Podvodník Hejda Hejduček

Všechno na téma hráči a hry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod MetalAge 13. 8. 2015 09:17

Pozor na vojeb Hejda Hejduček!!! Čau lidi, kdyby někdo chtěl koupit el. herní klíč na nějakou hru, tak rozhodně né od tohodle případa. Poslal jsem mu 200kč za Csko complete na steam, jenže on vám pošle ruskou verzi. Když člověk dárek pošle zpět a chce prachy zpět, tak radši si vás blockne v kontaktech FB/steam cokoliv.
MetalAge
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 13. 8. 2015 09:26

Myslím, že si nemáte co vyčítat :D
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MetalAge 13. 8. 2015 10:36

Proč? Já kupuju vždycky origošky. Nejsem warezák ani jinačí pirát... mohl jsem si počkat na Vánoční slevy, ale když jsem viděl někde na forku/bazáči, že má el. klíč Cska C. na steam za 2kila (co já vím, kde to vzal, třeba k nějakýmu komponentu), tak jsem mu napsal, že bych ho vzal. Myslíš, že jsem čekal, že ten blbec mi pošle ruskou verzi? Nečekal! Takže asi tak. Nic vtipnýho na tom neni.
MetalAge
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 13. 8. 2015 10:59

To je dobře, že kupuješ originálky, kéž by bylo víc takových.

Vtipný mi přijde to, že jsi chtěl ušetřit blbý kilo (na Steamu ta hra stojí 300, na solidnějších českých digitálních obchodech kolem třeba 289 Kč) a přišel jsi o dvě. Ale chápu, být na tvém místě, taky by mě to štvalo.

Snad budeš mít příště víc štěstí.

Blbý je, že ne všechny klíče, za které zaplatíš, jsou originálky (resp. legálně získané), což je trochu smutné. V ČR je jen několik obchodů s klíči, kde si můžeš být jistý původem klíče - muve.cz a click2play a pak JRC a Xzone, kteří berou digitální distribuci od muve.cz. Jo a ještě snad Alza.cz. Ostatní berou klíče kde se dá - tedy kdekoliv, kde jim dají nízkou cenu (ať už je původ klíče jakýkoliv).
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MetalAge 13. 8. 2015 11:18

Na steamu ten complete stojí pořád přes 500kč, já chtěl hlavně Cs 1.6 a GO a ty stojí i tak cca 500kč, takže jsem mohl ušetřit daleko víc. Jak už jsem psal o Vánoce to půjde stejně dobře o 50% dolu. No což naštěstí to byli jenom 2 kila, ale i to jsou peníze...
MetalAge
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 13. 8. 2015 11:24

Jo takhle :) Tak to pak dává smysl.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 15. 8. 2015 14:52

SCobra: No já mám za to, že ty jakožto zákazník nemáš povinnost si zjišťovat, jestli prodávající dodává z legálního zdroje. Samozřejmě tím, že se nestaráš na sebe bereš riziko, ale na druhou stranu, kdyby jsi se měl opravdu starat a do detailu, tak by jsi si nikdy nic nekoupil, protože třeba nákup rohlíku by znamenalo pokaždé zjišťování o ověřování zdroje cukru, mléka, mouky, vajec, droždí atd a to už fakt nestojí za to. :) Nehledě na fakt, že u her je zdroj kolikrát fakt nedohledatelný, ale za tu cenu, no neber to :)

Pokud vím, tak zákon v ČR říká, že břemeno legálnosti leží na prodejci. Na druhou stranu, pokud si koupíš něco co bylo předmětem kriminální činnosti, tobě to jakožto kupujícímu bude bez náhrady odejmuté i když jsi o tom neměl ani páru. Prostě blbý no.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 17. 8. 2015 08:11

Je ti to odejmuto, ale škodu můžeš vymáhat po prodejci, resp. po zloději.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 17. 8. 2015 10:21

Jenže prodejce ti ukáže fakturu a do Ruska asi nepojedeš :D
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 17. 8. 2015 20:37

Asi tak nějak.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reaper-666 22. 8. 2015 18:01

Promiň, ale kupovat steam klíč a obzvláště od neznámého prodejce je tvoje hloupost i ponaučení pro příště. Klíče které se prodávaji levně jsou v 95% z Ruska nebo Činy apod, kde jsou ty hry kolikrát i za méně než polovinu než u nás. Osobně bych si nikdy herní klíč nekoupil, protože když ti pošle klíč z cizí země, tak ty s tím nic udělat nemůžeš. Dřive bych o klíči uvažoval, ale díky tomuto způsobu ochrany od Valve už bych na takovéto nabídky ani neklikal. Měli raději udělat stejnou cenu pro všechny a ne to takto rozdělovat. Díky tomu i bohatší země mají hry mnohem levnějsí než my, ale na druhou stranu za to může hlavně ČNB. Ten Ruský klíč můžeš obejít třeba použitím proxy nebo programů, ale je vysoká šance že ti Valve zablokute tvůj účet. Tento způsob ti tedy nedoporučuji ani výlet do Ruska, protože by to vyšlo na stejno. Můžeš se akorát rozloučit s 2 stovkama a nebo zkusit klíč vyměnit v nějaké ruské skupině za jinou hru nebo cs:go/tf2 klíč apod.

Přiště až budeš chtít hru, která není zrovna ve slevě a do výprodejů je daloko, tak můžeš zkusit vyhledat 'trade groups' a v každé z nich zkusit najít téma nebo ho sám vytvořit. V takových skupinách se velmi často obchoduje s klíči z CS:GO a TF2, které se dají koupit levněji přímo ve hře a nebo je můžeš koupit na steam marketu o několik korun dráže. Většinou za gift s hrou nechtěji o moc více než stojí ve výprodeji 66-80% pokud se teda nejedná o novinky. Tenhle způsob má nesčetně výhod- 1) pošleš mu pomocí jeho odkazu nabídku a tak tě nemůže podrazit; 2) můžeš si prohlédnout dárek v jeho inventáři jestli nemá časové omezení, omezení pro konkrétní země a nebo země ve kterých lze použít; 3) stojí tě to maximálné o 60-100kč více (1-2 klíče, nebo 3-6 klíčů od capsulí a někdy i méně). Další možnost je například csgolounge, kde můžeš nabídnout cokoliv (klíče, hry, skiny atd.) za jiné. Má to jen jeden háček a to jsou velká množství nabidek během chvilky a tak to můzě chvilku trvat, než se někdo ozve. Po asi 30 minutách máš možnost dat bump pro znovu zobrazení nabídky na hlavní stránce. Kdyby jsi se uchýlil k této variantě, tak ti doporučuji udělat více podobných nabídek (stejné nejdou) a dávat bump buď hned za sebou nebo v rozmezí pár minut. Ještě je tu jedna varianta a to například steamgifts.com, kde záleži jen na tvém štěstí a můžeš zde získat hry zdarma. Občas se stane, že ti dotyčný Hru nepošle, ale to jen velmi zřidka a nejsou tam jen hry pár centů, ale i za desítky Euro.
reaper-666
First Blood

Odeslat příspěvekod SCobra 22. 8. 2015 19:57

Rád bych podotknul, že rozdělení na regiony není výmysl Valve. Je to opatření vydavatelů právě proti překupníkům s klíči (dřív s krabičkami) a taky se tím snaží zajistit si stabilní prostředí pro aplikaci různých cenových politik. Sice to nefunguje úplně stoprocentně, ale zřejmě jim to takhle stačí. My máme problém v tom, že jsme většinou EU (nikoliv východní Evropa, kde jsou ceny zase trochu jiné) a že přepočet z dolaru na eura je 1:1, protože kdo by se s tím přepočítával.

Těžko jim mít za zlé, že si snaží zjednodušit si práci. Nejsme země, kde by se dělaly nějaké zásadní obraty, tak je až tak netrápí, kde si nějací Češi a Slováci kupují jejich klíče a jestli jsou na ně hry na Steamu moc drahé a nebo ne.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MetalAge 22. 8. 2015 21:06

reaper: Jsi mi neřekl nic novýho... žádný příště už nebude. Jen chci, aby si lidi na to dali pozor. ;-)
MetalAge
First Blood
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků