Linux - okolo xBuntu okem PC Neználka

Rady, tipy, návody atd.

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 11. 7. 2010 23:20

Zkusím akorát jednotku nemůžu najít, takže začnu dvojkou. V Linu je velkej prů*er, že hra která jede v jednom Wine, nejede v jiném, takže akorát bádat v databázi wine. I když pomocí Playonlinux-u se to dá lehce přehazovat i nastavovat. Zítra G2Notr prubnu.
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 12. 7. 2010 08:32

Teď už nenám ani jeden díl, ale tenkrát to bylo dost dobré. Nevíš, jestli ta edice z toho webu má i angličtinu? Vypadá to totiž jako ty české verze, které jsou úplně k ničemu, protože je tam jen jeden jazyk.

Souhlasím s tím, že občas je to laborování. Teď už je snad poslední RC před verzí 1.2, tak ten už by něco mohl umět.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 12. 7. 2010 14:33

Tak já mám Dvojku Notr z Levelu (154), tam CZ není vůbec-měli tenkrát nějaké patálie s právy. Abych nekecal, tak mám pocit, že čeština se vždy doinstalovávala přiloženým souborem ale netuším, jak je to u těch verzí "Extraklasika" z Buntufora.
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 12. 7. 2010 14:42

Já míval i jedničku z Levelu a dvojku ze Score a vše bylo v pohodě. Teď už nemám ani jedno, tak bych možná zase Gothic zkusil. Tahle edice ale vypadá na ty zkažené od CD projektu, kde máš jen jeden jazyk kvůli prodeji v zahraničí.

-- 12. 7. 2010 15:45 --

Našel jsem i všechny tři díly v jedné krabici a vypadá to na původní verzi.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 12. 7. 2010 19:42

Hele...
Vono to jede...
... zkoušel jsem wine 1.2 RC 7. Přez Playonlinux, instalit jako "nepodporovanou aplikaci" addonem to patchnout, pak podle návodu akorát rozlišení jsem dal hned svoje nativní. Jo a jestli to zkusíš přez Playonlinux, tak verzi wine doinstalit a nastavit pro tuhle gamesu. Zkoušel jsem to bez češtiny, teď ji tam zkusím přidat.
Ta verze z Levelu by měla být 2.7.
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 12. 7. 2010 19:48

Teď nemám verzi žádnou, ale docela mě Gothic láká, protože mi to jako RPG dost sedlo. Za necelé 4 stovky jsou všechny tři díly, tak kdyžtak to bych koupil. Je to sice už dost dlouho, ale snad by mě to bavilo i dnes. Zatím používám jen samotný Wine a nic dalšího jsem nezkoušel. Co všechno to pak umí navíc?
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 12. 7. 2010 19:49

Tak v CZ to jede taky. Akorát mi nejde Escapem rušit videa a odpovědi. Ale to je detail.
A já *ůl to včera nainstalil do Widlí...
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 12. 7. 2010 19:55

Si piš, Linux nezklame, na tom jede skoro všechno. Teď přidávám do herního počítače diskové pole, proto bude k dispozici až večer, ale mohl bych zkusit demo dvojky, abych alespoň viděl grafiku.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 12. 7. 2010 19:58

No, podle mne je větší komfort obsluhy WIne. Krom toho to má seznam podporovaných aplikací, jedinečná je asi obsluha vícero verzí wine, ke každé aplikaci přiřadíš tu kterou potřebuješ a o víc se pak už nestaráš. Nevýhoda asi jediná a to, že každá nainstalovaná aplikace má svůj adresíř (beru to spíš jako výhodu ale někoho štve, že to zabírá víc místa).
Abys nemusel hledat wiki.
to tedy k k Playonlinux, hele, zkusím z toho udělat screen.
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 12. 7. 2010 19:59

To vypadá zajímavě, určitě to vyzkouším a pak řeknu.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 12. 7. 2010 20:26

screeny jdou, ještě zkusím save ze včera a nahodím to sem.
Asi kouknu do obchodu a koupím to taky s trojkou. Gothic mne od jednotky dost chytl.
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 12. 7. 2010 20:41

Já bych to koupil i bez ní, ale bez ní jsem to viděl v té zkažené verzi za 260,- a s ní asi za 350,-. Dá se to i dobře hrát na joypadu, proto to jsou další plus body.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 12. 7. 2010 20:52

Takjsem tam přidal i cz-videa, nejde Escapem típnout videa, úvodní reklamy ale to neva, při rozhovorech už to "típnutí" funguje, jinak klávesové zkratky jdou stejně, savy z Windows nejde "vidět", možná práva ale laborovat nebudu, byl jsem stejně jen u Lestera. Jede to korektně jak ve Win. nezpomaluje, nic viditelného zatím není.
Screeny, ještě nemám naštelovaný jas, gamma, je to v 16-bit barvách.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
edit:ten čtvereček je típač obrazovky co nabíhá.
Naposledy upravil Dr.Watson dne 12. 7. 2010 20:54, celkově upraveno 1
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 12. 7. 2010 20:54

Super, vypadá to dost dobře. Za chvíli zkusím to demo dvojky.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neywa 17. 12. 2012 15:15

Vypadá to, že Linux začíná být pro distributory konečně zajímavá platforma.

http://www.pcgamer.com/2012/12/16/thq-pondering-linux-development-after-the-success-of-the-thq-humble-bundle/
Neywa
Killing Spree
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků