kurcatovium

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

uživatel kurcatovium je:
nejlepší 8 %  19%  [ 8 ]
normální 14 %  33%  [ 14 ]
mě nezajímá 6 %  14%  [ 6 ]
pablb 6 %  14%  [ 6 ]
ostuda fóra 8 %  19%  [ 8 ]
Celkem hlasů : 42

Odeslat příspěvekod SCobra 6. 2. 2010 13:07

U mě to bylo mezi 9.04 a 9.10 úplně opačně :D V té první Atheros nefungoval a ve druhé ano :D
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spacewolf 6. 2. 2010 13:47

Sattero píše:Tak to si nejspíš pleteš firmware a driver (ovladač). Firmware se totiž nahrává přímo na HW (prostě jako BIOS) :)


Fakt jako s tatarem.

Vůbec nevidim rozpor toho co jsem napsal s timhle.

To že máš ovládač v jádře je pěkný, ale když nemáš firmware, tak to nebude chodit ani kdyby ses pomodlil. A dnes už často neni firmware nahranej v paměti hw nastálo (u wifi prakticky pravidlo), ale musí se nahrávat při každé inicializaci zařízení. Takže vypneš pc a až ho zapneš tak se musí znova nahrát. Firmwary open source nebývaj, takže se s jádrem často nedistribujou.
Buď jako Ubuntu se s licencí nepářou a bude ti to chodit hned a nebo když distribuci na licenci záleží, tak si ten firmware musíš stáhnout sám a nahrát do daného adresáře, aby ho ovládač našel. Nebo přes balíček, to je fuk.
PC, PSP, PS2
spacewolf
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 6. 2. 2010 14:45

Sattero píše:Tak to si nejspíš pleteš firmware a driver (ovladač). Firmware se totiž nahrává přímo na HW (prostě jako BIOS) :) Je ale zajímavé, že třeba v jednom Kernelu je podpora, ale v updatu již jaksi WiFi třeba nefunguje. Nebo rozdíl mezi Ubuntu 9.04 a 9.10 - v prvním fungovala bez problému moje AirLive WiFi v PCI slotu (desktop), v druhém ne a nešlo to rozchodit a to sem se 2 dny "dlachnil" s konfiguráky...

Ale tak to máš i s Widlema. U starých XP mi šla jiná wifi síťovka bez problémů, v novějších smůla a nefunguje vůbec. Na druhém PC mi zase XP v jednu chvíli přestaly ukazovat integrovanou síťovku z desky, myslel jsem, že je odpálená nebo podobný problém. V linuxu jede bez problémů a po instalaci čerstvých XP na druhý oddíl je taky ok. Prostě věci mezi nebem a zemí.
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků