Proc si lidi kupuji hry?

Všechno na téma hráči a hry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Kolik rocne utratite za hry?
<100 Kc 4 %  12%  [ 4 ]
<500 Kc 2 %  6%  [ 2 ]
<1000 Kc 2 %  6%  [ 2 ]
< 2000 Kc 2 %  6%  [ 2 ]
>2000 Kc 23 %  69%  [ 23 ]
Celkem hlasů : 33

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 6. 2014 20:05

Jaká škoda? Žádná vzniknout nemusela a to je ten rozdíl. Pokud si něco zkopíruju na vlastní náklady, tak v tom problém nevidím.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage

Odeslat příspěvekod SCobra 28. 6. 2014 20:19

Když ukradnu rohlík, který bych si nekoupil, kdybych ho nemohl ukrást... Když bych šel pěšky, kdybych nemohl jet vlakem na černo... Taky nemusela vzniknout škoda. Ale vznikla. Rohlík někdo vyrobil a měl na něj nějaké náklady, hru někdo vyrobil a měl na ní náklady, vlak někdo provozuje a má na to náklady... Rohlík jsem snědl a měl jsem z toho nějaký užitek, hru jsem hrál a měl jsem z toho nějaký užitek, vlakem jsem jel a měl jsem z toho nějaký užitek... Je to stejný, jen se tomu jinak říká.
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 6. 2014 21:50

To se na to díváš špatně. Rohlík někdo vyrobil a já ho ukradl. Hru někdo vyrobil a já ji zkopíroval. Mám stejný užitek jako z rohlíku, jen v obchodě žádný nezmizel, protože jsem všechny náklady na zkopírování vzal na sebe. Vlastně jsem pak takový dobrák.

Takže nikomu nic nezmizelo a nikdo o nic nepřišel. Žádný společenský problém.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage

Odeslat příspěvekod Big Dick 29. 6. 2014 06:45

No, nevím jak ostatní, ale já mám z koupené hry lepší pocit. Když jsi jí stáhnu, tak mě tolik nebaví jako koupená. Někdo se třeba už jen zabaví achievementama. :-)
Big Dick
Killing Spree

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 29. 6. 2014 09:54

John - to rikal i Dafča Ráth, ze jakych sedm milionu. Vzdyt preci nikomu nic nechybi :)

A jinak ano, z koupene hry mam lepsi pocit a spise ji dohraju na konec.
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod Kyrbi 29. 6. 2014 12:17

Je to levné, pohodlné a má to výhody jako cloud save, achievementy, steam karty atd.

http://steamcommunity.com/id/MiraCZ
Kyrbi
First Blood

Odeslat příspěvekod Mrak 30. 6. 2014 04:51

Johna ignorujte, trolluje beztak. :D Kopie hry, za kterou jiný zaplatil a Ty ne, je pořád krádež, jen ne ta fyzická, ale digitální. Prakticky bys měl mít kdykoliv nějak dohledatelné, že jsi danou hru zaplatil apod.
Mrak
Rampage

Odeslat příspěvekod tdjohn 30. 6. 2014 07:42

A co komu zmizelo?
tdjohn
Rampage

Odeslat příspěvekod Slash_luke 30. 6. 2014 08:11

tdjohn píše:To se na to díváš špatně. Rohlík někdo vyrobil a já ho ukradl. Hru někdo vyrobil a já ji zkopíroval. Mám stejný užitek jako z rohlíku, jen v obchodě žádný nezmizel, protože jsem všechny náklady na zkopírování vzal na sebe. Vlastně jsem pak takový dobrák.

Takže nikomu nic nezmizelo a nikdo o nic nepřišel. Žádný společenský problém.

Škoda vznikla .. pekaři sice rohlík z regálu nezmizel, ale vzhledem k tomu, že jsi k němu jenom nakouknul do výlohy, vybral si rohlík, který se ti líbil a ten si "zkopíroval" (a to samé udělala i spousta dalších lidí), tak pekař následně musel začít omezovat výrobu, protože prostě se mu ty neprodané rohlíky, na které spotřeboval peníze, suroviny, čas a energii nezaplatí. A jakmile to přesáhne únosnou hranici, tak obchod prostě zavře a už si ty jeho skvělé rohlíky nikdo nekoupí a ani nezkopíruje.

Kopírování nejde srovnávat starověkým konceptem krádeže, jde o novodobý způsob "kriminality" či jak to nazvat. Majiteli škoda rozhodně vznikne, i když je komplikované ji vyčíslit, protože ne každý, kdo kopíruje, by si hru také koupil, kdyby zkopírovat nešla.
Slash_luke
Killing Spree

Odeslat příspěvekod One_Z 30. 6. 2014 08:23

Já jsem třeba, přiznám že škodolibě, za lidi jako tdjohn rád. Ideální platforma na kopírování je PC a čím více lidí bude prosazovat že kopírování je zcela v pořádku tak tím více vývojářů bude vydávat své hry na konzole. Vzhledem k tomu že jsem PC jako herní stroj zrušil už hoooodně dávno tak mi toto maximálně vyhovuje.
Tedy moje doporučení je, hlavně nic nekupovat a vše si "poctivě" stáhnout. Alespoň bude ještě větší výběr her na konzole.
One_Z
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Slash_luke 30. 6. 2014 08:43

Já zase jako PC hráč musím říct, že se o tuto platformu nebojím, protože naopak (vidím to ve svém okolí a nejen tam) přibývá kupujících hráčů.

Samozřejmě musím přiznat, že v době, kdy jsem chodil do školy, tak jsem měl 90% her upirátěných (originálky jsem měl prakticky jen na narozky, k Vánocům apod. .. za peníze z brigád jsem si kupoval HW, ne SW) .. v současné době mám ale 99% originálek (dokoupených i zpětně - hry, které mě bavily) a to 1% jsou prakticky jen hry, které nemají demoverze a tak si je nejdříve "vyzkouším". Ale to dělám výjimečně.

Stejně se nakazila i spousta mých přátel a známých, kteří by dřív za hru neutratili ani korunu - ale v té době jsme byli všichni děcka, dnes už to bereme jinak.

Navíc společnosti jako Steam, Gog apod. se musí jen pousmát nad neustálými předpovědmi konzolistů, že PC jako herní platforma upadá atd., když jim naopak tržby rok od roku rostou a stejně tak roste i množství nakoupených her :) .

Já osobně mám nakoupeno (pro PC) něco mezi 200-300 hrami a každý rok jich přinejmenším 10-20 nakoupím. Většinu už ale v digitální podobě, krabicovky už nakupuju jedině v případě nějakých mega akcí v kamenných obchodech a nebo Sběratelských edicí (ale CE maximálně tak 1x za rok).

P.S.:
pár faktů
1. Statistiky dokazují, že zatímco tržby z prodejů her na PC (v posledních 5 letech) rok od roků stoupají, tak na konzolích naopak jdou dolů.
2. nová generace konzolí jsou prakticky jen převlečené PC
3. PC hráčů je zhruba 2-3x tolik co konzolových, tedy více než dostatečná základna

Takže ne, o PC se opravdu nebojím a ačkoliv možná v dohledné době (2 roky) pořídím jednu z konzolí jako takovou "bokovku" (spíš ale pro různé akce s přáteli a jako multimediální centrum), tak PC u mě zůstane pořád hlavní herní platforma.
Slash_luke
Killing Spree

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 30. 6. 2014 08:44

One_Z - Hele ty to máš taky popletené, svého jsi už vlastně dosáhl. Nikdo nevydává velké áčkové hry jen pro PC, vždy je to pro konzole a pro PC taky - prostě multiplatformní.
Na PC to vydají, protože je tam to jejich dílo technicky nejdokonalejší, a je velká šance publikum zaujmout.

Všeobecně SW kriminalita v ČR klesá, a to jak mezi SW kde je maximum uživatelů firemních, tak i u her. Tam je to hlavně o padajících cenách starších her, tak o brutálních slevách v rámci KEY licencí. A vůbec nejde o STEAM, na aukru lze koupit áčkových miliony her za 50-150Kč.

Hodně se ale setkávám s případem "starších fotrů" co ten steam prostě nechtějí (i když by za hru 120Kč dali), protože tomu nerozumí. Koupit "číslo" na aukru, pak někde zadávat, a čekat jestli mě "něco" nevydrbalo - kam bych si potom šel ztěžovat?
I pak ta šíleně složitá registrace někde na tom steamu, a instalovat klienta....

Prostě občasní hráči a školáci si ty hry najdou na "ulozto" a fertik. Myslím, že to nikoho nemůže překvapit a ani ty tvůrce neodrovná.
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 30. 6. 2014 08:45

Odkud bereš ty statistiky prosímtě?
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Slash_luke 30. 6. 2014 08:57

Viděl jsem o tom pár článků se statistikami za poslední roky. Problém je akorát u Steamu, který pouze řekne, že mu tržby rostou, ale nesdělí obvykle žádné konkrétní čísla - to mají jako svou interní informaci a ven se dostanou jen přibližné objemy prodeje.

Jinak např. http://www.forbes.com/sites/jasonevange ... -fighting/

http://www.extremetech.com/gaming/97047 ... e-consoles
Obrázek

atd.

Jinak mi to je ale vcelku ukradené, ať je PC před a nebo za konzolemi, tak kecy o jeho úpadku jsem četl už někdy na přelomu století a dodnes teda kromě (často placených Sony/Microsoftem) některých exkluzivit nezaznamenávám problém. A v nové generaci konzolí navíc už budou exkluzivity vyloženě jen nucené a ne dány jinou architekturou (jelikož jsou založené na shodné architektuře jako PC) a následnou nutností složité konverze na PC.
Slash_luke
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Ertefol 30. 6. 2014 09:01

Já osobně mám PC, konzoli (WiiU) i handheld (3DS) a hraju na tom, na čem zrovna mám chuť hrát a na čem vyjde zajímavá hra. Nejvíc ale asi pořád na PC :)
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka