Pálené hry :)

Všechno na téma hráči a hry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod SCobra 6. 2. 2006 17:44

Jenže rozdíl mezi softwarem a jinym produktem je ten, že jakejkoliv jinej produkt si můžu svobodně vyzkoušet (třeba si ho půjčim od kamaráda, v půjčovně...), řekněme "v plný verzi", a potom se rozhodnout, jestli si ho koupim nebo ne. Ale software má v licenčních podmínkách uvedeno, že ani jako majitel originálu nemám oprávnění ho dál půjčovat, takže ani zkouška nejni možná. A když bych měl možnost ho půjčovat, tak by stažení nebo vypálení bylo téměř totéž jako kdybych si ho došel půjčit vedle ke kamarádovi, nainstaloval a potom se rozmýšlel, jestli si ho koupím nebo ne, jako u jiných produktů.
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod beat 6. 2. 2006 18:10

Player: Ono to není ani tak o těch platech. Jasně, kdyby byly větší platy a levnější hry, prodalo by se jich víc.
Ale ono jde o to, že když na něco nemám, tak nemám právo si to vzít.
To je ten zásadní rozdíl.
Nemám na auto, musím jezdit hromadnou dopravou.
Nemám na "americkou lednici", tak si jí můžu v elektru ukrást?
Nemám na hry, tak si je můžu přepalovat??
Mě jde o princip. Prostě nemám ty, kteří mají všechno vypálené. Když se mi nějaká hra opravdu velmi líbí, stejně si jí koupím. Mám z toho i lepší pocit...
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod lolman 6. 2. 2006 19:03

Jasně vyšší platy, levnější hry, levnější hardware, levnější lednice, levnější auta, levnější benzín, levnější.............................. :arrow:
Ale ono to nikdy levnější nebude. Kromě normálního zlevňování už né tak horkých titulů PoP:WW, Splinter cell, Warcraft (ikdyz ten je pořád in ) Morrowind, atd, atd. Stačí si počkat z půl roku a hra která stála 1 999,- stojí 999,- a to jen proto ze už není "žhavá" nikdo už o ní nepíše skvělé recenze a už se na ni "nemyslí" a tak si distributoři řeknou že už z toho víc nevymáčknou a proto zlevní. A tak to jde pořád dokola jen u těch opravdových "pecek" se cena drží na stejné úrovní. Docela si mi líbí jednání kdy vám auto půjčí vy se v něm projedete a rozhodnete se jestli se vám líbí a pořídíte si ho (Oblivion) a nebo si radši vezmete toho vojetýho bavoráka (Morrowind) kterej ale má pořád něco do sebe. Jedna firma tak jedná sice si nemůžu vybavit která, ale na svých stránkách má možnost stáhnutí si hry s omezenou hratelností (7 hodin myslím). Hru si můžete stáhnout a hrát. Ikdyž třeba takový F.E.A.R. by by si koupilo mnohem více lidí protože 7 hodin to jste při hard core paření skoro nakonci. Kdyby se tam dalo omezení na 7 hodin který by bylo tak dokonylý že by ho "nikdo"nemohl obejít tak si myslím že by se našlo o mnoho víc lidí kteří by si hru koupili(nebo ne)-rozhodně by si ji nepálili. Já osobně (ikdyž to nerad říkám) tak jsem jeden z lidí kteří nemají vše originální, ale osobně zrovna v mém případě to nevidím jako pirátství(i když to je pirátství). Protože většina titulů je strašně stará, tak nějak nevím jak si je mám koupit když je nikde nemají, a nebo to jsou tituly které nejsou moc známe(tím se ovšem nechci ospravedlnit), a taky většinu bych si nikdy koupit nechtěl protože to jsou (aspoň pro mě) strašný kujoviny a kry který se vlezou na stupnici hodnocení od Z do Ž. Sice uznávám že jsou pálený ale kdyby byla možnost vyzkoušení si hry na 7 hodin. možná by stačilo i 5 tak bych neváhal hru bych si vyzkoušel a pak bych se rozhodl jestli budu podporovat piráty v jejich konání. Sám jsem zastáncem Legálního softwaru a ze všech sil se snažím kupovat co nejvíc originálního softu. Ostatně doporučuju kupovat si originálky pak máte super pocit že jste si hru koupili a chováte a hrajete ji úlně jinak. Mimochodem můj Game park pálených her je přesně 8 her. Přičemž Game park orig. se rovná 24 kusům na což jsem sakra hrdý :) Brigády, brigády.brigády.....
Ono totiž nemůžete čekat až vám hru přinese LEVEL, SCORE, RODIČE, nebo že vám spadne do klína.
Zamyslete se nad sebou. :wink:
lolman
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Alcil 6. 2. 2006 23:33

Kam se poděla moje rozprávka s Malkovichem? Stýská se mi po ní :-)
Naposledy upravil Alcil dne 7. 2. 2006 17:47, celkově upraveno 1
Alcil
Rampage

Odeslat příspěvekod christian 7. 2. 2006 00:26

Nejakou mensi hadku mas o stranku zpet.. :-)
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Malkovich 7. 2. 2006 09:13

Alcil píše:Kam se poděla moje hádka s Malkovichem? Stýská se mi po ní :-))/quote]

No jsou mazi námi tací,co si na své živobytí musí vydělávat vlastníma rukama.Tvrdil jsi,že bude rozprávka a najednou je to hádka.Máš smůlu,já se nikdy nehádám,pouze si vyměňuju názory. :mrgreen:
Ale,alespoň něčím Tě potěším.Hudební CD,Audio CD a SACD si kupuju originální. :wink:
1.CPU AMD Athlon 64 3700+ ,Gigabyte GA-K8N Ultra-9,Gigabyte GF9600GT
Case Gigabyte AURORA ,Seagate 80+500GB ,LCD monitor LG L245WP-BN, 24" 1920x1200 full HDMI,Creative SOUND BLASTER AUDIGY 2 ZS,Logitech Z-2300 2.1 200W RMS, THX, DVD±R LG GSA
Malkovich
First Blood

Odeslat příspěvekod Petr Kolář 7. 2. 2006 12:18

Alcil píše:Kam se poděla moje hádka s Malkovichem? Stýská se mi po ní :-))/quote]

Ale, vrátil jsem se takhle po víkendu k počítači, pročetl to a smazal.
Důvod?
Pálené hry jsou nelegální, zvláště pak ve smyslu, v jakém jste se na dané téma bavili. Dříve zde byla slušná debata nad technickými stránkami věci, hádku o tom, zda nejdřív ochutnám rohlík a pak si jej koupím, máme právo dle pravidel smazat a tak jsem tak učinil.
Můžete se schovávat za chudobu (na kterou nevěřím, neboť pak byste se nedostali k internetu a fóru), vyzkoušení produktu před koupí (viz rohlík), nebo libovolný radobydůvod, každopádně bude hraní her jinak, než z originálních nosičů ve většině případů nelegální.
Petr Kolář - Doupě.cz

it´s better to be hated for what you are, than you be loved for what you´re not...
I live. Again.
Petr Kolář
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod SCobra 7. 2. 2006 13:40

Samozřejmě, nelegální to je. A navíc - i když mám doma 200 originálek a jednu pálenou, jsem stejnej pirát jako někdo, kdo má 1 originálku a 200 pálených.
Přišel sem ještě na jeden aspekt demoverzí - ono to totiž vyjde nastejno, jestli si stahnu demo a potom se rozhodnu jestli hru chci koupit, nebo jestli stahnu celou hru a potom se rozhodnu jestli ji koupím. Pro výrobce to má stejnej efekt - pouze teoretický ušlý zisk. Otázka potom je, jestli je to jen výmluva nebo si tu hru, když se mi bude líbit, opravdu koupím.
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Petr Kolář 7. 2. 2006 15:11

SCobra píše:Samozřejmě, nelegální to je. A navíc - i když mám doma 200 originálek a jednu pálenou, jsem stejnej pirát jako někdo, kdo má 1 originálku a 200 pálených.2/quote]

No, je tady jistý rozdíl, protože software do určité hranice je pak posuzován jejn jako přestupek, od oné hranice nahoru jako trestný čin. Nelegální je ale obojí.

Pochybuji o tom, že demoverze a plné verze vyjdou nastejno. Když dohraji úsek z dema, jistě budu chtít víc a hru si koupím. Co ale když dohraji celou hru? Půjde většina lidí do obchodu jen pro dobrý pocit a pro vlastnictví legální kopie? Bohužel ne :(
Petr Kolář - Doupě.cz

it´s better to be hated for what you are, than you be loved for what you´re not...
I live. Again.
Petr Kolář
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod SCobra 7. 2. 2006 17:34

Jo rozdíl je jestli je to přestupek nebo trestný čin, ale pirát si tak jako tak:) Tak sem to myslel, jen sem to špatně napsal:)
Bohužel ne - to je důležitý. Jenže to už je jaksi na povaze každýho z nás.
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Alcil 7. 2. 2006 17:47

stejně, dohadování na fórech vůbec k ničemu nevede, tak proč mazat takovou pěknou rozprávku.
Malkovich: hudbu neposlouchám a nemám žádné hudební nosiče. A to bys nevěřil, kolik peněz mi tak zbyde na originální hry.
Alcil
Rampage

Odeslat příspěvekod Player. 7. 2. 2006 18:03

Ale aky je to prosim vas palenie cd zlocin...
Ked prides na policiu nahlasit ze niekto napaluje cd, tak sa ti akurat tak vysmeju, ale keby si prisiel nahlasit ze niekto kradne auta tak tomu venuju pozornost. Rovnako je to aj v spolocnosti - ludia sa medzi sebou v pohode bavia o paleni cd, je to skratka u nas uz bezna vec, ale zaroven si ludia nehovoria rady a typy ako kradnut auta, elektro.
STALE vam vsak unika jedna vec, ktoru zdoraznujem a tou su PRACHY. Vsetci co tu pisete ze mate originaly, tak mate v sktocnosti slusne platy a slusne zivobytie (asi tak ako vacsina ludi v nemecku, kde ludia kupuju legalny soft a prakticky sa nevypaluje ) a my normalny ludia chceme mat tiez slusne zivobytie a zaroven si co to poriadne zaparit.
Mimochodom sa mi nezda dusevne vlastnictvo - software, knihy, hudba, niecim skutocnym, co by som si nemohol slobodne zobrat. Aj knihy si predsa poziciavame, kopirujete si knihy, ucebnice, pretoze je mi luto kupovat knihu za 1000sk, ktoru si raz precitam a potom ma uz nezaujima, rovnako ako kazda hra - a tu je ten rozdiel!!! zatial co auto, tv, hociiaku elektroniku, normalnu hmotnu vec budem pomerne casto vyuzivat, tak hru ktoru prejdem za 30 hodin a stala ma napr 1000sk, uz nikdy nevyuyijem pretoze uz nemam dovod...
Player.
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Alcil 7. 2. 2006 18:13

player: když nechceš dávat do her peníze, tak nehraj.
Alcil
Rampage

Odeslat příspěvekod Malkovich 7. 2. 2006 18:21

Alcil píše: A to bys nevěřil, kolik peněz mi tak zbyde na originální hry. /quote]

To je dobře,ale s tou hudbou děláš moc velkou chybu.Hodně lidí je přesvědčeno,že hry kazí lidem charakter.
Mimochodem,věřím že Ti zbyde dost peněz,protože na trhu je čím dál míň her u kterých hratelnost klesá.Každý se honí za špičkovou grafikou,bezvadnými fyzykálními vlastnostmi,ale podstata hry,tedy to,aby se lidi u nich bavili je čím dál tím slabší.Když si vezmu Half Life,hra s jednoduchou grafikou,ale vydržel jsem ji hrát půl roku v jednom kuse a ještě dnes se k ní vracím.Operaci Flashpoint jsem hrál rok po síti.A dnes :?: Dohrál jsem včera CoD2 smaznul jsem ji z disku a už jí nemusím vidět.(Konkrétně za tuhle hru to jsou vyhozený peníze oknem.) :cry:
1.CPU AMD Athlon 64 3700+ ,Gigabyte GA-K8N Ultra-9,Gigabyte GF9600GT
Case Gigabyte AURORA ,Seagate 80+500GB ,LCD monitor LG L245WP-BN, 24" 1920x1200 full HDMI,Creative SOUND BLASTER AUDIGY 2 ZS,Logitech Z-2300 2.1 200W RMS, THX, DVD±R LG GSA
Malkovich
First Blood

Odeslat příspěvekod David Sláma 7. 2. 2006 18:32

Player. píše:ludia sa medzi sebou v pohode bavia o paleni cd, je to skratka u nas uz bezna vec

A připadá ti, že je to tak v pořádku? :|
quote="Player."]Mimochodom sa mi nezda dusevne vlastnictvo - software, knihy, hudba, niecim skutocnym, co by som si nemohol slobodne zobrat.

Máš opravdu zajímavě nastavené hodnoty. Nebudeš člověk, co někdy něco vytvořil, že? Jestli si myslíš, že když něco někdo vyrobí (napíše, naprogramuje, složí...), tak si to někdo jen tak může vzít, tak jsi hodně mimo :? . S knihami je situace jiná, než se software, to ano, ale i tak je to půjčování knih a jejich kopírování regulováno zákony (což ti asi uniká). U software je tato regulace přísnější, že by třeba kvůli vyšším nákladům?
David Sláma, editor časopisu Computer
Failure is not an option. | Ignorantia iuris non presumitur nec toleratur.
David Sláma
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka