Reklamace Xbox Series X - jen přes Microsoft?

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte a zeptejte se

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Lord_Maxx 6. 2. 2022 22:06

Ahoj,

chtěl bych poprosit o radu:

zakoupil jsem Xbox Series X před cca. rokem u jedné společnosti s kamennými pobočkami v ČR. Xbox z ničeho nic koncem ledna 2022 přestal fungovat - nezapnul se, dal jsem ho na reklamaci - fyzicky jsem ho odnesl do kamenné prodejny, kde jsem vyřídil reklamaci a Xbox odevzdal.

Zhruba po týdnu se mi ozvali, že Microsoft změnil podmínky reklamací: dodavatel společnosti, od které jsem Xbox zakoupil, prý odmítl provést reklamaci s tím, že nyní se reklamuje pouze tak, že si koncový zákazník vytvoří reklamaci sám ve svém účtu, ke kterému je Xbox připojený, a odnese Xbox na nějaké sběrné místo nějaké přepravní služby.

Jinými slovy mi z obchodu řekli, že reklamaci mi nevyřídí, protože jim to zamítl jejich dodavatel, že si mám reklamovat sám napřímo.

Můj dotaz zní: nemá zákazník právo (kupováno na RČ) reklamovat vadné zboží přímo u prodejce, i přesto, že ho prodejce pošle reklamovat přímo do servisu?

Druhý, podružný dotaz, je - co si myslíte o nastíněné možnosti reklamovat Microsoft věci pouze napřímo?

Děkuji za info

LM
Lord_Maxx
First Blood

Odeslat příspěvekod Sasakr 6. 2. 2022 23:49

Pravidla Microsoftu nejsou nadřazena českému právu. Když tak DTest nebo podobné organizace.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 7. 2. 2022 12:10

Nejsem odborník, ale také bych řekl, že obchod lže. Ano, lze reklamovat i přímo u MS, ale pochybuju, že je to nějaká povinnost. To mi přijde asi jako když jsem šel na Czech point na poště a tam mi řekli, že sice to dělají, ale lepší bude, když si to vše zařídím sám. :D Asi špatnej obchod...

Pokud ale vidím to RČ, tak není tím myšlené IČO? Tam platí jiné podmínky a neznám je.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 7. 2. 2022 21:29

Xbox kupovaný na IČO? To tak maximálně do herny :-D
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lord_Maxx 7. 2. 2022 22:56

Ahoj,

to RČ je psané schválně, abych vyloučil spekulace nad nákupen na IČO.

dneska z emailu: obdrželi jsme od vás reklamaci č. XYZ na Xbox Series X 1TB (XSX). Bohužel nám byla reklamace zamítnuta distributorem na základě podmínek Microsoftu. Na doporučení distributora zasílám následující: V tomto případě poprosíme, aby jste reklamaci uplatnil přímo u Microsoftu, kde se nyní řeší všechny reklamace ohledně jejich produktů. Mají na to speciálně systém, kde se přihlásíte do svého Microsoft účtu, ke kterému máte konzoli přiřazenou. Zde si můžete zkontrolovat, do kdy je záruka platná a také si můžete reklamaci objednat přímo zde. Velice se omlouváme, že Vám nemůžeme s reklamcí lépe vyhovět. Konzoli zasíláme zpět na prodejnu

Jak bylo napsáno výše, dle českých zákonů na to nemají právo, tak jen upozornění pro další zájemce o reklamaci Microsfot zařízení.
Lord_Maxx
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 7. 2. 2022 23:44

To je divný. Já ten postup znám, že vždy byl volitelný, to už roky. Ale že by to bylo takhle napevno? To spíše řekni ten obchod, kde to neumí. :D

Sasakr píše:Xbox kupovaný na IČO? To tak maximálně do herny :-D

Pokud někdo ve firmě nabízí Xbox, tak ho museli tak koupit. :D Jen teda nevím, co na to účetní.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků