Red Alert a DosBOX

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte a zeptejte se

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod reifik 10. 9. 2005 13:19

Zdravím a ptám se,půjde Red Alert spustit pomocí programu DosBOX,pod WinXP?Dvojka i Yuris fungují po XPčkama normálně.
reifik
First Blood

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 10. 9. 2005 14:04

Puvodni RA byl psan jak pro Win95 a tak pro DOS. Problem byl v tom ze v dosu bezel v ukrutnych 320x200 a to se skoro nedalo hrat. Vse bylo velmi velke. Pod Win to frcelo v 640x400 a to je myslim idealni rozliseni. Moje rada zni, hod si na nejaky oddil Win98 a hrej pod nimi.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reifik 10. 9. 2005 22:06

Jj,díky,ale nechce se mi kvůli tomu/i když jí mám i se dvěma datadisky/
instalovat 98ičky
ještě jednou díky za odpověď :D
reifik
First Blood

Odeslat příspěvekod xgandalf 11. 9. 2005 21:57

Ale samozřejmě, že to půjde, s jistými problémy se to lidem povedlo. Viz :

http://www.vogons.zetafleet.com

a najdi si tam o tom informace.
Ale mám poněkud všetečnou otázku. Proč se obtěžovat s hraním v DOSBoxu, když Red Alert funguje i pod WinXP????? :D

http://www.planetcnc.com/features/techt ... ssicsInXP/
xgandalf
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reifik 12. 9. 2005 01:07

To je sice hezký,že hra jde pod XPčkama,ale já to neumím spustit a s anglinou ,žel,moc nekamarádím. :oops:
Tak jestli můžeš, poraď lamovi stručně a jasně, jak to pod XPčkama nainstalovat a spustit,aby tam nevyskakovala ona hlášky,že hra je určena pro Win95.
Předem veliké díky za ochotu :roll:
reifik
First Blood

Odeslat příspěvekod xgandalf 12. 9. 2005 15:16

Hmm, a ty máš Red Alert v češtině? No, prostě a jednoduše se použije mod kompatibility. Popisuju to tak, ja je to napsaný v tom návodu, já bych to dělal asi trošičku jinak, ale výsledek by měl bejt obdobnej.
1)Vlož CD a zavři to okýnko, který se ti spoustí automaticky.
2)Vlez na CD a ze souboru setup.exe si nech vytvořit shortcut, kterej se ti umístí na plochu.
3)Na tom shortcutu dej pravý myšítko, Vlastnosti, záložka Kompatibilita, a vyber si Win95.
4) Pak klikni na shortcut a hru nainstaluj.
5) Postup u spustitelnýho souboru, kterým se spouští RA, je identickej, akorát nemusíš vytvářet ten shortcut, ale dáš mod kompatibility rovnou u spustitelnýho souboru. (nebo u shortcutu ve Start menu)

Teď doplňky:
Jestli nemáš Aftermath(???) nainstalovanej, musíš si stáhnout a nainstalovat tenhle patch:
http://www.planetcnc.com/files/main/ind ... &fileid=84
Jestli máš Aftermath, tak ten patch naopak instalovat nesmíš.
Pak je tam spousta řečí o tom, jak zprovoznit pomocí různých neoficiálních patchů hru po síti, to tady nebudu rozebírat, je to poměrně obsáhlý a upřímně řečeno, vzhledem k tomu, že RA nemám a nikdy sem neměl, tak se v tom moc neorientuju.
Good luck.
xgandalf
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reifik 12. 9. 2005 20:54

Díky moc,jdu zkoušet
reifik
First Blood

Odeslat příspěvekod Prochy 16. 9. 2005 18:03

Tak jsem oprasil taky CDka a me to nefuguje :( (win 2k)...
Pise mi to: "Windows 5.0 is currently runnnig. This version of Red Alert is a Windows 95 only product"
Prochy
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xgandalf 18. 9. 2005 19:30

2Prochy: A přečetl sis ten odkaz, co jsem dával jako první, žejo? Já jenom, že pod Win 2k se to dělá trochu jinak.
xgandalf
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prochy 20. 9. 2005 02:58

Nechci te nejak urazit, ale samozrejme, ze zkousel... jak pres zastupce a nastaveni kompatibility, tak pres aplikaci od MS (tool na kompatibility mod) a porad to same...
Prochy
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xgandalf 21. 9. 2005 06:24

Tak v tom případě je mi líto, to ti asi víc neporadím - je teda trochu divný, že ti to řve, i když máš nastavenej compatibility mod, ale u Windows už mě dnes nic neřekvapí. Jediná možnost, která mě ještě napadá, jestli to má i Dosovou instalaci, tak to zkusit pod DosBoxem(rady jako rozděl si HDD na partitions a nainstaluj si navíc Win95 tady radši dávat nebudu, neb by mohl být někdo v pokušení dát mi přes hubu :D )
xgandalf
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 25. 9. 2005 20:57

Jsem tu nový a nechápu, proč by ti měl dávat někdo přes hubu za radu jako rozdělit HDD na partitions a nainstalovat si víc operačních systémů. Vždyť to je asi nejschůdnější řešení a navíc to nejni zas tak těžký. Já sem to měl do nedávna taky tak (než mi odešel druhý HDD). Mód kompatibility taky vždycky nefunguje a DosBox stejně tak.

To s tou hláškou se mi stalo taky několikrát (u UFO 1 a 2) a ani mod kompatibility to nevyřešil, protože to byly prostě verze speciálně pro Win 95 - nefungovali dokonce ani ve Win 98 :( a ani v samotnym Dosu :cry:
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Este 17. 11. 2007 22:10

to gandalf : jo udělal jsem to jak jsi řikal ale mam jinou zvukovku než to chce jde tam jen Soundblaster a ješte něco ale já mám SoundMax? Napis pls na icq 292031104 díky
Este
First Blood

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 17. 11. 2007 23:23

Pekne reakce po dvou letech.. :mrgreen:
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Este 18. 11. 2007 00:30

lol ajoooooooo :D to tady jeste ste zaregnuty jo :D lol 2 roky :D

a odpověd prosim je to hustá hra ja bych si jí zase po pár letech chtěl zahrát ale 1. rychlá myš
2. hrozná gráfa
3. nejde zvuk
Este
First Blood

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků