více
 

ArmA 2

Doom, Half-Life, Far Cry...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Ertefol 22. 8. 2007 11:26

Bohemia Interactive Studios představili nový projekt, dříve známý jako Game 2. Po grafické stránce vypadá perfektně (vzhledem k potřebné rozlehlosti prostranství) a má vyjít v roce 2008. Mohu jen doufat, že hra nebude uspěchaná jako původní ArmA, která se jakž takž dá hrát až teď.

http://www.armedassault.com/cz_index.php?id=cz_news
http://www.arma2.com/
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, Doupě.cz
http://ertefol.blog.doupe.cz - Můj blog na Doupě.cz
Ertefol
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davee 22. 8. 2007 13:10

hm, uz jsem dnes o tom taky cetl a co zbyva, nez se zacit tesit.
-Prasatko nema hlad, chce jenom podrbat...
-Za nasimi, za vraty, vysedava prase. Hledme ho - uz zase! (Helenka Součková - Hrdý Budžes)
davee
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HAck_SG 29. 8. 2007 17:49

Wii, PS3 (dresi_4)
HAck_SG
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 19. 4. 2009 18:08

Tak zatím to vypadá, že ArmA 2 jde částečně cestou svého nepovedeného předchůdce. Doufejme, že optimalizaci aspoň trochu napraví, protože zatím se zdá, že je to podstatně náročnější než třeba GTA4:).

"Přesná střelba byla na mé sestavě (C2D 3 GHz, 4GB RAM a GF GTX-260 s 896 MB RAM) nepohodlná, protože jsem zjistil, že ArmA 2 je velmi náročná hra. Na maximální detaily ve 1280x1024 jsem mohl zapomenout, protože při dvaceti snímcích se nedalo vůbec hrát. Snížení rozlišení moc nepomohlo, takže jsem musel snížit detaily a efekty na prostřední nastavení. Přitom např. Far Cry 2, tedy hra taktéž s rozlehlým a volným prostředím, jede na stejné sestavě naprosto plynule i na nejvyšší možné nastavení s vyhlazováním. Výkon citelně vylepšilo vypnutí stínů. Potom jsem se na prostřední nastavení dostal již na akceptovatelných 35-40 fps. Každopádně i při snížené grafice ale kurzor zbraně stále citelně lagoval a než jsem trefil vzdálenějšího nepřítele, tak jsem vypatlal mnoho střel. [...]"

"Zatímco se v lese spolubojovníci dobře kryli, resp. spíše obezřetně postupovali, tak na holých prostranstvích začali i přes proklamované schopnosti funkčního krytí občas dělat psí kusy. Jeden běžel k vozovce a přímo na asfaltové silnici mezi domy se rozplácl, chvíli mířil na všechny strany, aby pak zase vstal a běžel dál, i když na blízku nebylo vůbec žádné nebezpečí. V následující vísce pod lesem, kterou tvořilo jen pár baráků a plotů, se zase další kolega v pokleku bláznivě plížil kolem plotu tak, že neustále zastavoval a přitom mířil právě přímo na plaňky a nikoli na volné okolí na druhé straně. Je ale pravda, že vojáky už naštěstí většinou nenapadne producírovat se po otevřených plochách, spíše se opravdu alespoň drží v blízkosti překážek a domů, takže netvoří tak jasný cíl jako v minulé Armě a Flashpointu... [více v pondělních dojmech z ArmA 2]"


zdroj: http://games.tiscali.cz/news/news.asp?id=32452&r=top
SHARK!
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 19. 4. 2009 21:02

Tak to jsme asi měli k dispozici jinou novinářskou verzi hry ;) Za tři hodiny se mrkni na Doupě, budou tam moje dojmy.
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, Doupě.cz
http://ertefol.blog.doupe.cz - Můj blog na Doupě.cz
Ertefol
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 19. 4. 2009 21:55

Paráda, těším se, ačkoli doupě normálně nečtu a chodím jen na fórum. Snad finální verze dopadne nějak hratelně.

(stejně ale vkládám naděje spíš do OFP:DR:))
SHARK!
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 20. 4. 2009 09:45

Tak to vypada, ze ArmA trumfne svymi naroky mozna i GTA. Zkratka podle predbeznych ohlasu to chce rychle ctyrjadro a lepsi VGA, a na DC s prumernou kartu je treba jit do strednich detailu a nizkeho rozliseni.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 20. 4. 2009 10:20

Čuchám čuchám průůůůůůůůser VELKĚHO KALIBRU. Obrázky na Tiscali vypadají dost otřesně na to že to mají být střední detaily... Jestli se jim to fakt cukalo v tomhle střední nastavení kdy to NA DNEŠNÍ DOBU vypadá ODPORNĚ (Maně mi vytanula na mysli Operace Flashpoint:Cold War Crysis (tedy první díl)tož je někde zakopaný pes velikosti minimálně průměrného Bernardýna... Kdyby to graficky vypadalo jako Call of Duty 4: Modern Combat neřeknu ani popel... Takhle to ale vypadá opravdu jako deset let stará hra a to je špatně, moc špatně...
Hraju Starcraft 2 !
PC
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 20. 4. 2009 11:24

U tehle hry je to, jak vypada az druhorade. Neni urcena pro klasicke mainstreamove publikum.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 20. 4. 2009 11:26

To není pravda, vzhled je důležitý... Řeknu to takhle - jestliže to vypadá hůře nežli Call of Duty 4... Tak je něco špatně (CoD 4 není HW náročná).

Jde o to že pokud hra vyhlíží realisticky tak vás vtáhne do děje lépe nežli když je grafika z nějakého důvodu ošizená. Nelze dnes vytvořit realistický simulátor se silně zastaralou grafikou a tvrdit že to nevadí protože není určený pro mainstream... Což je hloupost. ARMA 2 je v herních médiich věnována veliká pozornost, patří mezi nejsledovanější hry, nelze to tedy odbýt slovy že není určená mainstreamovému hráči. Proč by se ji jinak média tak intenzivně věnovala ? Možná si hraje na to že není určená obyčejnému hráči ale ve skutečnosti jde opět jen o peníze v první řadě. tedy autoři chtějí prodat co nejvíce kusů. Nedávno jsem četl názor jakéhosi člověka s velice nabušenou sestavou, který se rozčiloval, že nemá co hrát neboť vývoj se před třemi (sic !) roky zastavil u Crysis a Clear Sky (???). Tohle co vidíme na obrázcích vypadá ovšem znatelně hůře než Crysis... Chápu že je to rozlehlý svět, však jsem to obhajoval již u GTA... ovšem aby hra měla dnes takovouto na STŘEDNÍ detaily ubohou grafiku-to je trochu moc.
Naposledy upravil PC dne 20. 4. 2009 11:34, celkově upraveno 1
Hraju Starcraft 2 !
PC
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torham 20. 4. 2009 11:28

Flashpoint ve své době taky nevypadal nějak über...a byla to velmi dobrá hra ;-) A byla to náročná hra. U těchto über-HC simulací vážně není potřeba "insane-Crysis-like" grafika; už jenom proto, že by se to asi špatně zpětně zaplatilo - ArmA ani zdaleka není pro mainstream publikum, těžko od ní čekat prodeje ala CoD4 :-)

PC píše:Jde o to že pokud hra vyhlíží realisticky tak vás vtáhne do děje lépe nežli když je grafika z nějakého důvodu ošizená. Nelze dnes vytvořit realistický simulátor se silně zastaralou grafikou a tvrdit že to nevadí protože není určený pro mainstream...
Takže čím lépe hra vypadá, tím více vtáhne do děje? Kamaráde...tohle říkej Weightovi, ne mne :-* Crysis vypadá überovsky, ale že by mne vtáhla do děje? Ne.

Tohle je screen ze Star Ocean 2 (PSX):
Obrázek
A ta hra mne vtáhla do děje MNOHEM víc než Crysis ;-) :-*
To samé první Flashpoint - přes tehdy slabší grafiku mne vtáhl do děje kampaně a nepustil mne, dokud jsem nedal minimálně pár misí v tahu :)
Naposledy upravil Torham dne 20. 4. 2009 11:39, celkově upraveno 1
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 20. 4. 2009 11:39

PC - Srovnavat grafiku v ArmA s CoD... CoD je tunel, ArmA svet.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torham 20. 4. 2009 11:44

_DAVE_ píše:PC - Srovnavat grafiku v ArmA s CoD... CoD je tunel, ArmA svet.
A-Asi tak nějak :) Zkus udělat město ala GTA 4 v grafice Crysis...bude to vypadat náááádherně...ale nikdo to v současnosti nerozjede :mrgreen:
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 20. 4. 2009 11:46

To ovšem neznamená že bude vypadat jako hra z roku 1998... Vždyť vypadá hůř než Battlefield 2 a to je hra z roku 2006... (Nebo dokonce 2005).
Hraju Starcraft 2 !
PC
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torham 20. 4. 2009 11:49

PC píše:To ovšem neznamená že bude vypadat jako hra z roku 1998...
Jako FAKT nevím, jak to chceš udělat...ArmA využívá OBROVSKÝ a OSTRÝ textury, ne ty pidimini texturky z CoD4, kde bohatě stačí (je to virtuálně uzavřený tunel).

http://www.doupe.cz/Doupecz/Tyden-s-Arm ... fault.aspx - mohl bys mrknout taky sem :) Tady mají na tu hru úplně jiný názor :) Navíc hra i s grafikou je WIP...ale zase má vyjít na podzim, takže moc toho času jim nezbývá :hm

Nekdy ti slabší grafika uvolní výpočetní zdroje, které lze využít například pro efektivnější a reálnější AI :)
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník