Co požadujete od recenze?

Vše o tomto fóru, o magazínu Doupě.cz a serveru FreeHry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Majorus 15. 8. 2006 14:06

Alcil píše:Co chceme od recenze? Aby je už nepsal Mr_wawra :-D>/quote]


Náhodou jsem teď čet jeho recenzi na Tetrawars(či jak se to jmenuje :D ) a dost slušně jsem se pobavil :lol:
Můj Twitter-> Majorus_hw

Můj web se skrývá na ikonce planetky, pod avatarem ;)
Majorus
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alcil 15. 8. 2006 14:09

MajorShitus píše:
Alcil píše:Co chceme od recenze? Aby je už nepsal Mr_wawra :-D>/quote]

Náhodou jsem teď čet jeho recenzi na Tetrawars(či jak se to jmenuje :D ) a dost slušně jsem se pobavil :lol:l/quote]

já ne (...trapná přirovnání opravdu nejsou to, co bych od recenze čekal :-) )
Alcil
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mr_wawra 15. 8. 2006 14:16

Alcil píše:
MajorShitus píše:
Alcil píše:Co chceme od recenze? Aby je už nepsal Mr_wawra :-D>/quote]

Náhodou jsem teď čet jeho recenzi na Tetrawars(či jak se to jmenuje :D ) a dost slušně jsem se pobavil :lol:l/quote]
já ne (...trapná přirovnání opravdu nejsou to, co bych od recenze čekal :-) ) /quote]


Co takhle zkusit sepsat něco vlastního nebo přidat něco konstruktivního,aspoň příklad dle tebe vtipné recenze?

Na fóru je každej king.
HC Slavia Praha - to je moje radost!
Kultura kriplů vydrží vše
mr_wawra
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 15. 8. 2006 16:15

Fever píše:
jezek píše:To by bylo nečitelné a po čase by si každý člověk vybíral jen jednoho autora,který mu bude názorově nejblíž.Ale možná by stačily jedna dvě věty od ostatních recenzentů.a/quote]
Ale mne vyhovuje si prečítať recenziu v SCORE, v Doupěti aj na doupe.cz, keď ma tá hra zaujala. Človek sa v každej recenzii dozvie niečo nové.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 15. 8. 2006 16:38

Informace jsou důležitý. Nechápu, proč by měl někdo omezovat informativní hodnotu recenze na úkor svojí vtipnosti. Recenze je od toho, abych se o produktu něco dozvěděl, abych znal názor autora, popřípadě abych věděl, jestli koupit nebo nekoupit. Vtipnost, originalita a čtivost už je druhá věc a záleží to na kvalitě autora (přečtěte si recenzi na Rome: Total War v Levelu a budete vědět o čem mluvim - je to o ničem, nic se tam nedozvíte, ale je to originální). Takže tak - radši informace. Originalita, vtipnost a čtivost až jako bonus :wink:
Recenze od Davida Slámy nebo Michala Rybky jsou dobrým příkladem toho, jak si to představuju.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 21. 8. 2006 20:21

Ahoj Doupata...Recenze musí být hlavně o Hře samé...rovnou na Věc,
bez žádné -Místo zabírající Omáčky a Vaty....nejdříve stručné Story..oč GOU..pak NPC,děj,Interfais a jeho přítulnost či Záludnosti,Al postav a proti hráčů a co s ní ,aby se to dalo Hrát...,když je Místo- tak Popisy NPC,postav,Ras,povolání,Inventáře,Jednotek,Budov,Terénu atd.-to
Neurazí a v přiměřeném množství Potěší jako cz popis Herního pole,Lišt,klapek atd,Pochopitelně jen u Her nad 80%,co mají přiděleno aspoň 3-4 strany,a když je to vhodně skloubeno se Zážitky z Vlastního Hraní Recenzenta,s různými i Vtipnými Glosami,Pak si Taková Recenze Právem zaslouží Super Hodnocení v RE příslušného Doupěte...i třeba s *,či S!...pochopitelně i ostatní hlediska:grafika,hudba,výtuhy,hardwarová nenažranost a co s Tím,nemůže chybět,že...a na tohle jsou právě potřeba aspoň Ty 3 Strany...a Pěkné Obrázky..-a nemusí to být Gamer-Plevel Obři a není pak co řešit a nezbývá než Pochválit a Vynést Autora RE do Recenzního NEBE na Piedestal Věčné Slávy+uložit do Archívu..HE...Zdraví a Drží Palce ..ať je Takových hle Recenzí v Doupěti v 2006/7 co nejvíce..
Ahoj Marcel od Zvonu..
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BotuloToxin 22. 8. 2006 07:42

Recenze pište tak jako doposud!!!Hlavně ať nepřesahuje čistý text tak 3 strany.
HL hardcorefan,adm na half-life2.sk
ATi+AMD+Stargate SG-1 hardcorefan
[spoiler=nadpis]text[/spoiler]
BotuloToxin
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 22. 8. 2006 07:45

Čistý text 3 stránky?To by byla masakrózní recenze :wink:
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BotuloToxin 22. 8. 2006 15:04

Ríkam ať to není moc dlouhé.Tak jak doposud a je klid
HL hardcorefan,adm na half-life2.sk
ATi+AMD+Stargate SG-1 hardcorefan
[spoiler=nadpis]text[/spoiler]
BotuloToxin
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod includes 22. 8. 2006 15:06

jj....takto je to optimální :)
includes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BotuloToxin 22. 8. 2006 15:13

Vidíte je nás tu víc co souhlasí s tím že je to a bude to OK :P
HL hardcorefan,adm na half-life2.sk
ATi+AMD+Stargate SG-1 hardcorefan
[spoiler=nadpis]text[/spoiler]
BotuloToxin
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gogo 30. 8. 2006 09:55

Tož více informací by Doupěti neškodilo. Hlavní a nejdůležitější zmínka je, že se nedává dostatečný důraz na hardwarovou náročnost titulu. Z recenze nemám vůbec představu jestli se hra seká, kolik potřebuje patchů, aby vůbec jela apod. To byste měli zlepšit. Dále uvažuji asi tak, že by recenze měla být téměř vždy z pohledu hráče. Popisuji prostě hru tak, jako kdybych ji právě hrál a dodávám některé zajímavoati apod. Čekám na Company of Heroes, Just Cause, FEAR: EP, Rush for Berlin atd. Prostě v recenzi musí být to nejdůležitější pro hráče, zákazníka. Rozhodně není možné ji odfláknout, že... Recenze na Doupěti čtu, v Doupěti jako jeho předplatitel také, ale mohly by se zvětšit. Prostě a jednoduše více informací o hardwarové náročnosti, potřebnosti patchů a jak se hraje by neškodilo. Stále však čtu, což znamená, že nejsou špatné.
gogo
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Honza Morkes 30. 8. 2006 10:51

Chápu co tím chceš říct, nicméně je otázkou, zdali je to technicky proveditelné. Testování HW náročnosti obnáší mít X různých PC rozložených rovnoměrně do určitých výkonnostních skupin, tudíž prakticky není možné (ani reálné) otestovat všechny recenzované hry. Čili by to byla asi otázka největších hitů, i když ani u nich by to rozhodně nebylo pravidlem (v poslední době stoupá počet her, které se např. testují na základě návštěv u vývojářů atp.).

Patche - zde je to prakticky nemožné - v době, kdy se hra recenzuje zpravidla žádný neexistuje.

Nicméně rozhodně chápeme, že jsou tyto informace zajímavé a snažíme se je do časopisu zařazovat. Nebudou však z výše uvedených důvodů součástí recenzí, ale sekce Bonus Zone, která shodou okolností prošla v devátém čísle velkou proměnou. I když se v zářijovém Doupěti objevily tyto informace prostřednioctvím rubriky Rozšířený zážitek pouze v malém rozsahu, do budoucna počítáme, že zde najdeš všechny tyto informace k nejazjímavějším hrám...
Honza Morkes
Oficiální Xbox 360 magazín
Honza Morkes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gogo 5. 9. 2006 11:41

Jsem rád, že jsem předplatitel. Chápu úskalí. Snad najdete kompromis. Hlavě si Vážím slušnosti, to hold není Level a jejich hulvátští a samolíbí redaktoři a jejich přítelé ze 4. cenové skupiny. Jen tak dále.
gogo
Killing Spree

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků