Proc si lidi kupuji hry?

Všechno na téma hráči a hry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Kolik rocne utratite za hry?
<100 Kc 4 %  12%  [ 4 ]
<500 Kc 2 %  6%  [ 2 ]
<1000 Kc 2 %  6%  [ 2 ]
< 2000 Kc 2 %  6%  [ 2 ]
>2000 Kc 23 %  69%  [ 23 ]
Celkem hlasů : 33

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 30. 6. 2014 09:32

Jak uz tady psali jini - v dobe kdy jsou hry na Steamu levnejsi nez jedno pivo, tak mi prijde pirateni na presdrzku. Ono je to i mnohem pohodlnejsi, jenom kliknout ve Steamu na hru, dat instalovat a pak jen cekat - vsechno je automaticky.

Kdyz si hru stahnu, tak ji casto musim rozbalit, namountovat, nainstalovat, nacrackovat a az pak mozna hrat. Zadny updaty, multiplayer, achivementy...

Ja jsem za posledni asi rok a pul stahl a trochu hral jenom jednu jedinnou hru, a i tu si koupim az cena spadne.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 2. 7. 2014 08:12

Alianna Hitomi píše:kopírování her je porušení autorských práv , krádež je něco jiného

Ale sedět za to můžeš jít úplně stejně, jen s jinou sazbou.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Logan007 2. 7. 2014 14:02

Paradoxně když ukradneš hru v obchodě a chytí Tě, tak je to přestupek. Pokud hru stáhneš z netu, tak je to automaticky trestný čin. :)

A proč kupovat? Představ si, že děláš ve společnosti vyrábějící hry a přijde za Tebou šéf a řekne - lidi naše hry kradou, nemáme na výplatu. Tečka.

Výhoda originální hry? Krom toho všeho výše vypsaného jsou to u fyzických kopií manuály, artbooky, soundtracky. To vše za cenu např. do 1000 Kč (Zaklínač je typickým příkladem hry, která dává spousty bonusů ve fyzické i digitální verzi). A jak již bylo napsáno - v době, kdy ty hry na PC digitálně koupíš za hubičku, tak není co řešit. Novou hru za dva měsíce koupíš kolikrát i za třetinu původní ceny.

Jo a pak je tu ten sběratelský faktor.

-----

Osobně je mi jedno, jestli někdo krade hry nebo ne. Ať si krade, ale nerozkřikuje po fórech a všude veřejně, že krade. To se mi začíná vařit krev v žilách. Nejvíc kradou ti, co pak křičí, že hry jsou drahé, nejsou lokalizace atp. A proč asi, že?

EDIT:

Za hry utratím ročně do těch 40k. Pokud se bere i hardware a vychází dobré sběratelky, tak klidně i víc.
RETRO!
Logan007
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slash_luke 3. 7. 2014 09:43

Osobně je mi jedno, jestli někdo krade hry nebo ne. Ať si krade, ale nerozkřikuje po fórech a všude veřejně, že krade. To se mi začíná vařit krev v žilách. Nejvíc kradou ti, co pak křičí, že hry jsou drahé, nejsou lokalizace atp. A proč asi, že?


Přesně! Pod tohle bych se podepsal.
Žvásty typu "nemá ani češtinu, tak si to stáhnu - je to *jejich* vina, ne moje" mě vždy pobaví. Zvlášť ironické mi přijde, že absence češtiny těmto lidem vadí do té míry, že hru výrobci nezaplatí, ale zase jim to nevadí až natolik, aby si ji aspoň neupirátili a zahráli tak nelegálně :)

[trochu OT]
Navíc neznalost alespoň jednoho ze světových jazyků (99,999999% her je alespoň v angličtině/francouzštině/němčině..a klidně i ruštině) je ve 21.století už opravdu k smíchu - jakž takž pochopitelné u "starších" hráčů (35+), ale ty mladší opravdu nic neomlouvá - i když se o výmluvy snaží.
[/trochu OT]
Slash_luke
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tairikuokami 3. 7. 2014 12:48

Kyrbi píše:Je to levné, pohodlné a má to výhody jako cloud save, achievementy, steam karty atd.

Presne, je to taky pohodlnejsi, kdyz chci, tak si hru proste stahnu max rychlosti a za par minut hraji. Najit crack na hry neni az takovy problem, tedy jako kdy, ale stahnout takovou cracklou hru, to uz chce cas, nekdy i par hodin, pokud to neni zrovna novinka, tak ze stranek jako uloz.to i par dni. A min za ten cas, co bych stravil hledanim hry a jejiho cracku, mam hru stahnutou. Pokud chci nejakou hru, tak si koupim klic, vetsinou ne ze steamu, vyjde to mnohem levneji. Treba: http://cdkeyprices.com
tairikuokami
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 4. 7. 2014 06:53

Problém u levných klíčů může být ten, že jsou třeba i kradené. Jako to bylo teď se Sniper Elite 3.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slash_luke 4. 7. 2014 09:06

digitální klíče raději nakupuju o ověřených českých prodejců (s kterými by se snadno řešily případné reklamace) jako key4you.cz a muve.cz .
Nemají sice třeba až tak extrémně nízké ceny (občas v akcích ano), ale zato je tam mnohem menší riziko nějakých špatných klíčů a jinak se s nimi případně není problém domluvit.

[ nemám žádného známého z těchto dvou výše zmíněných webů a nedělám placenou reklamu :D , pouze jde o ty weby, s kterými mám osobní zkušenost z pohledu zákazníka ]
Slash_luke
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 4. 7. 2014 15:17

Logan: Manuály? Kdy jsi prosím tě naposledy kupoval nějakou hru? Tedy alespoň co se týče konzolovek, tam se manuály smrskly na ostudný jediný lístek s popisem ovládacího schéma (což je vzhledem k používání gamepadu plýtváním papírem). Hnus velebnosti :)
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Logan007 4. 7. 2014 16:00

Ale jo, u některých her ještě jsou. :) Já poslední dobou beru strašně málo nových her a když, tak jen sběratelek ... A u Nintendo her jsou manuály stále silnější, ale jde to do kytek no ... :( Všichni se oháněj recyklací a "eco friendly" značkama ... Proto miluju Zaklínače. CDP Red umí udělat balení hry :)
RETRO!
Logan007
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flash789 4. 7. 2014 22:57

je to každého věc, jestli hry kupuje nebo stahuje z torentu atd. Ja spis vidim problém v tom ze dostupnost takove piratske hry je proste snadna, je to mnohonasobne snazsi a bezpecnejsi nez ukrást rohlik v samosce a zpravidla v drtive vetsine za to neprijde zadny trest, proto to lide delaji, protože z jejich strany vlastne nic neriskuji a tak nejak vůbec o nic nejde.
naprosto verim tomu ze kdyby kradeni rohliku nebo čehokoliv bylo tak snadne jako krast hry, bude to delat kde kdo. Když pominu otázku morálky, tak moc nevim ci to je vlastne vina, jestli tech co kradou hry nebo tech co jim to umoznuji beztrestne delat. Osobne me kradeni her nijak zvlast nepohorsuje, proste tak nejak to patri k běžnému dni na internetu, kde se krade, lze, podvadi, manipuluje a dela se stovky dalších v normalnim svete nezákonných a pro většinu lidi nepripustnych věci. Jsem zvedav, kam tenhle druhy svet jmenem internet povede, zatím to vypada ze to smeruje nekam směr Skynet :)
Podle mě, když nějakej japonec, co programoval FF13 vidí třeba Dragon Age, tak musí umřít smíchy.
flash789
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 4. 7. 2014 23:04

Dostupnost je taková, protože o nic nejde. Je to kopírování a ne krádež :D Proto to není důvod moc řešit.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 4. 7. 2014 23:42

To "Kc" v ankete je preklep ne?:)
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slash_luke 5. 7. 2014 14:52

Jediný důvod proč si můžete ještě hry stahovat je ten, že je stále dost lidí, kteří jejich vývoj zaplatí (i když to samozřejmě není případ všech her a všech společností - několik už zkrachovalo a mělo na tom velký podíl pirátství). Až/pokud nebudou, tak už zahrajete maximálně tak nějaké "na koleni udělané" indie hříčky.

Nicméně to moc nehrozí.

Přesto ale pořád platí (až už si to budete obhajovat jakkoliv), že digitální krádež ("kopírování", respektive vytvoření a užívání kopie bez svolení autora) = krádež.

Když pominu otázku morálky, tak moc nevim ci to je vlastne vina, jestli tech co kradou hry nebo tech co jim to umoznuji beztrestne delat.

Když pomineš otázku morálky, tak už není vůbec cokoliv řešit. Kým je člověk bez morálky?

Umožňují si to navzájem právě piráti (všemožné cracky, obcházení online služeb, ochran atd.), tak proč by za to měli nést důsledky tvůrci digitálních děl?
Protože je jejich ochrana prolomitelná? (neexistuje neprolomitelná) Nebo protože nechtěli platící zákazníky obtěžovat (a nebo investovat do technologie a raději věnovali čas tomu, aby udělali co nejlepší hru) a tak ochranu do hry nedali vůbec?

Osobne me kradeni her nijak zvlast nepohorsuje, proste tak nejak to patri k běžnému dni na internetu, kde se krade, lze, podvadi, manipuluje a dela se stovky dalších v normalnim svete nezákonných a pro většinu lidi nepripustnych věci.


Osobně mě krádeže nijak zvlášť nepohoršují, prostě tak nějak patří k běžnému životu ve světě, kde se krade, vraždí, lže, podvádí, manipuluje, podpláci a dělá se stovky dalších, ve většině zemí nezákoných a pro většinu lidí nepřípustných věcí.
Prostě když to dělají jiní lidi, ta co bych se nad tím pohoršoval..dokud se to nestane mě osobně a nepoškodí to opravdu přímo mě, tak je mi to jedno a je to tak v pořádku.

Jako kdybych třeba několik tisíc hodin věnoval vývoji nějaké hry a pak zjistil, že přes 70% hráčů má nelegální kopii, díky čemuž se vývoj nezaplatil a já dostal výpověď, tak by mě to asi trochu sralo, ale jinak je to ok...ať se kopíruje, když to jde..není moje vina, že je to tak snadné...jako ukrást dítěti lízátko, ještě že nemám tu, tentononc..jak se tomu nadává..jo, morálku

edit: ale ne že bychom mohli téma pirátství tady vyřešit, že :) . Když člověk chce, tak si obhájí jakékoliv své jednání (před sebou samým) a je mu jedno, co si ostatní myslí.
Slash_luke
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flash789 5. 7. 2014 15:31

Vůbec jsi nepochopil co jsem myslel, ale to je jedno, na tyhle debaty o nesmrtelnosti chrousta mi uz nejak dochazi sila, takze konec:)
Podle mě, když nějakej japonec, co programoval FF13 vidí třeba Dragon Age, tak musí umřít smíchy.
flash789
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 5. 7. 2014 15:45

Žádná krádež. Kopírování. Krádež by samozřejmě problém byl. Nevím, jak jste přišli na ta srovnání. I když jsem zvyklý, že na doupě je to s myšlením celkově horší.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron