PC hra pro osmiletého kluka

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte a zeptejte se

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Stan35 8. 12. 2012 10:24

Ahojte,

potřeboval bych poradit či dát nějaké tipy na hry (i placené) pro kluka 8 let. Nechci aby to byla nějáká krvavá střílečka, spíš něco zábavného a třeba i tvůrčího s dějem a pokud lze v české lokalizaci.

Zaujala mě hra Lego Lord of the Rings, ale je jen v angličtině a to by byl problém.
Takové ty filmové (Harry Potter, Ice Age) - nevím....

Díky
Stan35
First Blood

Odeslat příspěvekod USER47 8. 12. 2012 12:15

Starší lego hry byly úplně beze slov, takže lokalizaci nepotřebovaly:). Například Lego Star Wars či Lego Indiana Jones. Nicméně děj se z toho asi moc nepochytí a kdovíjak tvůrčí to taky není.

Co nějaká budovatelská strategie typu Rollercoaster Tycoon, Transport Tycoon, Sim City, Cities XL apod.?
Naposledy upravil USER47 dne 8. 12. 2012 13:10, celkově upraveno 1
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 8. 12. 2012 13:09

Starší lego hry byly hlavně v češtině - zrovna třeba ten Indiana Jones. Pak se bohužel změnila politika WB a lokalizace zakázali. (Ono je v podstatě jedno, kterou lego hru si člověk koupí, protože všechny jsou úplně stejný - mění se akorát textury). Na podobném principu jsou postavené ještě hry Scooby Doo.

Taky Sims by ho třeba mohly bavit :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 8. 12. 2012 13:36

Jinak co se týče akčnějších, ale nekrvavejch věcí, mohlo by slušně zabavit Trine, který s ním můžeš hrát i v kooperaci na jednom počítači, případně hry jako Psychonauts a Beyond Good and Evil (u BGaE si ovšem nejsem jistej, zda někdy vyšel českej překlad).
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stan35 8. 12. 2012 14:20

Díky za tipy,

neznám osobně ani jednu, ale večer se tím zkusím probrat.

Ad Sims - nevím jestli by ho to bavilo, osobně mě to přijde spíš pro náctileté až dospěláky.
Strategie - nevím, spíš si myslím, že by ho to nebavilo.
Stan35
First Blood

Odeslat příspěvekod Sasakr 8. 12. 2012 14:34

Skoro cokoliv závodního. Tvůrčí je tam sice tak maximálně tuning aut, příběh taky nic moc, ale je to nekrvavé a zábavné :-)
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stan35 8. 12. 2012 18:41

Sasakr:

Toho máme doma dost - f1, really atd a stejně hraje max tak trackmanii jako já. Loni dostal FiFu, ale díky složitosti olvádání ji nějak nehraje. Zkusil jsem ho testnout na Portal2 zda by ho něco podobného nebavilo - ale nic. Zatím do toho nedorostl.

Odpoledne jsem se jej zeptal, jestli by ho bavilo něco na způsob RPG, ale bojí se složitého ovládání.
Stan35
First Blood

Odeslat příspěvekod Neywa 8. 12. 2012 18:57

Naši malou (5 let) hrozně baví Botanicula. Je to na ni ještě moc a neustále vyžaduje, abych seděl u ní a říkal jí, co má dělat, ale osmiletej kluk už by to mohl zvládnout.
Neywa
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stan35 8. 12. 2012 19:06

Botaniculu bych si zahrál někdy já, Machinárium se mi líbilo i když jsem zkoušel jen demo.
Dík za tip.

Zatím se mi zde nejvíce zalíbilo to Trine a jelikož jsem v obchodě našel jen Trine2 a mě se námět líbí, je to kandidát pod stromek. I když to RPG....
Stan35
First Blood

Odeslat příspěvekod Neywa 8. 12. 2012 19:18

Trine 2 je teď na Steamu v akci :)
Neywa
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stan35 8. 12. 2012 19:28

Když raději krabicovku, aby se to dalo dát do papíru a pod stromek


Jinak trochu mimo soutěž, myslíte, že bude kdy ještě HalfLife 3? To mě osobně teď zajímá nejvíc a jelikož moc nehraji, tak na toto se těším už celá léta.
Stan35
First Blood

Odeslat příspěvekod zouki7 8. 12. 2012 19:49

Stejnou otázku si pokládá celej svět. :D
Se vší pravděpodobností bude, ale kdy... to je ta pravá otázka.
Jsem cynická, ironická a sarkastická krysa.
zouki7
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neywa 8. 12. 2012 19:53

Zatím si budeme muset vystačit s Black Mesa a Source :)
Neywa
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 8. 12. 2012 19:54

Mě to třeba skoro nenapadne. Když se podívám na tempo vyprávění příběhu, tak ve trojce budou dvě věty k příběhu a celý se dovypráví až tak kolem 20. dílu.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neywa 8. 12. 2012 19:55

HL 20: Gordons prenatal issues :mrgreen:
Neywa
Killing Spree
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků