SCobra

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod SCobra 22. 11. 2009 17:25

Nechal jsem přidat Playfire kartu (po kliknutí můžete vidět i moji téměř kompletní sbírku her - nejsou tam hry na DVD od časopisů) a popisky k posledním dvěma hrám v žebříčku. Díky za to patří Ježkovi ;-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 26. 11. 2009 20:25

Blíží se nám konec roku, letos už si nejspíš žádnou novinku nekoupím a proto je na čase shrnout dojmy z některých hitů.

Pozitivní překvapení

Burnout Paradise Ultimate Box
Sice to není úplně letošní hit, ale já jsem se ke hře dostal nedavno, takže :-P Nejsou to závody v pravém slova smyslu, ze začátku jsem to Burnoutu vyčítal, jenže ony jsou to neskutečně zábavné "nezávody" s parádní grafikou, modelem poškození, prostředím i fyzikou. Vlastně si nepamatuju hru, kde by mě tak dlouho bavilo hledat "secrety" (v tomhle případě billboardy, ploty a superskoky) na mapě a nebo se jen tak projíždět po městě.

NFS Shift
Čekal jsem, že Shift přinese do série nový svěží vítr, nicméně až takhle silný hurikán jsem nečekal. Pravda, grafika by mohla být lepší, na druhou stranu zpracování kokpitů je v podstatě dokonalé a takovýhle pocit z jízdy jsem ještě v závodní hře nezažil. Uznávám, jde o akčněji pojaté závody ve stylu GRIDu, ale jsou pekelně chytlavé a to je nejdůležitější.

Dead Space
První survival horror, do kterého jsem se odvážil pustit (teda kromě Alone in the Dark, kdysi dávno v pěti šesti letech u bratránka). Moc jsem toho neodehrál (budu muset napravit), to se musím přiznat, avšak nejspíš na DS už nikdy nezapomenu. Ty zvuky, ta atmosféra... Jak kdyby na tý lodi člověk byl osobně. Trochu mi vadí pohled "přes rameno", ale dá se na něj zvyknout.


Negativní překvapení

NFS Shift
Cože? Deja vu? Ne... Shift sice překvapil pozitivně, jenže taky dost negativně. Naštěstí už vyšel patch, který většinu chyb opravil, bohužel už ve mě zanechaly trvalé následky :-) Poskakující auta, nestartující duely, na PS3 chybějící model poškození, nefunkční některá nastavení vozu, divná fyzika kolizí... To všechno a pár dalších detailů vysloužilo Shiftu i tuto pozici. Holt všechno má dvě strany...

Dragon Age: Origins
Teď mě bude chtít spousta lidí zastřelit, když ještě napíšu, že jsem nahrál jen něco přes 20 hodin, přidá se k nim i ten zbytek... Nějak to už přežiju... Zkrátka jsem čekal něco jiného, něco lepšího, propracovanějšího, modernějšího, originálnějšího, (máme novej svět a jedem bez DnD pravidel) a ne stále dokola Biowarem omýlaný koncept pseudonelineárních (nejen) fantasy RPG. Jak už jsem psal v příslušném tématu, hrát se to dá, ale Bioware má v portfoliu i lepší kousky.

Anno 1404
Málem bych zapomněl ještě na jedno zklamání... Parádní zábavná budovatelsko-obchodní strategie s vynikající grafikou a efekty, kterou bohužel v mých očích zničily nepříjemné bugy, kvůli nimž se mi nedařilo dohrát některé mise a musel jsem je v dosti pozdním stádiu restartovat, což jistě taky uznáte za velmi nepříjemné. No a teď, když konečně vyšel patch a všechny ty chyby opravil mě to už nebaví... Ach jo...


A teď, kdož jsi bez viny, hoď kamenem -)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 26. 11. 2009 21:17

On ten Shift pro PS3 model poskozeni nejak i mel, ale nemackaly se plechy apod. tedy to nebylo ono. Naschval jsem ho zprvu netahal abych to videl. Ale i ted po patchu je ve hre par neduhu. Kdyz vam ulitne kapota vozu "necinkne" za vami o asfalt ale zmizi v nem, coz vypada vazne divne zvlast kdyz se to stane pokazde, Pro Streety toto mely udelane treba pekne a pak ta fyzika kolizi.. Napr. Lamborghini ale nejen to vecne pri narazu zezadu podhrabava auta (jdou vam pres strechu) kdyz jedete oval a do nekoho z boku vrazite neni problem ho zahy videt ve zpetnem zrcatku otoceneho na strese a sunouciho se z naklonene drahy dolu a podobne blbosti. Porad ale lepsi nez v Undercoverech, tam jste mohli pri ostrejsim kontaktu ve vysoke rychlosti protivnika vystrelit uplne do ztracena ze nebyl ani dopad videt :-)
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 26. 11. 2009 22:06

Je to takový zvláštní no :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 4. 12. 2009 15:17

Když se blíží ty vánoce, tady je můj wishlist her, které si chci ještě koupit. V závorce jsou tituly, které mám, ale chtěl bych je jinak než z časopisu (nejsou řazené podle priority, to jsou jen platformy):

PS3
Uncharted
Uncharted 2
MGS 4
(Gran Turismo 5 Prologue Spec. III)
Gran Turismo 5
Final Fantasy XIII
Motorstorm + 2
Resident Evil 3 + 4 + 5
Daemons Soul
GTA 4 + DLC
GTA SA
Evolution GT
DiRT + 2

PSOne + PS2
MGS 3 Subsistance - PS2
Midnight Club + novější
Killzone

PC
Bioshock
System Shock + 2
Dark Messiah of MaM
Batman Arkham Asylum
NFS: Most Wanted Black Ed.
NFS Porsche
NFS HP2
NFS SE
NFS 2 SE
HOMAM 5 complete
NWN 2 complete
Dungeon Siege 2 complete
Spellforce 2 complete
(Fallout 1)
(Fallout 2)
Fallout 3 GOTY
(Planescape Torment)
Assassins Creed + 2
Risen
Gothic 4
Call of Juarez + 2
Condemned + 2
Warcraft 3 complete
Star Wars Racer
Anno 1503 complete
Anno 1701 complete
Drakensag
Two Worlds
Doom 3 + exp
COD + 2 + WaW + 4 + 5
Galactic Civilizations 2 complete
TW: Medieval 2 complete + Empire
Viper Racing
Uprising + 2
SimCity + 2000 + 3000
Mechwarrior + 2 complete
Darkstone
Warhammer 40 000 Rites of War, Final Liberation, Chaos Gate
Black & White 1 + 2
Alone in the Dark všechny
Stalker: SoC

XBox
Forza
PGR všechny

Něco chybí? Jsem otevřen návrhům :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 4. 12. 2009 16:22

No pokud to jsou tituly kdtere chces jeste koupit, tak to je celekm narocny seznam. Jak do poctu, tak do "sehnatelnosti" nekterych kousku.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 4. 12. 2009 18:42

No vlastně je to jen otázka peněz a trpělivosti :D
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 4. 12. 2009 23:35

To třeba NFS 5 se dají sehnat nové?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pilf4r 5. 12. 2009 00:10

Mmm..slušnej seznámek..sepsal bych si i podobnej, ale já vim, že na to prostě nebudu mít v nejbližší době peníze takže asi tak..Do Vánoc bych rád aspoň Baldurs Gate kompilaci a tim to pro mě hasne.. ^^ Jinak ty hry budeš muset shánět z hodně různejch zdrojů a vyjdou na celkem dost peněz..+ některý kousky už nejdou jen tak lehko sehnat..ano ano narážím právě na Planescape: Torment, který mi celkem dlouho uniká :D
Pilf4r
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 5. 12. 2009 10:16

NFS 5 nový určitě ne...

Pilfar: Planescape byl vydán v reedici na DVD. Nedavno ho měli ve slevě na TheHut.com, bohužel jsem neměl peníze. Fallouty jsou dlouhodobě dostupné na eSuba.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pilf4r 5. 12. 2009 11:26

SCobra píše:NFS 5 nový určitě ne...

Pilfar: Planescape byl vydán v reedici na DVD. Nedavno ho měli ve slevě na TheHut.com, bohužel jsem neměl peníze. Fallouty jsou dlouhodobě dostupné na eSuba.
Nj to na thehut sem bohužel prošvihl :-\
Pilf4r
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 5. 12. 2009 12:58

Ono se to objeví i u nás...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 5. 12. 2009 16:12

Mimochodem, kdyby měl někdo něco z toho na prodej, sem s tím ;-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Logan007 7. 12. 2009 23:19

SCobra píše:...
GTA4+DLC
...


spatna platforma ... :)
RETRO!
Logan007
Unstoppable
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků