Proc si lidi kupuji hry?

Všechno na téma hráči a hry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Kolik rocne utratite za hry?
<100 Kc 4 %  12%  [ 4 ]
<500 Kc 2 %  6%  [ 2 ]
<1000 Kc 2 %  6%  [ 2 ]
< 2000 Kc 2 %  6%  [ 2 ]
>2000 Kc 23 %  69%  [ 23 ]
Celkem hlasů : 33

Odeslat příspěvekod Mrak 11. 7. 2014 20:38

Že je nás tolik, co reagují na trolla.. :mrgreen: Jen Ali je to u pr.dele.. :D
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage

Odeslat příspěvekod Alianna Hitomi 11. 7. 2014 21:06

ja si nejradsi povidam sama se sebou :) , neodmlouvam si moc , vetsinou se vsim souhlasim , proste idealni clovek na pokec :)
Nemá tu někdo mentolku?
Dostaly se mi do pusy nějaké vnitřnosti, když jsem si probíjela cestu sem.
----------------------------------------------------------------------------
It's true. It's on the Wikipedia.
Alianna Hitomi
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Mrak 11. 7. 2014 21:13

A já se Ti upřímně ani nedivím, protože to dělám často taky.. A přijde mi to lepší, než s někým konkrétním.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage

Odeslat příspěvekod SCobra 16. 7. 2014 13:02

Chumbaba píše:TDJOHN: Jádro bezdůvodného obohacení je právě v tom prospěchu, který máš vždycky, když zkopíruješ hru. Ten prospěch spočívá v tom, že máš a hraješ hru. Prospěch nemusí být vždycky peníze, v tomhle případě jsi prostě "ušetřil", protože máš zadarmo něco, za co bys jinak musel platit. Proto máš prospěch a z právního hlediska bez potřebného titulu.

Na pirátsky zkopírovanou hru by se podle mě dalo dívat jako na ušlý zisk, nebo jako na bezdůvodné obohacení. Jeho výše by se zřejmě určila podle obvyklé ceny - tj. za kolik se určitá hra v daném místě a čase obvykle prodávala. Pirát dobře ví, kolik ušetřil.

Jeho výše se taky tak určuje ;-) Když řešíme s policií piráty, dáváme jim vyčíslení škody právě podle obvyklé ceny v obchodech.

tdjohn tu podstatu ale nikdy nepochopí, protože si kopii zhotovil na vlastní náklady, nikomu nic neubylo a tak je všechno v pořádku. A srovnání s jinými případy neoprávněného jednání, kdy nikomu nic neubylo, jsou ptákoviny protože jsme všichni blbí, zákon je blbej a jen tdjohn má pravdu.

Přitom na způsobu provedení, následcích nebo na tom, jestli jde o krádež nebo ne, vůbec nezáleží - je to protiprávní a nemorální jednání a jako takové je nepřípustné, ať už si vymyslím výmluv sebevíc.

Mimochodem, přesně jde o přečin porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi podle § 270/1 trestního zákoníku.
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod holubek002 16. 7. 2014 13:33

Kolik toho zhruba resite, pokud to neni velke tajemstvi (stejne myslim, ze uz ses tu o tom nekde zminoval)?
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage

Odeslat příspěvekod jezek 21. 7. 2014 07:53

Tak aby se utly jakékoli spekulace. Dave, která mimochodem dlouho pracoval jako redaktor a následně také jeko šéfredaktor doupěte, napsal velmi dobrý článek k tomuto tématu: http://www.zive.cz/clanky/stahovani-nen ... fault.aspx
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod N.Marko 21. 7. 2014 08:30

Btw Dave - dlouho jsem ho tu neviděl. Co dělá?
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod Ertefol 21. 7. 2014 08:44

Dělá hry :) Konkrétně v Bohemia Interactive.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor

Odeslat příspěvekod N.Marko 21. 7. 2014 09:40

Nekecej! Že gratuluji. A je to nějaká zajímavá pozice, nebo jenom modeluje stromečky do lesa jakožto řadový programátor? (Byť pěkné stromy jsou také důležité, ne že ne)
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod jezek 21. 7. 2014 11:19

Tak ona v BI skončila celá skvadra lidí z Doupěte. Já osobně vím, že prvním byl Martin Boček, pak Pettka, následovaná Davem a nakonec i Karel (Kališ).
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod Ertefol 21. 7. 2014 12:30

Já tě jenom opravím: nejdřív Karel, pak Dave :) A jinak Dave dělá konfigáře, Karel se stará o gamebalance. Pozdrav a gratulaci vyřídím :)
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Ertefol
Moderátor

Odeslat příspěvekod jezek 21. 7. 2014 13:01

Vidíš, já myslel, že Dave tam šel nějak hned po Pettkovi.
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod Ertefol 21. 7. 2014 13:50

Nene, on nějakou dobu dodělával školu a dělal korektora pro Computer.
PC, Wii U, 3DS
Ertefol
Moderátor

Odeslat příspěvekod jezek 21. 7. 2014 14:41

Jaj, vlastně jo, jsem se s ním o tom vlastně bavil... Hlava děravá.
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod SCobra 23. 7. 2014 11:47

holubek002 píše:Kolik toho zhruba resite, pokud to neni velke tajemstvi (stejne myslim, ze uz ses tu o tom nekde zminoval)?

Jednotky případů měsíčně jak větších sdílečů nebo stahovačů, tak uživatelů s několika málo nelegálními hrami.
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Předchozí stránkaDalší stránka