Doporučte něco na soustředění

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte a zeptejte se

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod ViktorB 13. 7. 2020 10:26

Čau, chci se zeptat na doporučení nějakého přípravku, který podporuje soustředění. Jednak na učení a přípravu na zkoušky, ale využil bych i na dlouhé hraní her. Máte někdo nějaký tip? Samozřejmě věci jako RB/Semtex/Monster znám, ale chtěl bych něco trochu sofistikovanějšího, pokud existuje. Díky za rady!
ViktorB
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 13. 7. 2020 11:47

Ztráta soustředění není náhoda. Pokud nejsi soustředěný, tak děláš věci špatně. Méně hraj, méně studuj, třeba více cvič a odpočívej.

Soustředit se můžeš na věci, které baví. A ty které ne, tak ty vůbec neřeš :D Hraní nemá být dlouhé, to ničemu nepomůže.

Práce na 8 hodin je také nesmysl a čím dříve to lidem dojde, tím lépe.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ViktorB 17. 7. 2020 10:42

Jasně, ale to co píšeš je spíš ideální případ. Někdy to ale bohužel nejde, jako např. v případě učení na zkoušky. Ano, jít se proběhnout/projít/projet na kole třeba pomůže vyčistit mysl, ale zároveň se taky musíš hodiny snažit něco vstřebávat. A někdy už ani ty hodiny nemáš :mrgreen:
ViktorB
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 17. 7. 2020 11:08

Jak se to veme, dělal jsem vždy jen to, co mě bavilo. Takže chápu, jak to myslíš, ale také chápu, proč ti to nefunguje :D Musíš trochu respektovat, kdo jsi a co tě naplňuje. Podle toho pak si postavit život. Jasný, nevím, jestli to musí fungovat každému, ale mně to funguje.

Třeba mě nebavilo chodit do práce, protože jsem tam nechtěl jezdit a 8 hodin denně je úplný nesmysl. Tak do práce nechodím a pracuju jen pár hodin podle chuti. Včera jsem třeba nedělal nic, protože jsem jen hrál. Dnes něco zase udělám, protože se mi už moc hrát nechce.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marketa1986 1. 10. 2020 15:50

Především pestrá snídaně která nastartuje tvůj metabolismus. Redbull a podobné "nakopávače" bych využila jako poslední možnost.
HAJIZLE MILSMIR
Marketa1986
First Blood


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků