Myslíte, že jsou počítačové hry škodlivé nebo prospěšné?

Všechno na téma hráči a hry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod jahůdka 23. 10. 2005 13:00

jahůdka
First Blood

Odeslat příspěvekod Vortex 23. 10. 2005 13:12

já bych to tak neřešil, možná pro malý děcka (tim malý myslim fakt malý) to může mít trochu negativní vliv. Ale racionálně myslící lidi tak od 14-15 let to snad už nijak neovlivňuje (možná že i jo).
Hry rozvíjejí inteligenci, postřeh a mají další pozitivní účinky (kromě toho že si na nich kazíte kukadla)
Vortex
First Blood

Odeslat příspěvekod Dark_one 23. 10. 2005 13:18

Ovsem na druhou stranu, priznejme si, ze pokud se clovek zavre v byte a mesic jen hraje MMORPG, uplne bez nasledku to nezustane. Muzu potvrdit z vlastni zkusenosti :-)
Zachraň trávu, sežer krávu!

*****ám moderátory do ucha
(Alcilův podpis [online]. [2007] [cit. 2008-02-07]. Dostupný z WWW: <http://forum.doupe.cz/>.)
Dark_one
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Glutton(smazano) 23. 10. 2005 13:23

Asi záleží nejvíc na tom jak definuješ pojem "škodlivé".
samozřejmně člověku berou čas, odtrhnou ho od skutečných lidí atd. Jde o to jak moc se tohle považuje za špatné. Ale protože tímhle každej škodí jen sám sobě, tak v tom nevidím problém. Každý je svého štěstí strůjce a pokud celej svůj život propaří, tak je to jeho volba a dokum mi tento životní styl nenutí, tak není důvod ho odsuzovat.

Pokud jde o škodlivost ve smyslu, že ten kdo hraje akční hry, tak pak zabíjí, tak tohle je myslím blbost.
Stačí si položit otázku: Bylo na světě méně válek, násilí, vraždění a zvěstev před příchodem počítačových her a filmů?
Nebylo.
Takže hry jsou akorát dobrý na to, že se to na ně dá svádět. normálnímu zdravímu člověku neublíží i když bude několik hodin denně řezat lidi ve hrách. A psychopat by vraždil tak jako tak. Bez ohledu na to jestli tu hru hrál nebo ne.

Naopak hry lidem umožní se odreagovat. Takže se krvavá zábava přesunulu z kolosea a koncentráků do virtuální podoby. Ať si každej přebere sám co je lepší.
Glutton(smazano)
First Blood

Odeslat příspěvekod Ertefol 23. 10. 2005 13:46

myslím, že jsou stejně škodlivé/neškodlivé jako televize, ale navíc ještě rozvíjejí logické myšlení, postřeh a taky vytrvalost (ti, kdo strávili pár dní nad jedním bossem popř. logickou hádanku a vyřešili ji, znají ten nepopsatelný pocit)
Ertefol
Moderátor

Odeslat příspěvekod Dark_one 23. 10. 2005 13:54

Nektere hry by teoreticky mohli byt skodlive. Kdyz si predstavim nejakeho desetileteho skolaka, jak hraje Manhunt ci Silent Hill, mam pocit, ze by ho to mohlo velmi negativne poznamenat. Ze Silent Hillu jsem sam mival nocni mury :-)
Zachraň trávu, sežer krávu!

*****ám moderátory do ucha
(Alcilův podpis [online]. [2007] [cit. 2008-02-07]. Dostupný z WWW: <http://forum.doupe.cz/>.)
Dark_one
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod christian 23. 10. 2005 14:18

Hlavne pak kdyz se nejaci magori po spachani trestneho cinu vymlouvaj na hry.. Akorat tim poskozujou vyrobce...
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod SCobra 23. 10. 2005 14:42

Už sem to tady někde psal. Podle mě je pro malý děti počítač jako celek škodlivý. Když ještě neuměj ani psát a číst jim kupovat počítač je podle mě dost velkej nesmysl.
A když se ještě nějakému dítěti řekněme do 10 - 15 let (podle jeho vyspělosti) dostane do rukou takovej Postal, tak z toho může být pěkně vyvalený. Potom machruje před svými kamarády a nevzejde z toho nic dobrýho, protože tohle dítě nechápe, že je to jen hra a že takovýhle věci se v normálním světě dělat nemaj. Ono je to spíš na rodičích aby posoudili, co je pro to dítě ještě škodlivý a co už ne.

to Vortex: Bylo vědecky dokázáno, že ani televize a ani počítačová obrazovka nemá při standardním používání vliv na zrak jedince. (pokud teda nepočítám šilhání, když se dívaj hodně s blízka, nebo rozmazanou obrazovku, jako mám já).
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Glutton(smazano) 23. 10. 2005 15:09

No nevím nevím. Dítě který v 10-15 letech nechápe že násilí je šptaná věc, by se mělo jít léčit protože není normální.
Ať si každej vzpomene na sebe. Když jste šli do první třídy (6 let) mysleli jste si tehdy že zmlátit kamaráda do krve je věc naprosto v pořádku???

já myslím že každý dítě si to uvědomuje. A pokud děá násilí, tak to není o otm, že by nevědělo že jde o něco špatnýho, ale je to prostě zmetek.
Glutton(smazano)
First Blood

Odeslat příspěvekod SCobra 23. 10. 2005 16:03

Asi už se nechávám nějak moc ovlivnit tím, co se říká v televizi - tam totiž všechno svádějí na to, že si to to dítě ještě neuvědomuje. Samozřejmě že je to blbost.
Nemyslel sem zmlátit kamaráda do krve, ale třeba pomočit psa nebo něčí hrob apod.
S tvým názorem, že je to zmetek úplně souhlasím, ale bohužel takových "zmetků" je na základních školách spousta a to číslo pořád narůstá - mluvil sem s jednou svojí učitelkou ze zákaldky a říkala, že je to čím dál horší - děti si dovolují čím dál víc a čím dál míň si dělají ze zhoršených známek z chování. To ale neznamená, že za to můžou hry. Za to spíš může výchova.
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod jahůdka 23. 10. 2005 16:54

Výchova má na tom také lví podíl.

Když jsem šel do školy, tak jsem taky zřejmě věděl, co je a co není správné. Ale pamatuju si případy, kdy jsem byl fakt fracek, že se až divím, čeho jsem byl schopnej. Ovšem těžko říct, jestli to bylo z her nebo z něčeho jiného. Jsem rád, že se to nerozrostlo...
jahůdka
First Blood

Odeslat příspěvekod AlanWake 23. 10. 2005 18:30

Malé děcka teoreticky vědí, co je dobré a co ne, jenže si často neuvědomují následky svých činů. V tom je celý problém. Taky jsem třeba mému malému bratranci nenainstaloval GTA San Andreas, protože kdoví jak by ho to ovlivnilo. Třeba bratranec od kamaráda (asi 6ti letý pařil si v klídku Dooma, no to se pak není co divit, když chodil později po kuchyni a představoval si, jak fanaticky řeže všechno a všechny přítomné motorovkou :D)
AlanWake
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Mr.Lister 23. 10. 2005 20:46

Jak to myslíte, že jsou hry škodlivý, jak škodlivý? Jak jako škodlivý? ;-)
"Power never takes a back step - only in the face of more power." - Malcolm X
"IPSA SCIENTIA POTESTAS EST" - Sir Francis Bacon
"Forgive your enemies, but NEVER forget their names." - John. F. Kennedy
Mr.Lister
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Ertefol 23. 10. 2005 20:51

Listy listy... Ty nám degeneruješ :) A tu tříselnou přípojku co má životnost 100 let si ty odpálil za 2 měsíce!
Ertefol
Moderátor

Odeslat příspěvekod OCELOTR 24. 10. 2005 09:16

PROSPĚŠNÉ - jednoznačně

Člověk se naučí:
- ovládat zbraně veškerého druhu
- zabíjet vše od lidí až po mutanty z planety XB1258
- řídit vozidla od tříkolky až po vesmírný bitevní křižník
- zachraňovat světy/princezny/lumíky v poslední vteřině
- 60 druhů bojových umění
- postarat se o jakoukoliv instituci od Zologický po Nemocnici
- černou, bílou a modrou magii