Proc si lidi kupuji hry?

Všechno na téma hráči a hry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Kolik rocne utratite za hry?
<100 Kc 4 %  12%  [ 4 ]
<500 Kc 2 %  6%  [ 2 ]
<1000 Kc 2 %  6%  [ 2 ]
< 2000 Kc 2 %  6%  [ 2 ]
>2000 Kc 23 %  69%  [ 23 ]
Celkem hlasů : 33

Odeslat příspěvekod Sasakr 26. 6. 2014 11:48

Teď nevím, ale nedaroval jsi mi pak jednu kopii FC3 zadarmo? :-)

Jinak pro mě už je i ten dolar drahej. Prostě toho mám moc a nehraju to.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Terminator3 26. 6. 2014 11:50

Jako příklad - teď na několik hodin tento balíček:

Koupit Grand Theft Auto Complete Pack 5,99€

Obsahuje následující položky (celkem 5): Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: San Andreas, Grand Theft Auto: Vice City, Grand Theft Auto IV, Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City

http://store.steampowered.com/app/901583/

Nebo Farcry 3 za 4,99€

http://store.steampowered.com/app/220240/

To prostě nemá jakýkoliv smysl hry pak krást, to už se nevyplatí. A to nezmiňuju u kradených her, že si crackem můžete solidně zavšivit PC.
Škoda Fabia II Combi 4x2 R3 12V
Terminator3
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lovecrossed 26. 6. 2014 12:51

Protože nejsem zasraný zloděj. A je třeba zaplatit těm co se s tím babrali.
Lovecrossed
First Blood

Odeslat příspěvekod Mrak 26. 6. 2014 12:51

Sasakr, ano.. :mrgreen: Ale to proto, že to byla výhra v soutěži, kde jsem samozřejmě chtěl první místo. Sice nevím, co to bylo, ale to je fuk. Alespoň jsem vyhrál FC3 :D I to potěší :D Tak jsem Ti ho pak daroval, dvakrát nepotřebuju. :-)
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 26. 6. 2014 13:51

Jo jo, máš u mě pivko. Dej vědět, až budeš v Liberci :-D
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alianna Hitomi 26. 6. 2014 13:52

u me je taky hodne problem ze kdyz uz si nejakou hru na vyzkouseni stahnu tak ji nainstalim nejdriv za tyden , pak to jednou spustim a v 99% unnistall nebo si to nekde najdu za hezkou cenu a koupim to

vubec steam slevy jsou zlo , koupila jsem si pet her a hrala tak jednu zatim
Nemá tu někdo mentolku?
Dostaly se mi do pusy nějaké vnitřnosti, když jsem si probíjela cestu sem.
----------------------------------------------------------------------------
It's true. It's on the Wikipedia.
Alianna Hitomi
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 26. 6. 2014 17:34

Hm, mám to stejně.. Stahuju 50GB dvě hodiny, nainstaluju, spustím, zkusím prvních pár levelů apod.. Tak 30 minut top.. A odinstaluju. Málokdy mi to vydrží dohrát a když jo, tak kupuju potom ve slevě, což nikdy netrvá dlouho..
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 8Paul 28. 6. 2014 11:52

U mě hlavní důvod koupě her (versus stahování):

1) chci podpořit tvůrce aby mohli dál dělat věci co mě baví (proto jsem např. CD Projektu dal 4500Kč za Zaklínače 3)

2) pohodlnost, na pokoutný torrentování a crackování už jsem moc starej
"War does not decide who is right, war decides who is left."
8Paul
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 28. 6. 2014 17:35

Je to jednoduchý. Neexistuje žádný jiný způsob, jak si hru legálně pořídit.

Přijde mi to stejný jako se ptát, proč jsem platil za ten vlak, kterým jsem dneska jel, když bych mohl jet zadarmo... Nebo proč jsem platil za tu housku, co jsem si kupoval v pátek k obědu, když jsem si jí mohl prostě vzít... Na to se ale nikoho ptát nenapadne, tak nechápu, proč se na to pořád někdo ptá u autorsky chráněných děl. A proč na to pořád máme tendenci odpovídat jinak než: "Však to jinak nejde"?
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 28. 6. 2014 18:31

Dárek?
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 28. 6. 2014 18:35

To jí pořád někdo musel koupit...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 28. 6. 2014 18:46

Ne na GOGu :)
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 28. 6. 2014 19:11

Tak jistě, taky se pořád rozdávají nějaké kódy na facebooku a fanstránkách - pro zjednodušení to (získání hry zdarma z oficiálních zdrojů - tedy se souhlasem majitele práv k distribuci) považuju taky za "koupit". Šlo mi spíš o ten princip - proč se tohle u her (a jiných... aaale, nebudu to rozepisovat, kdo chce, chápe, kdo ne, má smůlu) řeší a u ničeho jiného ne.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 6. 2014 19:13

Každý má něco. Já třeba pořád nechápu, proč si plno lidí myslí, že porušení autorského práva by mělo být na úrovni krádeže. Si nevybereš :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 28. 6. 2014 19:40

Proč by nemělo? Škoda vznikla stejně, vyšetřování probíhá stejně, soudy postupují stejně... Akorát se to jinak jmenuje.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků