Steam OS - konec Windows ?

Rady, tipy, návody atd.

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 25. 9. 2013 13:27

Tak konečně jsme se domluvili :)

Bude to prostě "Set-top box" na kterém poběží aplikace Steam kde bude možné koukat na filmy atd + stream steam her z pc které je síti, v zásadě nic světoborného. Prodávat by se to mohlo pod 2000. Nejblíže to má asi k Apple TV.

Mě by se to "částěčně" i hodilo, protože mám silné HTPC v obýváku a relativní vykopávku a patro výš na které mydlím fotky a nějaké domácí video. Tam by se mi samo i5 hodila, ale zase je to s tejně v ložnici kde bude ten výkonný stream PC zákonitě někoho rušit - takže polovičaté řešení.

A co se týče nějakého designu, i v obýváku lze mít velmi pěkné HTPC v krabici co vypadá jako hi-fi komponenta.


Obecně je ale LAN streaming docela dobrý nápad, alespoň mu věřím víc než internet streamu který mi přijde jako naprosté sci-fi. Pokud tedy nejste na garantovaném gigabitu. A i tak by byl lag cítit.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SPY 25. 9. 2013 13:30

Bude to prostě "Set-top box" na kterém poběží aplikace Steam kde bude možné koukat na filmy atd + stream steam her z pc které je síti, v zásadě nic světoborného. Prodávat by se to mohlo pod 2000.

No nevim, na cem jste se domluvili, ale byt tebou pockam na oficialni oznameni od Valve, zadnej placenej HW zatim ze strany Valve oznamenej nebyl, takze je to pouze mistni fantazirovani.

Byla oznamena prvni novinka ze 3, a to je linux distro (uzpusobeny pro TV s gamepadem), ktery si budes moct naistalovat zdarma na libovolnej PC.
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 25. 9. 2013 14:25

SPY píše:Jaky milionove prodeje? Steam OS je free tam se nic neprodava. Valve proste ma vizi, ze linux bude budoucnost PC gamingu (viz Gave na LinuxConu pred 10-ti dny - https://www.youtube.com/watch?v=Gzn6E2m3otg ).

Podobne jako kdysi meli vizi, ze budoucnost bude digitalni distrubuce, v dobach kdy vsichni kupovali CD placky.

Milionové prodeje her na Linuxu ;-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 25. 9. 2013 14:45

Hm, tak já to z jedné novinky pochopil tak, že jde o plnohodnotný OS, který by měl jít nainstalovat na jakékoliv PC a na něm hrát Steam hry.

SteamBox by mělo být imho ještě něco jiného.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 25. 9. 2013 14:58

Asi to půjde nainstalovat kamkoliv, ale proč bys to měl dělat? Non-Steam hry si na tom nezahraješ... Casualové si rozhodně nic instalovat nebudou.

Hundreds of great games are already running natively on SteamOS. Watch for announcements in the coming weeks about all the AAA titles coming natively to SteamOS in 2014. Access the full Steam catalog of nearly 3000 games and desktop software titles via in-home streaming.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 25. 9. 2013 15:04

Co vím, chlubili se nějakým o 25 % vyšším výkonem oproti Windows na stejné konfiguraci. A kdyby to udělali vážně extrémně jednoduše nainstalovatelné, tak by to imho úspěch mít mohlo.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 25. 9. 2013 15:11

Kdybych měl mladšího bráchu, co na PC jenom hraje a neměl by předinstalované Windows, klidně bych mu to tam nainstaloval.

Jinak by to Muselo být jedině předinstalované na herních počítačích, protože místo zaplacených Windows to tam nikdo normální dobrovolně instalovat nebude.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SPY 25. 9. 2013 15:26

Nemusis misto, linux a windows muzes mit vedle sebe v dual botu.
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 25. 9. 2013 15:38

Ano, jistě :) A pak stejně budou používat jen Windows :D
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 25. 9. 2013 16:31

Já bych o tom klidně vedle sebe uvažoval - Windows na práci, Steam na hraní. A nebudu mít aspoň Windows tak zasrané z neustálého instalování a odintalovávání her :)
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 25. 9. 2013 16:33

Měl jsem několikrát dva systémy vedle sebe a nikdy jsem se nepřepínal, protože pohodlnější prostě bylo dělat všechno v jednom :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 25. 9. 2013 16:36

Imho by spoustu lidí mohl přesvědčit ten vyšší výkon.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 25. 9. 2013 19:06

Podle toho dalsiho odhaleni to fakt vypada ze Steambox bude asi fakt konfigurovatelne PC.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lama 123 25. 9. 2013 19:17

No já osobně jsem na STEAM OS zvědavý, mohla by to být konkurence k Win. Když to má být na linuxu, tak to bude umět i jiné programy než Bigsreen ne, takže pohodička na doma, Hry Net Office. A osobně víc nepotřebuji. A podle mě reálně spousta lidí doma na PC hlavně hraje a čumí na web. Takže by to mohlo být dostačující.
NTB: ThinkPad X201
PC: Cooler Master Stacker nVidia edition, Intel Xeon E5506 @3.6, 12Gb ram, Geforce 660+24"FHD+ G400s + G15
TEL: SG S6 + Razr V3i
Vozítko: Rapid Spaceback 1.2 Tsi
lama 123
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 25. 9. 2013 20:47

Ertefol píše:Imho by spoustu lidí mohl přesvědčit ten vyšší výkon.

No jo, ale jestli to těch 25 % bude taky v reálu...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků