Sattero

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Sattero 8. 7. 2010 22:16

Když už se tady ty profily utvářejí, vytvářejí, občas utratí a někdo ten svůj i náhodně vytratí, přidám se i já. Prvně něco k mému fungování na fórku jako celku. Přišel jsem až po sloučení a tak přecházím vlastně z jedné části fóra do druhé aniž bych dělal rozdíly. Nejvíce však píšu na Doupěcí smetiště, Mobilní smetiště a Garážové smetiště. Ano, přiznávám se, podlehl jsem kouzlu smetištních flame war o plavajících ženách nebo blížící se třicítce zdejších legend a bez Doktorova koutku si už nedokážu představit ráno :D Nuže, nějaké to info o mé veličkosti...

Foto:
avatar_big.jpg
Foto
avatar_big.jpg (13.08 ) Zobrazeno 1209 krát

Pravda, toho si užíváte v avataru, ale kdyby někdo netušil, že ten frajer na dvounebarevné fotce jsem já, tak toto veřejné prokázání faktů o UFO snad veškeré pochyby smaže z povědomého nevědomí zdejší populace...

Ale teď něco jako iniciále. Tady jsem pro všechny Sattero, tedy pod přezdívkou vzniklou z mé první malé povídky, která se bohužel vytratila i s vypáleným diskem. Tuto fantas-magorickou povídku jsem rozeslal (a později rozesr*l) přátelům a od té doby mi tak bylo říkáno. Hlavního hrdinu totiž pojmenoval šílený alkoholický pisatel (já) tímto jménem. Používá tento nick již léta vlastně všude, případně "Luke" vycházející z mého jména. Nuže, to není vše. Kolega Watson tady udal poněkud více údajů a pozadu nejsou ani ostatní, takže jdeme na suchý a nudný, přenudný a ukrutně nezábavný výpis mých neřestí a značek alkoholu, které piju (tedy na co mne případně pozvat).

Stav: Uržovaný v nekondici
Výška: Tyče v šalině = nepřítel
Váha: Mravenec zařve
Věk: Nekorigovaný od roku 1990
Piju: Whisky, Svijany, whisky (pouze skotská, nejlépe single malt a bez vody, ledu a podobných znechucovadel), občas i vodu

Co poslouchám:
Hudbu miluju, nemůžu bez ní žít, myslet, tvořit, což způsobuje i to, že mi můj starší bratr jako malému na dobrou noc pouštěl Mika Oldfielda (Voyager, Tubular Bells 1, 2, Amarok, ...), bez něhož jsem nemohl spát :) Případně ještě exoty jako Vltavu (hlavně song Prasátko, které jsem v té době nechápal), Buty a nějaké pochybné polské skáčko, Skatalities, Nirvanu a další pro běžný poslech. Bohužel mám tak trochu hudební sluch (po dědovi muzikantovi), což je na jednu stranu skvělé, na druhou značně omezující především dnes, když každý druhý máááágóóóóór vypouští do světa něco, čemu hrdě říká "zpěv." No ale co poslouchám: Acid Jazz, Classic Jazz, Smooth, ChillOut, Rock, Alternative, Indie, World, Oldfield Progressive, klidně si rád poslechnu kvalitní nahrávku klasiky (víceméně od kohokoli), Reggae, Ska a z kapel/zpěváků nejvíce The Police, Stinga, Oldfielda, Boba Marleyho, rád si poslechnu Nirvánku, Cranberries, Beatles, Belladonnu (italský DJ), Buena Vista (a všechny interprety spolupracující), Santanu a další hromadu skvělých muzikantů :)

Na čem hraju:
Intel C2D E8400 + AC FP7, 4GB DDR2 800MHz, Gigabyte GA-EP45-DS3R, Asus EAH4870 512MB + Glaciator, Corsair PS TX750, 2x 640GB HDD + externí 320GB a to vše ve skříni ThermalTake V9. K tomu krysa Razer Lachesis, disco placka Microsoft SideWinder X6 a občasně Nostromo n52 od Belkina. A na autíčka tady mám Logitech G25, akorát se mi na něj poslední dobou práší, není chuť a ani čas. No a krom PC tady mám ještě PS3, akorát tam mi teď chybí závodní hry a nějaké jednoduché mlátičky - pořád dokola GT5 Prologue je nuda :)

Na čem pracuji:
Apple MacBook Pro 13" (mid 09) - na tom prckovi píšu, upravuji fotky, s přáteli se pokouším nahrávat hudbu, prostě vše. Na desktop uvedený výše lezu jen a pouze kvůli hraní a nahazování videí na YTB (nemám nějak chuť hledat jednoduchou náhradu za Movie Maker Live :D ).

A jelikož jsem na Doupěti, nebudu rozepisovat na čem poslouchám, s čím fotím a čím telefonuji, ačkoli to tady vlastně ví z podpisu každý. Hop dále...

Komunitní weby a služby kde jsem:
http://www.flickr.com/photos/stredula/
http://sattero.deviantart.com/ (pro fotky flickr - automaticky nahazuji z Aperture)
http://www.last.fm/user/Sattero (hudba)
http://www.facebook.com/stredula
http://twitter.com/stredula (hlavně)
http://www.xfire.com/profile/sattero/
http://www.playfire.com/Stredula (neúplný seznam her)

http://www.thatrocked.com/ (neudržovaný blog - úložiště některých dat na ftp a kdo by chtěl prostor, poskytnu subdoménu, místo, mysql atd.)
A píšu i pro jeden herní web, avšak reklama je zakázána ;)

Oblíbené hry:
Těch je spousta, takže nechci dělat nějaký "TOP" list, takže cik cak jak si vzpomenu napíšu seznam oblíbených her a taky proč je mám rád.

Heroes of Might & Magic 3
Asi jediná tahovka, co můžu i po letech a stále se k ní vracím. Občas si sice vzpomenu na některé fičurky ze čtvrtého dílu, jenže třetí díl je třetí díl.

Transport Tycoon (DeLuxe)
To byla jedna z prvních her, u které jsem trávil hodiny času naprosto ponořený do hraní. Sice to nemá žádný příběh a je to neustále jedno a to samé do blba, jenže ta hudba, atmosféra, grafické provedení... No a jelikož je TTD již staršího data a na nových systémech moc nefunguje, hraju OpenTTD. Bohužel se už dostalo do překombinovaného stylu :(

WarCraft 2
První díl byl dobrý, hodně dobrý, ale na dvojku prostě nemá, stejně jako trojka. Lodě, draci, příběh a úžasné kampaně a animace, u kterých člověk v roce 1995 uchcával a v roce 2000 padal smíchy za břicho, to je pravý WarCraft. Skvělá hudba, skvělé jednotky a "wínyčůrt" - mé vlastní dětské slovo pro vítězný útok a nejhorší je, že tímto způsobem hraji RTS vlastně doteď (postupné stavění, poté obrovské vojsko a jeden mocný úder). Dnešní RTS jsou bohužel dělány jinak a kdo není první v nepřítelově základně, ten hru projede a protihráč ho o**be...

StarCraft
Stejně jako WarCraft je pro mě StarCraft nejmilovanější RTS ze stejných důvodů a proto se těším na další díl.

World of WarCraft
Mé veleoblíbené MMORPG, ale nebojte, nikdy jsem u té hry nevydržel tak dlouho, jako někteří přátelé (většinou nejdéle měsíc, většinou týden nebo do dvacátého levelu). Přesto ta atmosféra, postavičky WarCraftu a hraní s dobrými (a notně zhulenými) přáteli...

Call of Duty 1 a 2
Tyto hry pro mne znamenají první skutečné online hraní. Do té doby jsem sice hrál nějaké ty hry online, jenže to byla nuda a nepřišel jsem tomu "na chuť." Navíc v té době povedený singl hlavně u prvního CoD, který jsem si prošel hned několikrát.

Half-Life: Oppossing Force
Ačkoli jsem OF nikdy neměl ve vlastnictví, byla to hra, na kterou jsem kdysi dávno chodil do takové malé prapodivné herny s kamarády pařit legendární "kuchyň." Nezpomenutelná pařba :)

Mafia
Asi nemusím psát proč je tato hra v mém seznámku nejoblíbenějších her. Dokonalost sama dokonale zopakovaná dvacetkrát, nejméně :)

Vietcong
Opakování jsem oproti Mafii tak často neprováděl, přesto úžasná hra se skvělými hláškami. Jen škoda té dvojky ]:-<

Terminal Velocity a Heretic
Pařby, které dneska skoro nikdo nezná a zejména druhou jmenovanou zastínil jiný titul, i když ze série (Hexen). Terminal byla na svou dobu graficky velmi povedená, šíleně zabugovaná, ale perfektní pařba. Heretic zase způsobil to, že jsem poprvé měl chuť ze hry blít - měl jsem dojem, že útok na můj xicht v herní podobě provádějí chodící zvratky. Až po čase jsem ze starého čísla Excaliburu zjistil, že šlo jen o namakaného chlapíka co do mě bušil pěstmi :))

Nuže, co dál?
Sattero
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 24. 7. 2010 21:12

Dneska sem nafotil něco málo na výletu. Akorát furt chcalo na sklo, nebyly pěkné mraky a vůbec nic moc... Snad se bude líbit :)
http://www.flickr.com/photos/stredula/s ... 447161365/
http://www.flickr.com/photos/stredula/s ... 447153135/

Zbytek fotek zde:
http://www.flickr.com/photos/stredula/

Jsem amatér, takže nekamenovat! :D

-- 24. 7. 2010 22:23 --

Další oblíbené hry:
Knights & Merchants
Už kvůli výbornému dabingu jsem si tu hru prostě zamiloval. Nejvíc mě ale bavilo stavění, bitvy byly zdlouhavé, nezábavné a chaotické... Jenže to stavění bylo dokonalé :)

StarCraft 2
Jo, hra v době kdy to píšu ještě není na trhu, na druhou stranu mě už beta přesvědčila, že ta hra je úžasná a Blizzard si dal záležet. Minimálně hratelností, propracovaností bude SC2 na mém disku vždy vítán a budu jej hrát, i kdyby se kampaň nepovedla. Naštěstí i ta ale vypadá dle trailerů velmi dobře.

Flatout 1
Perfektní budgetovka za pár šupů, co mi poskytla zábavu na desítky hodin a ve své době byla na PC vlastně i originální. Léta se nic podobného neukázalo, takže to byl takový blesk z čistého nebe. Zrovna hraju Flatout 2 Ultimate Carnage a ačkoli to je úplně to stejné jen v malinko lepším kabátu než jednička, pořád parádní hra.

Diablo 2
Jednička šla kolem mě a já si jí ani nevšiml a vlastně jsem jí nikdy ani nedohrál. Dvojka oproti tomu zakusila můj "lama-skill" několikrát a zase na tu obstarožní mlátičku mám chuť...

Roller Coaster Tycoon 1 a 2
Hry od Chrise Sawyera mám rád, umí je dělat. RCT 3 byla nuda, dvojku a jedničku mám ale moc rád a s kamarády jsme offline soupeřili o největší park a postupovali společně "kampaní." Nedokážu sice RCT zařadit po bok TTD, i tak ale zůstane v mém "TOP" listu :)
Sattero
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torham 25. 7. 2010 09:42

WarCraft 2 :love: Tu hru mám raději než trojku...trojka sice přinesla výborně odvyprávěný příběh, ale humor byl najednou ten tam a hlavně...trojce NIKDY neodpustím absenci námořnictva >:-(

WoW - hodně slušná MMO, já ji však označuji za dokonalý příklad zmrhaného potenciálu. Prohoba, Blizz mají stovky milionů dolarů a asi nejlepší DEVs na světě - tak proč udělali cyklickou MMO o mlácení, mlácení a pro změnu ještě jednou mlácení?! :/ Proč ta hra není jako Darkfall či Ultima Online, které můžeš doslova žít? Není problém si tam založit dům či živnost... Překrásný a tajemný Azeroth má neuvěřitelný potenciál. Hodně bych si představoval mass PvP o hrady, pevnosti a města (ty současné 40man raidy do hlavních měst jsou fajn, ale potenciál takových akcí je daleko vyšší). Víš, jak cool by bylo třeba obléhání Stormwindu? :) A nebo hráči-lovci tajemství a záhad, kteří křížují světem, hledají různé ruiny a pozůstatky dávných civilizací a tvoří legendy... Ten svět je úžasný, je plný úžasné historie, mýtů i legend. Jistě, je tam něco "lore-based" questů (mne se líbila Q linie postavená kolem Edwina van Cleefa, který se svými lidmi opravil Storwind, byl však vládci zrazen; a tak v podsvětí založil gang Defias provozující ofenzivní aktivity vůči Storwindskému království), ale je tam daleko více těch běžných, MMOčkových Q :( WoW je velmi dobrá hra, ale naprosto příšerně maří poteciál jak samotné hry, tak jejího světa :(

RCT 1 :love: U toho jsem zabil mraky času, výborná záležitost :)

StarCraft - taky supa věc :) Blizzům ale nikdy neodpustím osud Kerrigan :-\ :'(
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 25. 7. 2010 10:14

Taky jsem nikdy neodpustil W3 absenci námořnictva a hlavně pořádných draků jako ve dvojce... Sakra, musím si zase někdy dát kampaň :)

U toho WoW... No nemohli vystřílet zase všechny nápady a určitě si nechávají třeba i takové způsoby boje pro své další MMO. Ale je pravda, že třeba obléhání Stormwindu, Ogrimmaru atd. by bylo fantactické. Ty raidy a útoky ve 40 lidech jsou nudné, protože město nebojuje, jen se jakoby pochybně pasivně brání.

Další oblíbená hra:
Assassin's Creed (série)
Jednička byla výborná, pohltila mě, i když to byl těžký stereotyp. Dvojka oproti tomu byla zábavnější, propracovanější, ale chybělo tam něco z té syrovosti jedničky :) Na Bortherhood se sice těším, raději bych však uvítal regulérní pokračování příběhu. Todle bude takové to "vytřískáme z toho víc peněz, nestíháme dělat trojku, tak aspoň něco na přilepšení"...

-- 25. 7. 2010 11:38 --

A ještě jedna:
Commandos 2
Skvělá hra, u které jsem hepěl hodiny a hodiny. S kamarádem jsme postupovali kampaní, taktizovali, stříleli vše, co se hýbalo. Jednička mě ale až tak nebavila a trojka taky zrovna ne...

Grand Theft Auto 3
Jo, podle někoho z celkového hlediska slabý díl, jenže měl atmosféru, byl v sérii GTA první 3D a já jej hrál v "slideshow" módu (čti FPS 0-15) :D Pak mám ještě rád Vice City, víceméně ale pouze kvůli hudbě, jiné době. 1, 2, San Andreas, to šlo tězce mimo mě a 4 byla tak zabugovaná, že vlastně nevím jak na tom ta hra je a už se mi do ní nechce :)

Half-Life 2
Opět, jednička mé srdce neuchvátila, dvojku jsem zahrál na jeden nádech. Luxusní pařbička a jen se divím, že jsem zmínil Opposing Force a ne HL2!

Counter-Strike: Source
V CS:S (dle některých nepovedeného pokračování) jsem nahrál hodiny a hodiny, hrál za klany a občas si zase dám nějaké to kolečko. Bohužel ze skillu se stal "lama self-kill" a tak hraju jen mód Gun Game a Surf, který je prostě perfektní - a teď se objevil i v Team Fortress 2, což je ještě větší zábava hlavně za inženýra :)

Team-Fortress 2
A to mě přivádí k této pařbě, kterou v poslední době hraju velmi často a velmi rád, hlavně za inženýra, snajpra a demomana. Skvělé stylové zpracování, skvělá ovladatelnost a hlavně zábavnost. Nehraje se na nějaký skill, ale vlastně jen o největší blbosti, co dokážete udělat - luxus.

Max Payne 1 a 2
Hry na jeden (potažmo dva) nádech. Inovativní prvky, skvělé zpracování, nápad, hratelnost, příběh a občasně psychedelické provedení. Naopak na trojku se vůbec netěším a film byl totálním fiaskem, škoda.

Nascar 96
Heh, hodně zvláštní hra. Jezdit v kruhu? Nuda? Jo, je, ale vytvoření si svého auta (designu) a pak jezdit v protisměru, to mě hodně bavilo :D

Need For Speed 4 (High Stakes)
Z mého pohledu nejlepší díl celé série. Skvělá zábava, skvělé mody do hry od komunity, policejní mód a skvělá auta. I když se teda Lambo ovládalo stejně jako BMW M3, jen bylo rychlejší a nedotáčivější :twisted:

Need For Speed 5 (2000/Porsche)
Druhý nejlepší díl série a hlavně skvělá auta, co víc dodat... No vlastně je tu jedna věc - blinkry :D

Worms Armageddon
Těžkotonážní červí úlet. Je libo trochu banánků? Modlitba? Nebo máte chuť si zařádit s ovcí (létající)? Jo jo, perfektní hříčka!

Age of Empires 2
Příběh mě tedy vůbec neučaroval, ale hratelnost a hra po síti nebo CPU... Skvělé :)

Street Wars: Constructor Underworld
Poťouchlá hra, jenže skvělá. Ty zvuky, grafika, styl výstavby i ovládání jednotek či bojování... Že bych si znova nainstaloval? :hm
Sattero
Killing Spree
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků