Neznám název hry

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte a zeptejte se

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod OtGo 24. 11. 2015 08:41

Ahoj,

už jsem se několikrát pokoušel sehnat hry mého mládí, ale pokaždé bezúspěšně. Asi se v té době nejednalo v obou případěch o žádné šlágry a google jich tedy nebude úplně plný. Proto bych Vás moc poprosil, zda-li byste mi nepomohli s vyhledáním.

1) hra se zombíky - člověk stál uprostřed, postupně přicházeli zombíci (asi ?) ve vlnách, samozřejmě v každém kole víc a víc, člověk měl lepší a lepší zbraně, pohled shora, hrát jsem mohl někdy kolem roku 2005
2) bude pocházet z roku 2000 a dřív, člověk ovládal družinu lidí se kterou chodil po nějakém městě, nikdy jsem příliš nepochopil smysl, párkrát jsem narazil na nějaké nepřátele, ale byli vždy velmi silní, jediné co jsi pamatuji - lidé z družiny byli vyskládaní na obrazovce velice podobně jako ve hře Brány Skeldalu

Moc díky za veškerou snahu :-)!
OtGo
First Blood

Odeslat příspěvekod Ertefol 24. 11. 2015 08:48

2) Lands of Lore, Dungeon Master, Ishar, Wizardry? :)
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OtGo 24. 11. 2015 09:37

To vypadá na ten Ishar, díky moc :-)!!!
OtGo
First Blood

Odeslat příspěvekod brzdil987 25. 11. 2015 16:02

Ishar byla peckova hra :-)
brzdil987
First Blood

Odeslat příspěvekod kubis 28. 11. 2015 10:10

1) Nemůže to být Boxhead? :)

http://boxhead2player.net/
MobilMania: iPhone 6+ 64GB
Živě: i5-2500K, GTX 560 Ti, W10
Garáž: VW POLO 1.2 TSI
kubis
First Blood

Odeslat příspěvekod OtGo 28. 11. 2015 11:29

Nemůže :-). Mělo to mnohem hezčí grafiku a ani to nebylo online. Nicméně princip hry asi velmi podobný. Díky za snahu.
OtGo
First Blood

Odeslat příspěvekod Sasakr 30. 11. 2015 23:03

Byla to 2D bojová strategie, pohled shora nebo možná izometricky. Člověk ovládal vozidla, vojáčky, jeden tam byl snad nějakej Ninja a tak divně ječel. A na bojiště padaly tuším zelený bedýnky a v nich bylo vždycky nějaký překvápko. Člověk pro něj vždycky musel někoho poslat. Co to bylo?

-- 1. 12. 2015 00:05 --

Asi něco jako KKND, ale nejsou tam ty bedničky :-(
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukasduty 27. 12. 2015 03:58

Ahoj,
Také již dlouho hledám jednu hru, kterou jsem hrál už kdysi dávno na jedněch z prvních windowsů. Jedná se o 2D hru, která se odehrává na hradě, který sloužil jako bludiště. Vy jste létající duch, který plive kapičky vody a proti vám válčí sloupy, které zase střílí oheň. Zároveň vám ubližují obrazy s bodláky, když je prolítnete. Byla to logická hra. Bohužel už ji hledám vážně hodně dlouho a už došly i nápady jak hru nalézt.
Předem všem děkuji.
lukasduty
First Blood

Odeslat příspěvekod Gingls 11. 2. 2016 21:11

Dobrý den, bude to asi napsáno dost amatérsky.

Jako malá jsem hrávala hru, kde chodili malý panáčci zprava doleva a zpět, někteří uměli na povel kopat přímo dolu, jiní šikmo, někteří fungovali jako zátaras pro ostatní, než jiný panáček vybouchl. A člověk musel co největší počet panáčků dostat do domečku. Čím dál se člověk dostal, tím panáčci mohli dělat víc úkonů a bylo jich víc. Je to už opravdu hodně dávno co jsem tuto hru viděla a hrála. Budu ráda za každý nápad. Hru "vidím" před očima, ale název tam nemám :D
Gingls
First Blood

Odeslat příspěvekod Michal Šafránek 11. 2. 2016 21:15

Snadná práce, to jsou klasičtí Lemmings .).

Ohledně Lukáše - nic mě nenapadá, ta logická hra mi k tomu co popisuješ nějak neštymuje. Z jakýho je to roku +-? Hráls to ještě na 3.11?
Michal Šafránek
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Gingls 17. 2. 2016 20:43

Moc děkuji, měla jsem to na jazyku :D
Gingls
First Blood

Odeslat příspěvekod icotech852 20. 2. 2016 09:16

a su uz aj na Androide,teda pre tablety a mobily
forsaken...
icotech852
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 3. 3. 2016 23:04

aquarkko píše:1. DOSovka 1990 - 1995 (?), obrazovka je rozdělená do pater, panáček musí projít jednotlivý patra s nástrahama, nesmí šlápnout na minu, má sbírat barevný klíče ke dveřím stejný barvy, potvora za jedněma dveřma je pes, u kterýho na stěně je tabulka Beware of the vicious dog. Víc si nepamatuju.

2. Hra na Nintendo krabici, hráč je zřejmě rybička, která má za úkol v časovým limitu utvořit obrazec a nenarazit přitom do překážek, hudba Scott Joplin: The Entertainer. http://www.youtube.com/watch?v=fPmruHc4S9Q

3. Zřejmě taky DOSovka, hudba při smrti postavy Marche Funèbre od Chopina http://www.youtube.com/watch?v=9pqrnwTQuYA - tahle hudba se podle všeho objevovala v hrách při smrti docela často, našla jsem ale jenom "The Digger", ten to ale není.

Challenge :wink:


1. Secret Agent
2. Clu Clu Land
3. (zřejmě) Captain Comic
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flash_Gordon 26. 4. 2016 19:27

Dobrý den,
mohli byste mi někdo poradit? Nevím jak se jmenuje jedna hra, hrála se z horního pohledu a myší jste ovládali loď která ničila všemožné roboty, levely měnily prostředí od sídliště po poušť. Stáli proti vám chodící i lítací roboti, letadla střílecí věže a za všechno co jste zničili byly body. Levým tlačítkem myši se ovládala střelba, pravým rakety, a kolečkem bomba která vyhubila vše v dosahu zorného pole. A když jste hru zapli tak v pozadí bylo panorama rozbořeného města a v popředí byl robot vypadající jako terminátor se zbraněmi/zbraní v rukou.

Děkuji za odpověď :-)
Flash_Gordon
First Blood

Odeslat příspěvekod Flash_Gordon 26. 4. 2016 19:31

Dobrý den,
mohli byste mi někdo poradit? Nevím jak se jmenuje jedna hra, hrála se z horního pohledu a myší jste ovládali loď která ničila všemožné roboty, levely měnily prostředí od sídliště po poušť. Stáli proti vám chodící i lítací roboti, letadla střílecí věže a za všechno co jste zničili byly body. Levým tlačítkem myši se ovládala střelba, pravým rakety, a kolečkem bomba která vyhubila vše v dosahu zorného pole. A když jste hru zapli tak v pozadí bylo panorama rozbořeného města a v popředí byl robot vypadající jako terminátor se zbraněmi/zbraní v rukou.

Děkuji za odpověď :-)
Flash_Gordon
First Blood

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků