PC vs. Konzole

Všechno na téma hráči a hry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod SCobra 28. 1. 2014 23:20

beat: Tvůrci bohužel neurčují, co je dobře a co špatně. To určují zákazníci ;-) 30 FPS u závodní hry je fakt málo, tak snad se s tím ve výsledku nějak popasují.
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 1. 2014 23:36

U FPS a plno dalších her taky :D Že je to hodně lemplům jedno, je sice pravda, ale proč Sony pak cílí na lemply? Grafika nikdy lepší hru neudělá... počkat, nebyl tohle hlavní argument proti PC? :D To jsme to teda dopracovali...
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage

Odeslat příspěvekod jezek 29. 1. 2014 09:36

Grafika sice lepší hru neudělá, ale existuje velké proceto hráčů, kteří koukají jenom na grafiku a v nich je kupní síla ať se nám to líbí nebo ne.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod One_Z 29. 1. 2014 10:15

Ta kupní síla není, bohužel, vůbec podstatná. Pokud by byla tak by PC bylo jednoznačně nejzajímavější platformou pro vývojáře a to opravdu není. Ta část hráčů která preferuje grafiku je značně malá a není schopna financovat vývoj her. Ovšem je extrémně hlasitá a dává o sobě vědět takovým způsobem že vytváří dojem že jako skupina je podstatně větší. Vývojáři i vydavatelé to už pochopili a popravdě řečeno tuto skupinu pouze využívají k "hlásání" o nadřazenosti PC tj. reklama zdarma, vyvíjet pro ně ovšem nehodlají.
One_Z
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 29. 1. 2014 12:03

Lidí, kteří pořád řvou kvůli grafice, je hromada. Část z nich si hry nekupuje a část není schopná si koupit nový hardware. Zbývá asi 10 % technofilů, jenže ti vývoj nezaplatí.
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod jezek 29. 1. 2014 12:48

2One_Z: Tak one je tady taky dost podstatná otázka dotování vývoje Sony a Microsoftem. Aspoň tedy ze startu nové generace konzolí, která spoustě vývojářům otevře dveře.
A co se týče kupní síly tak ta bohužel, podstatná je. Jen tak z legrace, čeho se prodalo více? Uncharted nebo Wonderbooku?
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod SCobra 29. 1. 2014 12:54

SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod One_Z 29. 1. 2014 13:37

jezek: Kupní síla je podstatná, reagoval jsem na kupní sílu oněch "grafika nadevše" individuí a jejich kupní síla opravdu podstatná není.
One_Z
Killing Spree

Odeslat příspěvekod jezek 29. 1. 2014 16:34

Však já vím a právě proto o tom mluvím. Kupní síla právě těchhle lidí je dost podstatná. Ti mají rodiče a prarodiče,kteří jim to koupí.
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod One_Z 29. 1. 2014 17:13

jezek: To bohužel nemohu souhlasit. Ano, HW jim koupí rodiče a na něco přispějí prarodiče ale SW/hry si většina jen stahuje a neplatí za ně. Ti kteří platí to už nevytrhnou. Platící zákazníci jsou většinou ti starší a ti z nedostatku peněz (bydlení/auto/audio atd..) ale i z lenosti přešli na konzole.
One_Z
Killing Spree

Odeslat příspěvekod jezek 29. 1. 2014 18:47

No nevím kolik Ti je, ale vzhledem k tomu, že jsem už rodič a mám ve svém okolí samé lidi, kteří už děti mají tak vím, že těch kupujících je opravdu VELKÉ množství.
Jinak s Tebou souhlasím i nesouhlasím. Konzoli mám velkou a Vitu. Hraju ale hlavně na Vitě, pak hodně na PC a PS3 mi už několik let stojí a používám ji jen jako přehrávač filmů.
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod jeremiasz 4. 3. 2014 18:17

mam takovy stupidni dotaz, nekde par stranek a hodne let zpatky se tu resily gamepady na PC. Ja osobne uz dost dlouho hraju na Xbox360, na PC v podstate jen World of Tanks, kazdopadne pazoury se mi zdeformovaly na drzeni gamepadu, nova generace konzoli neic moc super po technologicke strance neprinesla, tak premyslim, ze si misto PS4 upgradnu comp, ale uprimne - chybel by mi gamepad.
Ja vim, ze podpora toho Xbox gamepadu je automaticka, jen nevim, jestli se s tim hraje stejne jako na konzoli. konzole ma implementovany aim assist, coz pravdepodobne na PC nebude a to bych pak netrefil ani dvere od chliva.
Muj zanr je Assasins Creed, Dishonored, Thief apod. Ma nekdo zkusenosti s tim, jak se ovladaji na PC s gamepadem a jak moc je to jiny od konzole?
jeremiasz
First Blood

Odeslat příspěvekod Ertefol 4. 3. 2014 18:31

Mělo by to být stejné, při připojení gamepadu se aim assist u většiny her zapíná.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 4. 3. 2014 23:54

Souhlasím, bude to fungovat stejně. Tedy u nových her, které to podporují.

Otázkou je, proč dobrovolně přecházet na ovladač, u kterého je nutná asistence (cheatování?) počítače, abys vůbec trefil dveře od chlíva.

Už z principu to ukazuje na fakt, že gamepad není pro některý druh vůbec vhodný.
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod tdjohn 5. 3. 2014 00:13

Ne přecházet. Používá kvalitní ovladač, tak si ho chce nechat. Také hraju na PC i na Xboxovém ovladači a není to problém. Ani by mě nenapadlo hrát na něčem tak neergonomickém jako je klávesnice s myší. Zase ale třeba 3D akce skoro vůbec nehraju, protože se tam obvykle jen střílí a to mě nebavilo ani v dobách, kdy jsem hrál na myši.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage

Předchozí stránkaDalší stránka