Výdělky hráčů.

Všechno na téma hráči a hry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod N.Marko 10. 8. 2012 19:33

Brácha dělá v Englandu za 30K měsíčně čistého a to je zákonné minimum - ale že by si nějak žil, to se fakt říct nedá. Dá 250 liber+- za bydlení, nějaké ty poplatky, energie atd. a je rád, že tak nějak vyžije a trochu ušetří. inu drahé žrádlo, drahá doprava, drahé bydlení, drahé všechno a musí držet hubu, protože i přes fakt, že má maturitu, tak jako "emigrant" jaksi nedostane lepší job (krom toho je zrzavej jako Ir, takže nepatří do nějaké pozitivně diskriminované menšiny - pech). Leda snad když se někde upíchne v nějaké firmě a pomalu se vypracuje. Ale to není hned samozřejmě.

Chci tím jenom říct, že ony ty uklízečky v Germánii můžou vydělávat solidní ojra, ale taky solidně za všechno zaplatí, takže v té životní úrovni jsou na tom +- stejně jako ty České. Na druhou stranu přeshraniční pracovní styk je vcelku ziskový, ale to vyžaduje specifické podmínky.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 10. 8. 2012 19:49

Myslím, že to je všem jasný... Teda kromě Sasakra :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 10. 8. 2012 19:53

Co je TCO?

Nicméně nezlobte se na mě, ale 2000 € na přežití v Německu? Jídlo výrazně levnější, energie dejme tomu +10 %, benzín cca +5 %, nemovitosti výrazně levnější, "nezbytné" služby levnější, zbytné většinou ale výrazně dražší. Řekněte mi, co je v Německu tolikrát dražší, že s 2000€ tam budete živořit.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 10. 8. 2012 20:05

Ono by se to mělo počítat trochu jinak. Měl by se udělat takový virtuální koš, do něj nasypat všechny náklady - energie, nájmy, ceny potravin, paliva/dopravy, školné (pokud se platí), cenu oblečení a také i ceny ne až tak nezbytných věcí jako je třeba kino, zákusky, luxusnější zboží, hry - to vše řádně zamixovat a promíchat a pak to vydělit počtem hodin v práci. Tedy něco jako "jak dlouho mi to trvá, než si vydělám na šišku chleba" přičemž tou šiškou chleba je myšlený kompletní výdej peněz za celý měsíc a co za ně dostanu. To by pak bylo myslím docela vypovídající.

Před lety jsem četl o výzkumu podobného typu, kde se zjišťovalo, jak dlouho si lidé musí vydělávat na jeden hamburger v Mekáči. Proč zrovna tenhle hambáč? Protože až na drobné výjimky jsou všechny suroviny ve všech státech stejné a i se dělá stejně, takže jde o svého druhu dokonalé měřítko. Rozdíly nebyly až tak výrazné.

Podle mne lidi pracují více méně podobnou dobu a dostávají podobné peníze, za které si kupují podobné hmotné/nehmotné statky - samozřejmě se musí počítat s jistými lokálními výkyvy, jakože tam je levnější jídlo, ale bydlení je extradrahé a jinde to je naopak. Pocit křivdy ale vyvolávají jisté přeshraniční disproporce, kdy v jednom státu si za měnu sousedního státu koupíme třikrát víc, přitom pracovní doba je stejná. Vzhledem k mému dojmu, že ve vztahu "doba práce vs. cena chleba" jsme si více méně ve všech státech rovni (myšleno EU, nějaká Ghana sem nepatří) si myslím, že vzájemné disproporce hodnoty různých měn jsou více méně umělé a udržované kvůli jakýmsi "virtuálním" obchodům a čachrům.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 10. 8. 2012 20:13

Radsej by som zarabal 1300 libier v Britanii ako 400 euro doma. Az tak velmi drahsi zivot v britanii nie je - das 250 za byvanie, 150 zradlo, 50 cestovanie a mas dalsich cca 500 libier k dobru a zaroven aj neporovnatelne lepsi zivot ako zivorenie za par euro.
Player.
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 10. 8. 2012 20:14

Sasakr: Ceny bytů se ve Stuttgartu (počet obyvatel asi jako Brno) pohybují na stejné cenové hladině (možná o něco vyšší) jako v Praze. Kde že je teda to výrazně levnější bydlení? A takhle bych mohl pokračovat u všeho. Ty si prostě to Neměcko moc idealizuješ, to je celý.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 10. 8. 2012 20:18

Player. Jako sorry, ale vidíš to až moc růžově a 500 mu rozhodně nezbývá. A 150 za jídlo? ;) Chlape, toustový chleba v akci tam je za 2 libry, kde máš nějaké máslo, zelenina, nebo maso? Ano, dá se tam žít velmi levně a hodně (na naše poměry) ušetřit, ale žiješ jako socka, s tím musíš počítat.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 10. 8. 2012 20:21

Mluvil jsem o nemovitosti, čímž jsem myslel obyčejný dům, který momentálně sháním někde v ČR. Pokud u nás stojí nějaký dům třičtvrtě mega, tak platíš v zásadě jen za pozemek a ratejna je na zboření. V Německu jsem viděl inzeráty, kde dům vypadal obyvatelně. Ale tohle klidně ignoruj, o tom nemám spolehlivé důkazy, jen jsem viděl viset pár takových těch inzerátů, kde mě trkly domy za 30 000 €, co vypadaly na obrázku slušně. Takže jak říkám, tohle neřeš.

Nicméně jestli takhle můžeš pokračovat u všeho, tak pokračuj. Co je v Německu tolikrát dražší, že bys za 2000€ živořil?

-- 10. 8. 2012 21:23 --

A k těm Big Macům, to srovnání je kravina. Už jen proto, že cena u mekáče se od revoluce nehla, svědčí to o tom, že stěžejní u ceny hambáče nejsou náklady, nýbrž marže. To ale rozhodně neplatí obecně.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 10. 8. 2012 20:30

cca 3-4 roky dozadu som 4 mesiace brigadoval v Londyne, predpokladam, ze az tak vela sa toho nezmenilo. Jedlo stoji +- rovnako, ak nie menej ako u nas. Toastovy chleba za 2 libry? Ja si pamatam tak max 40-50p. Elektronika o dost lacnejsia, cestovanie o trocha drahsie, ubytovanie tiez. V pohode sa da usetrit.

Jasne, ze ked chodis kazdy druhy den do krcmy na 5-6 piviek po 5 libier, stravujes sa vo fast foodoch, chodis po kluboch a podobne picoviny, tak potom budes mat na konci mesiaca velke *****. Ale to je jedno. Zkus si takto zit doma z minimalnej mzdy. lol.
Player.
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 10. 8. 2012 20:54

No, jako socka se dá žít kdekoliv :D
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 10. 8. 2012 21:06

YOLO! :D
Player.
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 10. 8. 2012 21:27

£250 za bydleni? :D To zijete ve psi boude ne?
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 10. 8. 2012 21:29

Náhodou docela gut. Malý, ale vlastní pokoj a dokonce skoro ve středu města. prostě náhoda že to sehnal. Jenže teď se zjistilo, že majitel to vůbec nenahlásil jako ubytovnu či co, takže vlastně nelegální byznys a zrušili jim to. Takže si hledá nový bejvák, ale jak asi sám víš, není to lehké.

Btw: My? Já žiju v Čechách.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 10. 8. 2012 21:33

Lehke to je, denne vidam aspon 10 inzeratu na nabidku podnamu od CZ/SK lidi. Tezke to je jenom kdyz nemas penize. Za £300 sezenes u Londyna krcalek kde budes rad, ze se ti vleze postel, stul a mas tam okno. Nejake solidnejsi pokoje kde by se dalo bydlet a ne jenom prezivat jdou tak od 500 nahoru.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 10. 8. 2012 21:34

Sasakr píše:Co je TCO?

Nicméně nezlobte se na mě, ale 2000 € na přežití v Německu? Jídlo výrazně levnější, energie dejme tomu +10 %, benzín cca +5 %, nemovitosti výrazně levnější, "nezbytné" služby levnější, zbytné většinou ale výrazně dražší. Řekněte mi, co je v Německu tolikrát dražší, že s 2000€ tam budete živořit.


Total Cost of Ownership, prevzal jsem to k vyjadreni celkovych nakladu zivota v Nemecku. Ted neco praktickych informaci od cloveka, ktery tam ma pulku rodiny, stravil tam hodne casu nikoliv jako turista nebo plenic regalu Aldi za hranice.
Dane - zasadni vec na kterou lidi zapominaji. V Nemecku jsou krvave dane a narozdil od nas kde chudina neplati dane zadne, tak v Nemecku jsou dane mnohem rovnejsi. Brutalni dane plati vsichni. Konkretne u te uklizecky zavisi na ruznych okolnostech, ale realne ji po zdaneni z tech 2000EUR zbude maximalne 1200EUR a to jeste se stestim, jinak bezna danova sazba v Nemecku je pres 50%! Je potreba si uvedomit, ze kvuli rozdilum v danovych zakonech se realne nemecka hruba mzda rovna ceske superhrube, takze je nutne srovnavat srovnatelne. Coz je doporuceni, ktere se bude casto opakovat i v dalsich odstavcich.
Bydleni - rozdily v cenach bydleni nejsou v Nemecku vuci CR az takove jako treba ve Francii (kde byt v Parizi vyjde na minimalne dvojnasobek srovnatelneho v Praze a jeste clovek bydli v hnusnejsim meste), ale obecne jsou drazsi. Lide casto porovnavaji neporovnatelne Prahu s nemeckym venkovem nebo treba Berlinem, ktery je specialni pripad. Konkretni priklady z mista kde zije v SRN moje rodina, coz je dira daleko od vseho s nic moc silnicnim spojenim do zbytku Nemecka, ekvivalent mozna tak moravskeho Hodoninska. Maly dum pro rodinu k rekonstrukci - 120.000EUR, maly dum pro rodinu k okamzitemu nastehovani - 150.000EUR, vetsi rodinny dum v dobrem stavu - 250.000EUR i vice. Pred casem se v mistni strediskovem meste v tamni "luxusni" ctvrti prodal velky dum, podle realitky ve stylu Spanish revival (podle mne dost strasidelne podnikatelske baroko), za 500.000EUR. Realne ty ceny odpovidaji cenam v okoli Prahy a ne te ***** kde se v Nemecku nachazeji.
Potraviny - jak co a jak kde. Ovoce a zelenina plus minus za stejne penize jako tady, zalezi na tom kdo ma zrovna na co akci. Muzu koupit treba broskve levneji tady nebo tam jak kdy. Maso zalezi jak ktere. V diskontech typu Aldi nebo Lidl jsou ceny podobne jako u nas, ale je to stejny dovozovy hnus co stravil polovinu zivota v mrazaku jako u nas. Pro opravdu dobre mistni maso se musi do drazsich kramu typu Extra, kvalita vyrazne vyssi nez co je na pultech u nas, ale ceny tak dvojnasobne. Pecivo masivne drazsi nez v CR (houska 60 centu zadny problem) a kolace drahe pritom az na vyjimky nepozivatelne (Nemci je maji strasidelne preslazene). Na druhou stranu jedine pouzitelne mrazene kulate kolace stoji v Nemecku skoro na cent to co v ceskem Kauflandu kde maji presne ty stejne. Par veci je v Nemecku i vyrazne levnejsich, ale to jsou vyjimky. Treba francouzske syry, u nas luxus, v Nemecku bezny dovoz od nejvetsiho nemeckeho obchodniho partnera, cenovka i tretinova proti CR. Na druhou stranu opravdu spickove syry v Nemecku clovek v beznem krame nekoupi, musi pro ne do Lucemburska, ale tam stoji potraviny dvojnasobek nemeckych cen. Nemecko ma levnejsi alkohol diky nizsi spotrebni dani. Realne nema smysl v Nemecku moc nakupovat potraviny kvuli cene, ale kvuli sortimentu. Maji spoustu veci, ktere v CR bohuzel neexistuji. At uz jsou to kvalitni jogurty Landliebe (neexistuje srovnatelny cesky jogurt, verte mi jedl jsem je vsechny :mrgreen: ), konzervovane rybicky v ruznych omackach (v Cechach jeden druh a to z Polska, ci-li odpad), jiz zminovane syry v sirsim sortimentu, ruzne polotovary v kvalitach v CR nevidanych (polevky, omacky, knedliky) a dalsi.
Auta - jak ktera a podle akci. V prumeru o neco drazsi nez v CR, ale nektere modely (treba Toyota Avensis, kdysi Renault Laguna pred zdrazenim) i masivne drazsi (az +25%). Obecne reimport novych aut z Cech je popularnim konickem jak nemeckych koncaku tak i tamnich dealeru.
Sluzby - cokoliv co vyzaduje lidskou praci vyrazne drazsi nez u nas. Vesnicky holic v Nemecku stoji podobne jako luxusni salon v centru Prahy. Jidlo v restauracich minimalne dvojnasobek ceskych cen. Poledni menu 15 - 20EUR v nikterak luxusnich restauracich. Nejlevnejsi obed kolem 10-12EUR, ale to je hotovka v restauraci pripojene k obchodaku s dotovanymi cenami.
Doprava - v Nemecku mimo velke aglomerace v podstate neexistuje pouzitelna MHD. Takze Nemci na vesnicich a malych mestech proste musi mit vlastni auto. Jezdi par autobusu, ale jen do hlavnich destinaci, neni neobvykle mit to na nejblizsi autobus 15km a ten jeste jezdi jenom kazdou druhou hodinu a posledni v sest vecer. Potreba auta je v Nemecku takova, ze i lidi kteri prochlastaji ridicak (coz je samo o sobe na nemecke vesnici celkem umeni, protoze mistni policajti jsou vuci chlastu za volantem extremne tolerantni) dostanou povoleni k rizeni auta do prace a s prace, protoze si i statni sprava uvedomuje, ze odebrani moznosti jezdit do prace vlastnim autem je likvidacni.
Zdravotnictvi - brutalne drazsi v Nemecku a to i se zdravotnim pojistenim. Obcas se stane, ze v Nemecku clovek doplacit v eurech to co v Cechach v korunach. Jenom prespani v nemocnici vyjde asi na dvacet EUR za noc. Ceny zubaru jsou takove, ze cesti zubari nestihaji obsluhovat nemecke zakazniky. Pulka mych nemeckych znamych ma zuby delane tady v Praze, protoze stejna prace v lepsi kvalite (cesti zubari jsou lepsi nez nemecti) vyjde tady na polovinu toho co v Nemecku.
Spotrebni elektronika - plus minus na stejno. Kupuji celkem hodne elektronickych srandicek a realne si nepamatuji, kdy jsem neco naposledy koupil v Nemecku. Vzdycky srovnam nase a nemecke ceny a zjistim, ze se nevyplati se s tim vozit. Nektere veci jako treba lepsi mobily maji v Nemecku i o dost drazsi nez u nas. Minimum minoritnich veci je opravdu levnejsich v Nemecku. Ja vim treba o hodinkach, ktere jsou tam opravdu velmi vyhodne. Ja treba koupil svoje Casio Wave Ceptory v Nemecku za polovinu ceskych cen, ale jak casto clovek kupuje hodinky ...

Suma sumarum nemecke ceny jsou v necem stejne jako u nas, vetsinou drazsi, nektere bohuzel dost dulezite veci o hodne drazsi a par veci je tam levnejsich, krome zminovanych hodinek treba i pokuty za rychlou jizdu. Obecne tamnejsi policie je paradoxne mnohem vice na pohodu nez u nas.
Umyslne jsem nepsal o obleceni. Osobne si ho vozim ze svych cest po USA, takze mne evropske ceny prijdou nezajimave v jakekoliv zemi. Jestli je neco nekde o deset procent levnejsi ci drazsi je mi jako cloveku nakupujiciho za ctvrtinu te ceny zcela ukradene. 8-P
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Killing Spree
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků