Sekce "Hry v Linuxu"?

Vše o tomto fóru, o magazínu Doupě.cz a serveru FreeHry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 17. 11. 2009 17:32

Sem se to moc nehodí, ale jiné vlákno s něčím jako "připomínkami nápady" jsemť nenašel.
Co dát třeba do PC HER novou "odrůdu" aka "Hry v Linuxu"?
Myslím, že komunita nás, Tučňáků se rozrůstá a jediné (ač velmi erudované a schopné) forum je na Ubuntu. Je mi jasné, že odbornější věci se stále budou řešit spíše na odborném linuxovém foru ale zase by se zde obohatila klientela, možná i tak je zde spousta lidí, co mají minimálně dualboot, nebo zase další řada pařanů, kteří Linux trochu chtějí ale mají obavy z obtížnějšího hraní her. Pokud by se tu vyměnilo pár zkušeností mohlo by to být ku prospěchu nás i Doupěte jako takového. A nakonec myslím, že za pokus by to stálo.
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 17. 11. 2009 17:51

Však můžeš založit témata pro čistě linuxové hry v PC hrách :-) Ono jich stejně moc není...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 17. 11. 2009 20:15

To vím, o to mi až takmoc nejde, spíš o reakce vás, hráčů. Zda to má vůbec smysl. Kromě toho mi šlo o "další sekci". Nejde jen o přímo linuxové hry jde o všeobecně vše, co se hraje ať nativní-linuxové nebo pomocí Wine, nebo virtuálního systému. Příkladně já jedu ve Wine oblíbeného Pharaoha, jede v tom dobře i Gothic 1-3, Linux všeobecně už není "neherní" OS. Kromě toho je řada titulů migrujících i nativně na Linux. Právě proto simyslím, že takováto kategorie by sem patřila, neboť právě na Linuxových forech se jí lze věnovat jen okrajově bo většina ortodoxních linuxářů až tak velcí pařani nejsou... Ale jak píši zase netuším kolik lidí, co hrají i na linu sem chodí.
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 17. 11. 2009 20:42

Hraní na Linuxu je asi docela okrajové a i v Linuxové sekci není zas tak moc rušno: http://forum.zive.cz/forum-914/Linux-Un ... stemy.html
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 17. 11. 2009 20:44

Na Živě nic divného :-)
Tady ale stejně na Linuxu hraje asi tak 0 dalších lidí :D Já to chvíli zkoušel, jenže Linux exklusiv hry za moc nestojí a hrát si s Wine nemám čas.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 17. 11. 2009 20:50

To ne i když poslední dobou se mi zdá, že se Linux řeší čím dál víc.

Dr.Watson: To téma, které jsi nemohl najít je hned první v sekci O tomto fóru... ;-)
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 17. 11. 2009 20:54

Jen v diskusích pod články o Windows/Linuxu/Applu :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 17. 11. 2009 21:01

Jen jak už nepíše V. Waic, tak si nemají kde pořádně zanadávat. :D
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 17. 11. 2009 21:15

Hehe, díky.
Taky už jsem zjistil, že by tu k registaci měla být přibalována mapka...
No dobře si vymyslím něco jiného, jako třeba vliv náruživého hraní RPG a adventur na hledání erotogenních zón v reálném životě ;-) nebo jiné štěpné téma...
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 21. 11. 2009 16:48

Neva, sice píši sám sobě ale taky dobrý...
Řada Ubunťáků, či uživatelů dister na bázi Ubuntu zná portál GetDeb, který se zabývá velmi přehledně programy, vč. vyhledávání dle verze distra (Ubuntu).
Kolega z UbuntuFora nahodil link na portál který na GetDeb volně navazuje ale zabývá se přímo hrami. Tyto lze stáhnout. Jak jsem lehce procházel, jde o hry pro Ubuntu 9.04 a 9.10. A mimo jiné nechybí ani Enemy Teritory. Nebo legenda - The Battle for Wesnoth...
Play Deb
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 25. 11. 2009 13:09

Tady byla přesunuta jenom debata ohledně založení sekce "Hry v linuxu". Pokud teda takové téma chceš, tak dej vědět nebo ho založ sám někde jinde. Tady v tom nepokračuj :roll:
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 25. 11. 2009 20:17

Nechci. Nemám rád samomluvu. Tamto byl poslední pokus jak vyburcovat zájem a diskuzi, zda ano čili nic...
Příště se k nějakému nápadu vyfotím ve spodním prádle, bude aspoň návštěvnost :-D (Bez něj ne, chlapi by dostali depku, a určo je to proti pravidlům...) ;-)
...si budu tuxařit sám, no...
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 26. 11. 2009 08:56

Tak můžná by to nebyl špatný nápad, můžem to udělat a po měsíci testování, když bude malá návštěvnost to téma smáznem.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 26. 11. 2009 09:08

Jsem pro ;-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 26. 11. 2009 09:29

Takže do PC her přidáme položku "Hry v linuxu"?
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků