Který vesmírný simulátor nejlepší

Microsoft Flight Simulator, IL 2 Sturmovik, Combat Fly Simulator...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod n.martina 12. 9. 2009 09:00

No jo, když ten PC měl zase lepší procesor než můj předchozí.A navíc byl zadarmo. Kdo moh vědět, žeten typ ram,který v něm je se už nevyrábí.. X3 jsem stáhla,ale nejdou pustit:-) hlásí to chybu. Tak zkusím ještě tu X2
n.martina
First Blood

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 12. 9. 2009 10:15

Ahoj Martino, ozvi se mi na SZ, vyberem něco pro tenhle spešl,,darovanej,,komp...těší se Marcel od Zvonu...
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod n.martina 12. 9. 2009 21:19

Co to je framerate?
n.martina
First Blood

Odeslat příspěvekod USER47 12. 9. 2009 21:22

V podstatě plynulost. Údaj o tom, kolik snímků za sekundu to stíhá vykreslovat.Obecně se udává, že nad 25fps (frames per second) to vnímáš jako plynulej obraz, při menších hodnotách už pozoruješ jemné poškubávání.

Jinak bych doporučil zvážit zakoupení nějakýho normálního kompu, pracovat s tím šrotem s 200MB ram musí bejt o nervy:). Celkem slušný komponenty seženeš už za pár tisíc. Pokud plánuješ upgrade, zajdi na sesterské fórum http://forum.zive.cz a místní borci ti doporučí něco kvalitního ušitýho na míru.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod n.martina 12. 9. 2009 23:58

Na tom complu byl zřejmě před tím autocad a tak to stačilo. A já přd tím měla compl s procesorem 1 GB, pamětí 512 Ram a grafickou kartou daleko horší. Tak už jsem částečně upgrade udělala :-)
n.martina
First Blood

Odeslat příspěvekod jezek 14. 9. 2009 06:23

Nebo si na měření FPS stáhni fraps: http://www.stahuj.centrum.cz/grafika_a_ ... y/fraps/?g[hledano]=fraps&g[oz]=2.9.9 Aspoň na to odzkoušení.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tany 15. 9. 2009 19:04

No já bych věděl, nejlepší vesmírný simulátor jsem také před několika lety hledal: požadavky byly: vynikající grafika a co nejreálnější zpracování, přistávání na planetách, stanicích ve vesmíru a navíc volnost, prostě dělat si co chci. Pátral jsem a pátral a našel jsem Parkan kde selhalo grafické zpracování u Parkanu 2 bylo o poznání lepší ale stále mě obtěžovalo plnění misí a ty když skončí tak skončí i hra. Takže ztracený čas. náhodou jsem našel Evochron Legends, které byly vynikající na volnost ale hra selhala zase po grafické stránce a trochu řekl bych nereálném ovládání lodi, navíc jsem nezjistil kolik je druhů lodí co můžeš ovládat (nebo jestli vůbec nějaké jsou). Potom jsem jako zázrakem z nebe narazil na X2 The treat, grafika vypadala hezky a s volností paráda ale nelíbylo se mi to prkenné ovládání. No a nakonec to nejlepší, tedy nejlepším bojovým vesmírným simulátorem na světě (to se odvažuji tvrdit vážně) jak po stránce volnosti tak po volitelnosti lodí atd. se slušnou grafikou a minimem chyb oproti jiným hrám je X3 Reunion. Něco k tomu: máš na výběr z hry kde máš příběh a mise a po nich si můžeš do konce života užívat hry, nebo rovnou si dát vlastní hru, kde hraješ hned a bez misí z příběhu (to jsem si pustil hned). Největší výhodou je, že se hra nedá dohrát, není zde žádný cíl, prostě hraješ a žiješ si druhým životem. Takže když na tom strávíš několik hodin, nemusí tě trápit že třeba za pár misí hra končí a všechen tvůj čas do toho vložený se změní vniveč. Má to jen jednu nevýhodu, a to že se nedá přistávat na planetách, aby totiž tato verze s planetami byla na úrovni museli by se pokusit tvůrci o kvalitní grafické zpracování planet a to by trvalo hrozně dlouho a navíc by hra měla možná i půl Tera. Ale to ti po 10 hodinách hraní přestane mrzet a pochopíš že už tak toho je ve hře tolik, že už by to bylo s planetama moc. Planety tam jsou a tvůrci triumfálně vymysleli řešení s přistáváním...prostě při přistávání shoříš v atmosféře... Na planetách jsou vidět pohybující se mraky. A teď to v čem na X3 žádná hra nemá: je zde 5 Ras různých vlastností se kterými můžeš obchodovat každá rasa má 6 typů lodí od malých jednomístných průzkumných stíhaček do kterých drcneš a bouchnou po 500x větší obrovské lodě (torpédoborce a nosiče) s kterými zaletíš doprostřed nepřátelského sektoru a jejich štíty jsou tak silné, že ostatní stíhačky jsou pro ně jen hejno otravných much ale jsou zato rychlejší a hbitější. 5 ras každá 6 typů lodí to je 30 druhů lodí které můžeš řídit, nočit co chceš, a to nemluvím o tom že každý druh má ještě 3 poddruhy u stíhaček a obchodní a civilní lodě. Prostě máš sakra výběr. k tomu spoustu stanic ve vesmíru se kterými obchoduješ, kupuješ si vlastní a sám je zavádíš do provozu atd. Teď vyšla X3 Terran Conflict ale ta není česky a na stanicích jsou i staniční zprávy no a překládat to? No já doporučuju si koupit legální verzi a ne stahovat to, teď stojí kolem 400 a je v pořádku, stahované jsou vždy někde poškozené a přídeš na to ve chvíli kdy to nejméně čekáš. Kámoš si hru stáhl a za půl roku hraní (to už byl sakra bohatej) zjistil chybu s koupí jednoho produktu ve hře a já s originálkou tu chybu samozřejmě neměl, jenže tenkrát stála ta hra asi litr. Je ze začtku poměrně složitá ale za měsíc umíš vše a ten zážitek z ato stojí. No tak to jsem krátce promluvil o X3 :-),,,,ne to jsem už seskládal z toho co jsem psal a radil na ostatních fórech... Jo a ještě něco, znám lidi, kteří hru hrajou: malí, mladí, dospělí, staří ale vždy chlapi,,,, Tady na fóru je jakási Martina, ty vážně hraješ X3 (nebo bys chtěla hrát)? Já jen že to je paráda, mějte se zatim a tady jsou nějaké odkazy na youtube pro pokochání:

http://www.youtube.com/watch?v=i1eprmxdb0o
tany
First Blood

Odeslat příspěvekod amikobra 9. 11. 2009 02:20

Ahoj
Taky mám rád vesmírné simulátory. Před lety jsem začal hrát Freelancera. Potom jsem zkoušel několik dalších, včetně Dark Star a X3 , ale opět jsem se k Freelanceru vrátil. U X3 mne lákala možnost výstavby vlastní základny a flotily. Bohužel složité ovládání a zejména fyzika projektu mne odradila. Planety vypadají jako plakát na pozadí a přistát se tam nedá. Pokud jde o grafiku tak poslední mody pro Freelancera využívají DX 9 a zpracování vesmíru i planet je naprosto fantastické. To nemluvím o efektech při soubojích. Hru lze hrát s příběhem, nebo volně. Kariéru lze měnit i v průběhu hry a přidávat se k různým aliancím a frakcím, nebo být samotářem. Vydělávat lze obchodem, těžbou nebo se nechat najímat na různé mise či olupovat konvoje.
Taky lze jenom tak létat a zkoumat velice rozsáhlé systémy, kterých je v základní hře asi 60 a v modech i 150. Lze koupit více než sto různých lodí od stíhaček přes obchodní a těžební až po bitevní lodě. Všechny lze samozřejmě vylepšovat k obrazu svému. Dokovat lze na planetách, základnách či velkých bitevních lodích, pokud s nimi zrovna nejste ve válečném stavu. Hra na internetu navíc přidává možnost založit si vlastní klan a získat základnu. No a například oproti X3 má Freelancer podstatně menší nároky na počitač.
amikobra
First Blood

Odeslat příspěvekod Alchariot 9. 11. 2009 10:03

Jednoznacne Freelancer s modami, ktore sa daju stiahnut a myslim, ze som kedysi stahoval instalator takychto modov od komunity, ale uz neviem kde som ho nasiel. Jednoduchsie ovladanie ako v X3, na druhu stranu nejdu robit cachre so stanicami, vlastnit vlastne stanice atd., ale dovolim si tvrdit, ze ostatne veci su spravene lepsie ako v X3 a tiez ako uz niekto spomenul menej HW narocne.
Alchariot
Killing Spree

Odeslat příspěvekod n.martina 14. 12. 2009 21:03

Chápu, že si se simulátory hrají spíše chlapi. Mně prostě fascinuje vesmír, proto se mi vesmírné simulátory líbí. Bohužel zatím nemám dost výkonný PC,aby mi tam nějaký jel. Zajímá mě spíš cestování vesmírem než nějaké bitvy mezi flotilami. U Evochronu se mi líbily modelace vesmíru, to že se dá na planetě přistát i když to ovládání lodě je fakt divné a mimo výuku mně to vůbec nefungovalo. /Hrála jsem na přítelově PC tam to jelo:-)/Prostě bych si jen tak lítala a jen a přistávala a rozhlížela se po planetách.Spíše takový relax a oddych. Bez toho abych myslela na to, že mě někdo sejme atd....Na střílečky mám Painkillera. :-) Úplně nejlepší by byla Celestia s možností procházet se po planetách, a ještě kdyby tam byli i nějací mimozemšťani jen tak na podívání :-) :-)
n.martina
First Blood

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 14. 12. 2009 22:08

Ještě jednou:Ahoj Ozvi se mi Prosím Tě, Martino na SZ či na Majl, a něco vymyslíme co s Tím?! Jak s Hrama tak s Tím Starým psem?! A pospěš si Vánoce jsou za Rohem, ať to máš pod Stromček, že...Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 16cmfan 3. 2. 2010 15:00

http://www.infinity-universe.com/Infinity/

Keď to vyjde... tak zbohom všetko ostatné :D

btw, su to staršie prispevky ale musel som reagovať... a asi si znovu nainstalujem X3 reunion... škoda, že X3: TC nevyšiel v cz verzi... to by bylo jiný kafe... na vánoce, které uz prošli...
Som blbší ako ste Vy. Vy ste blbší ako ja.
16cmfan
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 3. 2. 2010 15:06

Ale vyšlo... Na XZone píšou, že je s českými titulky ;-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 16cmfan 3. 2. 2010 15:23

SCobra píše:Ale vyšlo... Na XZone píšou, že je s českými titulky ;-)


jo, ted sem si vsimnul... pre-order v nekterých shopech... mozna koupim :D
Som blbší ako ste Vy. Vy ste blbší ako ja.
16cmfan
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inexplicit 3. 2. 2010 17:02

16cmfan píše:http://www.infinity-universe.com/Infinity/

Keď to vyjde... tak zbohom všetko ostatné :D



neak se mi to nechce cist :D nevic o co tam jde...resp co to vubec je :D ....A doufam ze to neni jen dalsi onlinovka
inexplicit
Rampage

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků