Proc si lidi kupuji hry?

Všechno na téma hráči a hry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Kolik rocne utratite za hry?
<100 Kc 4 %  12%  [ 4 ]
<500 Kc 2 %  6%  [ 2 ]
<1000 Kc 2 %  6%  [ 2 ]
< 2000 Kc 2 %  6%  [ 2 ]
>2000 Kc 23 %  69%  [ 23 ]
Celkem hlasů : 33

Odeslat příspěvekod beat 23. 7. 2014 12:12

Snad si pro mě nikdo nepřijde....
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod Sasakr 23. 7. 2014 15:58

Hm... spolubydlící sosá i novinky jak divej, takže až nám sem kvůli němu přijde šťára a najdou u mě vypálený NFS U2, tak se taky povezu... to bude sranda.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 24. 7. 2014 07:08

SCobra: Věřím tomu, že nesmíš říkat, jak to děláte (jako každý jsi určitě vázán smlouvou k mlčení), jak řešíte a jak na to přijdete apod., ale stejně se zeptám. Mi vždycky zajímalo, jak to celé funguje. Pokud to budeš moci zaonačit. Nepotřebuju detaily, jen takovej náznak pro pochopení. :-)
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 25. 7. 2014 11:37

Me by zajimalo, jestli z toho neco dostanou nebo si to prerozdeli (a pritom se pulka ztrati) treba v ose (ale pod to asi software nespada).
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 25. 7. 2014 22:39

Mrak: My to neděláme. Byly časy, kdy měli distributoři svoje detektivní oddělení, ale ty jsou už dávno pryč :) Ty lidi nějak vyštrachají policajti sami - na udání, vysledují je na P2P nebo torrent sítích nebo na nějakých fórech, případně když se to někdo pokouší prodávat na aukru a různých bazarech... My jen podepíšeme, že jsme byli o případu obeznámeni a dáme dohromady vyčíslení škody.

My bychom to v zásadě nejradši ani neřešili - ve výsledku se ukáže, že bydlí u rodičů a nic není jejich, takže nemají ani na zaplacení soudních výloh. Obvykle se těch řízení neúčastníme, protože to nemá smysl. A pro ty malé je stejně největší trest celý ten proces. Jenže policajti to řešit musí...

Jediné řízení, jehož výsledek se dostal ke mě, dopadlo tak, že pachatele soud osvobodil - neměl v úmyslu nikoho poškodit, projevil účinnou lítost atd. Jenže to celé trvalo 3 roky a celou dobu měli policajti jeho PC u sebe.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 25. 7. 2014 23:17

To mi stačí pro představu, díky :-)
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krakenax 26. 7. 2014 22:14

Kde sou ty časy kdy se prodávali jen krabicové hry a nebyli žádně příplatky. Dnes je půlka her free to play a ve výsledku do toho člověk narve daleko víc než kdyby koupil krabicovku. Další posun je také to že kvalitní hry se daj sehnat už jako novinky kolem 500. To co dnes předvádí velká studia je z 90 procent odpad a chtějí za to 1000+. Zatím co malé studio si řekne o polovic a je to mnohdy daleko lepší.
krakenax
First Blood

Odeslat příspěvekod SCobra 27. 7. 2014 09:18

Půlka her určitě není F2P ;-) (tedy těch, co za něco stojí)

A malé studio si řekne 500 za hru proto, že do ní nenacpalo 100 milionů dolarů a často si jí distribuuje samo bez nějakého zvláštního marketingu. Zajímavá je nicméně cenová politika třeba Divnity: Original Sin. V polsku stojí krabička i digitální anglická verze pro Steam kolem 550 Kč, na Steamu u nás 1120. Nechápu...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 28. 7. 2014 11:21

O tom jsme se už bavili, že v Polsku je oproti nám obrovská kupní síla.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 31. 7. 2014 12:15

Ale jen teoretická :D Hry se tam jinak prodávají zhruba stejně jako tady (ČR a SR). Nicméně ano, polské firmy se zřejmě ohánějí 50 miliony potenciálních zákazníků a pak mají podle toho taky hromady výhod (lokalizace na každou blbost, lepší ceny apod.).
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 2. 7. 2015 18:17

    Pickun píše:Takze hry lidi kupoujou aby podporili praci vyrobce? Zadna vyhoda v tom vlastnit originalni hru neexistuje?

    u mna je to jasne :
    - multiplayer online
    - original patchy,optimalizacia pre hardware
    - datadisky,nove mapy
    - cestina
    forsaken...
    icotech852
    Killing Spree
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod icotech852 3. 7. 2015 05:09

    navyse vacsina hier umoznuje upload save na cloud,to znamena,ze "nikdy neprides o svoje ulozene pozicie" a mozes sa k hre aj po case vratit bez toho,aby si sa staral o zalohy save suborov.

    Ked mas hru neoriginal,moze sa ti stat,ze save vo verzii 1.0 uz na verziu napr.1.1 nemusi fungovat spravne,ak vobec (nehovoriac o tom,za na nove patche sa tazsie hradaju cracky)
    forsaken...
    icotech852
    Killing Spree
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod icotech852 31. 7. 2015 06:28

    (nehovoriac o tom,za na nove patche sa tazsie hradaju cracky)

    ... a este sa doplnim,ze hladanie crackov sprevadza aj vysoke riziko virusov a podobneho svinstva :)
    forsaken...
    icotech852
    Killing Spree
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod RobinHudecek 7. 1. 2016 10:03

    No popravdě jsem taky moc her nekoupil. Až s koupí konzole (na kterou se zatím krást nedá) jsem několik her, z nutnosti, koupil. Dřív jsem hry vypaloval proto, že jsem nevydělával, dnes už bych některé hry koupil. Ale rozhodně by to nešbyly ty nové hry, dohratelné za tři hodiny, jako např cod.
    RobinHudecek
    First Blood

    Odeslat příspěvekod S4TW 7. 1. 2016 11:47

    CoD se nekupuje kvůli Singleplayeru, to už by jste lidé zlatí pochopiti mohli :-). Ve finále právě na hrách jako CoD či BF člověk stráví více času než u RPG, protože hraje MP.
    Jinak k tématu. Hry jsem vždycky kupoval, ale dříve jsem sem tam i něco stáhnul. Dneska už jen kupuji (akorát Mafii jsem byl nucen si stáhnout), jelikož na hraní nemám tolik času, navíc spousta her je dnes opravdu za hubičku, takže za málo peněz hodně muziky. Člověk se pak nemusí vztekat s hledáním cracků, patchů a tak. Navíc si vybírám hry, o kterých jsem přesvědčen, že mě budou bavit a nevidím důvod, proč nedat najevo svojí spokojenost tím, že podpořím dané studio ;-).
    S4TW
    First Blood

    Předchozí stránka

    Kdo je online

    Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků