Problém s plynulostí videa

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte a zeptejte se

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Sting 19. 12. 2005 15:47

Zdravím. Mám takový problém. Mám stažené 1,2 GB mpg video a první polovina je v pořádku. Počínaje druhou polovinou se video místy trhá. Když jej posunu o něco vpřed, vše zas jede plynule do dalšího místa záseku. Video je stažené dobře, zkoušel jsem ro 2x od dvou nezávislých zdrojů. Nefunguje ani použití jiného SW přehrávače. Předem díky za jakékoli rady.
Alan Jarrar - Doupě
Sting
Killing Spree

Odeslat příspěvekod jezek 20. 12. 2005 09:38

Nestačily by nějaké nové kodeky?Třeba poslední Allin1?
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod xgandalf 20. 12. 2005 17:34

Tak jedna varianta je samozřejmě zkusit jiné kodeky, taky to můžeš zkusit převést do jiného formátu (VirtualDub). Obecně mpegy jsou poměrně náročný na hardware, tak by to mohlo být tím. Ale taky je tam problém, jak to ten člověk konvertoval (video je asi stažený dobře, ale zdroj videa bude zřejmě stejnej), jaký měl nastavení snímkování a podobný blbosti. Obecně by princip měl znít , že videa se dělaj tak, aby se vešly na CD, tj. je lepší udělat dva soubory po 600MB než jeden soubor velikosti 1200MB.
xgandalf
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod goodoldalex 21. 12. 2005 00:51

Ak je to nejaky stary mpeg kodek s ktorym sa uz nikto nesral aby ho prekodil na modernejsie masiny, tak to bude jeho vlastnost, zrejme si vytvara pri prehravani cache ktoru nedokaze dobre vyprazdnit a pri takom velkom videu sa to uz prejavi. Rovnakym problemom trpi napr. aj kodek Bink a kedysi aj RoQ, kym ho neprekodili.

Riesenim moze byt zmenit sposob renderovania videa. Umoznuje to napr. BSPlayer (Preferences > Video > Video rendering), v zavislosti od grafickej karty sa nieco moze chovat lepsie. Ale najlepsie je naozaj prehodit video do nejakeho rozumnejsieho formatu.
goodoldalex
Killing Spree