Kolik her jste dohráli ???

Všechno na téma hráči a hry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Pipin 2. 1. 2020 14:09

Zdravím opět po roce a jdu nahlásit, co jsem hrál (a zdravím zbytky původního osazentsva, jestli tu ještě jste):

Loňský rok (2019) byl pro mě herně mnohem lepší než ten předchozí, viz asi 4 příspěvky výše.

Dohrál jsem:
Kingdom Come: Delivernace - jistě jste všichni o té hře minimálně slyšeli. Hrál jsem ji až poté, co vyšla řada patchů, která ji učinila hratelnou (v původní verzi byly gamebraking bugy, někomu nešel dohrát hlavní quest atd), takže už to chodilo dobře a bez drmatických bugů. Líbilo se mi to, přestože hlavní příběh nakonec nebyl nic extra, vlastně několik příliš nesouvisejících příběhů (banditi, penězokazci), hlavní záporák se krom úvodní scény vyjeví až na konci hry, mezitím na něj člověk úplně zapomněl..Některé herní mechaniky jsou fajn (míchání lektvarů), některé jsou trochu divné, občas má člověk pocit, že autoři znovuvynalézají herní mechaniky, které byly desítkami let vývoje RPG žánru už vymyšleny - autoři si myslí, že je pojali lépe, ale ne vždy tomu tak je. Soubojový systém, na který byli autoři tak pyšní, podle mě moc nefunguje (máme k dispozici spoustu fines, ale ve finále stačí sehnat si pořádné brnění a píchat do soupeře špičkou meče). Ale za mě celkově v zásadě dobrý a tvůrcům přeju úspěch.

Nier: Automata - 3 dohrání. To je potřeba říci hned na začátek, protože abyste měli hru kompletní, je třeba ji s jinými postavami a mírně pozměměně dohrát třikrát, což jsem učinil. Je to zvláštní, krásná a jímavá hra a s nádherným soundtrackem, trochu zmateným nebo spíše neuchopitelným příběhem (nechci spoilovat, ale vzásadě jde o to, jestli androidi sní o elektrických ovečkách, jestli si rozumíme). Je to v zásadě bojovka, obsahuje ale i hackovací minihry a další překvapení. Rozhodně zapamatováníhodná hra.

Unavowed - výplňovka, celkem vychvalovaná adventura od Wadjet Eye. Není špatná, ale na to jak na ni recenzenti pěli chválu, to žádné velké terno nebylo.

Legend of Zelda: Breath of the wild - s velkým zpožděním jsem hrál a dohrál "novou" Zeldu na switch. Mám v ní cca 90-100 hodin a prochodil jsem ji celkem poctivě. Samotného mě překvapilo, že mě to tak baví - hra nemá žádný RPG systém, během hraní se dosteneme jen k lepšímu brnění a zbraním a odemkneme si nějaké speciální schopnosti. Ale je to otevřený svět a dá se v něm najít zábava - je velmi snadné šplhat de facto na cokoli, hrdina má padák, takže někam vylezete a paraglidujete daleko do krajiny, takže i vzdálené kopce a nížiny jsou dobře dosažitelné..beze zbytku platí známý slogan Todda Howarda (parafrázuji: na kopec, který vidíte, se opravdu dá dojít). Všude se válí truhličky s nějakým lootem (i když loot není nic moc, vždycky to potěší), v krajině jsou roztroušeny svatyně s logickými puzzly, které jsou celkem zábavné..Bavilo mě to celou dobu, ale sám vlastně nerozumím, jak je to možné :)

Honorable mention: Dead cells. Loni jsem psal, že to hraju, ale asi nedohraju a že mým dětem to jde lépe než mně. Zde sděluji, že s hrou jsem skončil poté, co můj mladší syn (v době hraní 8 let) porazil final bosse dřív než já, takže tenhle herní zářez přenechávám jemu a zřejmě jsem už na některý věci starej. Hra má i "new game +", kdy je opět řádově těžší, chvilku jsme to hráli, ale usoudili jsme, že jedno dohrání jednoho z nás stačí :)
Welkome to heal!! - Mirdasl
Pipin
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 2. 1. 2020 18:15

Já letos právě naopak o dost méně.
Assassin's Creed Origins, Sherlock Holmes: The Devil's Daughter, Wolfenstein II: The New Colossus a Far Cry 5. Tohle bylo od ledna do května (AC jsem započal už minulý rok). Zbytek roku nic...
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 3. 1. 2020 19:56

Já letos jel na skill, což bere víc času. Horizon 4 a Dirt rally 2. Nic víc se tam už nevešlo :( Akorát jsem dohrával starší Motorsporty a Horizony.

Zkoušel jsem RDR 2, ale nic tak šíleně pomalýho jsem ještě neviděl. To si zahraju až budu milionář a nebude do čeho píchnout.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hans999 11. 1. 2020 19:41

V roce 2019 jsem měl začátkem roku trochu víc času, tak jsem si trošku zahrál:

Assassins Creed: Origins
Assassins Creed: Odyssey
Far Cry 5
Metro 2033 Redux
Metro: Last Light Redux
Metro: Exodus

V létě to byla v kooperaci Gears 5, která mě moc nebavila, ale ve více lidech to bylo fajn. A ke konci roku jsem si pořídil PS4 Pro, kde jsem si zahrál a dohrál Red Dead Redemption 2 a Marvel Spider-man. Rok jsem zakončil znovudohráním The Witcher 3: GOTY.

Letos už jsem stihl dohrál God of War, který už jsem trochu rozehrál koncem loňského roku. Teď se vrhnu na Detroit: Become Human a v záloze mám PC verzi Red Dead Redemtion 2, kterou už jsem lehce rozehrál.
hans999
First Blood

Odeslat příspěvekod whatt 30. 6. 2020 23:05

C&C Red Alert 2 + Yuri's Revenge
C&C RA3 + datadisky
C&C Generals + datadisk
C&C 3 + datadisk
Wolfenstein 3D
Doom 1 & 2
Lost Vikings
Operation Flashpoint (ArmA Cold War)
ArmA 2
Deus Ex, DE Human Revolutin, DE Mankind divided
Rebel Galaxy
Mass Effect 2
nevím jaký ale nějaký Medal of Honor nebo Call of duty či podobná primitivní střílečka
NFS III
NFS Most Wanted
Hitman Silent Assassin
Hitman Absolution
Max Payne
S.W.I.N.E.
AC Origins
GTA Vice City, GTA SA
Kingdom Come Deliverance
Offworld Trading Company
Halo
Agent Mlíčňák
Crysis 1 a 2
Unreal Tournament
Shadow Tactics Blades of the Shogun
Superhot
Torchlight 2
Path of Exile
Overlord
Just Cause 2
World of Warcraft 1, 2, 3 + datadisk
WoWarcraft WotLK
GRID 2
Saint's Row 4
Sanctum 2
Civ 4, 6
Stronghold 1 + datadisk, Stronghold 2
Tropico 4
Borderlands 2
Commandos 1 + datadisky, Commandos 2
Dishonored
Rise of Nations
Transport Fever
XCOM Enemy Unknow + Enemy Within
Mashinky
Grid 2
Dirt 3
Colin McRae Rally
Subnautica
Diablo 2
Jane's Planes
Chuck Yager (nepamatuju se celý název)
nějaké staré formule a motorky
Duck Tales
Transport Tycoon + TTD Deluxe
Sid Meier Railroads
LocoMania
Trackmania
Flatout 2
Mafia + Mafia 2
Hidden & Dangerous, HD2 + datadisk
Moorhuhn 2
Neighbours from Hell
Vietcong
Sudden Strike 1 + 2
Rise of Nations
Port Royale 2
Half life 2
H.A.W.X.
Když někomu v napjaté chvíli řeknete "okamžitě se uklidni", dáváte mu tím úkol, se kterým se těžko popasuje i zkušený jogín.
whatt
First Blood

Odeslat příspěvekod Sasakr 13. 11. 2020 22:10

Za letošek zatím snad rekord.

Life is strange
Crash time 2
Crash time 3
Crash time 5
007 Agent under fire
007 Nightfire
007 Everything or nothing
007 Bloodstone
Call of duty: Roads to Victory
Grid 2
Underground 1
Underground 2
Tomb Raider Legend
Serious Sam 2
Serious Sam Next Encounter
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 17. 11. 2020 23:12

Letos
A Plague Tale
Terminator Resistance
Dreams
Doom Ethernal
One Punch Man
Final Fantasy 15
Resident Evil 3
The Last of Us 2
Everspace
Desperados 3
Soul Calibur 6
Ghost of Tsushima
Wasteland 3
Mafia Remaster
Star Wars Squadron
Mutant Year Zero
CoD Black Ops 3

plus pár starších her jsem si dal znovu, protože jsou dobré. Takže zatím letos jako dobrý. :)
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pipin 27. 12. 2020 23:48

Další rok uplynul, opět zdravím původní i nové osazenstvo. Letošní rok byl pro mě herně velmi slabý, přes všechny lockdowny, ale je to i tím, že jsem lékař a chodil jsem do práce de facto neustále.
Dohrál jsem:
Star Wars Jedi Fallen Order: Něco mezi Tomb Raiderem a Dark souls :) Hrajete za mladého Jedie, bojujete se stormtroopery a další imperiální havětí, ale i faunou různých planet, trochu expolrujete, občas řešíte nepříliš těžké puzzly. Celkově mě to slušně bavilo, místy jsem terochu bloudil a nudil se. Ale jinak prima a doporučuju.

Doom Eternal: Nejsem moc střílečkový typ (a nebyl jsem ani v době vydání prvního Dooma v 90. letech), ale Doom z roku 2016 se mi líbil. Tenhle mi připadá ještě o něco lepší (jednička byla trochu moc "arénová střílečka") a potěšilo mě, že jsem to celkem zvládal (ač jsem nehrál na nejlehčí obtížnost). Ale datadisk, který má být ještě těžší, už mě zas tak moc neláká

Yakuza 0: vyšla na PC a vzal jsem to jako příležitost proniknout do vychvalované konzolové série (navíc je to prequel, tak se to tuplem hodí). Yakuza je zvláštní, bizarní hra. Kdo neznáte, je to de facto mlátička, kde střídavě ovládáte dvě postavy, oba jsou zkušení bojovníci. Boje jsou na každém rohu, různí motorkáři, yakuzáci, ožralové atd. Pohybujete se po nepříliš velké čtvrti města, mlátíte moby, řešíte bizarní a zábavné japonské sidequesty..Hlavní příběh není špatný, ale motá se do něj několik yakuza klanů, které se i dost pletly :). U hry jse strávil dobře půl roku, a to zejména kvůli dvěma nepoviným aktivitám - nákupu nemovitostí u jedné a vedení kabaretu u druhé postavy. Zvláště nemovitosti jsou dost ubíjející repetitivní a čas konzumující aktivita, do které jsem se dost nepochopitelně zakousl, že ji musím udělat na 100% a strávil v ní desítky hodin. Ono se to nakonec vyplatí, po zkompletování dostanou obě postavy nový, tajný bojový styl, takže odměna je sladká, ale ta cesta k ní...Celkově mě to celkem bavilo, ale žádnou další Yakuzu nechci už dlouho vidět.

No a nic jiného jsem nedohrál (hlavně kvůli té Yakuze). Rozehrál jsem víc věcí (Deus ex mankind divided, Outer wilds a další, ale tohle forum je o dohraných...)
Na další rok se zkusím polepšit, čekám na PS5, tak to snad trochu rozjedu...
Welkome to heal!! - Mirdasl
Pipin
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 28. 12. 2020 15:38

Já letos takto:
Shadow of Tomb Rider
Mafia III
potom je to poznamenané nákupem PS:
Uncharted 4
Spider-Man
RDR2
Uncharted: Lost Legacy
TLOU 1
TLOU: Left Behind

To je do srpna a pak už tak nějak klasicky zbytek roku nic a vzhledem k tomu, že jsem asi od října nezapnul nic, to těch pár zbývajících dní už nezmění.

Během roku rozehráno:
Horizon Zero Down - skončil jsem v cca 1/3 - 1/2
Kingdom come deliverance - úvod. Pokud budu pokračovat, musím začít znovu.
Grid - cca 1/5
Tony Hawk - cca 1/5
Yakuza 0 - cca 1/1000 (úvod asi do první možnosti uložení (což je samo o sobě celkem dlouhá doba))
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 12. 2020 21:55

holubek002 píše:Já letos takto:
Yakuza 0 - cca 1/1000 (úvod asi do první možnosti uložení (což je samo o sobě celkem dlouhá doba))

Taková škoda. Ty sem vůbec nechodíš, bychom ti to rozmluvili. Yakuza mívá pomalý rozjezdy.

A co jinak děláš, když nehraješ? Tys vlastně minule říkal, že hraješ jen pro zábavu, ne? Pak to asi dává smysl. To mně se málokdy povede jeden den bez hraní.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 29. 12. 2020 16:30

Jsem tady myslím psal, že jsem nakoupil Yakuzu 0 a Kiwami. Ale spíš jsem se nechtěl upínat k 100 hodinové hře, než že by mě to nebavilo. No a od té doby jsem vlastně ani nic nehrál :-)

Jasně, že pro zábavu. Jiný důvod pro hraní nemám.
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 29. 12. 2020 17:25

U Yakuzy to mám stejně. Jasný, psal, ale ne že máš problémy. Během 14 dnů jsem to dojel celý a bylo to jen něco přes 30 hodin příběh a pak šlo vyzobávat dál. Třeba jsem jen dodělal ty budovy, ale víc moc ne. Dozobu asi jindy.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 12. 1. 2021 17:35

To jsem teď taky někde četl na DB her, že se dá příběh dát za nějakých 25 hodin. Se k tomu možná někdy vrátím. Jsem měl dojem, že to je hra na desítky hodin.
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 12. 1. 2021 17:52

Je to tak, jsem dělal i ty budovy a občas něco dalšího, ale do 30 se vejdeš v pohodě, když půjdeš po příběhu. Ono ani nic jiného není moc potřeba, ty vedlejšáky mi moc nesedí.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pipin 9. 1. 2022 12:07

Tak, rok 2021 je za námi, zdravím staré osazenstvo a opět shrnuji, co jsem v uplynulém roce dohrál.

Super mario Bros U Deluxe: hra původně z Wii U, která vyšla vylepšená na Switchi. Hrál jsem s oběma dětmi, tedy v třech. Je to klasická, hezky udělaná hopsačka s Mariem a spol. Hrát ji singl je těžší než s někým (když vb levelu umřete, můžete se k parťákovi znovu připojit). Hrát ji vetřech už ale zase znamená, že si občas trochu překážíte a místy je na obrazovce dost maglajz. Ve dvou asi optimální. Jinak to ničím moc nevyniká, prostě mariovská klasika. Za mě celkem fajn, ale už jsem se docela těšil, až bude konec.

Deus ex - Mankind divided: Tahle hra, řekl bych, docela zapadla, což je škoda. Vůbec není špatná. je to takovýá o dost komornější cyberpunk. Příběh nen nic extra, ale narozdíl od Cyberpunk 2077 je tady vysloveně radost prolézat ty městské čtvrti, snažit se dostat do nepřístupných míst - skoro vždycky to jde a skoro vždycky to stojí za to. Vše je propojeno, lezete ventilačkami, kanály, dává to celkem smysl. Pro nás je bonusem to, že část hry se odehrává v Praze, což je velmi komické (autoři se s tím moc nepárali, takže ve hře máme čtvrť jménem Překážka, obchod "Koníčky a hračky", přičemž Konicky je jméno majitele (pan Konicky)) atd.

No a pak mi přišla PS5, hurá, takže jsem pokračoval na ní ( a hlavně si doplňoval resty z PS4):

Spider-man: je boží. Je neuvěřitelně zábavné pohybovat se na pavučinách městem, působí to velmi "realisticky" a je to čirá radost. I bytky jsou celkem zábavné, občas trochu ruší quicktime eventy. Příběh není špatný, je trochu splácaný, záporáků je tam víc a ten hlavní (o kterým je většina hry) moc zajímavý není, ale nevadí. ve hře je spousta postav ze Spideyho univerza - teta May, MJ, Miles Morales (o kterém je další hra, na tu se teprve chystám), záporáky prozrazovat nebudu. Bezva hra. Zplatinoval jsem ji, co vám mám ještě povídat.

God of War: Mě taky bavil. Starší díly z předchozích PS jsem nikdy nehrál. Tohle je zábavná mlátička. Příběh si o sobě trochu moc myslí (tváří se místy hrozně oduševněle a samotní tvůrci jsou sami úplně vyndaní z toho, jak morálně silnou hru o vztahu otce a syna vymysleli, což je samozřejmě velmi přehnané) a ve skutečnosti to není nic světoborného, ale má svoje místa. Vizuelně je hra moc krásná, prostředí se dost mění a všude vypadá moc hezky. Na platinovku to není (musel bych grindit nepovinné lokace), na 10/10 taky ne, ale líbilo se mi to.

To je z dohraných vše. Teď mám skoro dohraný Cyberpunk 2077, myslel jsem, že to do konce roku stihnu, ale nezvládl jsem to. Je to velmi rozporuplná hra, krásné, ale ve skutečnosti celkem prázdné město, aktivity se dost opakují, hackování je fajn, ale taky už omrzí, jako střílečka mě to moc nebaví. I po roce od vydání to na PS5 občas spadne, nevídané...Keanu Reeves není špatnej, ale na to, jak moc ve hře je, to zas není takové terno. Podobnou roli měl Joker v posledním Batmanovu (Arkham Knight) a vychází z toho co do zábavnosti podstatně lépe.

Tak se mějte, hezky hrajte, já se zase nejpozději za rok objevím :-)
Welkome to heal!! - Mirdasl
Pipin
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků