Morální oprávněnost

Všechno na téma hráči a hry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Máte pocit, že v případě, že hra není k sehnání v ČR, máte určité "morální právo" si hru stáhnout, případně proč?
Ano 20 %  54%  [ 20 ]
Ne 11 %  29%  [ 11 ]
Nevím 2 %  5%  [ 2 ]
Vy pirátský @#$%^, přijdete všichni do pekla, kde se budete muset učit s Linuxem. 4 %  10%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 37

Odeslat příspěvekod xgandalf 23. 6. 2006 11:30

Tak jsem tak při polejzání sítě narazil na informace o téhle hře - inu, nedalo mi to a trochu začal šťourat. Co jsem našel:

http://www.gamerankings.com/itemranking ... wid=402577

Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - vzhledem k faktu, že jsem o hře nikdy dřív neslyšel, mě to trochu udivilo - no není divu, na českých webech v podstatě ani zmínka. No, dobře neřešme to, některé hry se sem prostě nedostanou - ale vede mě to k trochu moralistické otázce, která tu už byla určitě diskutovaná.
Máte pocit, že v případě, že hra není k sehnání v ČR, máte určité "morální právo" si hru stáhnout, případně proč? Nehodlám to tu vést jako propagaci warez, jenom mě zajímá váš názor.
Look, three-headed monkey. Guybrush Threepwood, mighty pirate
What can change the nature of a man? Ravel
xgandalf
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod davee 23. 6. 2006 11:34

Myslim, ze nemas pravo si ji stahnout... Muzes si ji koupit treba pres e-bay¨nebo v zahranicnich obchodech a tudiz tu nevidim duvod, proc by jsi ji mel stahovat.
Kde že loňské sněhy jsou...
davee
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod crewxson 23. 6. 2006 11:44

Otázkou však jest: co je to "morální pravo"?
CrewXson
Wii: 6194 5725 5728 3307
SSB Brawl FC: 1204-1051-5769
Mario Strikers FC : **** **** ****
Metroid Hunters FC: 1461 0795 3903
The Conduit FC: 0216-9006-6490
crewxson
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Fuck8r 23. 6. 2006 11:47

... chtěl jsem si koupit No One Lives Forever ale už se nedá sehnat (už se neprodává) tak si myslím že si ji můžu "ilegálně" vypálit - a společnost mě nemůže žalovat za náhradu škody (nebo ušlého zisku) kterej by jim vzniknul- protože jsem si od nich nekoupil originál - jelikož si ten originál od nich koupit nemůžu. (protože ho neprodávaj)

... naštěstí vše dopadlo dobře a sehnal jsem "ojetýho" NOLFA (ve 100% stavu - majitel ho hrál jen jednou a potom na mě už jen 5 let čekal v poličce :D )
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Rampage

Odeslat příspěvekod includes 23. 6. 2006 11:49

A co vlastní dovoz? :wink: ...takto mám několik her :) ...např. MX vs. ATV Unleashed :) ...
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Uživatel 23. 6. 2006 11:51

"moralni pravo" bych to rozhodne nenazval, hry se daji kupovat primo ze zahranici, ale presto je to pomerne silny argument.

edit: nicmene linux je pekelna zalezitost
Uživatel
Killing Spree

Odeslat příspěvekod peanut 23. 6. 2006 11:54

Kdybych byl developer a ty bys ji nemohl sehnat legální cestou tak by mi to nevadilo.
peanut
Rampage

Odeslat příspěvekod xgandalf 23. 6. 2006 12:00

2Fuck8r: Osobně taky preferuju originály, člověk se nemusí patlat s crackama apod., ale jsou opravd věci, který už sehnat nejdou (viz tvůj případ, nebo já, když jsem se pokusil sehnat legálně Daggerfall - v bazarech nebyl, přes inzerát taky ne). V tomto případě není co řešit.

Jinak samozřejmě hry jsou kupovat ze zahraničí - ale jako člověk, kterej má k něčemu takovýmu přirozenou nedůvěru, se tomu snažím vyhýbat. Morální právo je příliš širokej pojem, nevěděl jsem, co tam napsat lepšího - "cítíte se oprávněni stáhnout", nebo tak něco.

2includes: Osobní dovoz? Příliš drahá a časově náročná záležitost.
Look, three-headed monkey. Guybrush Threepwood, mighty pirate
What can change the nature of a man? Ravel
xgandalf
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod includes 23. 6. 2006 12:01

xgandalf: Pokud tu hru opravdu chceš, najdeš si peníze i čas :) ...
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 23. 6. 2006 13:02

Velmi zajimave tema, nevim jak zacit aby mi to tu hned nesmazali. Samozdrejme zadne pravo at uz jakekoli nemas. Tedy pokud vyrobce hru uplne neuvolni ke stazeni jako treba GTA. Faktem ale je, pokud clovek premysli nad nejakym moralnim hlediskem je nutne se rozhodnout jakouze to hru vubec chce. Pokud by to mel byt Daggerfall tak nejspise tahejte. Nikomu tim neublizite a nepripravite ho o zisky. Pokud je to hra ktera se aktivne prodava nekde uplne v ***** tak ma moralne smyslejici clovek utrum.
Stejne je ale takovato uvaha celkem zbytecna protoze kazdy si sam doma bez fora rozmysli co si koupi a co jen stahne. Uz i tady na foru se par "moralistu" prereklo.
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 23. 6. 2006 13:03

includes píše:xgandalf: Pokud tu hru opravdu chceš, najdeš si peníze i čas :) ... /quote]

Problem tohodle prumyslu je ten, ze nic z tohodle nepotrebuje.
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod davee 23. 6. 2006 13:13

xgandalf píše: Osobní dovoz? Příliš drahá a časově náročná záležitost.
davee
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 23. 6. 2006 13:46

Já souhlasím s _DAVE_ prostě si podle mě všichni napálí co chtějí ale zase když někdo fakt kupuje jen originály a vypalování se mu hnusí ale nemůže danou hru sehnat tak si myslím že neudělá špatnou věc když si tu hru vypálí...navíc takový člověk dá za originály už tolik peněz že jedna vypálená hra myslím nebude problém
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Uživatel 23. 6. 2006 13:55

davee píše:
xgandalf píše: Osobní dovoz? Příliš drahá a časově náročná záležitost.
Uživatel
Killing Spree

Odeslat příspěvekod davee 23. 6. 2006 23:07

To mozna nestoji, ale stoji o ne autori. Hlavne ty to zivi, nemyslis?
davee
VIP uživatel

Další stránka