češtiny do Steam her

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte a zeptejte se

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod SKLARIFY 7. 6. 2009 18:24

Ahoj, nevíte jestli se da instalovat čeština do her které jsou stažene pře Steam ?
SKLARIFY
First Blood

Odeslat příspěvekod Torham 7. 6. 2009 18:33

SKLARIFY píše:Ahoj, nevíte jestli se da instalovat čeština do her které jsou stažene pře Steam ?
Myslím, že ano, konkrétně pro Half-Life 2. Je i čeština pro TF 2...ale ta se musí instalovat ručně přímo do složky se hrou a to je docela o přeshubu.
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod negr 7. 6. 2009 21:33

Do některých jo (nebo už češtinu v sobě mají) a do někerých ne.
-We gotta get out of here dude!
-Why?!
-C4 yourself!
negr
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 8. 6. 2009 05:32

2SKLARIFY:Spíše napiš přímo hry, kterých se to týká.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SKLARIFY 8. 6. 2009 09:44

např GTA 4 tam by to šlo ?
SKLARIFY
First Blood

Odeslat příspěvekod jezek 8. 6. 2009 10:00

Tak GTA4 má CZ lokalizaci, tak zkus na steamu kliknout pravým na GTA4, dát vlastnosti a tak jsou v záložce jazyky.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod negr 8. 6. 2009 15:21

GTA IV nemá oficiální lokalizaci.

/SKLARIFY: čeština jde nainstalovat a funguje (ikdyž je to beta, takže ...)
-We gotta get out of here dude!
-Why?!
-C4 yourself!
negr
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SKLARIFY 8. 6. 2009 21:56

jezek píše:Tak GTA4 má CZ lokalizaci, tak zkus na steamu kliknout pravým na GTA4, dát vlastnosti a tak jsou v záložce jazyky.


Jak to myslíš dat vlastnosti a kde tohle trochu nechápu, jinak v jakém jazyce je hra je vždy napsane v pravo v "detailech o hře" a zatím sem si nevšim že by byla nějaka hra dostupna v češtině na steamu ale možna jsem jen na žádnou nenarazil.
SKLARIFY
First Blood

Odeslat příspěvekod jezek 9. 6. 2009 05:37

No třeba Warhammer: DoW2 má češtinu a můžeš si zapnout angl. On to byl problém s prvním dnem po vydání, čeština nefingovala, ale jde to i naopak:
tiscali píše:"Kdo si hru uz nainstaloval a chce ji prepnout do cestiny, staci na hru kliknout pravym tlacitkem, zvolit polozku Vlastnosti a na zalozce Jazyk nastavit cestinu. Bohuzel to znamena, ze se musi ceske soubory znovu stahnout ze serveru. Obejit to jde samozrejme novou instalaci hry, ale kdo ma trosku rychlejsi linku, ten si radsi asi stahne ty soubory :). Kdo si bude hru instalovat az ted, zadny problem ani zbytecny traffic nezaznamena. Jeste jednou se touhle cestou omlouvam vsem za zpusobene komplikace a dekuju za trpelivost a pochopeni :)"

2negr:To jsem nevěděl...
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SKLARIFY 9. 6. 2009 10:21

jezek píše:No třeba Warhammer: DoW2 má češtinu

Skusi jsem vyhledat tujhle hru ale o češtině tam nic psane není, pouze je tam napsane že je v angličtině,francouštině,němčině,italštině a španělštině.
SKLARIFY
First Blood

Odeslat příspěvekod jezek 9. 6. 2009 10:59

No musíš ji mít samozřejmě nainstalovanou.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod negr 9. 6. 2009 16:20

The Witcher, oba/obě Crysis, Spore, Football Manager 2009 - tyhle jsou zaručeně s češtinou.
-We gotta get out of here dude!
-Why?!
-C4 yourself!
negr
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SKLARIFY 10. 6. 2009 11:58

Jo mate pravdu par jich tam je i s češtinou ale jen malý zlomek.Mám ze Steamu City Life 2008 edition a ta bohuzel češtinu nemá a na internetu sem ji taky nikde nenašel :oops:
SKLARIFY
First Blood

Odeslat příspěvekod negr 10. 6. 2009 15:16

No to je jedna z nevýhod Steamu. Ačkoli třeba u nás hra vyjde lokalizovaná do češtiny, na Steamu onu lokalizaci nenajdeš. Důvodem tohoto je, že lokalizaci si zaplatil a tedy i vlastní lokální distributor, jenže na Steamu hru vydává celosvětový distributor...
-We gotta get out of here dude!
-Why?!
-C4 yourself!
negr
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SKLARIFY 11. 6. 2009 20:43

Zjistil jsem že do her přes Steam zas takový problém nainstalovat češtinu asi nebude akorat se zvolí při instalaci češtiny jina cesta než je většinou program files, konkretně je to u mě to je takhle C:\Program Files\Steam\steamapps\common\nějaka hra

Do tohoto adresáře totiž Steam instaluje hry
SKLARIFY
First Blood

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků