Co hrát?

Všechno na téma hráči a hry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Solymr 28. 2. 2021 02:39

Život v pandemii, tudíž dost omezený výběr toho, jak se dá trávit volný čas, mě dovedl k zamyšlení něco hrát na PC Intel Core 2 DUO E6550 2,33GHz, 2GB RAM, ATI Radeon HD 3800 series nebo NTB Dell 15 Inspiron 3521. Lepší nemám a nehodlám kupovat. Ale přemýšlím co hrát - buď návrat k něčemu, co už jsem hrál nebo zkusit něco nové. Nabízí se tři typy her: 1) "klasická" na stažení do PC a hraní SP (kampaně, mód kariéra atd) 2) browser nebo se stažením klienta do PC/NTB/mobilu - online hra, ale hrát jen opět SP (kampaně, kariéry atd) 3) podobně jako u 2) jen s hraním MMO (zkrátka možnost soupeřit s jinými hráči.

Abych byl konkrétnější - z her na klasické hraní - žádné střílečky, jiné závodní/sportovní než fotbalové či rallyové, ne žánrově spadající do budoucnosti/vesmíru, ne vyloženě dětské.

Nespočet hodin jsem nahrál při WoW - od classic verze, přes další datadisky až po Cataclysm, ale to hrát nechci :D Ruku v ruce s tím jsem hrál (ale ne tolik, takže příběh neznám podrobně) Warcraft III i Reign of Chaos. Opět díky zděděnému počítači jsem poznal i II.

Neméně hodin jsem nahrál při Fifě - od roku 2000 po rok 2014 s minimem vynechaných ročníků. Fotbal by mi nevadil, jen to žere dost času :D Spíše bych uvítal dobrého manažera, buď offline nebo online verze. Je jedno, jestli do PC/NTB nebo mobilu. Zkušenosti mám jen s CSM.

Taky jsem se hodně nahrál Heroesů - od legendární III až po ty nejnovější. Nejvíc jsem hrál 3-5. Tenhle styl (turn-based strategy/RPG) mě baví a rád bych uvítal něco podobného.

Z RPG mám největší zkušenosti s Gothic III nebo Risen 1 a 2

Poznal jsem i legendární Stronghold - od 1 po Crusader, ty jsou nejpovedenější, Crusader 2 nebo Stronghold 2 či 3 mě tolik nenadchly. Tohle stavitelství, kde se počítá s úbytky jídla v čase, řeší daně, že to není jen nasbírat zdroje vesničany a naklikat obří armádu a tu vylepšit jak v Age of Empires různé díly, mě baví.

Ve zděděném počítači jako malý kluk jsem objevil Settlers II - tehdy jsem to moc nechápal :D Později jsem se dostal k novějším dílům, nejvíce jsem hrál VII - baví mě řešit ty logistické a ekonomické procesy ve hře, kde není boj tak hlavní a důležitý. Ale nebráním se mu klasickou RTS.

Něco jsem nahrál i při Red Alertu 2, Tiberian Sun jsem hrál už méně...Ze strategií znám i Cossacks I, Entente, Age of Mythology

Ze závodních mě bavily různé Collin McRae Rally i jiné rally - zkrátka nejezdit po okruhu, ale v krajině, což ty nejnovější Colliny už moc nebyly. Nechci formule, motorky, okruhové závody atp.

Jako svého času odběratel jsem hrával Industry Giant II - taky mě to svým způsobem bavilo. Hlavně tím, že to druzí moc neznali a nebylo to tak profláklé.

Trošku jsem hrál Heartstone, zkusil jsem i Magic: The gathering arena a ač se mi karetní typ her (může být součástí jiné hry) líbí, tak jsem u toho dlouho nevydržel.

Pár let zpět jsem slyšel o hře Thea: The awakening, tenhle styl mě bavil - survival, karetní minisouboje. Něco jsem se nahrál i hry Robin Hood: Legenda Sherwoodu, možná bych i něco podobného zkusil.

Nevadí mi ani oddechové hry, přitom propracované jako Shakes and Fidget (Hra na hrdinu, textově do mobilu či PC, možná někdo znáte :D), na podobný princip Gladiatus nebo Kingdom rush (Tower defense typ). Z online her jsem se hodně nahrál i Settlers online, ale to je velký požírač času :D Z online a méněznámé jsem hrál Therian Saga - přesunujete se mezi místy, děláte úkoly, můžete mít lidi do týmu, buď na boj nebo že vám zvednou skilly v řemeslných činnostech. U online her mezi hráči mi vadí ad 1) hry typu Travian, kdy po konci mírového týdne mě každý hned oloupil snad o vše, co se dalo nebo ad 2) hry, kde je velmi vidět win-to-play prvek.

Tak jsem se trošku vypsal. Napadá vás něco, co by mě mohlo oslovit? Díky.
Solymr
First Blood

Odeslat příspěvekod Sasakr 28. 2. 2021 14:32

Míval jsem podobný notebook, C2D 2,4 Ghz a Radeon 3650. Co si tak pamatuju a drtil jsem na nejvíc byly Mafia a Driver: Parallel Lines (hidden gem, doporučuji). Dále pak třeba Driv3r, NFS od Porsche po Most Wanted (tam už jsem ale měl low details). Colin šlapal až po Dirt 2 (low, 30 FPS). Taky jsme drtil Test Drive Unlimited. Jako jedinýho na světě mě bavili i hry Cobra 11. No a pak haldy stříleček, ale když k nim máš odpor, tak teda nic :-D
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 2. 2021 14:45

Musíš experimentovat. Na Steam máš hromadu her do 50,-, tak je můžeš zkusit a uvidíš. Nemá smysl u her řešit, co jsi měl rád před 10 lety. Ano, asi by to bylo pořád stejně dobrý, ale uteče ti to, co bys nikdy nezkusil. Mám kolem sebe hromadu kamarádů, kteří nikdy dobré hry nezkusí, protože jim přijdou od pohledu špatné. To je o ničem. Hraní je o experimentování.

Sasakr píše:Jako jedinýho na světě mě bavili i hry Cobra 11.

O to nejde, ta hra nemusí být až tak špatná. Ale prostě sám víš, že není moc času, tak nebudu hrát Cobru :D A nebo třeba je fakt dobrá. Jako ten Showdown je podle názorů úplná ***** a přitom ta hra je dobrá.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 28. 2. 2021 14:51

Tak on vzhledem k HW stejně nic novějšího než 10 let staré hrát nemůže. A to ještě jen tak tak.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 2. 2021 15:01

Právě, já hraju hry kolem roku 2005 a jsou to strašný pecky pořád. Výhoda je, že je to jede na 240 FPS a ještě vytížení systému je tak pětinový. Těch starých her jsou mraky.

-- 28. 2. 2021 15:04 --

A máš zábavu na roky i na starším kompu :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků