Student agency-work and travel USA

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Tuuurek 2. 1. 2008 00:17

Tak sem se rozhodl, že bych jel rád na prázdniny do zahraničí, podívat se do dalekých a neznámých končin a kdyžtak si i něco vydělat, proto bych se vás rád touto cestou zeptal, jestli nemáte nějaké zkušenosti, rady atd....
Život je plný překvapení...
Tuuurek
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Polaris 2. 1. 2008 01:18

S agenturou mám takové zkušenosti že mi půl roku slibovali práci v Anglii nebo v Irsku a i přes mé neustálé naléhání se o to vůbec nestarali a nakonec jsem to raději zrušil sám. Naprosto neprofesionální organizace, nedoporučuji.
[b](+[__]X)[/b]
Polaris
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Dark_one 2. 1. 2008 01:45

Osobni zkusenost s vyjezdem za vydelkem nemam. Ale vim, ze jedna kamaradka odletela do Spanelska s tim, ze neumi jazyk a ze tam na ni jiste cekaji s otevrenou naruci.
Takze praci si nenasla, jazyk se nenaucila a udelala si velike dluhy.
Urcite bych spis doporucil nejdriv si najit praci a bydleni a az potom letet, ne naopak.
Zachraň trávu, sežer krávu!

*****ám moderátory do ucha
(Alcilův podpis [online]. [2007] [cit. 2008-02-07]. Dostupný z WWW: <http://forum.doupe.cz/>.)
Dark_one
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod srato 2. 1. 2008 01:54

v Grand Canyonu jsem potkal dve slovenky kterym tam sehnala praci (ubytovani, ...) agentura a byly pomerne spokojene. Jen to pry to stalo dost penez (opravdu uz nevim kolik, zda si platily jen letenku nebo jeste nejake poplatky one agenture).
srato
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 2. 1. 2008 02:49

No ...coby Old Tulák Ti mohu doporučit jen jediné:cestovat za poznáním ve vlastní režii a na vlastní triko ,služebSA použít jen na cestu Tam a hlavně zpět-coby zadní vrátka,sehnat co nejvíc informací z různých zdrojů!shánět Infa i cestou...,
a jazyk-y ,he a něco umět ,že...mít zabaleno na lehko a když nejsi silnej v kramflekách-tak nejezdit Sám!...ve dvou se to lépe táhne(již od dob Matěje Kuděje a Jarky Haška...)Kam ,že by to mělo bejt?!Tuuurku...do Turkey?...no ozvi se mi na SZ ,rád Ti i ostatním s Cestami pomůžu...
Ahasver Marcel od Zvonu ...jedna kapsa prázdná a druhá vysypaná...Bon voayage...Bun Drum...
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spajza X 2. 1. 2008 09:06

Hlavne daj pozor na podmienky v zmluve,ked chces vycestovat za pracou cez agenturu.Pokial ide o nejaku brigadu,vedsinou to byvava,ze ubytovanie zabespecuje agentura blyzko pri pracovisku napr.ked ides na "jahody"tak v nejakej sope vedla pola atd.(otrasne podmienky)a vedsinou ta plati sama agentura,tojest tvoj hodinovy zarobok je 9-12euro a tebe daju zakonne minimum myslim 7.25euro ci jako jeto teraz...Pokial dlhodobejsiu pracu ako kitchen porter (umyvac/upratovac kuchyne)alebo nieco podobne,tak ti agentura vybavi najblyzsi Hostel,ktory si platis sam a vedsinou ta tiez plati agentura minymom.Hostel je velmi drahy (tyzdenne tie slusnejsie aj 100e tyzdenne)a to si s 5timy ciganmy na izbe,spavat na dokladoch a peniazoch,pokial si nevybavis ucet.Su hostely aj po 15tich ludoch kde sa platieva denne,cize chodia tam spavat vseliaky pochybny,co je este horsie.


Na zaciatok agentura nieje vobec zly napad,pokial sa necitis hladat si sam pracu a nevies jazyk.Potom si najdes nieco aj sam.Najlepsie by bolo,keby ti nejaky znamy vybavil ubytko a ty isiel na blink hladat.Vo vedsich mestach su zriadene organizacie na hladanie prace(nemyslim agentury)ale FAAS,Oxfam atd.kde zadara hladaju/ponukaju zamestnavatelia pracu...Su tak isto pre bezdakov obedy kazdy den,kde sa najes (polievka,1/3kurata,zakusok,caj/kava,ovocie)zadara...Takze od hladu ties neumres,a ver mi,ze ked budes v ***** pomoze cokolvek...No a hladat denne aspom 30ks CVciek rozniest a do tyzdna sa vedsinou ozyvaju...Musi to byt aktualny euro format.

S hentou agenturou ale osobne skusenosti nemam.
๑۩۩๑
★卐★
spajza X
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chemist 2. 1. 2008 10:53

Osobně mám zkušenosti jen s agenturou zajišťující práci na Novém Zélandě a Austrálii. Neboť si říkám, co kdybych se nedostal do druháku, co kdyby...tak jsem si řekl, že zkusit zahraničí by nemuselo být marné.

Ta agentura, se kterou jsem jednal, se mi zdála plně profesionální, asi proto, že je to přímo agentura novozélandská. V česku pracuje jen její zprostředkovatelka.
Účtujou si ale dost velké prachy jen za konzultaci, navíš musíš zajet do České Třeboně, kde ta paní sídlí.

Platíš si letenku tam a nazpátek, v případě mé agentury dokonce i převoz na Jižní ostrov NZ, samozřejmě nějaký ten keš plyne i na zprostředkování práce apod.
Osobně jsem počítal, že náklady na cestu tam a zpátky se vyšplhaly v případě NZ na dost velkou sumu :?
Naštěstí potenciální zisk za pět měsíců práce byl šestkrát větší.

Rozhodně první potřebuješ peníze.
Pak chuť.
No a to další osobně bych řešil, až na to přijde čas.


Btw, pokud hledáš něco v USA a najdeš, ozvi se mi :-)
Zatím se mi žádná z potenciálních nabídek nezdála dost seriozní :|
"Dovedeš jezdit bez sedla, pane?"
"Dnes v noci třeba i bez koně..."
Chemist
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tuuurek 2. 1. 2008 14:42

Kámoš mi psal.....Takže budeme 2 nebo 3.....
A máme na výběr.....
1) http://www.studentagency.cz/mainpage.php?switch=100083 ....Jenom jako pomocná síla na táboře, 1300 dolarů sice za 9 týdnů není zas taková pálka, ale zase sponzorujou letenku a je tam ubytování a jídlo a ne tolik zařizování

2) http://www.studentagency.cz/mainpage.php?switch=102487 To už je lepší na výdělek, ale je s tim strašný běhání, pohovory a musim si platit letenku + asi 6-8 000 agentuře a vzít si nějaký prachy sebou na ubytování, než dostanu 1. vejplatu.... :? Ale zase se to dá splácet+ sou dohodnutý s KB, že pučujou takovým lidem 20 000, který splatěj až po návratu.... :?

Je to složité....Rád bych někam přes prázdniny vycestoval(po dnešní vtipné zápočtové písemné práci možná už i na stálo... :D )....S Amerikou sice politicky nesouhlasim, ale podival bych se tam rád......
Život je plný překvapení...
Tuuurek
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 2. 1. 2008 14:52

Tuuurek: hmmm... ten první nevypadá tak uplně marně, pro lidi jako já (líný jak prase) se to jeví jako jasná volba :-)
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tuuurek 2. 1. 2008 14:54

Mě zas láká víc to druhý....Hlavně potom možnost toho cestování.... :D Ale je to zase o dost složitější.... :?
Život je plný překvapení...
Tuuurek
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 2. 1. 2008 15:04

to já bych do toho nešel ani za mák... prostě ať mě naložej do letadla, přelet, výstup, odvoz na místo, najíst seřezat parchanty, spát, dělat, spát, dělat, spát, dělat, ... :-D

taky tam je myslím psaný, že můžeš až 30 dnů vyrazit pryč, ne?
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 2. 1. 2008 15:04

Kdyby to šlo tak bych se Ameriky odstěhoval natrvalo. Mě se od letošního roku už v ČR nelíbí.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thowt1 2. 1. 2008 15:08

preco prave od tohto roku?
profesionalna krysa na forum.doupe.cz
Thowt1
Avatarkill 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tuuurek 2. 1. 2008 15:09

Kurča: Ajo...to sem nějak přehlíd.... :D No ještě uvidim.... :?
Život je plný překvapení...
Tuuurek
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 2. 1. 2008 15:15

Protože se začalo platit u lékaře a hlavně za pobyt v nemocnici. Už takhle mě ruinovalo to že musím platit soc. a zdrav. (sice student, ale holt 26 mi už bylo-docela diskriminace) a teď abych nedejbože onemocněl a musil do nemocnice... 60Kč za den, za čtrnáct dní to je 1200 a za měsíc 2400Kč.... A ještě vás tam třeba někdo zabije, nebo chytíte k té nemoci ještě nějakou jinou. (Viz heparinový vrah, zlatí stafylokoci, výměna dětí a jiné skandály.) Vždyť je to k zblití ! (Pardon.)
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Dominating
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků