Recenze od ASSASSINA

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod USER47 6. 12. 2009 00:25

ASSASSIN-Recenzent píše:Jak vysvětlíš tu návštěvnost?Že sahám hluboko pod průměr my ještě nikdo nenapsal a to už jsem schytal dost kulek!

Jak už napsal SCobra, návštěvnost na počítadle opravdu nic neznamená, protože na webu brouzdá spousta botů, případně někdo kliknul na nějakej z linků, se kterými spamuješ různý fóra. Ale zaručuju ti, že z těch lidí, co ti tam vlezli, se ti tam nikdo nevrátí se záměrem najít relevantní informace o hrách.

Dokud tvoje recenzování bude spočívat v procesu "stáhnu hru - zahraju deset minut - napíšu první dojem", tak ani na ten průměr nikdy nedosáhneš (a ano, zatím jsi VELICE hluboko pod průměrem).

Koukni se třeba na nějaký blogy tady na doupěti, tam autoři taky píšou krátký glosy či letmý dojmy z her. Ne, že bych z nich byl vždycky unešen, ale ta kvalita je pořád jinde (většinou). Pokud tam nevidíš rozdíl, je to asi beznadějný.
http://blog.doupe.cz/
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 7. 12. 2009 10:01

Až to bude 100 lidí za den pravidelně (a ne v jeden den ze tří), je možný se o tom bavit :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torham 7. 12. 2009 10:50

//Tohle téma jsem prolétl jen tak zhurta. Další odstavce jsou můj osobní názor na recenze pana ASSASSINA, které si právě pročítám.

Tak jsem to zběžně prošel a je to teda maso :shock: Takhle ulítle nepíšu ani já, a to se občas dopustím nějakých překlepů :-[ Nevím, je to těžce nepřehledné, nedá se s tou strukturou něco vymyslet? Třeba oddělovat odstavce prázdným řádkem, to by celkem pomohlo. Také není od věci proložit text screenshoty nebo nějakým tím videem. Ono totiž číst superdlouhé nijak neoddělené slepence textu čtenáře brzy unaví...

U Borderlands jsi nenapsal nic o technické stránce, jen jsi uvedl, že se to trhne pod 20 FPS. To je celkem o ničem a nevypovídající. Hlavně, že jsi uvedl grafiku jako plus - co takhle o ní něco napsat? ;-) A to platí i o jiných hrách...prostě neumíš psát, řeknu ti to na rovinu.

Klidně piš, avšak pokus se trošku o nějakou formu (neboj, když jsem začínal, taky to bylo o ničem ;-) ). Hlavně si udělej pevnou a jasnou strukturu článku - nadpisy, oddělené odstavce (!!), případně rozdělení textu vhodně umístěnými screeny či videi. Než začneš psát, promysli si pořadí jednotlivých sekcí a pokus se tam zařadit i technickou stránku dané hry - tedy grafiku, zvuk a podobné.

Pro inspiraci se podívej tady na Doupě, jakou mají strukturu článků a jak je mají rozčleněné. A také si trošku vycvič stylistiku psaní, bude se ti to hodit.

Sice nejsem žádnej überrecenzent (do toho mám hodně daleko), ale celkem se daří...
http://mmogames.cz/kategorie/prvni-dojm ... -pryc-210/ - asi to není nejlepší příklad, ale můžeš se podívat na řazení struktury a proložení textu obrázky a videem. Samozřejmě doporučuju číst profi články, inspirovat se jimi a psát - to je to nejdůležitější :) Zvládneš to, jen to chce čas ;)
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 7. 12. 2009 10:58

On nemůže o technické stránce her nic psát, protože o ni nic neví... Je lepší, když se tedy o tom moc nezmiňuje...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torham 7. 12. 2009 11:00

Cobra: LOL? On ty hry VŮBEC nehraje?! :shock: I kdyby je hrál snad deset minut, tak tu grafiku VIDÍ! A mohl by ji zběžně popsat...nechápu :-|
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 7. 12. 2009 11:02

No asi hraje, ale technická stránka hry není jen o grafice :-) Mohl by napsat, že se mu grafika líbila, ale to je asi tak všechno :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torham 7. 12. 2009 11:04

No jo no. To je pak zlé... Ale máš pravdu...když nenapíše nic o technické stránce, tak to je jasné - prostě to projede za pár minut začátek a píše. Pak mě nebere palice, kde bere ta hodnocení. Měl bych recenzovat hru, kterou jsem dohrál nebo u ní strávil dostatek času, abych si o ní udělal jasný obrázek...
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 7. 12. 2009 13:39

Jé, Ježek to vyhrabal, paráda:).

Autor změnil barvu stránky z nepříjemně růžové na nepříjemně modrou, mám dojem, že mu to stále nedochází...
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 7. 12. 2009 13:46

Ono mu hlavně nedochází, že aby to mohl dělat trochu na úrovni, potřebuje víc než jen Wordpress a slovní zásobu na úrovni prvního stupně...
Třeba by si na ten web mohl zkusit někdy vlézt a něco si tam přečíst :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 7. 12. 2009 14:09

USER47 píše:Jé, Ježek to vyhrabal, paráda:).

Vyhrabal a přečetl si první odstavec recenze na Borderlands a ....nenacházím slov. Ono by si stačilo ten výplod po sobě přečíst (třeba i nahlas), než to autor hodí na net. Děs, ukážu to doma matce, zasloužilé češtinářce :D
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chemist 7. 12. 2009 14:15

Řeknu to narovinu a upřímně:

Větší sračkoidnost jsem dneska ještě neviděl.
Buď se nauč psát (design stránek nechávám stranou, pač se v tom taky nevyznám), nebo nepiš vůbec. Z tohohle mě rozbolel žaludek, což znamená, že píšeš úplně zbytečně.

Psaní je řemeslo a musí se naučit, psát hovadiny a sračky umí každej, to ale není psaní.
Přečti si několik recenzí na netu a odkoukej, jak se tvoří.

Moje rada: Hodně, ale fakt hodně čti. Tím zlepšíš pravopis i styl. A hodně znamená ročně tak aspoň 40 knížek.

Anebo jestli nechceš číst, pak radši nepiš vůbec.
"Dovedeš jezdit bez sedla, pane?"
"Dnes v noci třeba i bez koně..."
Chemist
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ASSASSIN-Recenzent 7. 12. 2009 15:12

Takže zaprvé-Každou hru co jsem recenzoval jsem dohrál.A zadruhé-tento blog jsem založil jenom proto že znám desítky lidí co nesnáší recenze od profíků,protože jsou dlouhé a jednu věc čtvachtaj na celej odstavec ale mě stačí věta,moje recenze rozhodně nejsou profesionální protože ani nemají být,mají být pravě rychlé a srozumitelné což podle děkovných mailů asi jsou.Holt každej má jiný vkus.
Nedělám Těžké herní věci za prachy!

Miluji PS3 a Trofeje

A... a... ČAS JE KRUTEJ
ASSASSIN-Recenzent
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 7. 12. 2009 15:19

ASSASSIN-Recenzent píše:mají být pravě rychlé a srozumitelné což podle děkovných mailů asi jsou.Holt každej má jiný vkus.

:lol: :lol: O té srozumitelnosti teda nevím, nejsem žádný recenzent, nezvládám dokonale češtinu, ale alespoň vím něco o přehlednosti, čitelnosti a dalších drobných věcí, které jsou pro psaní textu a vůbec tvorby stránek důležité :D Nemá cenu rozepisovat, co děláš špatně, protože ostatní to už řekli a já se jen přidávám.. :nenapadne ^^ Ale neber to osobně, nemám si co vyskakovat, recenze nepíšu a nikdy jsem nepsal, nezkoušel. Proto jsem tady na fóru, kde vyjádřím svůj názor a popř. mě někdo opraví :)
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HAck_SG 7. 12. 2009 15:26

Obrázek
HAck_SG
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 7. 12. 2009 15:33

Dej nám sem pár těch děkovných mailů.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků