Diskuze k výměně HDD v PS3

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Torham 17. 4. 2009 12:41

Vynikající a IMHO velice přínosný post pro ty, kteří někdy uvažovali o výměně HDD ve své PS3. Dobrá práce :tleskani :tleskani

//Docela koukám, že to vůbec není těžké :shock: Je to skoro jako výměna disku v PC.
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage

Odeslat příspěvekod beat 17. 4. 2009 12:42

Dobrá práce, Spajzo ;-)
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod spajza X 17. 4. 2009 12:52

dik .. hej je to uplne jednoduche,, prave preto som spravil tut, aby sa ludia nebali, nevahali a vymenili HDD pokial je este cas a nieje zaprasene na back up ;)

//jej dik ^^
๑۩۩๑
★卐★
spajza X
Godlike

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 17. 4. 2009 14:16

Predpokladam ze se da misto USB klicenky pouzit jakekoliv USB zarizeni s pameti...treba externi USB disk nebo iPod. :?:

// Mimochodem, da se ulozit jen neco? Treba priklad : Stahl jsem si ze Store Flower....muzu si zkopirovat jen instalacku Flower a potom si ji hodit do PC, popripadne vypalit? S tim, ze kdybych to chtel znovu hrat, tak bych to zase z PC hodil na klicenku, zkopl do PS3 nainstaloval a hral? (Nebo nejidealneji bych vrazil do PS3 primo to DVD ktery bych si vypalil, a zkopcil to z nej.)
Naposledy upravil Lo!Zza dne 17. 4. 2009 14:27, celkově upraveno 2
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod N.Marko 17. 4. 2009 14:20

Ano dá. Jen to jak psal spajza musí být zformátované na FAT32.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod spajza X 17. 4. 2009 14:24

Ak to nieje NTFS tak ano .. co je vlastne vsetko okrem USB kluca ,, externy HDD a iPod je na 100% NTFS.. naformatuj na FAT32 inak nic.
๑۩۩๑
★卐★
spajza X
Godlike

Odeslat příspěvekod spajza X 17. 4. 2009 14:28

Lo!Zza píše:
// Mimochodem, da se ulozit jen neco? Treba priklad : Stahl jsem si ze Store Flower....muzu si zkopirovat jen instalacku Flower a potom si ji hodit do PC, popripadne vypalit? S tim ze kdybych to chtel znovu hrat tak bych to zase z PC hodil na klicenku, zkopl do PS3 nainstaloval a hral?

Naco jako? mas malo miesta na UBS kluci? inak sa oto nemusis starat .. PS3 to sama zalohuje a spatne NAINSTALUJE bez nejakych pokynov.. po backupe to mas PRESNE AKO SI TO MAL ... MYSLIM TO DOSLOVA . ale to som sa mi zda uz raz pisal? :hm
Naposledy upravil spajza X dne 17. 4. 2009 14:29, celkově upraveno 1
๑۩۩๑
★卐★
spajza X
Godlike

Odeslat příspěvekod N.Marko 17. 4. 2009 14:28

Lo!Zza píše:// Mimochodem, da se ulozit jen neco? Treba priklad : Stahl jsem si ze Store Flower....muzu si zkopirovat jen instalacku Flower a potom si ji hodit do PC, popripadne vypalit? S tim, ze kdybych to chtel znovu hrat, tak bych to zase z PC hodil na klicenku, zkopl do PS3 nainstaloval a hral? (Nebo nejidealneji bych vrazil do PS3 primo to DVD ktery bych si vypalil, a zkopcil to z nej.)

Ne
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod sega.maniac 17. 4. 2009 14:32

JJ parada. Tady jeste dasi alternativa od Samsungu: http://www.alza.cz/pevny-disk-samsung-2 ... d90201.htm (N.Markuv post v PS3 sekci)
ale verim ze WD jsou dosti kvalitni pevne disky, pro jeden z nich se take rozhodnu. Ceny jsou dnes uz vazne velmi dobre.
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating

Odeslat příspěvekod spajza X 17. 4. 2009 14:36

to je SATA .. stary interface,, mozes tam dat SATA II , tak preco nie ;)
๑۩۩๑
★卐★
spajza X
Godlike

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 17. 4. 2009 14:36

spajza X píše:
Lo!Zza píše:
// Mimochodem, da se ulozit jen neco? Treba priklad : Stahl jsem si ze Store Flower....muzu si zkopirovat jen instalacku Flower a potom si ji hodit do PC, popripadne vypalit? S tim ze kdybych to chtel znovu hrat tak bych to zase z PC hodil na klicenku, zkopl do PS3 nainstaloval a hral?

Naco jako? mas malo miesta na UBS kluci? inak sa oto nemusis starat .. PS3 to sama zalohuje a spatne NAINSTALUJE bez nejakych pokynov.. po backupe to mas PRESNE AKO SI TO MAL ... MYSLIM TO DOSLOVA . ale to som sa mi zda uz raz pisal? :hm

No ja si totiz nechci menit HDD, mista mam jeste dost a popravde tech 80GB mam jen na instalace (dema ani podobny kraviny nestahuju), a patche. Tazke jsem chtel vedet jestli jde uvolnit mito takhle kdybych nahodou potreboval. Blby no, tohle moc nevyresili. Tak si to budu muset natahat do kompu vsechno.
Jo a pochopil jsem spravne ze to zalohuje i nainstalovana data? Dyt by bohate stacily sejvy. :shock:

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod spajza X 17. 4. 2009 14:40

sejvy? a co game data-> cize instalacky? cize to u hier s auto save = vlastne ten save?

prave naopak je to vymyslene spickovo.. uz si videl,ze nieco zalohojes a po obnove mas uz vsetko poinstalovane a nahodene tak, ze sa o nic nestaras? ja teda este nie ;) vzdy som si musel veci doinstalovat sam ..

hru zo store si stiahnes kedykolvek kolkokrat chces,, naco zaloha?
๑۩۩๑
★卐★
spajza X
Godlike

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 17. 4. 2009 14:42

No tak to bych klidne ozelel tu "dokonalost". Radsi bych si zalohoval jen dejmetomu 200MB sejvy nez 4 GB instalacku. :hm

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod spajza X 17. 4. 2009 14:46

:roll: hral si uz hru s auto save? asi nie co .. samo na zalohu SAVE z hry, ktora nepouziva autosave , staci zalohovat ten save ... ale co s hrou, ktora uklada save pointy v gamedata? bud skopyrujes "instalacku" gamedata tej hry, alebo si prisliel o sejvy ;) ja som to nevymyslel, ale nastastie ich moc neni ;)
๑۩۩๑
★卐★
spajza X
Godlike

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 17. 4. 2009 15:09

spajza :No vsak rikam ze je pekna blbost kdyz si to ta hra uklada do instalace....fakt na nic. Ja treba mam v PC slozku na savy a kdyz nejakou hru odinstaluju tak si tam savy z ni zalohuju abych si je pak nahral kdyz budu potrebovat. A nemusim zalohovat celou hru.
A ten sarkasmus kdyz s tebou nekdo nesouhlasi si muzes nechat..

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod papucek 17. 4. 2009 15:19

spajza X-dik za navod asi se tomu taky nevyhnu.Jedine co me na tom sere,jeto ze na hdd mam i linux a ten bych musel instalovat znova,coz neni zrovna par minut :-!
Ted parim:
papucek
Killing Spree

Odeslat příspěvekod spajza X 17. 4. 2009 18:05

malickost, nemas zac :) hmm ja som sa k linuxu nikdy nedokopal, ale teraz ked mam uz miesto rozmyslam, ze sa stym pohram. mozno... :-|
๑۩۩๑
★卐★
spajza X
Godlike

Odeslat příspěvekod sega.maniac 24. 4. 2009 02:17

spajza: pokud se nepletu, tak tady maji ten tvuj WD HDD jeste levneji nez v Alze.
http://western-digital.mironet.cz/hdd-w ... t+dp80346/

Celkove na Mironetu maji dobry vyber, tech 320 GB 2.5" HDD tam je nekolik.. 5400ot i 7200 uz s 16 MB cache a i tri 500 GB disky. Ale tech obchodu je dneska plno, chce to jen peclive projet. Take se chystam na vymenu.
PlayStation 5
Óm mani peme hung
sega.maniac
Dominating

Odeslat příspěvekod N.Marko 26. 4. 2009 22:20

Tak jsem se pustil do toho upgradu. Hodinu a půl mi jede back-up (to víte, nic jsem nemazal, takže se zálohuje 45 giga dat). Držte palce...
...hotovo. O půlnoci jsem s tím skončil. Co s tou starou 60G? :hm
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod Torham 27. 4. 2009 06:39

N.Marko píše:...hotovo. O půlnoci jsem s tím skončil. Co s tou starou 60G? :hm
Kdybys měl novější PC (nic proti tobě O:-) ), mohl bys ten disk do něj vrazit a používat ho jako sekundární (na data)...takhle ti neporadím :( Zkus ho udat na Aukru nebo tam někde, možná se někdo chytne...je to normálka notebookový HDD, takže by se to mohlo dát prodat...
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage

Odeslat příspěvekod spajza X 27. 4. 2009 09:42

good job N. :tleskani
๑۩۩๑
★卐★
spajza X
Godlike

Odeslat příspěvekod N.Marko 27. 4. 2009 11:19

Premýslím o praktictejsím resení- sezenu na nej kaslík a budu ho mít jako flashku, koneckoncu je to malé a lehké. A uz párkrát by se mi hodila...
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod sega.maniac 10. 6. 2009 03:26

Tak uz me to ted take ceka.. Jenom jeste ptal jsem se lidi co maji 60 GB verze a normalne tam jde dat 500 GB disk a funguje, jelikoz se ohledne 2,5" ani vice nedela, da se tedy rici, ze je PS3 v tomto uplne neomezena. Tak nevim jak je to nakonec s tim limitem na 320 GB (bez upravy) treba se tyka jen 40, 80 GB modelu, kazdopadne to se brzo dozvim. Pak jeste PS3 ma v sobe rozhrani SATA I, tedy je kompatibilni i se SATA II, ale nijak ji nevyuzije.

Chci se ale zeptat, prenos dat bude nejlepsi asi pres USB Flash a PC (proste napr. v oknech zalozka na plose) do ktere to postupne prekopiruji a pak zpet. Jenom ale jak je to se stazenyma hrama? (napr. Cuboid, Wipeout HD apod.) Jdou take takto pretahnout nebo ne. Je jasne, ze si je pak muze dotycny znova stahnout na novy HDD, ale kdyz to ma prave treba "pres nekoho" ma hru tedy jen jednou. Pak jeste jestli nevite ohledne instalacek, zdali je vse bez problemu nebo to neprenaset a instalovat znova. Sejvy a patche by pak mely jit snad v poho.

Rozhodl jsem se asi pro tento:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=63214 (odkaz zatim jen informativni)
Pasovat by tam mel dobre ne? Delaji jeste o cca 180 Kc drazsi s G-Force protection ochranou proti poskozeni, ale to mi prijde zbytecne. Tedy za KAZDOU radu ci pripominku budu moc vdecny, kolem te PS3 je precijen milion otazniku :-l ale jinak dobry 8-) Diky moc.
PlayStation 5
Óm mani peme hung
sega.maniac
Dominating

Odeslat příspěvekod spajza X 10. 6. 2009 04:18

Pretiahnut si mozes iba filmy, muzu, fotky.. instalacky, sejvy, PSN hry ti spakuje system na USB Flashku.. myslim, ze to nejde tak, ze si napr. so 4GB USB klucom postupne natahas instalacky do kompu a potom spat.

..ano s instalackami je to v poho bez problemu.

..hry z PSN store ti spakuje a samo nainstaluje naspat na novy HDD, to sa tyka vsetkeho (instalacky, theme, proste vsetko)

Hmm celkom supa HDD .
๑۩۩๑
★卐★
spajza X
Godlike

Odeslat příspěvekod sega.maniac 10. 6. 2009 05:08

Dobre diky, ja jen ze jsou ted na aukru pekne 64GB! Kingstone flashky za dobrou cenu a mam prave jen dvojku nebo pak 8GB v PSP coz je po pripojeni USB ctecky take vlastne flashka. Tedy by byla zatim zaloha do PC nutna.

Ale zase je vyhoda, ze v PS3 jeste nemam zadny film, hudbu ani obrazky/theme popripade PSN hry. Jen me to zajimalo.. Pokud sezenu vetsi USB flash bude tedy po problemu. Ten HDD je myslis OK? Ho pristi tyden vemu at uz to je hotove. Ty pevne disky jdou stejne docela dolu, coz je dobre, ten tvuj maji v Mironetu uz za 1439Kc - 54€.
PlayStation 5
Óm mani peme hung
sega.maniac
Dominating

Odeslat příspěvekod sega.maniac 13. 7. 2009 19:15

Tak o vikendu jsem take menil, potvrzuji teda, ze Playstation 3 bez problemu vezme 500GB 2.5" HDD, ne jen kapacitu 320. Nic podstatneho, ale sranda ze novejsi modely jsou uplne jine nez ty fotky v navodu .. otevirani dvirek (na opacnou stranu), jiny vnitrek i vysuvny suplik apod. A co jsem drive koukal na fota z vystav, tak tam PS3 mela HDD umisten dokonce v horni casti konzole, ne jako dnes. Co me ale prekvapilo byla znacka disku 80GB verze, cekal jsem klasicky Seagate, ale byl tam model od Fujitsu :-) :hm Menil jsem pak za tento Spinpoint M7 od Samsungu, overena kvalita a hlavne perfektne pasuje na tu kovovou desticku v PS3 (ne vzdy tak tomu je).

Jeste jedna poznamka, po vymene samotneho disku vas muze zaskocit "Bios" konzole, ktery se bude dozadovat FW (stejneho nebo vyssiho nez jste meli ve starem HDD) staci jen pripojit ovladac pres usb (wireless nereaguje) sehnat si flashku s potrebnymi daty (ke stazeni treba zde) a postupovat dle pokynu, cele se to spusti soucasnym stisknutim tlacitek "select" a "start". Pokud by s tim mel nekdo problem a psalo to, ze na flashce nic neni, zkousejte to porad dokola, mne se to chytlo asi az napojedenacte, ale povedlo se.

Tady pak seznam realnych hodnot (v GB) jednotlivych kapacit disku po montazi, jednak je ulozne misto jiz klasicky mensi a za druhe si neco bere system, tedy:

40GB - 37GB/27GB
80GB - 74GB/nenasel jsem
120GB - 111GB/97GB
320GB - 298GB/263GB
500GB - 465GB/412GB

Jeste ohledne toho (pro mnohe zbytecneho) pul TeraByt(e)oveho disku, tak na nem mi po nahrani starych dat zustalo presne 371,3GB, coz mi tedy neprijde jako kdovi jak uzasna hodnota, min. ne u konzole, kde si nektere hry neboji vzit pri povinne instalaci treba i 5,5GB dat, tedy zaplnit se rozhodne da. Osobne tipuji, ze zacatkem pristiho roku se alespon Seagate vytasi s 1TR disky i ve verzi 2.5" Sata/300/2 (cili notebookovy/PS3 standart).
PlayStation 5
Óm mani peme hung
sega.maniac
Dominating