina (respektive hlas), zbraně, akce, nanosuit, grafika i přes mou slabou sestavu...nemám si na co stěžovat...
Můj Twitter-> Majorus_hw

Můj web se skrývá na ikonce planetky, pod avatarem ;)
Majorus
Unstoppable

Odeslat příspěvekod PC 14. 12. 2007 00:42

Nikdo tu hnůj na crysis nekydá... Aspoň já ne, já ji hraju napotřetí :)
PC
Dominating

Odeslat příspěvekod Alianna Hitomi 14. 12. 2007 00:52

asi takhle crysis je mozna nejhezci hra co se tyce grafiky a fyziky ale hratelnosti tezce kulha ,, a zaklinac neni zas nej graficky a o nejake fyzice pochybuju ale hratelnostne je na spici ,,
Nemá tu někdo mentolku?
Dostaly se mi do pusy nějaké vnitřnosti, když jsem si probíjela cestu sem.
----------------------------------------------------------------------------
It's true. It's on the Wikipedia.
Alianna Hitomi
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Malkivian 14. 12. 2007 01:03

MajorOcelot píše:Vy tu všichni kydáte hnůj na Crysis...já nevim, ale Crysis je po hodně dlouhé době akční hra, která mne bavila jak hratelnostně, tak (i kdžy béčkovým) příběhem, dobrej hl. hrdina (respektive hlas), zbraně, akce, nanosuit, grafika i přes mou slabou sestavu...nemám si na co stěžovat... /quote]

To neni pravda. Netvrdim, ze je Crysis priserna hra, ktere by se meli vsichni obloukem vyhybat . Pouze rikam, ze do sveho zanru neprinasi pranic noveho, natoz originalniho..
Malkivian
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Revan 14. 12. 2007 02:02

Far Cry dle me bylo lepsi, lepsi pribeh, zasazeno do soucasnosti a trochu vice realistictejsi (Zmutovani vojaci jsou preci jen uveritelnejsi nez ufono a nano oblek) Kosit nepratele real P90 je taky lepsi nez inovativni puska z budoucnosti.
Takze Crysis je cistokrevna sci-fi akce - prestala me bavit v okamziku co se ve hre prestali objevovat klasicky lidi. (To neznamena ze jsem ji nedohral, ale uz to nebylo ono.)
Navic desne mi vadi prilisna arkadovost. Je to delany pro klasiku, takze i na max. "obtiznost" se zadne takticke orgie nekonaji, neviditelnost, bum bum, zranili me nevadi, pockam a sem fit.
Tohle samozrejme chapu ze hra musi bejt pristupna i novackum a zivot ala Flashpoint je prone ohromnou prekazkou, ale mohli by nastavit alespon obtiznosti tak aby si uzil kazdy.

Co se tyce Zaklinace, to je legenda. Absolutne nejlepsi herni adaptace co kdy byla. Stejna atmosfera jako z knih. Bojova komba, ktera se mooc hezky sleduji. Problemy ze skutecneho sveta apod. Zaradil jsem si ji mezi herni legendy Baldurs Gate, Planescape Tournament atd.
Revan
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Uživatel 14. 12. 2007 02:30

Revan píše:Problemy ze skutecneho sveta apod.
to je fakt, treba HW narocnost je naprosto ze skutecneho sveta
Zaradil jsem si ji mezi herni legendy Baldurs Gate, Planescape Tournament atd.
uvidim, az koupim casem nove PC, ale co jsem zkousel, tak to moc nevidim ... uvidim
Uživatel
Killing Spree

Další stránka